Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Ivana_Drago

Otázky pro WG

2,245 comments in this topic

Recommended Posts

Players
814 posts
245 battles

 

Ahoj kapitáni,

 

před nedávnem jsem v sekci Všeobecná diskuze o hře otevřela toto vlákno, kde jste měli možnost zeptat se na některé věci, které vás ohledně hry WoWs zajímají.

 

Myslím, že tento typ komunikace mezi hráči a WG je fajn a umožňuje nám nejen společně objevovat odpovědi na zajímavé otázky, ale také upozorňovat na některé problémy spojené s hrou. Rozhodli jsme se proto, že na fóru zavedeme pravidelný systém Q&A. Za tímto účelem vzniká tedy toto nové vlákno, v němž se můžete ptát na otázky spojené s herní mechanikou, herním stylem, vývojem hry i různých zajímavostí okolo.

 

Otázky budeme vybírat pravidelně každý týden a budeme také pravidelně „doručovat“ odpovědi od vývojářů, producenta a produktového specialisty (v závislosti na charakteru otázky). Odpovědi budeme pravidelně (pravděpodobně v horizontu 2 týdnů) přidávat do tohoto vlákna.

 

Abychom vlákno udrželi přehledné a srozumitelné, chtěla bych vás požádat, abyste dodržovali formát a určitá pravidla při kladení dotazů.

 

Jak se ptát?

Předtím než položíte otázku, pročtěte si prosím celé vlákno. Je možné, že odpověď na to, na co se chcete zeptat, už v něm je (to samozřejmě neplatí pro „nulté“ kolo).

Ptejte se prosím na dotazy, na které je možné odpovědět (otázky typu „proč jsem 10x za sebou prohrál/a / kdy přijde do hry královské loďstvo / chystáte buff/nerf lodě XY?“ budou stěží zodpovězeny).

Do vlákna pište pouze dotazy, nikoli odpovědi! Odpovídat zde bude pouze staff, případně komunitní kontributoři.

 

Na které otázky bude odpovězeno?

Protože sběr dotazů bude probíhat ve všech jazykových sekcích fóra, jsme limitováni 5 otázkami týdně na komunitu. 5 dotazů, které se dočkají odpovědi, vyberete vy sami a to pomocí jednoduchého hlasování, resp. prostřednictvím tlačítka like. 5 otázek s největším počtem liků budeme považovat za ty nejzajímavější, proto prosím, pokud ve vlákně uvidíte dotaz, na který byste také chtěli znát odpověď, dejte mu like! Otázky, které se do výběru nedostanou mohou být opět položeny v dalším kole.

 

Poté, co bude vybráno 5 dotazů z daného cyklu, budou všechny příspěvky s dotazy skryty a viditelný zůstane pouze příspěvek se zodpovězenými dotazy.

 

Dotazy sem můžete začít psát klidně hned :) Udržujte prosím vlákno čisté, všechen off-topic bude důsledně moderován. Máte-li nějaké dotazy, které souvisejí s fungováním této rubriky, ráda je zodpovím v soukromé zprávě.

 

 

 

 • Cool 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
[CULMY]
Supertester
1,768 posts

Kdy bude sjednocené zlato z WoT/WoWP a dublony s WoWS (tak, jak to bylo slíbené při uvádění hry)? :)

 

Osobně znám několik hráčů (ale vím i o mnohých dalších), kteří si kupovali větší (a ne menší) balíček zlata do tanků a letadel právě proto, že ho později určitě využijí u lodiček - a tedy, že je to dobrá investice. Teď se ale cítí ošizeni a zlato je jim tímto téměř k ničemu (mně moje zlato taky). Jen připomínám, že cena dublonů i zlata je stejná, takže technicky sjednocení vůbec nic nebrání.

 • Cool 15

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IDDQD]
Alpha Tester
3,230 posts
7,027 battles

a ja pridam; kdy budou spojene free xp jak bylo a je slibovane ?

