Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Ivana_Drago

Neptune

15 comments in this topic

Recommended Posts

Players
343 posts
10,062 battles

Dneska jsem ho konečně vyexpil. Další brutal v řadě GB křižníků. Zatim 2 bitvy v základu a 2 bleskově rozstřílený Roony z mlhy. Obrovská kadence hlavního dělostřelectva i AA obrany. Stroj na zabíjení. Ale bez kouře rychlej konec.

Players
3,746 posts
18,787 battles

Minotaur bude bezkonkurencni - dle meho silne OP lod... otaceni vezi, rychlost stelby, dostrel ... ustrilis vpohode Yamato a ani te neuvidi a nemusis byt ve smogu...

[T-N-T]
Players
856 posts
11,895 battles

Ono zase tydle Anglány není problém roztřílet i v mlze. Jsou docela velcí a jak furt pálí, tak se jim to tam do toho smoku přesně posílá, nedej bože když smoke zkončí:). Samozřejmě když mají kolem sebe kámoše, co strhávají pozornost na sebe a oni si vklidu pálí, tak jo pak jsou OP. Jsou to takový záškodníci, jako ruské DDs.....no ještě že nemají HE

[FF-CZ]
Players
140 posts
5,210 battles

Tahle lod je plujici citadela,doslova. Jak sem nadaval na rusaky ze kazdou ranou chytnou citosku,Neptun ji snad dostane ikdyz mu do boku narazi delfin. Je treba davat pozor i na 7 krizniky a DD protoze jsou schopny tuhle lod umlatit,pokud ji chytnou bokem.

Hraje se stejne jako ostatni britaci,takze kdo se dostane az sem,ma to v ruce. 

Range 16.5 km je zoufaly,obvzlast kdyz efektivni zacne byt tahle lod tak od 12km niz. Reload je 5s,vynechal sem nabijak na rychlejsi strileni a nasadil adrenalin rush,stejne clovek neco hned chytne takze strili za 4s. Konecne ma vic torped protoze Fiji a Edinburg s 3 bylo nic moc.

Skily vozim : ze na me miri,kour,vice doplnku,snizeni viditelnosti,adrenalin rush. Dalsi bude snizeni reusu spotrebaku.

U doplnku vozim takovou tu klasiku,snizeni viditelnosti,odolnost vezi,snizeni sance na ohen a zaplaveni. Potom +20% k dostrelu AA a 25% k dmg AA,ty CV se ted potkavaj celkem casto a neskromne musim rict,z pokud je nejaka neopatrna,tak neni problem ji postrilet pres 30 letadel. Rekord mam zatim 37 proti Midwayi.

Dulezite je jit do koure driv nez je lod spotla,pak je pozde. Vse co prilitne je citadela a rychlej konec. Hlidat si radary a poustet sonar v kouri kdyz hrozi enemy DD.

Odmenou je dest AP ktery zasypava soupere,kolikrat udrzim cap proti bitevkam,proste nechtej prijet bliz idkyz je ohlodavam jen za 500 na 15km. Jak se dostane cokoli pod 12km a bokem,je stim konec nebo bude neprijemne prekvapen a kvapikem mizet nebo se uhlovat. I do X bitevek,bokem,do nastavby je to schopne co 5s poslat za 6000 dmg. A to nastve.

No jeste 200 000 xp do minotaura...

[BIA]
Players
81 posts
8,794 battles
4 hra s neptunem , jeste v zakladu. asi si budeme rozumetshot-17.05.31_20.39.31-0596.jpg
Edited by vrahoun

[O-S-W]
Players
215 posts
10,610 battles

Tak z Neptuna jsem zatím lehce zklamaný. Mám s ním velkou smůlu na týmy, kdy ani nastřílení 100k damage nezřídka znamená prohru. Je to obří citadela, často umřu na jednu salvu od BB, která jí pošle naslepo do kouře a já jdu ke dnu jak cihla, klidně z 80% HP na nulu. Dobrý jsou torpy, ty mi pomahají často, jejich dosah 10km je super a docela se to hodí a pak super HEAL, který je schopen vyléčit třeba 40% HP lodě během pár sekund. Jinak máte velký spot, pouze AP munici a pořád svítíte (spot tuším přes 11km). Děla mě vyloženě zklamaly, hlavně proti BB dávate jen velmi malé poškození, taky 80% her jste proti tieru 10 a těm toho moc neuděláte. Pokud se mi podaří překvápko (za ostrovem pěkně někomu do boku, smoke a palba jak zběsilá), tak super, ale když se cíl naúhluje, tak ho jen škrábete. Dostřel mi příjde dost malý, Britové prostě musí na blízko aby jejich děla něco dělala, a to je s Neptunem problém - je moc velkej, má velkej spot, nulovej pancíř a celkově se hrajě hodně těžko. Navíc bych řekl, že v každé hře je několik lodí s radarem či hydrem (nebo alespoň letadlovka co vás spotuje) a Neptune je free damage zdarma pro kohokoli, kdo vás vidí. Celkově mi jako nejlepší loď v linii přišla Fiji (když nepočítám Belfast) a čím jsem výš, tím je horší. Neptuna si určitě nenechám a hry s ním mě fakt nebaví. Jen doufám, že Minotaur bude lepší. Jinak nejzábavnější je rozhodně tier 7

