Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
___HADES____

Prinz Eugen - Tier 8 Premium

216 comments in this topic

Recommended Posts

[TF16]
Players
2,529 posts
20,871 battles

Wiem, ze żartujesz. Żeby IV tierowym Phoenixem móc więcej bez problemu ugrać to żenada made by WG. 70K w tym pseudo okręcie to jakiś wyczyn, a tak naprawdę to całe g. Na VIII tierze to po dobrej grze powinienem widzieć nawet i z 150-200K. Tylko jak ? Dla pancerzy mogę sobie z tymi pukawkami naskoczyć.

Żenada do kwadratu. Ani kamo, ani zwrotności, ani walnięcia na odległość.

Ja gram tym tak, 5 minut strzelania z żałosnych HE, po czym YOLO na torpedy i port. Okręt gówno tak jak hipper. Nie ma żadnych atutów, poza ppkami na 8-9km na inne krążki, pytanie kto będzie takim debilem że hiperowi/ksieciowi boczek tak pokaze.
  • Cool 2

[BUSHI]
Players
3,298 posts
17,096 battles

Zacząłęm odnosić umiarkowane sukcesy tym shipem i nawet go już trochę polubiłem - wyniki 60-80K zaczęły się pojawiać, gdy .... zamiast AP prawie całkowicie się skupiłem na używaniu HE. Jest tyle rykoszetów, że średnio wychodzą identyczne obrażenia z obydwu typów pocisków na jedną kulkę. HE jednak daje jeszcze pożary. Chyba jedyną zaleta tego okrętu to bardzo szybkie pociski (tak jak Scharnhorsta) i to jakoś ratuje sytuację.

Ogólne wrażenie w pływaniu i jego gabarytach (pomijając działa) to taki Kutuzow bez dymu.

edit. po buffie opancerzenia zrobił się skubany twardy i wiele wytrzymuje. Na pewno nie jest tak delikatny jak Nowy Sącz. Zupełnie inna liga z niego.

HE z podwyższoną penetracją zaczęły też lepiej bić. Jeśli chodzi o AP - to zdecydowanie warto, ale tylko w cele wystawione burtą, lub nabudówki pod małym kątem. Ja obecnie go nawet lubię i naprawdę fajnie walczy się nim na tych <10km.

edit. Rok później po dobrym zapoznaniu się z jego możliwościami uważam, że to nie jest zły okręt. Dalej gro obrażeń nabijam z HE, AP tylko w idealne burty, miękkie krążki i wiercące się DD-ki. Zaczęły się pojawiać gry >100k. Jak patrzę na swoje wyniki z 2 ostatnich miesięcy, to zajmuje pierwsze miejsce w krążkach VIII w zadawanych obrażeniach ze średnią 76.5 K. 27 mm na tych tierach i ogólne b. dobre opancerzenie robią swoje.

Beta Tester
366 posts
11,898 battles

Jest szansa na naprawkę.

ST. Balance changes.

German cruiser Prinz Eugen received the Repair Party consumable, similar in stats to that of Atago. The change increases average lifetime of the cruiser and makes her gameplay more unique, compared to that of Admiral Hipper.

Źródło: https://www.facebook.com/wowsdevblog/?hc_ref=ARSqKLR12MmLLQeytM4rwZG4y3f5JBjyJNwVoJVqb57_PkcmD2bOrQjiQx0RKXK_Bfk&fref=nf

Players
825 posts
9,196 battles

Prinz Eugen z naprawką zmieli takie Atago bez problemu i wypluje kominem, podobnie jak całą resztę na tym tierze. Wcześniej niczym się nie wyróżniał, nikt go nie kupował to usunęli ze sklepu. Teraz robią z niego koksa. Brawo WG. Napisałbym, że niedługo nic mnie już nie zaskoczy ale te czasy już nadeszły :Smile_teethhappy:.

