Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
___HADES____

Graf Spee - Tier 6 Premium

291 comments in this topic

Recommended Posts

[ORKAN]
Beta Tester
495 posts
12,501 battles

Can be changed in the future.

• Tier: VI
  • Hitpoints: 39400
  • Belt Armor: 100mm
  • Bow Armor: 19mm
  • Torpedo Damage Reduction: 22%
  • Max Speed: 28.5knots
  • Turning Circle: 680m
  • Rudder Shift: 10.3s
  • Detectability by sea: 12.7km
  • Detectability by air: 8.5km

Main Battery

• Configuration: 2×3 283mm
  • Reload: 20s
  • Turn: 25s
  • Dispersion: 182m
  • HE damage: 3200
  • Fire chance: 20%
  • AP damage: 8400
  • Range: 16km
  • Shell speed: 910m/s (both)

Secondary Battery: 3×2 105mm + 8×1 150mm (both fire HE and have 4km range)

Torpedoes: 2×4 533mm G7 Steinbutt

• Damage: 13700
  • Range: 8km
  • Speed: 65 knots
  • Detectability: 1.3km
  • Reload: 90s

AA Guns

• 10×1 20mm: 30 dps @ 2.0km
  • 4×2 37mm: 10 dps @ 3.5km
  • 3×2 105mm: 50 dps @ 4.5km

Equipment slots: Default tier 6 cruiser, nothing special.

Permacamo: Default tier 6 premium with +50% EXP.

Consumables:

• Slot 1: Damage Control
  • Slot 2: German Hydro/Defensive fire
  • Slot 3: Catapult Fighter
  • Slot 4: Repair Party
Edited by Riechelieu1985

Beta Tester
362 posts
7,572 battles

Extra parę miechów temu na jakimś promo filmiku widziałem Grafa, tak przypuszczałem ze będzie T6 czyli naj..ch..wszy tier do grania jak dla mnie.

[ZGZ2]
Players
2,096 posts
10,245 battles

Dadzą mu dym i będzie git, z taką prędkością to nawet nie będzie musiał hamować :P

it has 4 consumable slots :

1 : Dmg control party

2 : Sonar or Defensive fire

3 : Catapult fighter

4 : Repair party

Edited by adamL555

[-FZO-]
Players
4,274 posts
10,089 battles

No ale cena zacna.

4700 dublońców, w promocji -30% daje 3300, czyli niecałe 40 złociszy. 

Można poświecić i - jak wejdą angielskie CA - oddtwarzać bitwę u ujścia River Plate. :)

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
250 posts
15,514 battles

Szykuje się niezły masakrator ...pod warunkiem umiejętnego wykorzystania terenu, ...na całkiem otwartej przestrzeni będzie bardzo łatwym celem :sceptic:

Edited by Sezostris

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Jaka będzie szybkostrzelność artylerii głównej ?

Pozdrawiam

25 sekund, o ile nie zmienią.

[TF16]
Players
980 posts
16,731 battles

,

Ap 8400 dmg (compared to 7600 of Sharnhorst)

Śmiesznie to troszku wygląda, bo Szary miał całkowicie inne-lepsze armaty od Graf Spee. W sumie fakt w ramach balansu obrażenia dali większe, ze względu na mniejszą ilość luf. No chyba że dadzą mu gorszą przebijalność w co w sumie wątpię (na szarym już jest z tym niekiedy krucho).

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Rychu, jak ci tak zależy na zakładaniu nowego wątku do każdego przecieku to przynajmniej nazywaj go poprawnie

[-DWS-]
Beta Tester
4,544 posts
12,340 battles

Można poświecić i - jak wejdą angielskie CA - oddtwarzać bitwę u ujścia River Plate.

Póki co można zaemulować Exetera przy pomocy Aoby. Też 6x203mm i po 3 torpedy na burtę. Aoba plus 2 Leandery kontra AGS - skończy się szybciej niż w oryginale.

[KURLA]
[KURLA]
Players
14 posts
6,845 battles

WG sprawe przemysli i jeszcze zobaczymy ten okret na 7, tak , zeby kasa sie zgadzala .  ps I tak pewnie kupie . ..

[MIRKO]
Beta Tester
46 posts
8,582 battles

Zajebiście! Zawsze mnie interesował strasznie ten okręt i jego bliźniaki (Lutzow i Admiral Scheer) oraz ich losy. Na bank kupię i będę śmigał jak dziki reks. W dodatku to unikalny egzemplarz, a nie kopia normalnego okrętu jak 80% premium i statystyki wyglądają nawet zacnie.

