Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Viandinea

W oczekiwaniu na 10 sezon rankingówek :)

6,302 comments in this topic

Recommended Posts

1,088 posts
1,736 battles
20 minutes ago, KTKM4tw said:

Z braku Fubuki taranuj napotkane Kagero (także MSPANC) :Smile_trollface:

Czy taranowanie "dla pewności" Kidda przy pomocy LoYanga może być? :P

Spoiler

shot-18_01.06_19_47.45-0184.thumb.jpg.822ec950f2fd3f77c95e21be6d7f21f8.jpg

• Cool 1

[LOBUZ] _s1ash_
820 posts

Cały dzień zmarnowany miałem 4.1 potem spadłem do 6.4 i znowu jestem 4.2.... miałem 2 disconecty, 3 razy mnie moja deska storpedowała, z dwa/trzy razy ja ch,....o zagrałem ale to juz z zmęczenia bo na sile chciałem wrócić do tego co miałem na początku. Ale z tego co widzę kutuzovem sie na lejcie gra dmg klepią i gwiazdkę sa stanie prawie zawsze utrzymać. Mailem kilka razy wyborny team a i tak przegrana ... bo jakieś chore rng losowało tak ze desce się zostawiło 9 hp a on zatopiła nam potem 2 okręty. No i kilka przegranych gier, które były wygrane bo zachciało sie komos dmg robić zamiast uciekać i wygrać na pkt.

[ORKAN] verlay
1,919 posts
7,311 battles
22 minutes ago, THEKonradPRO said:

Także tego...

Ten tego 

shot-18_01.07_18_30.34-0211.thumb.jpg.3528c917490da757684256efa8cfc987.jpg

1,088 posts
1,736 battles
4 hours ago, _s1ash_ said:

Cały dzień zmarnowany

Taaa. Tak absurdalnych "taktyk" na rankedzie dawno nie widziałem, włącznie z olewaniem tego co było ustalone wcześniej. Na szczęście przeczuwając co się święci poświęciłem dzień głównie rodzinie, a te parę bitew pod wieczór utwierdza mnie w przestrzeganiu reguły unikania gry w weekendy...

• Cool 1

[SOK] baxowaty
1,974 posts
18,439 battles
23 hours ago, baxowaty said:

z 70% wbiłem do piątki grając z graczami z najwyższej ligi.

Ostatnie 40 gier (tydzień) - 36% z pomidorami.

WTF?

Już ch.. z graczami, ale jakie losowania. 4 radary kontra mój lo yang, albo to:

3 słownie TRZY afki na rankedzie.

shot-18.01.07_00.27.12-0425.jpg

Do kolekcji różowy supertester na edynburgu bez radaru z dymem na rankedzie:

shot-18.01.07_23.42.44-0250.jpg

[CSMW] Aleksy49
174 posts
10,562 battles
2 hours ago, baxowaty said:

Do kolekcji różowy supertester na edynburgu bez radaru z dymem na rankedzie:

Widzialem graczy z radarem którzy nie potrafią się nim posłużyć a z dymkiem ogary wspierajace deski na capie. 

Także tego.... Ja rozumiem że to tylko drobiazg ale nie dyskryminujmy odrazu dymka. Zależy od gracza i ustawienia :cap_like:

Nie próbuje bronić tego pana wyżej tylko dymek ;)

[SOK] baxowaty
1,974 posts
18,439 battles
3 hours ago, Aleksy49 said:

Widzialem graczy z radarem którzy nie potrafią się nim posłużyć a z dymkiem ogary wspierajace deski na capie. 

Także tego.... Ja rozumiem że to tylko drobiazg ale nie dyskryminujmy odrazu dymka. Zależy od gracza i ustawienia :cap_like:

Nie próbuje bronić tego pana wyżej tylko dymek ;)

Dymek był kiedyś super (dalej jest na randomach), tylko w zorganizowanej bitwie nie ma racji bytu :) Taki gość idzie w piach w moment.

[LOBUZ] JarslavPL
67 posts
12,682 battles

Rank 1 osiągnięty - tym razem w 152 bitwy.