• Funny 1

[MS-B]
Players
144 posts
13,887 battles
2 hours ago, ORP_San_Escobar said:

Prinz Eugen z naprawką zmieli takie Atago bez problemu i wypluje kominem, podobnie jak całą resztę na tym tierze. Wcześniej niczym się nie wyróżniał, nikt go nie kupował to usunęli ze sklepu. Teraz robią z niego koksa.

chyba nie do końca :) Eugen faktycznie niczym się nie różnił od braciaka drzewkowego ale nawet przy naprawce aż takim koksem nie będzie,no chyba że porównujesz tylko i wyłącznie wszystkie CA tieru VIII ,ale też nie do końca.Co do mielenia Atago to nie zmieli:) Atago go spali bo ma mocniejsze HK-i natomiast jak tylko pokaże burte to Eugen pokaże pazura.

Przewaga Eugena leży w pancerzu bo na dzioba może przyjąć dużo więcej niż Atago no i w niemieckich Ap-kach,ma też genialną obronę przeciw lotniczą niestety skuteczne rzucanie tVIII na tX zniechęca do grania na wszystkich ósemkach(piszę o CA).

Players
825 posts
9,196 battles
12 minuty temu, vKELOv napisał:

chyba nie do końca :) Eugen faktycznie niczym się nie różnił od braciaka drzewkowego ale nawet przy naprawce aż takim koksem nie będzie,no chyba że porównujesz tylko i wyłącznie wszystkie CA tieru VIII ,ale też nie do końca.Co do mielenia Atago to nie zmieli:) Atago go spali bo ma mocniejsze HK-i natomiast jak tylko pokaże burte to Eugen pokaże pazura.

Przewaga Eugena leży w pancerzu bo na dzioba może przyjąć dużo więcej niż Atago no i w niemieckich Ap-kach,ma też genialną obronę przeciw lotniczą niestety skuteczne rzucanie tVIII na tX zniechęca do grania na wszystkich ósemkach(piszę o CA).

Ppanc Hippera i Eugena są tak zabójcze że jedna salwa może przesądzić o zwycięstwie w takim pojedynku. Jeden czy dwa pożary to jeszcze nic ale jak na moment się zagapisz i oberwiesz jak z dział pancernika to masakra. Żadna ósemka ba nawet Moskwa nie zadaje cytadelą 5900 dmg. Początek bitwy, 21 tyś na dzień dobry w Nowy Orlean i banan nie schodził mi z twarzy aż do samego końca. 

[MS-B]
Players
144 posts
13,887 battles
1 hour ago, ORP_San_Escobar said:

Ppanc Hippera i Eugena są tak zabójcze że jedna salwa może przesądzić o zwycięstwie w takim pojedynku. Jeden czy dwa pożary to jeszcze nic ale jak na moment się zagapisz i oberwiesz jak z dział pancernika to masakra. Żadna ósemka ba nawet Moskwa nie zadaje cytadelą 5900 dmg. Początek bitwy, 21 tyś na dzień dobry w Nowy Orlean i banan nie schodził mi z twarzy aż do samego końca. 

Akurat pływam i Eugenem i Atago a przykład z NO to raczej oczywista oczywistość że w płynący bokiem dostanie cytki :)fakt z Atago ciut mniejszy dmg.Natomiast jakbym miał postawić w bitwie 1 na1 to raczej obstawiałbym Atago jako ciut lepszy.Atago zacznie strzelać wcześniej bo ma lepsze kamo ponadto wspomóc się może torpedami i wymusić na Eugenie manewry na dzioba żaden raczej nie przyjmie cytadeli więc 4 km walki z dział gdzie Atago ma przewagę 2 luf a potem Eugen może starć się torpedować.Wszystko by zależało od rng jak wchodzą pociski,oczywiście mówimy o Eugenie już z naprawką.W zwarciu oba są dość ciekawe ze względu na genialne kąty zrzutu torped i akurat te 2 krążki są naprawdę miłe w graniu tylko czasami nie przy takich losowaniach :)

shot-18.04.10_23.02.49-0155.jpg

[TYTAN]
[TYTAN]
Players
345 posts
5,971 battles

15 hours ago, vKELOv said:

