Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Rayspeed

Oyunun simge durumuna geçme sorunu

19 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
201 posts
3,058 battles

Son güncellemeden sonra başıma gelmeye başladı oyundayken (limandayken hiç rastlamadım) oyunu bir 2 el oynuyorum 3. elde falan genelde oluyor oyun simge durumunda aşağı iniyor ve bir daha oyunu açamıyorum görev yöneticisinden kapatıp yeniden açmam gerekiyor. Oyun aşağı indiği zaman sesleri geliyor oyun arka planda çalışır vaziyette ama ekranı yukarı alamıyorum hiç bir şekilde... Bu sorunun çözümü bilen varsa yardım etsin benim çözmem için yaptığım şeyler dışında bir çözümü olan var mı ? Ben bilgisayara format attım  ve oyunu da bu sabah sıfırdan indirdim yine aynı sorun var !

Beta Tester
201 posts
3,058 battles

Masaüstüne geri dönme bende de birkaç kez oldu ama "alt+tab" ile tekrar oyuna dönebildim. 

kendi kendini iniyor oyun aşa ben dönmüyorum masaüstüne ve alt tab hiç bir işe yaramıyor o olduğu zaman bende mecbur oyunu görev yöneticisinden kapatmak zorunda kalıyorum sonra tekrar açıyorum tabi o sırada savaş devam ediyor çok gıcık bir durum var şuanda.

Beta Tester
201 posts
3,058 battles

Ben deni anladım bende de kendi kendine iniyor ana geri açabiliyorum demek istedim.

ben açamıyorum işte :D çok sinir oldum ya bu yüzden yemediğim küfür de kalmadı oyunun en önemli yerinde oluyor bazen ya :D her şey benim karşımdaki gemiyi batırıp batırmama bağlıyken çat oyun aşağda :D

Players
69 posts
2,580 battles

ben açamıyorum işte :D çok sinir oldum ya bu yüzden yemediğim küfür de kalmadı oyunun en önemli yerinde oluyor bazen ya :D her şey benim karşımdaki gemiyi batırıp batırmama bağlıyken çat oyun aşağda :D

Eğer bu oyun ile alakalı ise güncelleme ile çözülebilir. Ama bazen "Team Wiewer-Blue Stacks v.s." gibi arka planda açık olan programlarda bu duruma sebebiyet verebilir. Eğer herhangi bir program yüklemediysen ve güncellemeden sonra bu durum olduysa büyük ihtimal oyundan kaynaklı bir durumdur. Bana ilk gün olmuştu ondan sonra bir daha olmadı.

• Cool 1

Beta Tester
201 posts
3,058 battles

Eğer bu oyun ile alakalı ise güncelleme ile çözülebilir. Ama bazen "Team Wiewer-Blue Stacks v.s." gibi arka planda açık olan programlarda bu duruma sebebiyet verebilir. Eğer herhangi bir program yüklemediysen ve güncellemeden sonra bu durum olduysa büyük ihtimal oyundan kaynaklı bir durumdur. Bana ilk gün olmuştu ondan sonra bir daha olmadı.

muhtemelen öyle. güncellemeyi bekleyecem. sanada ilginden ötürü teşekkür ederim :)

Players
16 posts
3,500 battles

Hata üstüne hata !!!Hatasız kul olmaz ama bunlar hem para kazanacaklar sırtımızdan hem basit hatalar yapacaklar!!!! Tier7 Alman kruvazörü YORK, maus u üstüne getirdiğinizde fiyatı 13.750.000 oyun parasını gösteriyor ,yani tier9 ROON (13.500.000) dan daha pahalı !!!! Bunlar oyunu iyice yüzüne gözüne bulaştırdılar...LOL LOL

WG Team
499 posts
1,318 battles
Geri bildiriminiz için teşekkürler. İlgili yerlere iletilecektir.
  • Cool 1

Beta Tester
201 posts
3,058 battles

Geri bildiriminiz için teşekkürler. İlgili yerlere iletilecektir.