 • Cool 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IDDQD]
Players
312 posts
11,470 battles

Je možné náhodně pokládáný dotaz ohledně spokojenosti s MM místo po bitvě dávat PŘED bitvou? Po bitvě je část lidí v emocích z právě proběhlé bitvy a většinou nedokážou zhodnotit čistě samotný MM nějak realisticky, vidí jen "potopili mně, MM byl fuj", další rychle odkliknou, aby mohli jít dál. Pár lidí se poctivě zamyslí, ale chtěli by si to věřit v tabulce lodí z bitvy, kam se ale podívat nemůžou, dokud okno s dotazem neodkliknou ... Zatímco na začátku bitvy při odpočtu (leckdy dlouhém) je klid prohlédnout si složení týmu a v klidu bez emocí z bitvy a výhry/prohry zhodnotit, zda hra složila supeře z hlediska lodí a tierů plus minus v pořádku ...

 • Cool 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
[CALM]
Players
241 posts
12,944 battles

Pracuje se už nějak na klanech? Chápu že CW jsou ještě v nedohlednu (bohužel) ale klantagy už by hráči uvítali aby se mohli nějak začít shlukovat.

Edited by marwin303
 • Cool 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
[GWDYS]
Alpha Tester
497 posts
9,425 battles

Takže jelikož se otázky vybírají podle liku, tak těžko budou chtít otázky od jednoho člověka, já si teda volím.

 

Kdy už budou konečně klany a klanové války, popřípadě plánuje se do té doby nějaký oficiální turnaj nebo liga?

 • Cool 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IDDQD]
[IDDQD]
Players
395 posts
8,985 battles

Dotaz: Proč odpovíte jen na 5 otázek? Neměli byste se pokusit odpovědět na všechny? Myslím, že nejsou zase tak rozdílné od ostatních serverů (kromě Ň - to asi řešíme jen zde).

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
814 posts
245 battles

Dotaz: Proč odpovíte jen na 5 otázek? Neměli byste se pokusit odpovědět na všechny? Myslím, že nejsou zase tak rozdílné od ostatních serverů (kromě Ň - to asi řešíme jen zde).

Ahoj na to ti odpovím hned - tohle je speciální vlákno, do kterého se budeme snažit pravidelně doručovat odpovědi přímo od vývojářů, producenta a produktového specialisty. Tomu by také měly odpovídat otázky. Nemělo by se jednat o běžné věci (typu "kauza ň"), které společně řešíme v různých jiných vláknech fóra, ale spíše o různé zajímavé otázky, na které obvykle neodpovídáme.

 

Samozřejmě bychom rádi zodpověděli co nejvíce vašich dotazů, protože je ale toto vlákno ve všech námi podporovaných komunitách, rozhodli jsem se pro limit 5 otázek za cyklus na komunitu. Je to z toho důvodu, aby bylo reálné dostat na ně odpověď. Všichni ti, kteří jsou odpovídáním pověření, mají svou vlastní náplň práce a tohle je něco navíc, k čemu se nechali "ukecat" :) Takže bychom rádi respektovali jejich pracovní čas a limit byl stanoven s ohledem na jejich vytíženost.

 

Systém like by nám měl pomoci identifikovat dotazy, které jsou zajímavé pro co nejvíce z vás. Pokud se vám bude zdát, že váš dotaz je důležitý, ale nebyl vybrán, můžete se zeptat znova. Po ukončení cyklu vždy všechny dotazy skryjeme a přidáme sem příspěvek, kde bude oněch 5 zodpovězených. Ty zůstanou viditelné všem po celou dobu, aby se hráči neptali opakovaně na totéž.

 

Na ostatní dotazy se můžete stále ptát i jinde na fóru, jak jsou ostatně mnozí z vás zvyklí. Tohle specifické vlákno není jediným místem, kde se dočkáte odpovědi. :honoring:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
814 posts
245 battles

Ahoj, dnes ukončíme první cyklus otázek. 5 otázek (vlastně 6, protože 2 měly shodný počet lajků, takže je fikaně spojím do jedné :trollface:), které jste ohodnotili nejvíce lajky, jsem odtud vybrala a poslala ke zodpovězení. Vybrané dotazy, na které můžete čekat odpověď, nechám viditelné. Ostatní dotazy skryji. Vlákno nyní uzamknu a opět jej otevřu, jakmile sem doručím odpovědi na vybrané dotazy.

 

Pak budete mít možnost znovu se ptát. Postup bude vždy stejný, tak doufám, že se osvědčí.

 

Ještě pro jistotu připomínám, že se s dotazy na nás komuniťáky můžete samozřejmě obracet i mimo toto vlákno (aby to někdo špatně nepochopil a nemyslel si, že komunikovat lze jen zde).

