Sign in to follow this  
Followers 0
Riechelieu1985

HMS Minotaur Tier X

• You need to play a total of 30 battles to post in this section.

151 posts in this topic

Temat poświęcony Tierowi X

Tier 10 HMS Minotaur

HMS Minotaur
Tier 10 British Cruiser

Stats:
Ship HP: 43300
Armour: 16-101 mm
Torpedo Protection: 16%
Max Speed: 33 knots
Rudder Shift Time: 10.4 seconds
Turning Circle Radius: 660 m
Surface Detectability: 11.5 km
Air Detectability: 9.1 km

Main Battery
152mm/50 Mk.XXVI (5 x 2)
Range: 15.8 km
Max Dispersion: 142 m
Reload Time: 4 seconds
Turret Rotation Speed: 4.7 sec/180°
HE Ammo: Mark V
2200 Damage, 768 m/s velocity, 11% chance of fire
AP Ammo: Mark V
3200 Damage, 768 m/s velocity

Torpedoes
533mm Mark IXM (4 x 4)
Damage: 16767
Speed: 62 knots
Range: 10 km
Reload: 96 seconds

AA
152mm/50 Mk.XXVI (5 x 2)
118 damage, 6 km range

76.2mm/70 Mk.VI (8 x 2)
315 damage, 5 km range

20 mm Oerlikon Mk.V (10 x 2)
61 damage, 2 km range

Misc.
Hydroacoustic Search and Repair Party will occupy one slot each, Radar Surveillance or Smoke Screen on the final slot (British Cruisers lack Defensive-AA fire and will have smoke screens instead)
British Smoke screen set time [20+0.5 seconds/Ship tier]; Smoke screen endurance time [78+3.5 seconds/Ship tier]
Has the same radar as USN Cruisers

Edited by Riechelieu1985

Ciekaw jestem jak go zbalansują, i jak będzie się miał np do Zao z 12x203mm :). Na papierze jest bez uzbrojenia, bez pancerza, bez prędkości.... bez niczego :).

Wiem, że nie o wygląd tu chodzi, ale okropnie brzydkie te brytyjskie krążki ;p Pewnie zaraz zostanę zjedzony za tą wypowiedź, ale trudno...o gustach się nie dyskutuję. Dla mnie wyglądają jak St.Luis wymieszany z Cleveland. 

Jest brzydki, ale może się też okazać zabójczy. Dopóki nie ma go w grze, nie wiadomo jak to będzie.

Patrząc na pancerz bedą z Neptunem cierpiały na syndrom Pensacoli , ogromna cytadela tak z długości jak i pod względem sterczenia z wody. Do tego tylko 16mm pancernego pokładu co daje nam 16 x 14.3 = 228 mm . Pociski powyżej 228mm bedą ignorować wartość pancerza pokładu  (zero rykoszetów, zero braków penetracji, żadnych penetracji) i leciec dalej , gdy trafią na cytadelę to niestety słynne "cytadele przez hangar" bedą częste.

shot_16_09_04_17_22_23_0134.jpg

Dla porównania Edynburg t8 , tez nie jest cudowny bo taki Leander ma 1/3 tej długości ale i tak lepiej

shot_16_09_04_17_23_23_0542.jpg

W sumie może być gorzej bo to jest Pensa która słynie z łapania cytadel z każdej możliwej strony

shot_16_09_04_17_39_20_0967.jpg

Edited by KaraMon

1 person likes this

POdsumowując całą linię

- świetne camo

- niezłę torpedy

- genialny rof i dużo luf

- niezla manewrowosc

- dobre aa

- dym i radar razem przynajmniej na filmach 1hp razem z  dymem słychać efekt dzwiękowy radaru , chyba że Hydro ma taki sam efekt ?

KUr*a miałem robić Des-a a tu trzeba chyba gromadzić free expa bo wychodzi nam "jedyna słuszna" linia krążowników

to popierdykali coś w dzwiękach ostatnio, a już miałem nadzieję :D

to nic wracam do gnębienia Pensy

ale jak te działka sie kręcą szybko, parabola coś jak clev

Edited by XALIENSX

ale jak te działka sie kręcą szybko

One mają możliwość strzelania do samolotów. A samoloty to tak dość szybko latają więc ...

