UrukSzymon

Kontenery - Dyskusja

• You need to play a total of 50 battles to post in this section.

2,640 posts in this topic

Pierwszy superkontener od stycznia: modyfikacja grupy naprawczej:( 

Wpadł superkontener wczoraj - emocje, ten zastrzyk adrenaliny prawie jak w kasynie. Po otwarciu plaskacz w mordę - modyfikacja samolotu zwiadowczego, która natychmiast została przerobiona na 625k srebra. Przynajmniej dofinansowało mi to zakup lepszego dalmierza na Edinburghu.

Posted (edited)

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

shot-17.06.22_10.04.33-0880.jpg

Edited by krzysiek_1990

już zacząłem nawet zapisywać ale od 2 tygodni nic wieć przestałem:P SK ani jeden

O, czyli w ogóle są jeszcze SK? Ja od dobrych 3-4 miesięcy całe zero, już myślałem nawet że WG się z tego wycofał :trollface:

Oczywiście, że są, przecież widzisz, że koledze łaskawie dano modulik.

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

<skrin z dymem>

U mnie dziś pierwszy SK - ta sama modyfikacja.

Parę godzin później testowy: znów ta sama modyfikacja.

Komuś wajcha od SK robi za poduszkę.

Z moich obserwacji wynika, że to co wypada z konteneiro zapisane jest w ramach czasowych. 

Czasami na tsie otwieramy kontenery na 3,2,1... baaardzo często wypada to samo.

Dwa tygodnie po tym jak wdrożyli te kontenery wypadło nam (2osoby) jednocześnie po 100 smoczych. 

Wczoraj w odstępie dosłownie 3-5sek - obaj po SK z 5mln srebra. 

Moja teoria spiskowa: raz na Xmin zamiast zwyklaków otwiera się bramka nr 2, w której przez Ysek wypada losowo wybrany SK.

Przy wyborze opcji poza "spróbuj szczęścia" Xmin jest odpowiednio wydłużany.

Łopatologicznie - zakładając, że cykl powtarza się co 2h ->przez 1h 59h 50sek co 10sek zmieniają się tylko zawartości w zwykłych kontenerach, a przez te 10sek wypada SK.

Dlaczego najczęściej wypada ulepszenie na zwiadowczy? Prawdopodobnie najrzadziej jest wykupowany premium konsumabl tego rodzaju. 

Z moich obserwacji wynika, że to co wypada z konteneiro zapisane jest w ramach czasowych. 

Czasami na tsie otwieramy kontenery na 3,2,1... baaardzo często wypada to samo.

Dwa tygodnie po tym jak wdrożyli te kontenery wypadło nam (2osoby) jednocześnie po 100 smoczych. 

Wczoraj w odstępie dosłownie 3-5sek - obaj po SK z 5mln srebra. 

Moja teoria spiskowa: raz na Xmin zamiast zwyklaków otwiera się bramka nr 2, w której przez Ysek wypada losowo wybrany SK.

Przy wyborze opcji poza "spróbuj szczęścia" Xmin jest odpowiednio wydłużany.

Łopatologicznie - zakładając, że cykl powtarza się co 2h ->przez 1h 59h 50sek co 10sek zmieniają się tylko zawartości w zwykłych kontenerach, a przez te 10sek wypada SK.

Dlaczego najczęściej wypada ulepszenie na zwiadowczy? Prawdopodobnie najrzadziej jest wykupowany premium konsumabl tego rodzaju. 

Załóżmy, że dziś o 21:58 odblokuje po bitwie kontener, wybiorę szczęśliwy traf, co dalej mam zrobić, aby mieć większą szansę na SK bez badziewnego modułu?

nie zrozumiałeś. 

To nie tak działa (według mojej teorii).

Nie możesz nic zrobić, bo nie wiesz jak wyglądają te ramki czasowe. 

Zakładam do obliczeń, że zawartość kontenera po wybraniu opcji "spróbuj szczęścia" zmienia się co 10sek.