[BAF]
Players
136 posts
9,212 battles

Neptun je narocna lod.. nasledny prechod na Minotaura je jak navsteva jine dimenze. Clovek musi ten specifickej styl hrani proste najit a neni to pro kazdyho. Nejvetsi bolesti tehle lodi jsou ironicky smouky, protoze podle jejich strel se snadno odhaduje poloha lodi a strelba "naslepo" do smouku je mnohem jednodussi nez u jinych lodi. Je potreba se ve smouku hejbat, ale ani to dost casto nepomuze nebo jen docasne.. 

[T-N-T]
Players
856 posts
11,895 battles

U Neptuna není otázkou jestli dostanete citadelu, ale kolik jich dostanete. Ze 40 her jsem nezažil ani jednu hru aniž bych nedostal minimálně 1 citadelu od BBs, běžně 1-3 za hru a bývám velice rychle odpařen. Pomalu se rozjíždí a nezatáčí, tak prostě neuhnete. Ale nestěžuju si, ta loď mě baví. Reload, torpy, spot jsou dobré.

Players
132 posts
4,143 battles

veru potvrdzujem... kadencia aj AA velmi dobra ale čo sa týka vydrže... na jednej strane ma monštruozny heal... ale je to ozaj plavajuca citadela.. oproti edimu velmi studenu sprchu dostavam

Chalani nejake rady ako hrať tuto tragediu ? :D 
keby to aspon malo dostrel .. ale ja nechapem... ako s tym hrat.. ono sa s tym neda ani z dalej ani z blizka .... a ruku na srdce aj v smogu mate čo robit aby ste nešli ku dnu 

[IDDQD]
Weekend Tester
693 posts
6,674 battles

Nechápem, prečo som si ho nekúpil skôr. Vyskúmaného ho mám pol roka. Mám ho úplne v základe, napriek tomu som zatiaľ v troch hrách nestrieľal priemerne 126 000 dmg. Strašne rýchlo to flusá granáty s veľkým oblúkom. Pokiaľ človek vie využívať ostrovy, prípadne smoky DD, tak ani vlastné smoky nepotrebuje. Momentálne to vyzerá byť moja najzábavnejšia loďka.

Len doplním pôvodné hodnotenie. Je to plávajúca citadela :Smile_teethhappy: Neraz som schytal citadelu aj priamo na provu pri plavbe kolmo k súperovi. Napriek tomu s ním mám zatiaľ nadpriemerné výsledky (9 bitiek 88 000 avg.dmg). Zdá sa mi, že je to vďaka podstatne lepším delám, ako mal Edinburgh. Tie dokáže solídne nakladať BB a CA do boku. Salvy za 4-5 000 sú pravidlom. A to sypete každých pár sekúnd. Samozrejme toto platí len na lode bokom. Ale aj na nauhlované lode, pokiaľ viete mieriť, tak na salvu dáte 2 000. Čiže ak ste vhodne umiestnený v dyme, tak dokážete za trvanie dymu nastrieľať aj 30-40 000, čo je fakt veľmi slušné.

[LOTO]
Players
46 posts
6,104 battles

Cawte :/ .Akútne potrebujem rady ako na Neptuna.S GB lodami som od Leandra až po Edina hral naozaj dobré hry GB somnsi obľúbil.Ale od Neptuna absolútne zle. :( Tím na Vás kašle a sam nedokážete odohrať dobrú hru.Dosť som do britov vrazil strieborniakov ale výsledky su barzo zlé Mate rady co a ako hrať.Vďaka za info. :( Po tom ako sa do lodiciek dostali radari, veľa radarov koniec sveta :( úspešnosť z 48% mi klesla na 38%V smouku si nezahram :(

Edited by GolradirSK
Nové skúsenosti po dosadeni mnozstva lodi s radarmi :(

Players
142 posts
7,476 battles

Priznám sa, že zo začiatku som bol z tejto lode veľmi smutný a vôbec ma nebavila, ale momentálne môžem povedať, že je to pre mňa zatiaľ najzábavnejšia loď, akú som hral.

Ako píšu kolegovia vyššie, tú citadelu (nie len jednu) schytáte takmer každú hru. Loď je odkázaná viac-menej na spot spoluhráčov, keďže chcete využívať smoke, v ktorom sa schováte. Ak v ňom zostanete stáť a strieľať, šikovnejší protihráč to dokáže využiť a pri troche šťastia váš pošle do prístavu.

