Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Ivana_Drago

Leander

22 comments in this topic

Recommended Posts

Players
814 posts
245 battles

Ahoj,

klidně se vyjádři dle libosti (samozřejmě v rámci pravidel fóra). Každá zpětná vazba je pro nás užitečná, i když je kritická. :honoring:

[GWDYS]
Players
168 posts
11,784 battles

zacneme pozitivami.  Pre mna najpozitivnejsia vec na Leandrovi je to, ze uz ho mam za sebou a mozem hrat neporovnatelne lepsiu lod RN - Fiji.  Sekciu pozitiv sme tym vycerpali.

Konkurencia: Leander je najslabsi tier 6 kriznik,  hlavne v konkurencii 6. tieru, ktora je (nielen) pre CA/CL vyborna (Aoba, Cleveland, Nurnberg, Fuso, New Mexico, ....)

Concealment: (10km) nie kazdy ma 15+ skilloveho kapitana ako Flamu.  Vrazedne kombo  spolu s 13km max RANGE.  Leander je prinuteny dostat sa do pre neho extremne neprijemnej a nebezpecnej vzdialenosti k CA/BB.  

Armor:  13mm armor pokryva provu, kyl aj deck lode - co je suverejne najmenej v celej hre.  Dokonca DDcka maju 19mm armor.  Superstructure 10 mm (DDcka 13 mm).  Kazde HE dava dmg, kazde HE dava velky dmg.  13 a menej mm na vacsine povrchu lode znamena, ze tato unikatna vetva umoznuje OVERMATCH pre 203mm kaliber, ktory pouziva prevazna vacsina kriznikov.  Znamena to, ze Furutaka, Aoba, a od tier7 vsetky CA vam budu davat frontalne citadely, uhlovanie straca zmysel.  Paradoxne mate vacsiu sancu odrazit, ked ste jemne nauhlovany, lebo vystavujete MOCNY 19mm armor, kde aspon nemoze byt overmatch a je ista sanca, ze pod uhlom mensim ako 30% dojde k autobounce.

Vnutorna stavba lode: Na rozdiel od ostatnych CA, nebudete dostavat OverPeny, vsetko krasne poctive penetracie.  Suvisi zevraj s vnutornou stavbou RN CA .... preto im dali HP heal a smoke.

Co vsak uplne zabija Leandra je pocet diel  (8), Fiji ma 1.5 krat viac (12) a je to citit.  Navyse ma boostnuty range 2,5km, co umoznuje predsa len bezpecnejsiu hru.

Celkovo su RN CA velmi narocne na hracov,  neodpustaju nic, hrac musi vediet vyuzit vsetky nastroje, ktore ma k dispozicii (a vyuzivat ich spravne - smoke), sledovat minimapu a okolie ovela viac, ako v ostatnych lodiach.  Mat zratane casy smoke-ov, odchadzat este pred vyprsanim, vyberat si miesto kde smoke polozit (aby sa dalo pomerny rychlo dostat za ostrov ked dojde)...

Ocakavam, ze vacsina hracov bude sklamana z RN, prave koli tej obtiaznosti.  Lenze na Leander budu nadavat vsetci, lebo je to podpriemerna tier6 lod a navyse sucasny MM ju dava v 80% do Tier7/8 hier.

Tolko moj nazor.

Edited by celeb2k
  • Cool 3

[IDDQD]
Alpha Tester
2,636 posts
16,301 battles

Mám tušení, že jsi mi zkazil víkend. Plán byl ji dnes koupit, ale asi to nechám na zítra. Přeci jen, když už pondělí, tak se vším všudy ne?