Powiedzmy, że szansa trafienia to 1%. Na 100 wybranych spróbuj szczęścia dostajesz 99 zwykłych i 1 SK. 

99 x 10 sek = 990 sek = 16,5 minuty. 

Czyli co 16,5 minuty mamy magiczne 10 sekund, w którym wypada SK. 

Idąc dalej mamy kolejne zagwostki:

1 - zakładamy, że jest to cykliczne i działa cały czas tak samo (co 16,5min dają nam na 10sek SK) co dawało by nam ~87 10sekundówek z SK na dobę

2 - zakładamy, że WuGie ograniczyło liczbę tych 10sekundówek np. do 24 na dobę - czyli 1/h mamy szczęśliwe okienko. 

Co do samej zawartości SK to jest to stricte kwestia prawdopodobieństwa określonego przez WG. 

Czyli na 1000 piłeczek w "maszynie losującej zawartość SK" mamy 200 ulepszeń zwiadowcy, 150 myśliwca, (...), 2 Błyskawicy i 0,003 Derpica :D

Posted (edited)

Moja teoria taka: Co do tego czy kontener zwykły to po prostu losowanie: np. około 3% szans przy próbowaniu szczęścia i trochę mniej na pozostałych.

Zależnie od typu kontenera, to w każdym jest przedmiot (lub zestaw), a każdy z nich ma wagę: np. kilka punktów dla okrętów premium 8 tieru, kilkanaście dla siódemek i dropów typu 100k wolnego, miesiąc premium, kilkadziesiąt dla nadal porządnych (100 dublonów, miliony kredek) i grube kilkaset dla wyposażenia. Oczywiste jest, że największe śmieci (tu wyposażenie ze zwiadowczym na czele) mają największą wagę, a najcenniejsze - bliską zeru.

Np.

numer 1 okupuje Tirpitz,

numery 2-8 okupuje miesiąc premium,

9-30 to 5 milionów kredek

31-150 to samolot zwiadowczy.

I tak losuje numerek od 1 do 150 i przydziela nagrodę.

W rzeczywistości pula jest bogatsza. I nic nie stoi na przeszkodzie, aby to było nawet milion miejsc (komputer to liczy w ułamku sekundy)

W zwykłych kontenerach podobnie (choćby miejsce w porcie jest relatywnie rzadkie)

Do wyjaśnienia jest tylko kwestia, dlaczego tego samego dnia więcej osób dostaje to samo. Sam byłem szczęśliwcem lub wyczytałem na forum o "falach" na 5 milionów kredek, 500 debilonów, miesiące premki, wolne expy. Komuś się nawet trafiły dwa miesiące premki pod rząd.

Przyczyny można szukać w różnych aspektach:
-Po prostu taka losowość, nikt nic nie grzebał

-Każdego dnia przedmioty mają inną wagę, losowaną/wybieraną z przedziału (np. wczoraj miesiąc premki miał wagę 50, a dzisiaj ma 300. Niektóre okręty premium mogłyby mieć wagę 1 co 3ci dzień, a w pozostałe zero)

-Ktoś ręcznie modyfikuje szanse (np. zwiększmy potrójnie wagę cennych dropów na piątek, coby w weekend było więcej chętnych)

-Przykładowo jest milion losów, i każdego dnia odbywa się losowanie: "3/4 szans, że wylosuje z pierwszej ćwiartki miliona, jak nie to wylosuje z innej" (aby nie była wyraźnie widoczna powtarzalność)

Co do losowania względem czasu: Czas na pewno jest łatwym generatorem liczby losowej. Ale do ustalenia jest, to, z jaką dokładnością się go liczy (od ułamków sekund do nawet minut). Wątpię jednak, by był jedynym źródłem liczby losowej. Czas może być tylko jednym z czynników wpływających na liczbę, a kolejne to mogą być liczby brane z dowolnego miejsca, np. liczba graczy online, suma obrażeń zadanych na serwerze etc; stąd celowanie na daną minutę, czy też równoczesne klikanie nie daje gwarancji lepszego/tego samego dropu.