Ideálne je využiť DD ako spotera (na oplátku sa ho snažím kryť) a za sebou mať  väčšiu loď, ktorá bude priťahovať pozornosť nepriateľa.  Ak spoluhráči nespolupracujú, tak je lepšie zo začiatku počkať, kým sa ukáže, kde sú súperove lode. Vybrať sa na miesto, kde to vypadá, že bude najväčšia mela počkať na prvé výstrely, položiť smoke na hranici dosahu radaru nepriateľa a vyberať si vhodné ciele. Okrem výbornej kadencie (mám tam modul na rýchlejšie nabíjanie) máte 8 torpéd na každom boku, ktoré sa dajú skvelo využiť na prečesanie súperovho smoku, alebo ak súper na vás tlačí, tak mu ich poslať v ústrety.

Základom hry s ním je využívať spot spoluhráčov, položiť smoke s ohľadom na radary, pohybovať sa v ňom a používať hydro. Je to krehká loď a netreba sa nechať znechutiť tým, že občas skončíte v hre skôr ako ste vlastne začali :Smile_teethhappy:. Dôležité je uvedomiť si, čo ste spravili zle a nabudúce sa snažiť nespraviť tú istú chybu. Ako hovorím, zo začiatku som tú loď neznášal, ale ako sa mi podarilo prísť na to, čo robím zle,  hra s touto loďou ma začala neskutočne baviť.

Inak mám tam unikátneho veliteľa, kde využívam jeho vylepšené schopnosti na rýchlejšie načítanie spotrebných doplnkov (jack of all trades) a experta na dym. clonu (smoke screen expert) vďaka ktorému máte väčší oblak a lepšie sa v ňom pohybuje. Kto nemal to šťastie získať takéhoto veliteľa kým bol k dispozícií, tak myslím, že momentálne sa dá získať  takýto 10 b. veliteľ v ARZENÁLE za tú divnú dočasnú menu (tuším stojí 100 jednotiek). Ja si ho plánujem zaobstarať práve pre Neptúna, lebo súčasného veliteľa chcem čoskoro presunúť na Minotaura ku ktorému sa blížim.

• Cool 1

Players
1 post

Za mě je Neptun docela hardcore. Když vychytám situaci, někde za ostrovem, počkat si na použitelný dostřel (max 14 km), smoke a následná "pila" se kterou snadno rozšviháte X. križník bez předchozího poškození, tak je to super.

Ve všech jiných případech dealuju citadely pro kohokoli kdo si vystřelí.

Na Minotaura to bude trvat dlouho, ledaže se naučím jak Neptuna využít efektivněji.

Zábavná forma hraní je pronásledovat Roon/Hindenburk který pluje stranou boje, počkat si tak na 12km a pak ho rosekat. Ve skrumáži to Neptune moc nedává. Alespoň mi to tak připadá.

Players
142 posts
7,476 battles
Před 18 hodinami OldRiverMan řekl/a:

Za mě je Neptun docela hardcore. Když vychytám situaci, někde za ostrovem, počkat si na použitelný dostřel (max 14 km), smoke a následná "pila" se kterou snadno rozšviháte X. križník bez předchozího poškození, tak je to super.

Ve všech jiných případech dealuju citadely pro kohokoli kdo si vystřelí.

Na Minotaura to bude trvat dlouho, ledaže se naučím jak Neptuna využít efektivněji.

Zábavná forma hraní je pronásledovat Roon/Hindenburk který pluje stranou boje, počkat si tak na 12km a pak ho rosekat. Ve skrumáži to Neptune moc nedává. Alespoň mi to tak připadá.

Tak ono celkovo hrať s UK CL je náročnejšie. Je to odlišný štýl hrania ako sú ostatné krížniky. Je to vlastne niečo medzi DD a CL. Neptune a Minotaur majú výborné torpéda, tak sa ich treba snažiť využívať. Ako ja som sa práve nemeckým CA a v podstate všetkým CA snažil vyhýbať, ak sa dalo. Skôr som sa sústredil na DD a BB.  Na otvorený boj (bez dym. clony) s väčšími loďami nie sú Neptún ani Mino stavané. Krížnikom sa bez dymovej clony môžeš postaviť  jedine ak spravia chybu a ukážu ti bok, prípadne ich chceš na pár sekúnd rozptýliť, aby si nevšimli torpéda, ktoré si im poslal v ústrety.

Popravde s UK CL ma bavilo hrať jedine s Fiji. Čím som išiel vyššie, tým viac som nadával, že sú to šroty. Po prvých hrách na Neptúnovi mi to vôbec nešlo a prestal som s ním hrať. Po dlhšom čase som sa k nemu vrátil, podarilo sa mi pár hier a potom to už začalo ísť tak nejak samo a znova ma to začalo baviť. Neviem ako to máš ty, ale niekedy je lepšie veci nehrotiť a nechať ich vychladnúť. Ak ti to nejde a nebaví ťa to, tak vyskúšaj niečo iné a po čase to môžeš skúsiť znova a možno sa začne dariť .

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.