Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Riechelieu1985

Shinonome Tier VI Premium

39 comments in this topic

Recommended Posts

[-DWS-]
Beta Tester
4,475 posts
12,081 battles

w skrócie fubuki z 6 km torpedami?

I prędkością 35kts i spotem 6,7km

Ale za to z 6-cima armatami walącymi na całe 9km i szybkostrzelności tylko nieco mniejszej niż na krążownikach.

Tu porównanie z regularnym Fubu po degradacji na T6 i starym/obecnym Mutsuki:

http://ship-compare.core.pl/shorter.php?c97a935d4e1cc10b4ea49290025e8bef

To będzie pierwszy premiumowy niszczyciel japoński którego nie kupię.

UPDATE

Pomalowany i z umiejką kapitana ma camo 5,94. Jakby miał torpedy 7km z Minekaze to byłby OK dla ludzi który mają dobrych kapitanów niszczarek.

Edited by rtfm_pl

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,292 battles

Z tego co czytałem, to będzie można go zdobyć w jakiejś misji, która się rozpocznie wraz z nadejściem nowego patcha 0.5.15.0

Beta Tester
1,235 posts
4,608 battles

Z tego co czytałem, to będzie można go zdobyć w jakiejś misji, która się rozpocznie wraz z nadejściem nowego patcha 0.5.15.0

Hmmy... zawsze to będzie dodatkowe miejsce w porcie :P

No, chyba, że mi znerfią Kamikaze R, od którego mają się trzymać z daleka :izmena:

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,292 battles

Ja się właśnie obawiam, że Kamikaze oberwie rykoszetem. Nie będzie już radosnego rumakowania :-(

Nie po to kupiłem właśnie Fujina za nie małą kasę, żeby go nerfili. Z tego co do tej pory się mówi, to premek nie pogarszają. Wyjątek to ogólna zmiana zasad, która dotyka wszystkie okręty. Ale i z tego tez są wyłamania: Gremiaszczy - nie dotyczy go rosyjska kara po wystrzale, Kutuzow - advanced fired training przestł dodawac zasięg dla armat 152 mm, to podnieśli mu staty.

Nie sądzę, żeby to zrobili - wybuchła by wielka burza, bo Kami też był sprzedawany za kasę. Jedyne co moga zrobić to nerf do wykrywalności danego typu torped. ale jeśli ten nerf mógłby objąć tylko Kami/Fujin to raczej na to by się nie zdecydowali.

Ja obstawiam, że zostawią jak jest i będą dalej radośnie na nich bić kasę. Balans się nie liczy, gdy w ruch idzie waluta.

[-DWS-]
Beta Tester
4,475 posts
12,081 battles

Jedyne co moga zrobić to nerf do wykrywalności danego typu torped.

Też nie do końca. Torpedy Mk15 mod. 0 na Simsie są zupełnie inne niż Mk15 mod. 0 na Mahanie. To samo dotyczy torped Atlanty.

Players
2,908 posts
4,556 battles

Odo, spoko. Ty kupiłeś Fujina, więc mniejsze prawdopodobieństwo, że dostanie w ryj. Ja wygrałem mojego Kamikaze R w evencie a nie wiem, czy on był sprzedawany. O ile pamiętam, to sprzedawany był zwykły. Ale mogę się (mam nadzieję) mylić.

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,292 battles

Odo, spoko. Ty kupiłeś Fujina, więc mniejsze prawdopodobieństwo, że dostanie w ryj. Ja wygrałem mojego Kamikaze R w evencie a nie wiem, czy on był sprzedawany. O ile pamiętam, to sprzedawany był zwykły. Ale mogę się (mam nadzieję) mylić.

Na naszym serwerze był sprzedawany Kamikaze R na 110%. Po konkursie od razu, i w czerwcu 2016 R w sklepie kosztował 72 zł. Ten bez R to nie wiem, czy w ogóle u nas był oferowany. W Azji na pewno - bo sam widziałem. eu.warships.today pokazuje tylko 1897 gier na tym bez R, więc skądś mozna było go zdobyć (testerzy ?)

[TF16]
[TF16]
Players
2,330 posts
19,968 battles

Bardzo przyjemny okręt, rozsądny spot, mocno bijące działa (!), świetne torpedy.

Dobrze zarabia.

Players
3,592 posts
7,346 battles

Bardzo przyjemny okręt, rozsądny spot, mocno bijące działa (!), świetne torpedy.

Dobrze zarabia.

Dla mnie okręt nijaki. Armaty nie są złe, choć zasięg kuleje, torpedy są przyzwoite. Niespecjalnie szybki.

Ale jak na darmową premkę, to zarobki niezgorsze - bitwa na 1700 bazowego expa i zarobione  330k z kontem premium, 300k na czysto.

• Cool 1

Players
2,189 posts
13,514 battles

Jak można na to marudzić? Japońska pełnowartościowa premka.