 

Díky!

Share this post


Link to post
Share on other sites
[T-N-T]
[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,800 posts
9,197 battles

Mam dotaz jak to vypada s featurou "armor inspector" respektive s moznosti si prehledneji prohlednout armor jednotlivych lodi?

Vim ze se neco takoveho slibovalo ale u se vi neco konretnejsiho?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
814 posts
245 battles

Milí kapitáni,

 

máme tady první kolo odpovědí na vaše otázky! Tak směle do toho:

 

1) Kdy bude sjednocené zlato z WoT/WoWP a dublony s WoWS (tak, jak to bylo slíbené při uvádění hry)?

2) Kdy budou spojené free XP jak bylo a je slibováno?

Sjednocení herních účtů a jejich obsahu je proces, který musí projít několika fázemi. Informace, kterou jsme ohledně unifikace herních účtů zveřejnili v září roku 2015, je stále platná. Momentálně jsme ve fázi, kdy hráči mohou sdílet na všech svých herních účtech v rámci trilogie World of War…. herní přezdívku, přihlašovací údaje a dny prémiového účtu. O budoucích změnách týkajících se další fáze sjednocování účtů vás budeme informovat a budou řádně ohlášeny.

3) Je možné náhodně pokládáný dotaz ohledně spokojenosti s MM místo po bitvě dávat PŘED bitvou? Po bitvě je část lidí v emocích z právě proběhlé bitvy a většinou nedokážou zhodnotit čistě samotný MM nějak realisticky.

O změně neuvažujeme. Tentýž argument je možné aplikovat i obráceně – hráči před bitvou mohou mít hráči z podoby MM určitý dojem, který se pak právě na základě průběhu odehrané bitvy může změnit. Preferujeme slyšet hráčský názor a hodnocení herní zkušenosti a MM až po bitvě.

4) Pracuje se už nějak na klanech?

Ano, na klanech se pracuje velmi intenzivně a měly by být do hry implementovány ještě letos! Jsme si dobře vědomi toho, jak jsou klany pro hráče důležité a jak mohou ovlivnit celkový týmový gameplay. Už nyní vám můžeme prozradit, že klany ve WoWs budou oddělené od klanů ve hře WoT.

5) Kdy už budou konečně klany a klanové války, popřípadě plánuje se do té doby nějaký oficiální turnaj nebo liga?

Doposud jsme organizovali pouze velké herní události, který byly zaměřeny na celý EU server, jako například Velkolepé námořní bitvy, Projekt R atp. Organizace turnaje by vyžadovala využití tréninkových místností, což je prvek, který zatím ještě nejsme připraveni do hry implementovat.

________________________________________________________________________________

 

Bonusové odpovědi na několik otázek, které padly v ostatních komunitách, a které by vás mohly také zajímat (podle toho, co vídávám v diskuzích na našem fóru):

 

1) Plánujete provést nějaké změny u letadlových lodí?  

Ano. Momentálně nejsme zcela spokojení s aktuální podobou letadlových lodí ve hře a máme v plánu provést některé změny, které by měly zaručit, že ve hře budou CV loděmi, které jsou jak zábavné a hratelné pro hráče, kteří jsou jejich fanoušky, tak také důstojným (ale ne nenáviděným) soupeřem pro ty, kdo je nehrají.

2) Máte v plánu vylepšit mechaniku požárů a hoření lodí?

Na mechanice poškození, včetně požárů, pracujeme průběžně, avšak v několika posledních aktualizacích jsme se soustředili primárně na vylepšení modelu pancéřování lodí tak, aby byl více realistický.  

3) Plánujete závest do hry více schopností kapitána?

Není vyloučeno, že se v budoucnu objeví několik dalších kapitánských schoností. V poslední aktualizaci jsme jednu z nejpoužívanějších schopností kapitána přepracovali tak, že se stala automatickou vlastností kapitána. Strom kapitánských schopností bude i nadále procházet změnami a budeme se jej snažit dále vylepšovat.