3bd7470261_1992755_o2.jpg

Players
812 posts
2,660 battles

Opravdu je tak hrozný? Viděl jsem s ním hrát jednoho Francouze poté, co jsem umřel a předváděl neskutečné věci. Možná náhoda, ale oproti těm Emeraldům a Danae to musí být výrazný skok dopředu. Sám Brity nejedu, mám jen OPfast a Warspite :)

[GWDYS]
Beta Tester
2 posts
6,864 battles

Ako mne sa hral super ale mal som 15 skill kapitána + sme hrali dva Leandre v divízii a všetko sme ničili s nekonečným smoukom napodiv s ním mám o 7k vačší priemer ako s fiji čo ale pripisujem dosť smolným hrám hh lebo ako spomínal celeb tak je to oveľa lepšia loď. 

[GWDYS]
Players
168 posts
11,784 battles

Ako mne sa hral super ale mal som 15 skill kapitána + sme hrali dva Leandre v divízii a všetko sme ničili s nekonečným smoukom napodiv s ním mám o 7k vačší priemer ako s fiji čo ale pripisujem dosť smolným hrám hh lebo ako spomínal celeb tak je to oveľa lepšia loď. 

tak do divizie je to velmi ceneny kriznik koli smoke+sonar (ako vsetky RN CA od 5? tieru).   Ked som hral Fiji v divizii, tak sa do smoku schoval Schors aj Colorado :D . Este lepsie, keby si hral v divizii s DD-ckom, kde extra smoke musi byt super. 

Players
812 posts
2,660 battles

Je nějaká šance, že když mám rád Nurnberg s AP, tak budu mít rád Leander? :)

[BIA]
Alpha Tester
1,583 posts
4,985 battles

Jako zatím s ním mám sice jen tři bitvy, ale ta loď mě mile překvapila. Proti tomu šrotu předtím je to citelný rozdíl.

Ten pocit, kdy před Britským lehkým křižníkem utíká německý těžký bitevní křižník mi s úsměvem na tváři připomněl historii.

edite: Sakra to že s ním mám zatím vítěznou řadu je jen náhoda. Ale 100k dmg takhle snadno..... Fakt parádní lodička.

Edited by CerVus

Players
812 posts
2,660 battles

Jako zatím s ním mám sice jen tři bitvy, ale ta loď mě mile překvapila. Proti tomu šrotu předtím je to citelný rozdíl.

Ten pocit, kdy před Britským lehkým křižníkem utíká německý těžký bitevní křižník mi s úsměvem na tváři připomněl historii.

edite: Sakra to že s ním mám zatím vítěznou řadu je jen náhoda. Ale 100k dmg takhle snadno..... Fakt parádní lodička.

Oproti Emeraldu je značná výhoda, že má děla ve věži s normálním rozptylem + mnohem lepší penetraci a obratnost. Stejný skok je pak i z Leandera na Fiji. Zatím platí, že čím vyšší tier, tím lepší Brit. 

Players
343 posts
10,062 battles

Oproti Emeraldu je značná výhoda, že má děla ve věži s normálním rozptylem + mnohem lepší penetraci a obratnost. Stejný skok je pak i z Leandera na Fiji. Zatím platí, že čím vyšší tier, tím lepší Brit. 

Souhlas. Emerald byl bídnej. Leander je úplně jiná liga. Super loď. A Fiji je ještě výrazně lepší. Těšim se na Minotaura.

Players
24 posts

Leander je oproti Emeraldu rozhodně skok vpřed.:tea_cap: Mě nevadí, že Leander má méně děl než jeho konkurenti, podle mě se v lehkých Britech krásně doplňují děla (hlavně jsou už v "normálních otáčivých věžích", ale účinná jsou spíš na krátkou a střední vzdálenost) a torpéda(já jsem si možnost pouštět tyto rybky:aqua: po jedné u Britů  zamiloval:great: )!