Akurat pływam i Eugenem i Atago a przykład z NO to raczej oczywista oczywistość że w płynący bokiem dostanie cytki :)fakt z Atago ciut mniejszy dmg.Natomiast jakbym miał postawić w bitwie 1 na1 to raczej obstawiałbym Atago jako ciut lepszy.Atago zacznie strzelać wcześniej bo ma lepsze kamo ponadto wspomóc się może torpedami i wymusić na Eugenie manewry na dzioba żaden raczej nie przyjmie cytadeli więc 4 km walki z dział gdzie Atago ma przewagę 2 luf a potem Eugen może starć się torpedować.Wszystko by zależało od rng jak wchodzą pociski,oczywiście mówimy o Eugenie już z naprawką.W zwarciu oba są dość ciekawe ze względu na genialne kąty zrzutu torped i akurat te 2 krążki są naprawdę miłe w graniu tylko czasami nie przy takich losowaniach :)

shot-18.04.10_23.02.49-0155.jpg

A ja Wam gwarantuję że Charlsem 1vs 1 zmielę każdy krążek ósmego tieru i żadna naprawka mu nie pomoże. Ustawiam się na dziób I mam do dyspozycji 6 luf co 10 s z najlepszymi OBkami, z 15 procentowym podpalaniem. Hipper/Prinz mają do dyspozycji tylko 4 lufy ze słabszymi OBkami i mniejsza szansą na pożar,na torpedy nie dadzą rady skrócić bo na dopałce na wstecznym im na to nie pozwolę, a APkami mi g**** zrobią. Atago ma jeszcze słabszy DPS wiec na wymianie na dziób przegra z kretesem, jedyne jego wyjście to nie zbliżać się na 14km, ale powyżej tej odległości Charles nie musi walczyć i może poprostu zniknąć i tyle w temacie. Chyba nie muszę pisać że jeżeli któryś z tych krążków pokaże więcej boku to obrywa cytki i przyspiesza swój zgon :)

Players
825 posts
9,196 battles

Ten okręt będzie teraz niesamowicie przegięty. Zmniejszona wrażliwość na cytadele dzięki turtleback i działa, które mogą pozbawić inny krążownik połowy HP jedną salwą, do tego naprawka, niezłe aa i niemieckie hydro. Jakieś pytania? 

Beta Tester
347 posts
14,872 battles
4 minuty temu, ORP_San_Escobar napisał:

Ten okręt będzie teraz niesamowicie przegięty. Zmniejszona wrażliwość na cytadele dzięki turtleback i działa, które mogą pozbawić inny krążownik połowy HP jedną salwą, do tego naprawka, niezłe aa i niemieckie hydro. Jakieś pytania? 

Nie przegięty, a grywalny w większym stopniu (taka mała różnica).

• Cool 2

[MS-B]
Players
144 posts
13,887 battles

A Ty swoje Escobar :) pamiętaj że w bitwie są również inne okręty a nie tylko "niesamowicie przegięty Eugen" a Eugen także łyka cytadele aż miło.

Don_Drapek uwzględnił Charlsa i tez ma rację bo na dzioba 1 vs 1 to faktycznie może się tak skończyć że Charls go spali a Eugen nie odpowie równie silnymi HK-ami.

Zresztą co tu można więcej się rozpisywać :) te okręty są do grania a w przypadku Eugena była to nijaka premka o równowartości Hippera.Dodanie naprawki podniosło jego statut i jak napisał ORP_Maciarewicz stał się grywalny w większym stopniu.