Dobre działa (na capie nie wysoluje się Farraguta ale można ich śmiało używać)

Dobry spot (6,1km z 5tym perkiem)

Dużo dobrych torped z genialnym przeładowaniem

Mobilność słaba ale nie można mieć wszystkiego. Jak dla mnie świetna zabawka na VI T.

• Cool 3

Beta Tester
660 posts
10,504 battles

Ja może zacząłem nim grać w złym okresie (weekend z cv), ale na 5 bitew 1 zwycięstwo - średnio 40k dmg. Fajny reload torped, ale reszta raczej średniawa...

Chciałem przeszkolić na nim kapitana na Shiratsuyu, ale kiepścizna. W każdej bitwie przynajmniej 1 cv i albo "świeci" mnie albo moje torpedy.

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
285 posts
10,736 battles

Torpedy 8km/63w, 14600dmg . Szału nie ma bo Fubuki z przyspieszaniem torped ma  8km/64w, 16266dmg. Reload ten sam wiec w kwestii torped jest on gorszy od zwykłego niszczyciela z tego samego tieru. A działa tak sa lepsze ale w przypadku niszczyciela IJN to raczej samoobrona i dodatek. Więc lipna ta premka.

[-DWS-]
Beta Tester
4,475 posts
12,081 battles

A działa tak sa lepsze ale w przypadku niszczyciela IJN to raczej samoobrona i dodatek. Więc lipna ta premka.

Co kto lubi. Ja ostatnio na japońcach więcej robię armatami niż torpedami.

Wczoraj zrobiłem w końcu Shinamome i zagrałem. Na capie spotkałem się z dwoma Akatsuki, w efekcie jeden padł  a drugi zwiał. Co prawda pomagał mi Hipper, ale oni też mieli wsparcie. W bitwie nie włożyłem ani jednej torpedy, miałem 25k obrażeń i trzeci czy czwarty wynik w meczu ósemek.

Japońskie działa są całkiem dobre, tylko trzeba się ich nauczyć i przeznaczyć 2 punkty kapitana na "marksmana".

Players
1,430 posts
12,755 battles

no dzisiaj nadrobiłem zaległości z kampanii i go dostałem

Pierwsze wrażenie, jakieś takie wielkie, mało zwrotne powolne, działa też do bani - może przez to, że dawno nie grałem japońskimi deskami. Jedyny pozytyw jaki dzisiaj dostrzegłem to w miarę fajne torpedy i całkiem fajne kamo- z przeszkoleniem kapitana 6.1. Daje to zapas 1,9 km. Tylko HP jakoś strasznie mało :unsure:

Players
1,560 posts
13,676 battles

Mam go od jakiegoś czasu i prawdę powiedziawszy w ogóle nie umiem się na nim odnaleźć, idzie mi słabo. Wprawdzie mam kapitana z Ekspertem w kamuflażu i mam spota 6,1km ale zwrotność nie jest rewelacyjna, nawet z modułem na przestawianie steru. Było by to na dobrą sprawę jeszcze do przeżycia gdyby nie jedna rzecz czyli bardzo kłopotliwe kąty strzelania torped. Na Fujinie, Kamikaze i Hatsuharu są o wiele lepsze.  Kąty strzelań powodują, że muszę bardzo się odkręcić, tracąc prędkość i dystans do przeciwnika. Na pewno wymaga niesamowicie  przemyślanej gry.

Artyleria potężna w teorii bo 6*127mm to całkiem nieźle, problem w tym, że nasz dpm jest znacznie gorszy od innych DD VI tieru przez koszmarny czas przeładowania i obrotu. O capy raczej nie powalczę w żaden sposób, bo chyba każdy DD jakiego mogę spotkać oprócz Mutsuki i Minekaze z klonami mi naklepie. Strzelec wyborowy i AFT niezbędny.

Torpedy są nawet szybkie choć to nie jest ideał jaki ma Fujin. Właściwie to torpedy mają jedyną wadę czyli kąty rzutu.

Chociaż może powinienem nim grać jak brytyjskim krążownikiem. Spamowanie z dymu, a kapitan musi mieć kamo i AFT ? Sam nie wiem. Na Hatsuharu pomimo 5 fun and enyojable thing całkiem sporo rzeźbiło się armatami, może to też taki dziwny gunboat?

http://shipcomrade.com/captcalc/1000000000100001010001000000100119

Jak nim grać? 

[BSW]
Players
319 posts
13,253 battles

Szczerze mówiąc zawiodłem się na tym okręcie. Porównując shinonome z fubuki:

+ lepsze działa

- brak peloty

- gorsze torpedy

- gorsza zwrotność

Blado widzę ten premiowy zamiennik.

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,292 battles

Gorszy niż V tierowe Kamikaze. Tam przynajmniej wiemy od razu, że trzeba 2 razy się zastanowić przed użyciem naszych dział. Tutaj dostajemy złudzenie, że one coś potrafią. Połączenie ich wolnego obrotu i naszej podłej prędkości szybko uświadamia nam, jak bardzo się mylilmy. Generalnie da się grać, byle nie dostać perma spota od wrogiego CV.

Edited by Odo_Toothless

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.