Předně bych chtěl říci, že co se týče britských lehkých křižníků, porovnávat je s ostatními křižníky, obzvlášť od 5-é a 6-é úrovně,

je ošemetné a tak trochu zavádějící. Je to spíše tak trochu přerostlý torpédoborec, než křižník, takový nedokřížník-torpédoBorec :teethhappy:

Taktika úspěšné hry je zde zcela jiná :hiding:, hraje se především ze zákeřné obrany:playing:. Takže ostrovy ostrůvky a především kouř (na něm nikdy nešetřím beru vždy lepší konzervu kouře :coin:) . Plánovat plánovat a ještě jednou plánovat každý krok!  Žádné divoké útoky (snad jen když už opravdu není zbytí a jste zahnání do kouta ...) v přední linii! A žádné zerg rushe :trollface:.  Jasně že,  hra na Britovi je více "týmozávislá" a jaké bývají týmy ve velikém a strašlivém randomu víme všichni více než dobře :ohmy:.

To jsou moje dojmy, když se mi dařilo zachovat chladnou hlavu a plánovat i při prohře jsem vždy měl vydařený lov!

P.S. Rozhodně se chci dokodrcat do Edinburgu! Good shave the Queen! :honoring:

Edited by Denis_KA

[BIA]
Alpha Tester
1,583 posts
4,985 battles

Expit ta torpéda mi příjde úplně zbytečné. Jako kdyby to byl japonec, který jich má hodně a neustále je používá (alespoň já), tak bych je asi vyzkoumal i přes tak malinký rozdíl. Ale když s ohedem na to, že tahle loď si hraje na skovávanou a na jedné straně má jen tři štiky, tak fakt nevím...

[IDDQD]
Players
564 posts
7,086 battles

Torpéda jsou tady náhodou leckdy k nezaplacení, při tý taktice kempení ve smradu :-).

Moje dojmy - po těch šunkách před ním je tohle naprosto super lodička a dá se s ní zatápět i osmičkám. Ale jak uvedeno jesti výše, chce to opatrně a co nejvíc využívat kouř (vozím už zásadně jen premiovej - je to sice IMHO zbabělost, ale WG kempení vždycky výrazně zvýhodňovalo, tak proč to nevyužít).

Jestli jsou ty další tiery fakt ještě lepší, tak hurá sem s nima.

EDIT:

co mi teda není jasný, je to, že na salvu (i do BB) s tím dám kolikrát víc, jak třeba s Bismarckem. Tam je to (když pominu rozptyl uřezaný brokovnice v rukou Šilhavýho Jacka) samý odraz, neprůraz a overpen za 1060/salvu a tady to začíná na cca 500, ale dal jsem (tuším do Bayerna) i 5K. Při 4x rychlejším nabíjení je to takový zajímavý...

Edited by noob_on_steroids

[BIA]
Alpha Tester
1,583 posts
4,985 battles

Ježiš, teď koukám že jsem to napsal ke špatné lodi. U Leanderu to samo sebou má smysl je expit. Ty 2km jsou strašně znát.

Jsem to původně chtěl psat k Fiji. Tam za 12k expů získáme jen 434dmg. To raději tu loď dorazím děly, když jí to nechá 1200hp.

[IDDQD]
Alpha Tester
3,230 posts
7,027 battles

Ježiš, teď koukám že jsem to napsal ke špatné lodi. U Leanderu to samo sebou má smysl je expit. Ty 2km jsou strašně znát.

Jsem to původně chtěl psat k Fiji. Tam za 12k expů získáme jen 434dmg. To raději tu loď dorazím děly, když jí to nechá 1200hp.

ty torpeda maji mnohem mensi spot, mrkni na to jeste jednou :honoring:

[O-S-W]
Players
215 posts
10,610 battles

Leander je už asi 30 bitev ve fullu a je to skvělá loď. Hraje se s ním hodně podobně jako s ruskými DDčkami, která taky jezdím, základ úspěchu je naučit se plánovat, schovávat a používat vhodně smoke a veškeré jeho výhody i nevýhody. Děla jsou skvělá, pálí a trefují a dávají damage i do BB tieru 7-8, hlavně když si vás nevšímají a přestřelují s někým jiným. Loď je rychlá a obratná, má skvělá torpéda s dosahem 8km. Loď mě hodně baví a není s ní problém rozdat 50+k damage. Jestli je další tier o tolik lepší, už se na něj moc a moc těším.... Rozhodně není určená na boj bokem bez smoku nebo přestřelování se s někým bez možnosti útěku. Prostě - vybrat si místo, kde se zapíkám, pak si vybrat vhodný cíl a pálit do něj salvu za salvou, kdy jeho HP jdou po tisících dolů. Když se na mě zaměří 2-3 nepřátele, tak dát smoke nebo zdrhnout a o za chvíli opakovat to samé... 

