Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
___HADES____

[IX] Friedrich Der Große

239 comments in this topic

Recommended Posts

[ORKAN]
[ORKAN]
Beta Tester
495 posts
16,652 battles

File:Friedrich der Große wows main.jpg

Friedrich Der Große

Health: 84 300

Main Battery Option 1: 4×2 406mm L/52 Drh LC/34

• Main gun firing range: 21.20km
  • Reload speed: 29s (2.0rpm)
  • 180° traverse time: 32s (5.5°/s)
  • HE max damage: 4 800
  • AP max damage: 12 700
  • HE fire chance: 38%
  • HE projectile speed: 810m/s
  • AP projectile speed: 810m/s

Main Battery Option 2: 4×2 420mm L/48 Drh LC/40

• Main gun firing range: 21.20km
  • Reload speed: 32s (1.8rpm)
  • 180° traverse time: 32s (5.5°/s)
  • HE max damage: 5 000
  • AP max damage: 13 500
  • HE fire chance: 41%
  • HE projectile speed: 800m/s
  • AP projectile speed: 800m/s

Air Defence: 8×2 105mm L/65 Dop. L. C/38, 24×2 37mm Flak LM/42, 2×2 37mm Dop. Tr C/39, 6×4 20mm Flakvierling 38

• 105mm L/65 Dop. L. C/38 range/damage: 4.5km, 133dps
  • 37mm Flak LM/42 range/damage: 3.5km, 247dps
  • 37mm Dop. Tr C/39 range/damage: 3.5km, 21dps
  • 20mm Flakvierling 38 range/damage: 2.0km, 38dps

Secondary Battery: 6×2 150 mm L/55 SK C/28, 8×2 105 mm L/65 Dop. L. C/38

1. 150 mm L/55 SK C/28:

• Maximum firing range: 7.0km
  • Reload time: 7.5s (8rpm)
  • HE max damage: 1 700
  • Fire chance: 8%

2. 105mm L/65 Dop. L. C/38:

• Maximum firing range: 7.0km
  • Reload time: 3.35s (17.9rpm)
  • HE max damage: 1 300
  • Fire chance: 9%

Maneuverability:

• Maximum speed: 30.0kts
  • Turning radius: 940m
  • Rudder shift time: 17.56s

Concealment:

• Surface detectability range: 17.28km
  • Detectability when firing: 29.46km
  • Air detectability range: 16.05km

Consumables: Repair Party, Spotting Aircraft/Catapult Fighter

Edited by ___HADES____

Beta Tester
640 posts
2,169 battles

H39.jpg?rdrts=142086507

Co powiedzieć, pokrótce okręty H-39 i H-41 to będą po prostu Bismarki na sterydach w działach i Koksie w pancerzu. Dlatego widzę niemieckich omnadrenowych rycerzy XD

• Cool 2

Beta Tester
608 posts
809 battles

Zakład, że WG wypier*oli ci ten szkic na orbitę, bo widnieje na nim SwastykaFantastyka?

• Cool 1

Beta Tester
640 posts
2,169 battles

Zakład, że WG wypier*oli ci ten szkic na orbitę, bo widnieje na nim SwastykaFantastyka?

Zakład !!!! 
  • Cool 1

Alpha Tester
5,609 posts
5,569 battles

Ten RPM trochę zaskakujący w wypadku okrętów nie imponujących ilością dział ani innymi ich parametrami. Spodziewałem się czegoś w stylu Tirpitza bardziej.

Beta Tester
640 posts
2,169 battles

Ten RPM trochę zaskakujący w wypadku okrętów nie imponujących ilością dział ani innymi ich parametrami. Spodziewałem się czegoś w stylu Tirpitza bardziej.

Czego tu się spodziewać jak nie ma na czym się opierać.. Wykonają model, sprawdzą go gracze i zgodnie z zasadą życia "jakoś to będzie".

