Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Ivana_Drago

Emerald

28 comments in this topic

Recommended Posts

Players
59 posts
14,620 battles

Sice jsem tuhle lod ještě nehrál ale i tak. Dal jsem si hru za schorsa a najednou se rozsvítil emerald na 12 km a byl bokem. vypálím salvu ap a z 8 zásahu padla 6X citadela a dmg za 21 000. takový papíry jsem ty brity teda nečekal...

Players
812 posts
2,660 battles

Tak prvních pár her hrůza. Teď už nejdu pod 40k dmg i ve špatné bitvě. Ideální je se dostat někam k ostrovu, kde se to mele a střílet po všem co je bokem. Ideální cíl je jakýkoliv křižník a pak bitevky s velkými nastavbami (new mexico, colorado, gneisenau). Do těch to padá slušně i na dálku. Rozhodně nemůžete bojovat na vlastní pěst, protože i některé dd jsou váš schopný rozkrájet. Nevýhoda jsou jen 2 laufy vepředu, to stěžuje úhlování a projekcí damage. Torpédovat taky není snadné. Máte jen 6km dosah a rychlosti pod 60knts. 

Players
564 posts
7,086 battles

Tak nevím, ale nic mimo DD tohle teda neprostřelí. V první bitvě jsem měl rovných 80% zásahů odrazy a nepenetrace a jediný, co jsem prostřelil (a potopil) byly 2 ruský DDčka. Křižníky bez šance a z asi 80ti střel do BB daly dmg tuším 2 a to šla většina do nástaveb. I tak to sice stačilo na 4. místo v týmu, ale pocitově hrozný. K tomu ještě divně pomalý střely ale přitom s plochou křivkou = kopec to nepřestřelí, ale předsadit musím mnohem víc, než jsem zvyklý.

Co je ale pro mě úplně nejhorší, je jiný pořadí spotřebáků. Automaticky zmáčknu hydro a spustím kouř a podobně.

[BIA]
Alpha Tester
1,591 posts
5,122 battles

Vůbec nevím jak s touhle věcí hrát. Po skvělých předchozích lodích nastává obrat o 180 stupňů.

[THGZ]
Players
301 posts
4,008 battles

Skvelych lodich ? Tyto lode maji jedno velky + a to je to ze kdyz hrajete s jakoukoliv bitevkou nebo kriznikem co ma 203 mm tak je to dmg zadarmo .. ten pocit kdyz jedes cumakem k/od nepritele a ajtak dostanes 3x citadelu a jdes dolu nebo te na uteku trefi jedna zbloudila strela z 20 kilometru primo do citadely :P Toto je snad navrzeno tak aby to kdyz to hrajes v Randomu tak maji uplne minimalni vliv na prubeh hry, jdou dolu jako prvni, maximalne nekoho muzou potopit torpedy pres roh nebo se potapi navzajem sprchou citadel nebot i jejich smoke camping neni moc ucinny  a jsou pouzitelne asi jen do divize s necim silnejsim ..

Docela me bavi 3 a 4 tier ale kdyz hraju bitevky vyssich tieru a potkavam tohle tak je to target no. 1.. Asi v tomto narode dal nepujdu dokad nevydaji no jak jinak nez .. Bitevky :)

Players
343 posts
10,066 battles

Emerald je špatná loď, ale člověk to rychle přeskočí na Leandra a ten je už dobře hratelnej. S anglickým smoukem se musí umět hrát, když ho chcete použít jako stanoviště a ne jen k zakrytí ústupu, musíte nejdřív prudce brzdit, což tyhle lodě umí stejně dobře jako zatáčet a teprv při minimální rychlosti začít kouřit. Pak máte slušnou dobu na to nasekat i bitevkám pěkný škody. Kromě německých, ty prostřelíte špatně. A na vrcholu na vás bude čekat Minotaur, což je ultimátní loď, a i podle statistik nejsilnější křižník.

