Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
___HADES____

[X] Großer Kurfürst

307 comments in this topic

Recommended Posts

[ORKAN]
[ORKAN]
Beta Tester
495 posts
16,652 battles

File:Großer Kurfürst wows main.jpg

Großer Kurfürst

Health: 105800

Main Battery Option 1: 4×3 406mm L/52 Drh LC/34

• Main gun firing range: 20.61km
  • Reload speed: 29s (2.0rpm)
  • 180° traverse time: 40s (4.5°/s)
  • HE max damage: 4 800
  • AP max damage: 12 700
  • HE fire chance: 38%
  • HE projectile speed: 810m/s
  • AP projectile speed: 810m/s

Main Battery Option 2: 4×3 420mm L/48 Drh LC/40

• Main gun firing range: 20.61km
  • Reload speed: 32s (1.8rpm)
  • 180° traverse time: 40s (4.5°/s)
  • HE max damage: 5 000
  • AP max damage: 13 500
  • HE fire chance: 41%
  • HE projectile speed: 800m/s
  • AP projectile speed: 800m/s

Air Defence: 10×2 128mm L/61 SK C/42, 8×2 55mm L/77 Gerät 58 Zwilling, 10×4 20mm Flakvierling 38

• 128mm L/61 SK C/42 range/damage: 5.2km, 124dps
  • 55mm L/77 Gerät 58 range/damage: 5.0km, 195dps
  • 20mm Flakvierling 38 range/damage: 2.0km, 62dps

Secondary Battery: 10×2 128mm L/61 SK C/42, 4×2 150mm L/55 SK C/28

1. 128mm L/61 SK C/42:

• Maximum firing range: 7.0km
  • Reload time: 5s (12.0rpm)
  • HE max damage: 1 500
  • Fire chance: 5%

2. 150mm L/55 SK C/28:

• Maximum firing range: 7.0km
  • Reload time: 7.5s (8.0rpm)
  • HE max damage: 1 700
  • Fire chance: 8%

Maneuverability:

• Maximum speed: 30.0kts
  • Turning radius: 1050m
  • Rudder shift time: 19.46s

Concealment:

• Surface detectability range: 18.18km
  • Detectability when firing: 30.36km
  • Air detectability range: 18.66km

Consumables: Repair Party, Spotting Aircraft/Catapult Fighter

[DOREE]
Beta Tester
1,860 posts
14,600 battles

jak widać niemieckie BBki zbilżają się małymi kroczkami

Ta, jeszcze tylko ze dwie linie ruskich CA i kilka tychże jako premki i pomału można wprowadzać coś na co każdy, kto słyszał o WoWS liczył tak z rok temu.

Players
4,367 posts
16,858 battles

Sam jesteś grober. To jest Grosser Kurfuerst czyli Wielki Książę Elektor. Czarne chmury i takie tam.

[ORKAN]
[ORKAN]
Beta Tester
495 posts
16,652 battles

Sam jesteś grober. To jest Grosser Kurfuerst czyli Wielki Książę Elektor. Czarne chmury i takie tam.

Großer Kurfürst

Edited by Riechelieu1985

Players
4,367 posts
16,858 battles

A to przepraszam, komórka mi b wyświetliła. Ale i tak currywurst pasuje lepiej.

Beta Tester, Players
2,019 posts
5,541 battles

Czyżby miał mieć konfigurację 4x3? Zapożyczone z ang tematu... coś w tym jest

post-528306913-0-48004900-1467833890.png

Players
14 posts

Ponoć tier 10 ma mieć 4x3 406 mm... przynajmniej według zagranicznej części forum. Muszę przyznać, że mnie się ten pomysł nie podoba. Liczyłem na 420mm. Nie mówiąc już o tym, że fajnie byłoby dostać 4x2 420mm, za to bardzo celne. 

Na początku ucieszyłem się z update`u, ale jak słyszę co wydziwia WG to robi mi się trochę słabo.

Beta Tester
640 posts
2,169 battles

Przypisuję się do hejtu, okrętu projektu H miały mieć wyłącznie po dwie kulubryny podobnie jak Bismarck o większych po prostu kalibrach... To normalnie ich poje...  zrobią podróbkę Montany i Yamato... 

3600a3c55bcfa8a15d414e6a5298b3efb2015485

Players
14 posts

Przypisuję się do hejtu, okrętu projektu H miały mieć wyłącznie po dwie kulubryny podobnie jak Bismarck o większych po prostu kalibrach... To normalnie ich poje...  zrobią podróbkę Montany i Yamato... 

Wiesz co napisali na amerykańskim forum ? Że ponoć wersja 3x4 406mm została znaleziona w rosyjskich archiwach, a wersja o której mówisz ( czyli 2x4 działa większego kalibru ) nie dawała kompletnie rady z innymi okrętami 10 tieru... również chce mi się śmiać. Tym bardziej, że liczyłem na BBka który w końcu pośmieje się z Yamato. Tymczasem dostaniemy prawdopodobnie kolejną Montane, z gorszym AA, lepszym pancerzem i troszkę lepszym reaload'em, którą Yammy zje i tak na śniadanko. 