Edited by Silentraz

PANOWIE!!!! KOBIETA NA POKŁADZIE!!!!!

sapnu puas!

O, czyli w ogóle są jeszcze SK? Ja od dobrych 3-4 miesięcy całe zero, już myślałem nawet że WG się z tego wycofał :trollface:

Ja stosowałem taką metodę: Nie otwieram kontenerów, dopóki nie wpadnie SK. Przed ostatnim SK miałem 130 kontenerów. Z SK wypadło ulepszenie do myśliwców pokładowych - nadal się zastanawiam na który niszczyciel to założyć...

Pozdrawiam

Posted (edited)

wczoraj gównodym :(

dzisiaj gównopelotka :sceptic:

shot-17.06.23_11.59.48-0644.jpg

Edited by krzysiek_1990

Ja stosowałem taką metodę: Nie otwieram kontenerów, dopóki nie wpadnie SK. Przed ostatnim SK miałem 130 kontenerów. Z SK wypadło ulepszenie do myśliwców pokładowych - nadal się zastanawiam na który niszczyciel to założyć...

Pozdrawiam

To na óć podwodną

Ciekawi Mnie czy nasz WG_Staff informuje jaką pogardą cieszą się obecnie u nas nagrody z super kontenerów.

Ciekawi Mnie czy nasz WG_Staff informuje jaką pogardą cieszą się obecnie u nas nagrody z super kontenerów.

daliby dodatkowy slot na te gównoulepszenia to by płaczu nie było :sceptic:

daliby dodatkowy slot na te gównoulepszenia to by płaczu nie było :sceptic:

Nie dadzą, wyobraź sobie okręty z dymem, które mają go na dwóch slotach do użycia.

Póki co zauważyłem, że przynajmniej u mnie wybieranie i otwieranie kontenera gdy koleś na Liberciaku pucuje element broni podwodnej :trollface: nie daje żadnej różnicy w uzyskiwaniu Super Kontenerów w stosunku do wybierania i otwierania go w innym momencie. Być może to miejska legenda. A może nie jestem reprezentatywną próbką. Od nowego Roku Super Kontener wpadł 7 razy - dając 3 moduły i 2*50k free expa, 1k dublonów oraz 5kk srebra. Nie mogę tutaj nie wspomnieć o kilku dobrych zwykłych kontenerach z których wypadły łącznie 2 miejsca w porcie, kilka łóżek kapitańskich i wiele razy po 750 free expa.

Modyfikacja samolotu zwiadowczego jest chyba najbardziej hejconym SK jaki istnieje. Ale może spójrzmy na to inaczej. Może jest jakiś okręt na którym jest to naprawdę przydatne? Moduł na zasłonę dymną jest przydatny tylko na JEDNYM okręcie czyli premium Perth to może ten ma też jakiś okręt na którym jest dobrym zastosowaniem? Mołotow albo rosyjskie krążowniki z samolotem zwiadowczym? To by pasowało. Na BBabys na drugim slocie zawsze jest coś przydatniejszego. Co jest na tym slocie przydatne dla rosyjskich krążowników? 

Radzieckie krążki mają Rozbicie AA lub Hydro na jednym slocie oraz samolot na zasięg strzału na drugim - piszę z pamięci, więc jak coś źle, to proszę Mnie poprawić.

samolot  lub radar na jednym, na drugim sonar/rozbicie

SK a z niego 50 Dusz Oceanu.

Pumparimpampum.

Dwa dni temu 50 smoczych. Niedawno też 100 wpadło :-)

Posted (edited)

Bez_tytu_u.jpg

Przed chwilą, zawsze lepiej niż moduł więc +

Edited by Marshal00

Wchodzę zalogowany, raport z poprzedniej bitwy za 4k. To oznacza kontener.

Klikam, uciekam na chwilę od latpoka. Wracam, a tu jakieś duże pudło.
Zastanawiam się jaki moduł, a tutaj:

aaw.JPG

//obrazek wcięło, tu było 1000 dublonów

Tego samego dnia na serwerze testowym 50k wolnego expa.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.