4) Proč váš marketingový tým opakovaně vypouští kampaně, který herní komunitu systematicky rozdělují na ty, kteří jsou obdarováni různými speciálními dárky / bonusy / misemi / odměnami a na hráče, kteří bez vysvětlení nedostanou nic? Hráčům by ani tolik nevadilo, pokud by se jednalo o nahodilou loterii, ale několikrát jste oficiálně uvedli, že rozdělování těchto „odměn“ probíhá na základě určitých kritérií. Jaká jsou tato kritéria a co musí hráč udělat pro to, aby byl alespoň jednou takto obdarován?  
Tyto zmiňované marketingové kampaně jsou obvykle postaveny na celém spektru vybraných kritérií, která neplánujeme uveřejňovat. Pokud jste ještě nikdy nebyli v rámci žádné podobně kampaně obdarováni, pak ale rozhodně nemusíte zoufat – v budoucnu se můžete stát cílovou skupinou podobné kampaně i vy!

5) Čas od času se ve hře setkáváme s penetrací (o níž svědčí zisk nových stužek), která má ale nulovou hodnotu poškození (0 dmg, žádný efekt). Co tento druh penetrace způsobuje? Jedná se o bug nebo o součást herní mechaniky?

Drtivá většina podobných situací ve hře je způsobena herní mechanikou. Většinou tento druh penetrace nastává tehdy, když střela zasáhne některý z modulů lodi, který poškození „spolkne“ (pohltí) aniž by se jakkoli odrazilo na hitpointech lodi (např. zničené dělové věže). Zjednodušeně řečeno - je potřeba si uvědomit, že i když je některá část lodi zničena, stále to ještě znamená, že je v daném místě obrovský kus železa.  

 

Vidím, že už sem přibyly nové dotazy, tak prosím nezapomeňte na lajky a snažte se dávat si pozor na OT.

Pokud chcete o některém tématu dále diskutovat, využijte prosím rovnou vlákno Diskuze k otázkám pro WG.

 

Díky za spolupráci a těším se na další kolo dotazů :honoring:

 • Cool 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
[GWDYS]
Alpha Tester
497 posts
9,425 battles

Tak si nedám pokoj a položíme další zapeklitou otázku. :D

 

Kdy chcete do hry iplementovat sklad jak je tomu ve WoT/WoWp a další přehlednější možnosti jako jsou kasárny atp. ?

 • Cool 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
Beta Tester
106 posts
4,225 battles

Další otázka.

 

Troll divize po třech.Pořád dokola potkávám divize typu VIII,V,VI... I,I,IV atd . Kdy toto bude vyřešeno?

Boti???Jednou za dvě,tři hry opět boti.....

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[O-S-W]
Players
154 posts
9,364 battles

Mám dotazy ohledně ARP lodí: Budou nějaké skutečné mise týkající se ARP lodí, tedy mise splnitelné jen pro majitele získaných ARP plavidel a ne jen pouze k zisku další ARP džunky? Co se stane s kapitány a plavidly po ukončení licence?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
2 posts
661 battles

Ktoré údaje (hodnoty) zohľadňuje Matchmaker pri zostavovaní tímov?

Zaujímali by ma všetky faktory nielen triedy lodí a národy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[T-N-T]
[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,800 posts
9,197 battles

Bude pridana do hry moznost se nejak zbavit prebytecnych APR kapitanek?

Mam ted v pristavu klidne i tri stejne pro nektere lode a jen zbytecne zabiraji misto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
995 posts
5,140 battles

Když už udělá něco WG s troll četami?

Nemyslím tím nějaké "pseudovyvažování"..ale úplné zakázání a povolení max.+-1 tier nebo ideálně stejný tier...??????

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[BL4CK]
[BL4CK]
Players
251 posts
9,333 battles

Plánuje se nějaká změna spot systému jako je tomu u WoT? Jakože EXP a Cr za naspotovanou DMG?

 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IDDQD]
Alpha Tester
2,609 posts
16,254 battles

Ja přesně funguje distribuce bodů v bitvě?

Nechápu situace, kdy hra skončí bezdůvodně. Například jste poslední proti čtyřem lodím, nepřátelé mají do 1000 bodů daleko, váš cap není obsazován, tedy stále generuje body, času je ještě hodně a přesto je bitva ukončena. Krom zřejmých negativ toto téměř znemožňuje získání ocenění "Osamělý bojovník" Funguje snad nějaký RNG spořič času či co?

Zajímavé je, že při jasných situacích (1x CV proti 8x enemy) hra občas ukončena není.