Pierwszy napotkany ...taur zatopiony. Dopadłem go znienacka zza wyspy na ok 10km. Trzy salwy APków z Hippera, 6 cytadel i ładne kaboom ! Pancerz ma nie z papieru a bibuły. BBkom proponuje strzelać do niego z HEków bo na APkach będą same overpeny ;P A więc może być podobna sytuacja jak z Kirowem który cytadele łapie zarówno z AP jak i HE w zależności od kąta z którego się do niego strzela ;P

shot-16.09.13_01.26.19-0713.jpg

shot-16.09.13_01.26.19-0713.jpg

Niech biją Minotaura i resztę RN CA ile się da. Może jeszcze dostaną buffa przed oficjalnym wyjściem :P

Skoro RN może strzelać do samolotów z 6" to czemu Yamato nie może strzelać ze swoich 18"? Yamato posiadał specjalne pociski zapalające, tak samo jak krążowniki IJN. Gdzie tu sprawiedliwość?

Szybkostrzelność na poziomie 15-20 rpm, ciekawe jak to będzie zbalansowane względem np takiego Zao, który strzela  co 13,7s. Czyli Zao otrzymuje 4 salwy oddaje jedną. Ciekaw jestem czy jako LEKKI KRĄŻOWNIK będzie miał ok 30k HP, bo jeżeli będzie miał ok 45k to to będzie przesada względem Zao, który odstaje od innych krążownikiem pod względem: HP, przeładowania, zasięgu strzału, obrony przeciwlotniczej itd. A tu jeszcze kamo na poziomie 11,5 km bez modyfikacji, czyli dostajemy spamera z kamo na poziomie niszczyciela (Chrabrowsk; Gearing): 11,5km -[10%( moduł) + 12%(umiejętność kapitana) + 3%(kamuflaż)]=11,5km - 25% = 8,6km podstawowego i ok 12-14km po strzale, jeżeli dołożymy do tego moduł na zasięg strzału mamy ok 5km buforu niewykrywalności po strzale. Bardzo jestem ciekawy jak go zbalansują.

Skoro RN może strzelać do samolotów z 6" to czemu Yamato nie może strzelać ze swoich 18"? Yamato posiadał specjalne pociski zapalające, tak samo jak krążowniki IJN. Gdzie tu sprawiedliwość?

Szybkostrzelność na poziomie 15-20 rpm, ciekawe jak to będzie zbalansowane względem np takiego Zao, który strzela  co 13,7s. Czyli Zao otrzymuje 4 salwy oddaje jedną. Ciekaw jestem czy jako LEKKI KRĄŻOWNIK będzie miał ok 30k HP, bo jeżeli będzie miał ok 45k to to będzie przesada względem Zao, który odstaje od innych krążownikiem pod względem: HP, przeładowania, zasięgu strzału, obrony przeciwlotniczej itd. A tu jeszcze kamo na poziomie 11,5 km bez modyfikacji, czyli dostajemy spamera z kamo na poziomie niszczyciela (Chrabrowsk; Gearing): 11,5km -[10%( moduł) + 12%(umiejętność kapitana) + 3%(kamuflaż)]=11,5km - 25% = 8,6km podstawowego i ok 12-14km po strzale, jeżeli dołożymy do tego moduł na zasięg strzału mamy ok 5km buforu niewykrywalności po strzale. Bardzo jestem ciekawy jak go zbalansują.

Jedna rzecz się liczy. Trajektoria lotu pocisków. Atlanta jakoś straszna nie jest.

Ok to strzela jak Atlanta tylko nie robi pożarów i 90% pocisków to absorbcja lub rykoszet.

12:20 - 120 pocisków AP w burtę NC lub IOWA, ale raczej NC. No i nic pancernik totalnie to olał :P z 203 Desa już by był na dnie.

Nie chce tego ogladąć bo się tylko triggeruje. Wygląda fatalnie.

Fatalnie aka nawet gorzej niż Atlanta fatalnie.

Edited by Dropsiq

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.