çok sağolun dostum sana zahmet şuanda durum bu anlattığımdada vahim ve kesinde teyit etitm artık warships oynarken pc çöküyor sadece ve sadece warships oynarken oluyor ve bu hatayı veriyor bak bunu da iletmen çok mühim olacaktır diye düşünüyorum artık oyunu hiç oynayamıyacak hale geldim pcme zarar verebilir diye korkuyorum... tekrar diyorum sadece warships oynarken oluyor o yüzden bunun bildirilmesi gerektiğini düşünüyorum.. ilginiz için teşekkürler :)o7QkR2.jpg

Edited by Rayspeed

[TR-SF]
Players
735 posts
11,379 battles

hata kodu driver yada sistem kaynaklı. oyunun böyle bir hata verdirmesi mümkün değil. oyundaki simge durumuan dönme probleminede bu sebep oluyor olabilir.

bu koda sebep olabilecek durumlar şöyle sıralanmış;

Nvlddmkm.sys Hatalarının Nedenleri

Nvlddmkm.sys mavi ekran hataları, çeşitli donanım, üretici yazılımı, sürücü ya da donanım sorunlarından kaynaklanabilir. Bunlar, Windows 8 Pro yazılımı ya da Microsoft donanımıyla ilişkilendirilebilir; ancak sorunun kaynağı başka bir şey de olabilir.

Daha spesifik olarak, bu nvlddmkm.sys hatalarına şunlar neden olabilir:

• Yanlış yapılandırılmış, eski veya bozulmuş Windows aygıt sürücüleri. (son derece yaygın)
  • Son nvlddmkm.sys ile ilişkili yazılım değişikliğinden (yükleme ya da kaldırma) kaynaklanan, Windows kayıt defterinde bozulma.
  • Virüs ya da kötü amaçlı yazılım nvlddmkm.sys dosyasını ya da ilişkili Windows 8 Pro program dosyalarını bozmuş.
  • Yeni Microsoft donanımının ya da nvlddmkm.sys ile ilişkili donanımın takılmasından sonra donanım çakışması.
  • Windows ile ilişkili yazılım ya da sürücü yükledikten sonra hasar görmüş veya kaldırılmış sistem dosyaları.
  • nvlddmkm.sys mavi ekranı zarar görmüş bir sabit diskten kaynaklandı.
  • Bellek (RAM) bozulması nedeniyle nvlddmkm.sys Durdurma Hatası.

yukarıdakilerden herhangi biri başına gelmiş olabilir. ama oyun böyle bir hatayı verdirmez.

biraz araştırdım şöyle bir çözüm öneriliyor.

Adım 1: Grafik kartı sürüsünün en son versiyonunu yükleyiniz.
Adım 2: C:\Windows\System32\Drivers klasöründe nvlddmkm.sys dosyasının ismini nvlddmkm.sys.old olarak değiştiriniz.
Adım 3: Nvidia klasörüne gidiniz ve nvlddmkm.sy_ dosyasını bulunuz ve masaüstüne kopyalayınız.
Adım 4: CMD'yi çalıştınız ve CMD ekranında masaüstü konumuna geliniz.
Adım 5: CMD ekranında expand -r nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys bu komutu çalıştırın.
Adım 6: Masaüstünde yeni oluşan nvlddmkm.sys dosyasını C:\Windows\System32\Drivers klasörüne kopyalayın.
Adım 7: Bilgisayarı yeniden başlatın.

eğer buda çözüm olmazsa formattan başka çözüm kalmıyor gibi.

• Cool 1

Beta Tester
201 posts
3,058 battles

hata kodu driver yada sistem kaynaklı. oyunun böyle bir hata verdirmesi mümkün değil. oyundaki simge durumuan dönme probleminede bu sebep oluyor olabilir.

bu koda sebep olabilecek durumlar şöyle sıralanmış;

Nvlddmkm.sys Hatalarının Nedenleri

Nvlddmkm.sys mavi ekran hataları, çeşitli donanım, üretici yazılımı, sürücü ya da donanım sorunlarından kaynaklanabilir. Bunlar, Windows 8 Pro yazılımı ya da Microsoft donanımıyla ilişkilendirilebilir; ancak sorunun kaynağı başka bir şey de olabilir.