Players
4,367 posts
16,858 battles

Biorąc pod uwagę że na razie wiemy nic to 9 wygląda lepiej niż 10

Beta Tester, Players
2,019 posts
5,541 battles

Szkic ma charakter prezentacyjny i jest ukazany w celach edukacyjnych więc nie ma mowy o rozpowszechnianiu Nazizmu :P

Ciekawa zabawka się szykuje

Players
247 posts
10,276 battles

Tak jak Bismarck byl silny na swoj tier tak Grosse mam wrazenie to jakies 9.5 tieru. Uzywam kapitana na close combat z wymaksowana artyleria pomocnicza. Pakuje sie na chama na capa i generalnie mam gdzies wszystkie DDki. Czesto mi sie zdaza skasowac 2-3 z pomocniczej tylko. Twardy, responsywny, szybkie przeladowanie 406tek ktore maja fajna penetracje. 5 cytadel na Iowe to wcale nie jest jakis wyczyn. Zrobilem na nim jakies 25 gier i lekko wyciagam 80%wr na ok. 100k dmg (czasem duze ZERO jak mnie jakis CV znozyczkuje. Maly zasieg glownej przy moim sposobie gry to zaden minus. Czekam z niecierpliwoscia na wyekspienie 420stek :D

[QTAZ]
Players
189 posts
14,865 battles

jak z ulepszeniami  w tym okręcie w co dawać bo widzę że kolega wyżej zrobił podobnie jak Bismarcka imo czy warto powielać okręt i czy warto brac 420

Edited by XALIENSX

[QTAZ]
Players
189 posts
14,865 battles

420MM 3cyt za 52 000 w IOWE z 14km ....WARTO :p

a jak z ustawieniami ,robić podobnie jak Bismarcka pod dodatkową czy jak typowego BBka pod AA
Edited by XALIENSX

[PL-EM]
Players
184 posts
35,761 battles

Okręt może być, ale główne działa zostawiają wiele do życzenia. Ich celność a w szczególności rozrzut jest czasami nie do przyjęcia z 10 km nie trafia w Izumo. Pociski lecą wszędzie ale nie w cel. Owszem skuteczność ich jest OK jak trafią dobrze w cel. Wiem, że taki problem był na North Carolin and Iowa został później naprawiony. Gram na razie stockiem więc nie mogę w pełni ocenić tego okrętu. Może później będzie lepiej.

[QTAZ]
Players
189 posts
14,865 battles

Ten okręt ma mniejszy rozrzut od Bismarcka gra się nim podobnie może nawet lepiej imo działa są mocniejsze no i te brzmienie xD  i czasami pestki faktycznie potrafią polecieć za i przed okrętem a Iowa ładnie przyjmuje cytki nawet w dziób

[PL-EM]
Players
184 posts
35,761 battles

Ciekawe jakie miałeś ulepszenia. Wcześniej miałem ulepszenia na dodatkowe dział i zasięg ich ponad 10 km. Zmieniłem ulepszenia na mniejszy rozrzut. Jest trochę lepiej ale nie tak jak się tego spodziewałem. Działa są nijakie raz dają dobry efekt a raz zły. (nie dają cytadeli NC z 2km) to trochę dziwne. Poniżej dałem zrzut ekranu: odległość 13,5 km., przykład pokazujący rozrzut okrętu, który jest do przesady. Mam nadzieje, że później poprawią to. Tak było na NC i Iowa.

rozrzut.jpg

Edited by mwkp12

Alpha Tester
599 posts
10,209 battles

Jest jakiś sens robić to to pod pomocniczą? Kapitan 18 perkowy, pogralem tak parę bitew, wyniki średnie. Jak wy nim gracie?

Players
4,367 posts
16,858 battles

Jak chcesz robić klon Bismarcka to pomocnicza jest identyczna. Możesz od biedy ulepszyć jej rof ale lepiej poprawić rof głównej. Główną będziesz mieć mniej celną więc wybierasz 406 bo lepszy rof. Ja klona nie chciałem, gram na kamuflaż z 420tkami bo mają lepsze pierdolniecie i trochę szybciej lecą na 15+ km. Polecam. Zdecydowanie najlepsza dziewiatka.