[-DWS-]
Beta Tester
4,544 posts
12,340 battles

W dodatku to unikalny egzemplarz, a nie kopia normalnego okrętu jak 80% premium i statystyki wyglądają nawet zacnie.

Eeee, jakie 80% masz na myśli? Texas, Arizona, Hipper, Kamikaze (x2), Murmańsk (x2), LoYang i to chyba wszystko. Za to unikalne premki to Sims, Gremlin, Anshan, Leningrad, Błyskawica, Indianapolis, Atlanta, Atago, Kutuzow, Saipan i całe stado lolków niskich tierów. Nawet jak coś pominąłem, to nijak mi 80% nie wychodzi.

Szary, w grze jest zupełnie inny okręt niż jego odpowiednik, Tirpitz, Belfast, Mołotow i Krym też sporo się różnią od "oryginałów". Ale nawet jak je zaliczysz do reskinów, to będzie niewiele ponad polowa.

A jak policzyć niskie tiery to masz: Yubari, Isizuchi, Imperator, Katori, Aurora, Diana, Tachibana, Smith, Albany - wszystko unikaty i 2 reskiny: Emden i Arkanzas.

Edited by rtfm_pl

[BASIC]
Beta Tester
603 posts
8,062 battles

Jak będzie za dublony kiedyś w drzewku, to wystarczy mi na niego to, co kiszę. Ciekawe, czy z tymi 2 wieżami nie będzie taką trochę Mikasą VI tieru ;) Działa jak na krążownik ma potężne, ale niezbyt wygodnie rozmieszczone - na szczęście będzie właśnie krążkiem i ma szansę lądować naprzeciw Nurnbergów czy innych papierków :)

[-DWS-]
Beta Tester
4,544 posts
12,340 battles

Jak będzie za dublony kiedyś w drzewku, to wystarczy mi na niego to, co kiszę. Ciekawe, czy z tymi 2 wieżami nie będzie taką trochę Mikasą VI tieru ;) Działa jak na krążownik ma potężne, ale niezbyt wygodnie rozmieszczone - na szczęście będzie właśnie krążkiem i ma szansę lądować naprzeciw Nurnbergów czy innych papierków

Ano, ale krążek z prędkością 28w? Taki Kongo będzie go gwałcił straszliwie. A i tak będzie spotykał po 5 pancerek na stronę.

• Cool 1

[MS-B]
Players
145 posts
13,912 battles

W sumie to wszystko co pływa będzie go gwałcić przy tej prędkości,działa owszem zacne ale to chyba będzie okręt w stylu Mołotowa-- mocne działa - reszta z du..y tylko że Mołotow może jeszcze uciec manewrując(chyba że przytuli z 3 z BB salwy jak mi sie ostatnio przytrafia :))Przy zasięgu 16 km to skuteczny będzie na jakieś 13 tak jak Szary no i oczywiście przy obecnym "buffie" krążowników oraz "wzmocnieniu ich zadań w grze" będzie walczył najczęściej przeciwko BB-kom.Od świętego dzwonu na swoim tierze a najczęściej przeciwko VII i VIII.Pewnie go sobie sprezentuję i już widzę te pierwsze 30-40 gier kiedy za wszelką cenę all do mnie na mapie strzela aby mnie zatopić.Coraz mniej widzę w tej grze ról jakie maja krążki spełniać no chyba że służą jako free fragi dla pancków.

MACK_PL piszesz że będzie go wystawiać przeciwko Nurnbergowi czy innym papierkom :) zanim Ty dopłyniesz Grafem na skuteczny strzał to się może okazać że BB-ki już zdjęły te Twoje fragi :) bo przecież nikt nie strzela na początku do pancerników bo i po co ") i tak go nie zatopi 1 strzałem a CA można

Edited by vKELOv
  • Cool 2

[BASIC]
Beta Tester
603 posts
8,062 battles

Mołotow, jeśli jak Kirow manewruje, to też raczej krążownik linii prostych :hiding:

Szybkość może być problemem, ale naprawka będzie - taki pseudo pancernik z lipnym pancerzem i mocnymi działami, bez manewrowości. W sumie może być trudny w ograniu.

O ile Scharnhorst ze swoimi pukaweczkami zawsze trafi naprzeciw Nagato czy Colorado (choć radzi sobie dobrze z nimi), to Spee może od biedy być produktem pancernikopodobnym, a zwykle MM ustawi mu naprzeciwko właśnie innego krążka, to jego szansa - choć nikła, bo rzeczywście tier VI to raczej na dnie łańcucha pokarmowego będzie pływał...