W decydującej bitwie spotkałem po mojej stronie @n1cpon_ z rodzimego klanu oraz @baxowaty z zaprzyjaźnionego klanu SOK, których chciałbym tu pozdrawić. Mimo, że tym razem sam zagrałem dość przeciętnie bo chciałem przycisnąć Baxa, po czym zostałem zniszczony, to team nie poddał się do samego końca i Kagero wygrał nam bitwę.

shot-18_01.08_08_37.54-0349.thumb.jpg.4d37e8fdb3bfb9dff2510e5aee845ad0.jpg

Myślę, że do 5 rangi można było grać czymkolwiek - oby tylko dawać sobie radę na tym okręcie i trafić na drużynę która trochę ogarnia, co jednak w tym sezonie było bardzo trudne - sam grałem na zmianę LoYangiem i NC. Od rangi 5 jest już sporo graczy na DD, którzy sporo potrafią, dlatego przesiadłem się na Czapajewa - okręt ten nie dał mi wielu zwycięstw, jednak w przypadku przegranej bardzo często nie traciłem gwiazdy - zauważyłem, że to samo tyczy się Kutuzova, ale nie ma on tego atutu w postaci radaru i w miarę łatwo zdjąć go w dymie. Wielki zawód w grze Czapajewem jest taki, że ludzie rzadko potrafią wykorzystać radar, który dostarczam - zwykle kończy się na lekkim oklepaniu deski, na palcach jednej ręki mogę policzyć sytuacje kiedy ta deska spadła w kilka sekund pod focusem. Sam starałem się zawsze zaryzykować i ustawić tak, żeby na tą deskę też mieć bicie, chociaż spore problemy rodziły mapy z klanówek gdzie DD chował się za skałą i nie można mu było nic zrobić.

Ostatnich, decydujących bitew miałem wczoraj 6 - z tego 5 razy nie straciłem gwiazdki, ale dopiero dzisiaj za 7 razem udało się wbić pierwszy stopień. Najśmieszniejsze jest też to, że nie wybierałem Czapajewa ze względu na fakt rzadkiego tracenia gwiazdy a na fakt gry zespołowej (swoją drogą Czapajew daje radę też do nabijania masowego DMG jak w randomie), jednak jak już napisałem ludzie chyba nie chcą grać na tym ósmym tierze jak drużyna albo wielkość map nie pozwala im dopłynąć do capa i przygotować się na focus - zupełnie inaczej było w poprzednich dwóch sezonach. Mam też wrażenie, że na ósmym tierze niedoświadczeni jeszcze gracze, grający na okrętach premium kładą wynik bardziej niż na niższych tierach - w poprzednich sezonach można było niektóre bitwy dosłownie wyciągnąć. 

shot-18_01.08_08_37.45-0099.thumb.jpg.a6988c0414b35780d0654d41f92b5f0b.jpg

shot-18_01.08_08_48.44-0154.thumb.jpg.9da9d7073f118470093b565317766a63.jpg

Powodzenia wszystkim, którzy dalej walczą w rankingówkach!

• Cool 7

[ORKAN] verlay
1,919 posts
7,311 battles
15 minutes ago, JarslavPL said:

W decydującej bitwie spotkałem po mojej stronie @n1cpon_ z rodzimego klanu oraz @baxowaty z zaprzyjaźnionego klanu SOK, których chciałbym tu pozdrawić. Mimo, że tym razem sam zagrałem dość przeciętnie bo chciałem przycisnąć Baxa, po czym zostałem zniszczony, to team nie poddał się do samego końca i Kagero wygrał nam bitwę.

Ten sam kagero chwilę później u mnie w teamie od samego początku strzela w naszego bensona i wali torpedami do wszystkich,, kończy z różem i samozatopieniem a bitwa już na starcie przegrana :(

• Angry 1

[CSMW] Aleksy49
174 posts
10,562 battles
3 hours ago, baxowaty said:

Dymek był kiedyś super (dalej jest na randomach), tylko w zorganizowanej bitwie nie ma racji bytu :) Taki gość idzie w piach w moment.

Zorganizowana bitwa ? My dalej mówimy o rankedzie ? :Smile_child:

Ja rozumiem na CW....

Dalej obstawiam że zależy od gracza a szczególnie w tym zoo.

1,088 posts
1,736 battles
1 hour ago, Aleksy49 said:

Zorganizowana bitwa ? My dalej mówimy o rankedzie ? :Smile_child:

Ja rozumiem na CW....

Dalej obstawiam że zależy od gracza a szczególnie w tym zoo.

Zamień "zorganizowana" bitwa na "względnie skoordynowane działania". Jeśli ktoś nie ma kalkulatora z muzeum, to jest dobrych parędziesiąt sekund na ustalenie planu przy pomocy czatu. Jeśli "drużyna" zestawiona przez MM jakiś plan ustali i go będzie realizować, to są spore szanse na win. Jeśli nie, to jest zauważalnie wyższe ryzyko przegranej. Tak samo jak zauważyłem, że upieranie się przez zespół na jakiś wariant, co do którego wiem, że zazwyczaj skutkuje przegraną, kończy się zgodnie z przewidywaniami.