Leandrkraken.md.jpg

Edited by General_Lefik

[O-S-W]
Players
178 posts
10,026 battles

Emerald je první loď křižníků RN s kouřem a byla celkem dobře hratelná... Především se dá rychle přeexpit na Leandera. Ten sice ještě není Fiji, ale dají se s ním už zahrát i slušné bitvy (především ale vychytat techniku použití britského kouře). Pokud někdo využil Halloweenského eventu a nahrabal si do zásoby dost nátěrů přidávajících 100% XP za bitvu (já jich měl asi 70), tak i Emeralda přeskáče během pár her... Díky předešlé misi na Cambletowna a 12 skillovýho kapitána (+ pár dračích vlajek) není vůbec problém dosáhnout páteho skillu maskování a tyhle lodě dostat opravdu tam, kde jsou potřeba. S Belfastem se dostanu pod 9 km a u Fiji je to jen těsně pod 10 km. Za mě hodně zábavný strom lodí.

[O-S-W]
Players
215 posts
10,619 battles

Emerald je relativně zábavná loď, docela obratná, se solidní palebnou silou na 5 tier, teda proti CA a DD. Celkem mě bavila, taktika hraní je držet se trochu vzadu a střílet a střílet (podobně se hrají ruská DD). I v základu to šlo, ve fullu mě bavil a solidně vydělával, většinou jsem nastřílel 2x tolik než jsem měl sám HP. Navíc rychlá torpéda, kterýma šlo solidně škodit na blízko ke konci bitvy, takže celkově lodička zábavná a byla s ní legrace. Jen kouř je slabší než mají DDčka, na což jsem si musel chvíli zvykat, ale nepřišlo mi totak hrozné. Loď ale neodpouští chyby, jet s ní dopředu je rychlá smrt... Jinak mám ale smůlu na týmy, ani potopení 2-3 lodí mi kolikrát nezajistilo výhru, což mě pěkně se*e. Navíc tahle loď hrozně závisi na mapě, mapa kde je jen moře je velmi obtížně hratelná a potřebujete ostrovy, kde se budete schovávat. Na hraní je opravdu obtížná a je to strašný papír. Rozhodně si ji nenechám, vzpomínat budu spíš na negativa (malá obratnots, malá penetrace, neučinné střelivo proti BB nebo CV, umrtí na jednu/dvě salvy na 10km +...). Některé bitvy super, jiné hrozné, celkově podprůměrná loď...

Edited by TimTaylorCz

[T-N-T]
Players
282 posts
2,265 battles

Zdá se mi to, nebo je to... jak to jen říct... prostě střep? Mezi pětkami je slušný, jako jeho předchůdci, které jsem si téměř zamiloval, navíc už má smrádek, ale v sedmách zatím trpím. A nečekám, že by se to nějak zvedlo. Prosím o radu zkušenější, jak s tím klumprem zahrát. Taktika jeho předchůdců přestává fungovat a nasraná sedma, oškrabaná od barvy mými špuntovkami, mě často na ranu, dvě vysvětlí, že to neumím :D Nemám s brity žádnou předchozí zkušenost, protože jsem je vůbec dřív nehrál, třeba mi tedy něco uniká. Díky

Edited by Gomez_Addams

Players
812 posts
2,660 battles

Je to krám, ale má už má smoke. S každým dalším tierem je to lepší. Snad kromě 8, která mě moc neoslovila.

[T-N-T]
Players
282 posts
2,265 battles

Je to krám, ale má už má smoke. S každým dalším tierem je to lepší. Snad kromě 8, která mě moc neoslovila.

Souhlas. Není špatná, to zas asi néé, ale jen mezi svými, sedmy jsou na ní příliš. Díky fanglím s bonus expy jsem rychle přešel na velmi dobrý Leander a včera na skvělou Fiji a to je jinčí káva :izmena:
Edited by Gomez_Addams

[IDDQD]
Beta Tester
2,728 posts
4,636 battles

Ta kamufláž  S.Patrika ( na EU jaksi zapoměli přidat obrázek do popisku patchnotesu k aktualizaci 6.2.1)  má vypadat takto 

Permanent camo for Emerald (1,000 Doubloons)

+4% to maximum dispersion of shells fired by the enemy attacking your ship
-3% to detectability range by sea
+30% to XP earned in the battle

d9e555be-05ed-11e7-8339-d89d6715223c_120

Edited by Stratos_HF

[IDDQD]
Alpha Tester
3,239 posts
7,186 battles

Ta kamufláž  S.Patrika  má vypadat takto 

je to zelene, kouri to a boli z toho hlava

co je to ?