Trochę denerwuję mnie to całe nastawienie pro japońskie w grze. 

Yammy - bez dwóch zdań najlepszy pancernik. Niezniszczalny kolos, który rozwali cię, nie zważając na to, czy jesteś bokiem, przodem, tyłem, czy skosem.

Zao - król ognia. Tutaj też upierałbym się, że pomimo plusów Hinderburga i Moskvy, to on jest najlepszym krążkiem w grze.

Shimma- morze torped. Widzialność 5 km po upgradzie.  To chyba mówi wszystko.

Pozostaje jeszcze Hakaryu, ale nie będę się wypowiadać na jego temat, bo mało gram lotniskowcami.

Są w grze statki, który sprawiają o wiele więcej fanu niż wszystko co japońskie. Dobrym przykładem jest Khabarovsk. Jednak wciąż dziwi mnie fakt, czemu ludzie nie krzyczą o lepszy balans japończyków względem innych linii. Jak dla mnie to jest póki co nacja najbardziej OP w grze. Liczyłem, że wraz z wypuszczeniem niemieckich BBków coś się zmieni i nadejdzie X tier który będzie mógł sobie spokojnie powalczyć z Yamato jak równy z równym. Teraz pozostaję jednak bardzo sceptyczny. 

Edited by Jonek52
  • Cool 1

Beta Tester
640 posts
2,169 battles

Wiesz co napisali na amerykańskim forum ? Że ponoć wersja 3x4 406mm została znaleziona w rosyjskich archiwach, a wersja o której mówisz ( czyli 2x4 działa większego kalibru ) nie dawała kompletnie rady z innymi okrętami 10 tieru... również chce mi się śmiać. Tym bardziej, że liczyłem na BBka który w końcu pośmieje się z Yamato. Tymczasem dostaniemy prawdopodobnie kolejną Montane, z gorszym AA, lepszym pancerzem i troszkę lepszym reaload'em, którą Yammy zje i tak na śniadanko. 

Yammy - bez dwóch zdań najlepszy pancernik. Niezniszczalny kolos, który rozwali cię, nie zważając na to, czy jesteś bokiem, przodem, tyłem, czy skosem.

Zao - król ognia. Tutaj też upierałbym się, że pomimo plusów Hinderburga i Moskvy, to on jest najlepszym krążkiem w grze.

Pozostaje jeszcze Hakaryu, ale nie będę się wypowiadać na jego temat, bo mało gram lotniskowcami.

Są w grze statki, który sprawiają o wiele więcej fanu niż wszystko co japońskie. Dobrym przykładem jest Khabarovsk. Jednak wciąż dziwi mnie fakt, czemu ludzie nie krzyczą o lepszy balans japończyków względem innych linii. Jak dla mnie to jest póki co nacja najbardziej OP w grze. Liczyłem, że wraz z wypuszczeniem niemieckich BBków coś się zmieni i nadejdzie X tier który będzie mógł sobie spokojnie powalczyć z Yamato jak równy z równym. Teraz pozostaję jednak bardzo sceptyczny. 

Szczerze to tapeta jaką rzucili na stronę z informacją o niemieckich BBkach to nie Scharnhorst...na to wychodzi że to X w niemieckich BB jak się można przyjrzeć... 

0132.jpg

Edited by Hazi_PL28

Players
14 posts

Szczerze to tapeta jaką rzucili na stronę z informacją o niemieckich BBkach to nie Scharnhorst...na to wychodzi że to X w niemieckich BB jak się można przyjrzeć... 

Fakt. Nie dali by Flaka AA na 7 tier. To musi być 10, bo Bismarck i Friedrich będą miały 2x4. Kolejna rzecz o jaką mam obawy, to rozrzut pocisków. Jeżeli okręty będą prezentowały coś takiego jak Tirpitz to ciężko będzie się nimi grało, nawet przy szybszym reloadzie. Liczę, że tym właśnie nadrobi Bismarck - brak torped, ale za to celność. 

[GOFER]
Players
1,607 posts
9,928 battles

You will be able to view this player's battle statistics after the player has played the first battle.

To chyba mówi wszystko.

Players
14 posts

Jest już jakieś pierwsze nagranie z bitwy, w którym brał udział ten okręt. Ciężko cokolwiek powiedzieć, bo osoba która nim sterowała, kiepsko strzelała. Na samym końcu widać tylko jak chyba pakuje cyte w Montane. 

Przypomina Tirpitza na sterydach. Oby tylko nie odziedziczył po nim celności.

Beta Tester, Players
2,019 posts
5,541 battles

Szybko obraca wieże, i nawet niezły zasięg pomocniczej(9km?)

Beta Tester
640 posts
2,169 battles

Właśnie nie za szybko obracają się?? Nie powiem ze fajnie wygląda ale coś mi i tak w tym nie gra. 

Players
14 posts

tutaj z kolei działa sprawiają wrażenie celnych. no i dodatkowo z tego co widać statek na pierwszy rzut oka zdaję się bardzo dobrze radzić sobie z Yamato.