Edited by MACK_PL

[KURLA]
[KURLA]
Players
3,366 posts
20,197 battles

Eeee, jakie 80% masz na myśli? Texas, Arizona, Hipper, Kamikaze (x2), Murmańsk (x2), LoYang i to chyba wszystko. Za to unikalne premki to Sims, Gremlin, Anshan, Leningrad, Błyskawica, Indianapolis, Atlanta, Atago, Kutuzow, Saipan i całe stado lolków niskich tierów. Nawet jak coś pominąłem, to nijak mi 80% nie wychodzi.

Szary, w grze jest zupełnie inny okręt niż jego odpowiednik, Tirpitz, Belfast, Mołotow i Krym też sporo się różnią od "oryginałów". Ale nawet jak je zaliczysz do reskinów, to będzie niewiele ponad polowa.

A jak policzyć niskie tiery to masz: Yubari, Isizuchi, Imperator, Katori, Aurora, Diana, Tachibana, Smith, Albany - wszystko unikaty i 2 reskiny: Emden i Arkanzas.

Jeżeli Szary jest reskinem Gniezna to Ishizuchi jest reskinem Kongo (stock). :P

Kadłubki te same tylko główne uzbrojenie zupełnie inne a przez to gameplay totalnie różny. Pozmieniano wieże i mamy zupełnie inne okręty. :)

[MS-B]
Players
145 posts
13,912 battles

Tu nie chodzi o trudność w ograniu tylko do jakich celów obecnie służą jakiekolwiek krążki.Akurat jest to linia (CA) którą najwięcej grałem i teraz patrząc na Graffa kombinuję co on może na mapie zdziałać.Ma 3 lufy z przodu i 3 tyłu,przeładowanie 20 sec czyli jak wpłynie pod DD to nic mu nie zrobi zabierze jakieś 1/3 HP i już nie zdąży przeładować(no chyba że deska stanie bokiem to ma szansę w innym przypadku przytula komplet torped.Dla CV będzie prawdopodobnie nr 1 do odstrzału ze względu na manewrowość (no chyba że AA ma w stylu Gneisenau :) ).Pożyjemy zobaczymy :)

Co do Mołotowa i Kirowa to nie są okręty linii prostych :) całkiem konkretnie się z nich tłucze z zachowaniem umiaru :) jedyną ich bolączką jest "zakręt śmierci" większość BB wie że radziecki CA bokiem lub lekkim bokiem to 100% zgon i jak już niestety wpłynęło się za daleko to zakręcam modląc się :) ale na 99 % wiem że zostanę zmasakrowany.

• Cool 1

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Jeżeli Szary jest reskinem Gniezna to Ishizuchi jest reskinem Kongo (stock). :P

Kadłubki te same tylko główne uzbrojenie zupełnie inne a przez to gameplay totalnie różny. Pozmieniano wieże i mamy zupełnie inne okręty. :)

Nie zapomnij o pancerzu, Ishi łyka przez dziób od każdego pancernika a odpowiednio prowadzone Kongo jest twarde.

Jeszcze co do Grafa Spee, ciesze się, że to nie Lutzow. Chociaż spodziewałem się raczej tego drugiego, a już zwłaszcza gdy zobaczyłem nadbudówkę ulepszonego Bayerna, która jest niezwykle podobna do tej z Lutzowa.

Tu już mówię, że kupię na pewno, bo razem z Hoodem to dwie premki, które biorę w ciemno.

[KURLA]
[KURLA]
Players
3,366 posts
20,197 battles

Nie zapomnij o pancerzu, Ishi łyka przez dziób od każdego pancernika a odpowiednio prowadzone Kongo jest twarde.

Jeszcze co do Grafa Spee, ciesze się, że to nie Lutzow. Chociaż spodziewałem się raczej tego drugiego, a już zwłaszcza gdy zobaczyłem nadbudówkę ulepszonego Bayerna, która jest niezwykle podobna do tej z Lutzowa.

Tu już mówię, że kupię na pewno, bo razem z Hoodem to dwie premki, które biorę w ciemno.

Już teraz nie pamiętam ale stokowy kadłubek Kongo łykał przez dziób tak samo. Pisałem o stokwym Kongo.

A Grafkkoem jestem zainteresowany, może być ciekawym okręcikiem

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.