Players
15 posts
2,637 battles

Emerald je špatná loď, ale člověk to rychle přeskočí na Leandra a ten je už dobře hratelnej. S anglickým smoukem se musí umět hrát, když ho chcete použít jako stanoviště a ne jen k zakrytí ústupu, musíte nejdřív prudce brzdit, což tyhle lodě umí stejně dobře jako zatáčet a teprv při minimální rychlosti začít kouřit. Pak máte slušnou dobu na to nasekat i bitevkám pěkný škody. Kromě německých, ty prostřelíte špatně. A na vrcholu na vás bude čekat Minotaur, což je ultimátní loď, a i podle statistik nejsilnější křižník.

Leandrkraken.md.jpg

No nevím, už ho přeskakuju měsíc a pořád mi 14 000 chybí do Leandru. :yes_cap:

Těch tvých 5000 hvězdiček za bitvu jsem uhrál asi tak za ten měsíc, v průměru se mi podaří tak max 300

Edited by gloupb

[T-N-T]
Players
2,156 posts
10,259 battles

No nevím, už ho přeskakuju měsíc a pořád mi 14 000 chybí do Leandru. :yes_cap:

Těch tvých 5000 hvězdiček za bitvu jsem uhrál asi tak za ten měsíc, v průměru se mi podaří tak max 300

To bude tím, že hraješ Coop. V Randomu jsou odměny několikanásobně větší. Na pátém tieru už se dá s výhrou přehoupávat přes 1000 XP na bitvu (pro průměrného hráče a bez bonusů).

[T-N-T]
Players
2,156 posts
10,259 battles

Tak jsem se po dlouhé době odvážil na Emeralda - a lituju toho. Leandera mám of Santova konvoje a tiery 1-4 jsem vyexpil než dorazily britské bitevky. Možná kdybych býval hrál Emeralda ještě před příchodem Orionů a Iron Duků, hrálo by se líp... ale pochybuju.

Oproti Danae je Emerald snad ve všem horší*. Je podstatně větší (takže pochytá víc granátů). Kormidlo reaguje citelně hůř (takže hodně štěstí s uhýbáním). Svítí o kilometr dál. Zároveň dostřel sotva vzrostl, děl najednou lze použít zase jen 6 (se stejným nabíjením), pancíř je stejně schypný chytat vše v citadele a hlavně místo tierů 3-5 bojujete s 4-7 (hlavně teda s šestkama a sedmičkama).

*Pravda, to je hyperbola. Oproti Danae získáváte Smoke. Ale nemůžu si pomoct, to prostě ta negativa absolutně nevyváží.

No, zkrátka jde o ohromnou loď, která se musí přibližovat ideálně tak aspoň na 10 kilometrů, ale na tu vzdálenost už je dávno spotnutá nepř. DDčky. A jakmile ji jednou nepřítel vidí, stačí 5-6 zásahů a jste na dně. Nejenže schytává pecky AP municí (na rozdíl třeba od Francouzů, těmi často AP od BBček jen proletí), ale i nová móda bitevek pálit HE je pro něj smrtící. Orion, Iron Duke, Queen Elizabeth a třeba i Bayern mu HE napálí rovnou citadelu. No, i pokud se člověku podaří dostat aspoň na těch deset kilometrů k nepříteli, tak potom stejně se šesti děly pálícími AP moc nenadělá. Nejen, že DMG bude sakra závislé na schopnosti cíle myslet, ale i na 10km mi ta děla připadají sakra nepřesná.