[ARES-]
[ARES-]
Beta Tester
1,724 posts
20,743 battles
22 minutes ago, ORP_San_Escobar said:

Heheh. Ta, jak to było? Prinz Eugen z Bismarckiem najlepsze okręty wszechczasów:Smile_popcorn:

a to ty taki germanofil jesteś z fanatyzmu pozagrowego jesteś? Przecież Bismarck nawet średnim okrętem nie jest co Ci udowodniłem ostatnio. 

Players
651 posts
7,461 battles

Gdybym miał ten okręt, to po tym buffie, brakowałoby mi w nim tego, co w Atago: możliwości wybierania przed bitwami heal'a lub RoFa. Utrata możliwości odzyskania HPków w zamian za 2-3 sekundy szybszego przeładowania byłaby dla mnie bardzo kuszącą ofertą. I taki "ficzer" byłby kolejną cechą wyróżniającą te okręty.

Players
825 posts
9,196 battles
22 minuty temu, Scarrry napisał:

a to ty taki germanofil jesteś z fanatyzmu pozagrowego jesteś? Przecież Bismarck nawet średnim okrętem nie jest co Ci udowodniłem ostatnio. 

Taki jestem. Wkurzony, że nie kupiłem Eugeniusza. A Bismarck jest najlepszy:Smile-_tongue:

Players
1,344 posts
7,105 battles

Hipper i Eugen mają takie same działa jakie ma Hindi, do tego mają najlepszy pancerz z krążków. W obecnej chwili radzą sobie bardzo dobrze, Eugen z naprawką będzie na poziomie Atago, czyli jak na krążka to zdecydowanie OP. Może nawet kupię jeśli będzie dostępny w grze za dublony.

[MIRKO]
Players
409 posts
4,309 battles

Może się nie znam, ale czy naprawdę naprawka rozwiązuje największe problemy, które trapią ten okręt? Na szybko przypominam sobie coś o słabym camo, słabych HE i gorszym pancerzu od Hippera. Hippera polubiłem, ale Eugenem nigdy się nie interesowałem bo to prawie klon i kiepskie MM. Już chyba wolę poczekać na Asashio.

• Cool 1

Players
1,344 posts
7,105 battles
27 minut temu, SirensRevolution napisał:

@Misiuuuu @ORP_San_EscobarPrinz Eugen trafia jutro rano do sklepu premium, więc będziecie mieli okazję sobie go kupić. Sprawdzone źródło. ;)

1 godzinę temu, Misiuuuu napisał:

w grze za dublony.

:P

Players
825 posts
9,196 battles
13 godziny temu, HalSteiner napisał:

Może się nie znam, ale czy naprawdę naprawka rozwiązuje największe problemy, które trapią ten okręt? Na szybko przypominam sobie coś o słabym camo, słabych HE i gorszym pancerzu od Hippera. Hippera polubiłem, ale Eugenem nigdy się nie interesowałem bo to prawie klon i kiepskie MM. Już chyba wolę poczekać na Asashio.

Rozwiąże premium naprawka + intendent. Będą 4 i będzie można zaszaleć. Ja mam na Hipperze perk na podpalenia i podpala nieźle, może nie zadaje kosmicznych obrażeń i nie wrzuca pożarów co salwę jak Zao ale daje radę. 

[TYTAN]
[TYTAN]
Players
345 posts
5,971 battles

Czy Prinz też dostanie buffa do zwrotności I przeładowania tak jak Hipper? Jeśli tak to ile to będzie wynosić teraz?

[TYTAN]
[TYTAN]
Players
345 posts
5,971 battles
22 minutes ago, Goomich said:

Nie, tylko naprawkę.

ZMOsoxF.png

To w takim razie nie ma czym się podniecać, bo Prinz dalej będzie dostawał oklep od ogarniętych Charlesów, Atago, i Chapajewów pewnie też. W takim pojedynku jeden na jeden zdąży wykorzystać naprawkę tylko raz, przedłuży to tylko trochę pojedynek. Dalej będą go jarać niemiłosiernie. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.