Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Ivana_Drago

Danae

6 comments in this topic

Recommended Posts

Players
814 posts
245 battles

Kapitáni,

v tomto vlákně můžete rozebírat vše, co se týká lodi Danae - křižníku Královského námořnictva IV. úrovně.

[BIA]
Alpha Tester
1,583 posts
4,985 battles

Danae mě baví.

Rychlejší a mrštnější než Caledon, o dvě torpéda více, co vc si přát. Snad jen aby ty 150 dělaly alespoň nějaký dmg.

Do teď bych nevěřil, že jako první věc budu na křižníku vylepšovat torpédomety, které se ukazují být primární zbraní. Zatím během dvou bitev jsem poslal 14 torpéd do BB, takže se k nim dá i přiblížit.

Edite: Po několika bitvách musím konstatovat, že tahle loď je jednoduše úžasná. Tolik torpéd za bitvu do něpřátelských lodí kolikrát nenasázím ani s DD. Aby ne, když jich je schopna poslat "najednou" 12, mají vysokou rychlost a slušný dosah. K tomu všemu sonar. Pak už jen stačí se plížit podél ostrůvků a přepadat prakticky cokoli má tu smůlu a přiblíží se pod 7km. Odpalování po jednom je úžasná specka, se tomu kolikrát nedá ani vyhnout. Akorát jednou jsem do čumáku BB nasázel 5 ryb a dvě poslední to nepočítalo. No, pořád jich na druhé straně lodi bylo připravených dalších 6.

Děla jsou použitelná jen na blízko a to jen proti DD, ale to je jedno. Ty 150 jsou tam stejně jen na přehlídky.

Z 12ti bitev jsem jen jedinkrát nesundal BB a to to vynahradily tři menší soupeři.

Edited by CerVus

Players
812 posts
2,660 battles

Tak jsem rozjel Brity a skočil rovnou na Danae. Na tieru IV to rozhodně není špatná věc. Karlsruhe je mnohem horší. Obratnost lodi je výborná a torpéda mají sílu. Ideální je si počkat na nepřátelskou BB za rohem a překvapit ji. Jinak ale torpéda dost pomáhají i v soubojích s křižníky a DD, protože jsou prostě dobrá. Co se týče děl, tak je to podobné jak střílet s torpédoborcem. Trajektorie projektilů není nikterak úžasná a nad 8km je potřeba už hodně předsazovat. Na druhou stranu naúhlovaná Danae citadely od křižníků nedostává a například Kumu jsem smahl z plných HP na 2 salvy, když vyjela bokem. Do torpédoborců taky dává, bych řekl, větší damage jak HE náboje z podobných tierů křižníků. Bitevní lodě jsou oříšek. Dají se sice plungovat z dálky nad 10km, ale pořád tu je riziko oneshotu, i když se dobře úhlujete a vrtíte, tak taková dálka nezaručuje vůbec bezpečnost. Nějaká zbloudilá citadela za 15k tam přistát může kdykoliv. Damage i tak je docela směšný a na salvu do BB dáváte  kolem 500-1500 dmg. Na blízko do superstruktury už to padalo relativně dobře, ale to se dá praktikovat opravdu jen, když je BB zaměstnána někým jiným a navíc v takové situaci už chcete jít na torpéda.

Celkově je to pro mě zatím dobrá loď, která je spíše na přepady než na nějaké pushování do nepřátel. Ideální je mezi ostrovy, kde využijete výbornou obratnost i zrychlení a oblouk děl. Hydroakustika se skvěle hodí na ničení otravných Isokaze/Minekaze ninjů. Za 6 her jsem jich zabil asi 5. Jo a AAA není na tier IV taky vůbec špatné. Zábavný tier IV, i když pro mě je tady králem Phoenix díky schopnému HE a srovnatelné pohyblivosti. Danea má ale potenciál jakýkoliv tier IV křižník v 1 vs 1 rozebrat na součástky. Pokud ovšem neumíte používat AP i v situacích, kdy by ostatní ládovali automaticky HE, tak se Britům vyhněte.

Tato loď má 0 carry potenciál, protože bitevní loď nezabije ani do soudného dne. Jste plně odkázáni na hru vašich BB. V divizi může být sranda, sólo na random nepoužitelné.

Edited by Porpoisee

Players
297 posts
3,911 battles

Lode jako tahle jsou pouzitelne tak mozna v divizi, samostatne nehratelne ... citadeluje vas skoro kazdy snad i ty rusky DDcka a kdyz uz nedostanu od bitevky citadelu tak vybouchnu po jednom zasahu .. Jediny smysl co pak zbyva je pokusit se nekoho vytorpit nebo strilet na sobe rovny krizniky 4 tieru nebo slabsi .. :)

[BIA]
Players
81 posts
8,801 battles

zdar,

mam dotaz mezi kominem a vlajkovym stozarem /zezadu/ jsou videt obri hodiny s cisly 1-9. vi nekdo k cemu to bylo??

a prosim odpoved opravdu jen kdo vi. diky

fanda

[SALIS]
Players
221 posts
10,854 battles

Myslím si, že je to to samé jako měli Americké bitevky an předním stožáru , což by mělo být toto (jestli teda umíš Angličtinu)-já to totiž nedovedu vysvětlit:
"Prior to WW II, the practice was for battleships to line up, bow to stern, and fire their guns broadside at a common target. These "clocks" were actually indicators of range. When a battleship found the range to the target, it would set its range clocks––one on the front of the superstructure and one on the aft. One hand indicated ten thousands of yards and the other hand indicated thousands of yards, so if both hands were set at 1, the clock was showing that the range to the target was 11,000 yards. Each ship would use binoculars to read its neighbor's clock and set its clocks to match the clock of the ship which had found the range. In that manner, prior to the use of radio, the range information was silently passed down the line of ships and all ships could set their guns to fire the same distance. "

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.