Ten rozdíl oproti následujícímu Leanderu je jak den a noc. Leander má asi o kilometr a čtvrt lepší maskování, takže se celkem snadno připlíží blíž. Zároveň je obratnější i bytelnější, takže pod palbou může přežít. No a nakonec má spolehlivá děla (a o třetinu víc).

Prostě výsledek je, že ani jednou jsem se v Emeraldu nepřiblížil mému průměrnému(!) DMG jak v Danae, tak v Leanderu. Emerald začne fungovat až kolem 8 kilometrů (blíž má potom i hodně torpéd), ale tak blízko se mi podařilo dostat jen jednou. Ve všech ostatních případech jsem byl zdemolován při mé snaze se dostat na dostřel. Domnívám se, že snížená detekce na míň než devět kilometrů (jako Leander) by Emeraldu setsakra pomohla.

[CSNL]
Players
230 posts
8,518 battles

Chyba se na ty necky vracet, poté co šlo získat Leandera. Je to přesně jak píšeš. 

[IDDQD]
Players
1,785 posts
16,172 battles
7 hours ago, Toivia said:

Orion, Iron Duke, Queen Elizabeth a třeba i Bayern mu HE napálí rovnou citadelu.

ten dostává citadely i od Atlanty s IFHE :Smile_trollface: 

[T-N-T]
Players
2,156 posts
10,259 battles
5 hours ago, Mar_gun said:

Chyba se na ty necky vracet, poté co šlo získat Leandera. Je to přesně jak píšeš. 

Já jen rád pořádek, a navíc s Caledonem a Danae se mi hrálo skvěle. Díky nim mám rekord 8 killů na bitvu. Každopádně teď je Emerald "zelitněn" a můžu na něj zapomenout.

5 hours ago, Quetak said:

ten dostává citadely i od Atlanty s IFHE :Smile_trollface: 

Jako nadsázka dobré, ale ve skutečnosti by to možné být nemělo, leda jsem něco přehlédl. (127/6*1,3 < 76).

No, možná se konečně rozhoupu na Fiji.

[IDDQD]
Players
1,785 posts
16,172 battles
36 minutes ago, Toivia said:

Jako nadsázka dobré, ale ve skutečnosti by to možné být nemělo, leda jsem něco přehlédl. (127/6*1,3 < 76).

moc jsem ten armor layout Emeralda nezkoumal, ale jsem si na 99% jistej že jsem mu je tam předvčírem loupal. Přes palubu...má opravdu 76mm na armoru citadely pod palubou? Skoro bych řekl že je to až moc.

[T-N-T]
Players
2,156 posts
10,259 battles

No, mohl jsem něco přehlédnout, a pravda, paluby mívají britové na křižnících sakra slabé. To by skutečně na obloučky Atlanty sedělo.

Prostě úžasná loď...

EDIT: Nojo, vážně, velká část citadely je hned pod palubou, chráněná pouze 25mm. Čili jo, to může HE citadelovat vpodstatě vše.

[SECSF]
Beta Tester
70 posts
2,172 battles
On 5. 10. 2017 at 4:10 PM, Toivia said:

No, mohl jsem něco přehlédnout, a pravda, paluby mívají britové na křižnících sakra slabé. To by skutečně na obloučky Atlanty sedělo.

Prostě úžasná loď...

EDIT: Nojo, vážně, velká část citadely je hned pod palubou, chráněná pouze 25mm. Čili jo, to může HE citadelovat vpodstatě vše.

Emerald je strasna lod a to som vravel ze Furutaka bola hroza(este pred bufmy) ale Emerald to vsetko prekonava 2x,ta lod ma citadelu aj na lodnom srobe,tak mi prdlo v bedni a skocil som na Fiji a to je hned o niecom inom.

• Cool 1

Players
317 posts
3,392 battles

Co se vám nelíbí na jediném unikátním křižníku ve hře, který dostává od DD citadely héčkama? :)

Je to nejhorší křižník ve hře na svém tieru. O parník to překonává Karlsruhe, Světlanu, Yorcka a podobné šroty.  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.