Rewelacja. Początek bitwy. Widzę że mamy u siebie Edinburgh, z nadzieją pytam o radar, a ten odpowiada że nie ma. Edinburgh "czerwony" rzecz jasna miał. Zająłem capa razem z jeszcze jedną niszczarką, przegoniłem (mocno uszkadzając) dwa Lo Yangi, świecąc je hydro (i samemu będąc świeconym przez czerwonego Edin), nasz Edin oczywiście nie raczył strzelać do wyświeconych desek. Zrobiłem torpedami dziurki w N.Carolinie, przy okazji sojusznik zdjął mi pół puli HP z dział, niestety team dał się rozstrzelać nie wiadomo kiedy. I dzięki takim kwiatkom gwiazdka w górę, gwiazdka w dół, w kółko.

Poważnie się zastanawiam, czy tego sezonu nie odpuścić i nie spróbować sił w kolejnym, grając w pierwszych dniach do oporu, bo takimi geniuszami taktyki, to może dojdę do niższych rang za np. 200 bitew.

5,081 posts
5,467 battles
2 hours ago, JarslavPL said:

Myślę, że do 5 rangi można było grać czymkolwiek - oby tylko dawać sobie radę na tym okręcie i trafić na drużynę która trochę ogarnia, co jednak w tym sezonie było bardzo trudne - sam grałem na zmianę LoYangiem i NC. Od rangi 5 jest już sporo graczy na DD, którzy sporo potrafią, dlatego przesiadłem się na Czapajewa - okręt ten nie dał mi wielu zwycięstw, jednak w przypadku przegranej bardzo często nie traciłem gwiazdy - zauważyłem, że to samo tyczy się Kutuzova, ale nie ma on tego atutu w postaci radaru i w miarę łatwo zdjąć go w dymie. Wielki zawód w grze Czapajewem jest taki, że ludzie rzadko potrafią wykorzystać radar, który dostarczam - zwykle kończy się na lekkim oklepaniu deski, na palcach jednej ręki mogę policzyć sytuacje kiedy ta deska spadła w kilka sekund pod focusem. Sam starałem się zawsze zaryzykować i ustawić tak, żeby na tą deskę też mieć bicie, chociaż spore problemy rodziły mapy z klanówek gdzie DD chował się za skałą i nie można mu było nic zrobić.

Ostatnich, decydujących bitew miałem wczoraj 6 - z tego 5 razy nie straciłem gwiazdki, ale dopiero dzisiaj za 7 razem udało się wbić pierwszy stopień. Najśmieszniejsze jest też to, że nie wybierałem Czapajewa ze względu na fakt rzadkiego tracenia gwiazdy a na fakt gry zespołowej (swoją drogą Czapajew daje radę też do nabijania masowego DMG jak w randomie), jednak jak już napisałem ludzie chyba nie chcą grać na tym ósmym tierze jak drużyna albo wielkość map nie pozwala im dopłynąć do capa i przygotować się na focus - zupełnie inaczej było w poprzednich dwóch sezonach. Mam też wrażenie, że na ósmym tierze niedoświadczeni jeszcze gracze, grający na okrętach premium kładą wynik bardziej niż na niższych tierach - w poprzednich sezonach można było niektóre bitwy dosłownie wyciągnąć. 

shot-18_01.08_08_37.45-0099.thumb.jpg.a6988c0414b35780d0654d41f92b5f0b.jpg

shot-18_01.08_08_48.44-0154.thumb.jpg.9da9d7073f118470093b565317766a63.jpg

Powodzenia wszystkim, którzy dalej walczą w rankingówkach!

Tych niedoswiadzonych jest sporo, nie zagrali bitee powyzej 6,  a tu wbijaja od razu golden szipem na 8, najlepsze, ze chwala sie zasami osiagnieciami i wyzywaja reszte teamu, ze klada gre

@up Abrams zrob jak miszczowie rankow, jedynka w tysiaka

1,088 posts
1,736 battles
3 hours ago, HectorBarbossa said:

Tych niedoswiadzonych jest sporo, nie zagrali bitee powyzej 6,  a tu wbijaja od razu golden szipem na 8, najlepsze, ze chwala sie zasami osiagnieciami i wyzywaja reszte teamu, ze klada gre

@HectorBarbossa Doskonale wiem, że jestem obecnie w mniej więcej (ze wskazaniem na mniej) średnim graczem. I też wiem, kiedy "kładę" grę, kiedy jest to moja wina. Do analizy sobie nagrywam powtórki, choć bywa że błąd jest tak oczywisty, że nie ma nawet po co. Jednak nie przekonasz mnie, że BBki pokazujące burtę i przez to schodzące w parę minut czy CA uciekające za skały i w całej bitwie nic nie robiące, to jest przykład dobrej gry, albo NO / Edi w konfigu bez radaru, zaś to ja przyczyniam się pomidorowością do porażki. No sorry, nie. Nie kupuje tego.