Alpha Tester
599 posts
10,209 battles

Spróbuję grania na minimalnym rofie z 406stkami i modułem na reload :)

Edit: Póki co spisuje się świetnie :)

Edited by Loordbeny

Players
4,154 posts
9,221 battles

A ja jakoś po zachwycie na Gneisenau i Bismarku nie mogę sie przekonać . Jakis taki zwykły pancernik to to :ohmy:

Alpha Tester
599 posts
10,209 battles

Hmmm, generalnie jest w miare sensowny, ale nie jest taki twardy jak myślałem że będzie po filmiku flamu i opisie, zmierzam do tego żeby zrobić na nim te 100k avg, sprzedam i kupie wursta, generalnie t9 w porcie mi nie potrzebne, dziś grałem na Montane, podpłynąłem do niej na 3k bo snajpiła cały czas do mnie przodem a nie chciało mi się jej palić bo gram jednak na 420stkach, burta w burte z Montaną, ona mnie pokarała za 35k, a ja ją 5 cytadelami i posłaniem na dno :) Więc generalnie całkiem przyjemnie. :)

Players
4,154 posts
9,221 battles

Ja coś czuję że mi styl grania High tier BB nie leży. Gdy chce pograc jak Gneisenau, czy Bismarkiem gdzie płynąłem sobie gdzie chciałem robiłem co chciałem "przepychałem solo" flankę i było wesoło tutaj jestem natychmiast karany . Lekko oddale się od grupoy żeby zablokować capa, moment kara jak nie przyleci jakiś CV to ze 2-3 dd-ki torpedują . Jak dostanę drużyne która próbuje coś ugrać to nie jest źle, ale jak wrzuci do tej drugiej która od pierwszych sekund ucieka w panice jest tragedia .

Ogólnie nie mówie że okręt jest zły ale żałuję że kupiłem go a nie Fletchera , czuje się w nim niepotrzebny, jestem bo jestem , zero wpłwu na wynik bitwy , jak RNG pozwoli to od czasu do czasu "wyzeruję" jakis krążownik .

Mam jakiś problem rozgryźć co się robi tym high tier BB i po co to wogóle komukolwiek potrzebne? :D bo jak na razie to jestem tylko "piniatą z expem" dla przeciwnika , co na niższych tierach mi się nie zdażało raczej to ja rozbijałem takie piniaty

Nagle gram jak pomidor i nie wiem dlaczego i to tym właśnie okrętem

Edited by KaraMon

Alpha Tester
599 posts
10,209 battles

Powiem Ci że ja wczoraj wycarrowałem bitwę na t9 aczkolwiek rzadko się to zdarza chyba na tym tierze, pewnie milo się gra w dywizjonie 3 osobowym to taki pancernik obok to miłe wsparcie, ja żeby to wyciągnąć to zrobiłem chyba 170k i 4 kille a zostaliśmy w 3 na 7 :P i się udało. Dużo zależy od rngesusa ale akurat o CV o ile to nie Hakuryu to się zbytnio nie powinieneś martwić, ja akurat wymontowałem moduł na 25% silniejsze aa bo mało cv jest po prostu ale z nim to samoloty spadają jak muchy, masz wtedy 96/100 w AA, Montana ma 97 :) Więc całkiem przyzwoicie :P Fakt, high tier BB są zbyt duże żeby płynąć samemu bo jak shima/gearing puśći dywan to jest nie ciekawie, chowaj się po prostu za pomidorkami z teamu :trollface: Ja gram na kapitanie pod pomocniczą z Bismarcka a na 3cim slocie mam zmniejszony reload, a grasz na stocku czy max już?

Edited by Loordbeny