 • Cool 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IDDQD]
Players
1,593 posts
8,664 battles

oke mením svoju otázku - 1 AP zásah, penetrácia, loď má 100% hp, 0 dmgu, ako je to možné?

 hvdXZcg.jpg

 

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
995 posts
5,140 battles

Prosím WG o zamyšlení nad tím, zda nezrušit mód bitev kdy se zabírají základny uprostřed mapy ... 65% hráčů ani an vysokých tierech nechápe o co jde, 20% ostatních z týmu se bojí někam najet...je to hnůj. Bitvy které končí za 8 minut jsou docela pravidlem..a měl jsem i tier IX bitvu skončenou za 5:03 minuty..opravdu tohle nemůže nikoho bavit.

Nešel by udělat mód něco jako vyhlazení ... za potopení enemy lodí přibudou týmu nějaké body a pokud bitva neskončí do 20 minut vyhlazením jednoho týmu, tak je rozhodují body..ale bez capování nějakých bází.

 • Cool 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
995 posts
5,140 battles

Zavede WG ve WOWS vypnutí chatu včetně F zkratek? 

Reakce na další chat ban co jsem nafasoval...

Share this post


Link to post
Share on other sites
[T-N-T]
[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,800 posts
9,197 battles

Mam dotaz ohledne Replay funkce.

Uz se vi respektive je nejaky termin kdy bude ofiko pridana nebo zatim stale plati ze se pouziva ta obezlicka s manualnim prepsanim v nastaveni hry?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[T-N-T]
[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,800 posts
9,197 battles

Planuji se pridat nejake nove skilly pro kapitany? Pripadne planuje se predelani aktualnich skillu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
814 posts
245 battles

View PostJiriuscz, on 03 August 2016 - 05:02 AM, said:

Další otázka.

 

Troll divize po třech.Pořád dokola potkávám divize typu VIII,V,VI... I,I,IV atd . Kdy toto bude vyřešeno?

Boti???Jednou za dvě,tři hry opět boti.....

 

 

 

 

View PostKulica, on 04 August 2016 - 06:16 PM, said:

Když už udělá něco WG s troll četami?

Nemyslím tím nějaké "pseudovyvažování"..ale úplné zakázání a povolení max.+-1 tier nebo ideálně stejný tier...??????

 

Ahoj, na tuhle otázku už asi odpověď znáte. Pokud ne, tak připomínám, že troll divize vyřeší update 0.5.10 :)

View PostSigimundus, on 09 August 2016 - 08:36 AM, said:

Mam dotaz ohledne Replay funkce.

Uz se vi respektive je nejaky termin kdy bude ofiko pridana nebo zatim stale plati ze se pouziva ta obezlicka s manualnim prepsanim v nastaveni hry?

konkrétní termín, který bychom vám mohli sdělit, zatím nemáme. V tuto chvíli je nutné využít známý trik, ale do budoucna určitě zavedení replayů do hry plánujeme.

View PostSigimundus, on 09 August 2016 - 09:41 AM, said:

Planuji se pridat nejake nove skilly pro kapitany? Pripadne planuje se predelani aktualnich skillu?

Tento dotaz byl již zodpovězen:

3) Plánujete závest do hry více schopností kapitána?

Není vyloučeno, že se v budoucnu objeví několik dalších kapitánských schoností. V poslední aktualizaci jsme jednu z nejpoužívanějších schopností kapitána přepracovali tak, že se stala automatickou vlastností kapitána. Strom kapitánských schopností bude i nadále procházet změnami a budeme se jej snažit dále vylepšovat.

 

Další dotazy z tohoto vlákna byly vybrány a brzy vám opět doručíme odpovědi. Chtěla bych vás jen požádat o trpělivost - doručení nové várky odpovědí bude trvat déle, protože většina našeho týmu bude v následujících 2 týdnech zaměstnána děním okolo Gamescomu. Díky za pochopoení a za spolupráci :)

 

View PostGeriatrixm, on 03 August 2016 - 07:11 AM, said:

Ktoré údaje (hodnoty) zohľadňuje Matchmaker pri zostavovaní tímov?

Zaujímali by ma všetky faktory nielen triedy lodí a národy.

MM zohledňuje právě ty faktory, které jsi sám zmínil ve své otázce - tedy třídu, národ a také tier příslušné lodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

×