"Kwiatek" z dziś w spoilerze:

Spoiler

shot-18_01.08_12_59.50-0945.thumb.jpg.447c7c4fd9f84ae817b1d76063e6c853.jpg

[LOBUZ] _s1ash_
820 posts

Te boty w kutuzowach mnie rozwalają siedzi na ostatniej linie i wali tylko pusty dmg 0 wsparcia teamu ty latasz za capami deski ubijasz a i tak gwiazdka w plecy bo koleś na pożarach nawalił więcej ...

13 posts
3 hours ago, HectorBarbossa said:

Gram Alabamą i nikt na mnie nie narzeka, gorsza bitwa zdarza się każdemu.

System gry w tym sezonie jest nastawiony na nie tracenie gwiazdki a nie współpracy i to jest największy problem.

Słaby gracz w dobrym zespole wtopi się w otoczenie lub nie zaszkodzi, jak każdy gra dla siebie to nawet ultrafiolet  wymięka.:Smile_child:

[LOBUZ] JarslavPL
67 posts
12,682 battles
35 minut temu, POLON_ napisał:

Gram Alabamą i nikt na mnie nie narzeka, gorsza bitwa zdarza się każdemu.

System gry w tym sezonie jest nastawiony na nie tracenie gwiazdki a nie współpracy i to jest największy problem.

Słaby gracz w dobrym zespole wtopi się w otoczenie lub nie zaszkodzi, jak każdy gra dla siebie to nawet ultrafiolet  wymięka.:Smile_child:

Nawet najlepszy zespół będzie miał problemy albo nie wyciągnie, jeśli spadnie im słaby gracz na desce - bo po pierwsze każdy zgon to strata punktów dla drużyny i punkty na plus dla przeciwnika, a po drugie ta deska służy głównie do capowania czyli jednej z ważniejszych rzeczy na rankedzie. Poza tym wczoraj grałem kilka bitew z Panami z MS-B, TTT czy OM i mimo tego, że teoretycznie mieliśmy przewagę umiejętności to pozostali (słabi gracze w krążkach czy panckach) nie zrobili co do nich należało i tak też przegrywaliśmy.

[BSW-W] DrTorbix
110 posts
11,329 battles

Przed  chwilą  utrzymałem gwiazdkę na Kagero  w epickim starciu krążowników : 3x smoke vs 3x radar . Znalazł się w niej moment , że poczułem prawdziwą nadzieję ...Normalnie kabaret :))

[LOBUZ] Zlociutk1
1,857 posts
8,889 battles

Rankedy nie powinny sie tak nazywac, tylko konkurs kto dostanie wiekszych debili i idiotow do druzyny. [edited]tam rng i mm i klasy okretow, ten kto ma wieksze spierdoliny ten i tak przegra. kampiace okrety przez pol bitwy, afk na bb( o dziwo wygralismy bo wyciagnalem bitwe z kolega z alko). DEbile ktorzy przegrywaja wygrana gre( ktora cudem i tak wyciagnalem z pshemozzem) . I tak sie bujam 6,1-6,-3 przez caly dzien.

Bitew o range 5 mialem z 6, normalnie [edited] wyczyn jak rank 1. i dalej 5 wbic nie moge. 

shot-18.01.08_20.25.26-0556.jpg

shot-18.01.08_22.16.56-0126.jpg

• Cool 2

[LOBUZ] _s1ash_
820 posts

Właśnie najgorsze są te wygrane gry co potrafią ludzie przegrać to najbardziej wkurza, jak ty już padniesz ( a czapki żywotność jest jaka jest bo focus natychmiastowy) to wiesz ze win a tu nagle zwrot o 100 stopni i nagle horror... Jak do 5 w miarę szybko dotarłem to teraz się bujam 3/4. 

[LOBUZ] _s1ash_
820 posts
24 minutes ago, Zlociutk1 said:

Rankedy nie powinny sie tak nazywac, tylko konkurs kto dostanie wiekszych debili i idiotow do druzyny. [edited]tam rng i mm i klasy okretow, ten kto ma wieksze spierdoliny ten i tak przegra. kampiace okrety przez pol bitwy, afk na bb( o dziwo wygralismy bo wyciagnalem bitwe z kolega z alko). DEbile ktorzy przegrywaja wygrana gre( ktora cudem i tak wyciagnalem z pshemozzem) . I tak sie bujam 6,1-6,-3 przez caly dzien.

Bitew o range 5 mialem z 6, normalnie [edited] wyczyn jak rank 1. i dalej 5 wbic nie moge. 

shot-18.01.08_20.25.26-0556.jpg

shot-18.01.08_22.16.56-0126.jpg

I takiemu helmutowi na bismarku wbiłeś gwiazdkę heh, tez tak chce.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.