[T-N-T]
Players
1,935 posts
9,386 battles

Získal jsem tuhle loďku ve Vánočním konvoji a za mé první 3 hry v jakémkoliv britském křižníku musím smeknout klobouk. Bezesporu jsem měl víc štěstí než rozumu, ale i tak: Každá bitva 59k dmg, a to vždy proti T7 a T8. Tohle je neuvěřitelně schopná loď. Cokoliv se děje špatného, máte 3 možnosti řešení: 1) smoke; 2) přestat střílet a vytratit se - concealement 8,8km je neuvěřitelně silná zbraň; 3) naúhlovat se a spoléhat na heal - nečekal jsem to, ale Leander se zdá daleko odolnější než mnoho jiných křižníků.

Z toho konvoje mám taky Budyonny a to je nesrovnatelné, ten se rozpadá na pláty po každém HE zásahu z DDčka. Navíc je neobratný a ty děla téměř nemají efekt (myslím, že IFHE na ruských křižnících bude nutnost).

Players
3,755 posts
18,800 battles

Asi ho provetram ... jak stavite kapitana ? A je to pak kompatibilni, kdyz eventualne pujde vejs ?

Edited by ims21

Players
995 posts
5,140 battles

....... - nečekal jsem to, ale Leander se zdá daleko odolnější než mnoho jiných křižníků.

Naposled mi trvalo 6 salv do boku z mého Grafa než jsem po DMG v rozmezí 1200-2600 dostal na dno....a to ke mě jel celou dobu bokem.... :unsure:

[FF-CZ]
Players
140 posts
5,210 battles

Do 8 je idealni vedet ze na tebe miri,rychlejsi otaceni vezi,superintendant,na 4 snizeni viditelnosti,ta je az do 8tieru 9km. Pak zalezi na chuti kazdeho co preferuje,snizeni doby reusu doplnku,vetsi smoke,radio detekci,nabijeni torped...

Ja se jednou uklikl a sel v divizi se 7 lodema,samozrejme mm byl 7-9 ale presto sem se s leandrem neztratil. Vykrajel DD,pak diky malemu spotu prudil bitevky. Nakonec sem byl asi 3 v expech kdyz jsme vyhrali. Nechal sem si Fiji s 16 kapitanem,na leandru vycvicil 10kapitana na edinburga stim ze jsem vynechal otaceni vezi a dal tam smoke. Stim pokracuju na Neptunu,ktery uz toci veze svizne.

[IDDQD]
Weekend Tester
694 posts
6,696 battles

Skvelý krížnik. Herný štýl je dosť komplikovaný. Spravidla je to vždy o nájdení dobrej pozície pre možnosť palby zo smoku. Naokolo musí byť dosť vlastných lodí, ktoré Vás prípadne pokryjú respektíve stiahnu paľbu súpera na seba a Vy v pokoji rozdávate. Ste zabiják osamotených DD, ale aj krížnikov, len je potrebné manévrovať a dávať pozor na boky...tie sú fakt mäkké. AP rozdávajú neskutočné mordy do mäkkých cieľov. Tier 6-7 bitky sú v pohode...aj proti osmičkám sa dá zahrať, ale tier 8 BB už so trochu tvrdý oriešok sem tam. Aj keď ich strieľate do nástavieb. Vcelku som s touto líniou nadmieru spokojný...neustále mi zvyšuje môj skill. Už sa teším na FIJI, to vyzerá ešte lepšie ako Leander.

Edited by Mikhail800

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.