Daha spesifik olarak, bu nvlddmkm.sys hatalarına şunlar neden olabilir:

• Yanlış yapılandırılmış, eski veya bozulmuş Windows aygıt sürücüleri. (son derece yaygın)
  • Son nvlddmkm.sys ile ilişkili yazılım değişikliğinden (yükleme ya da kaldırma) kaynaklanan, Windows kayıt defterinde bozulma.
  • Virüs ya da kötü amaçlı yazılım nvlddmkm.sys dosyasını ya da ilişkili Windows 8 Pro program dosyalarını bozmuş.
  • Yeni Microsoft donanımının ya da nvlddmkm.sys ile ilişkili donanımın takılmasından sonra donanım çakışması.
  • Windows ile ilişkili yazılım ya da sürücü yükledikten sonra hasar görmüş veya kaldırılmış sistem dosyaları.
  • nvlddmkm.sys mavi ekranı zarar görmüş bir sabit diskten kaynaklandı.
  • Bellek (RAM) bozulması nedeniyle nvlddmkm.sys Durdurma Hatası.

yukarıdakilerden herhangi biri başına gelmiş olabilir. ama oyun böyle bir hatayı verdirmez.

biraz araştırdım şöyle bir çözüm öneriliyor.

Adım 1: Grafik kartı sürüsünün en son versiyonunu yükleyiniz.
Adım 2: C:\Windows\System32\Drivers klasöründe nvlddmkm.sys dosyasının ismini nvlddmkm.sys.old olarak değiştiriniz.
Adım 3: Nvidia klasörüne gidiniz ve nvlddmkm.sy_ dosyasını bulunuz ve masaüstüne kopyalayınız.
Adım 4: CMD'yi çalıştınız ve CMD ekranında masaüstü konumuna geliniz.
Adım 5: CMD ekranında expand -r nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys bu komutu çalıştırın.
Adım 6: Masaüstünde yeni oluşan nvlddmkm.sys dosyasını C:\Windows\System32\Drivers klasörüne kopyalayın.
Adım 7: Bilgisayarı yeniden başlatın.

eğer buda çözüm olmazsa formattan başka çözüm kalmıyor gibi.

valla bu dediklerine bakacağım deniyecem ama sadece warships oynarken oluyor olması sonuç olarak oyunu suçlamamı sağladı yani ben Battlefield 4 Star Was Battlefont GTA V gibi oyunlarda hiç sıkıntı almıyorum sadece son güncellemeden sonra bu oyunda başıma gelmeyen kalmadı :) ayrıca yeni de format attım..

Edited by Rayspeed

[TR-SF]
Players
735 posts
11,379 battles

benimkiler internetten bulabildiğim tavsiyeler. umarım işine yararlar. yaramazlarsa zaten ticket atılmış umarım en kısa sürede sorunun çözülür.

Beta Tester
201 posts
3,058 battles

benimkiler internetten bulabildiğim tavsiyeler. umarım işine yararlar. yaramazlarsa zaten ticket atılmış umarım en kısa sürede sorunun çözülür.

nvlddmkm.sys mavi ekranı zarar görmüş bir sabit diskten kaynaklandı. bu maddeye kafam takıldı ya ben geçenlerde disk gözden geçirme yüzünden sorunlar yaşadım hdd yi taradım falan bir sıkıntı çıkmadı format atmayı denediğimde atamamıştım format sırasında hata vermişti falan ben tamirciye götürdüm pc yi hdd böyle böyle dedim baktılar 2 gün sonra gel al pc'ni format attık bişeyi yok dediler... ama ben hdd den yine şüpheliyim; ama tamirciye onun için verdim baktık deyip bakmadılar mı hdd ye ? beni geçiştirip paramı mı aldılar ? zaten alan yetersizliğinden yeni bir hhd alacaktım bakalım gelecek günler neler gösterecek...

WG Team
499 posts
1,318 battles

çok sağolun dostum sana zahmet şuanda durum bu anlattığımdada vahim ve kesinde teyit etitm artık warships oynarken pc çöküyor sadece ve sadece warships oynarken oluyor ve bu hatayı veriyor bak bunu da iletmen çok mühim olacaktır diye düşünüyorum artık oyunu hiç oynayamıyacak hale geldim pcme zarar verebilir diye korkuyorum... tekrar diyorum sadece warships oynarken oluyor o yüzden bunun bildirilmesi gerektiğini düşünüyorum.. ilginiz için teşekkürler :)o7QkR2.jpg

Bu sorunla ilgili olarak Müşteri Hizmetlerimize ticket atarak teknik destek konusunda yardım istemenizi önerebilirim çünkü yaşadığınız sorun sadece sizin yaşadığınız bir sorun gibi görünüyor şu an için.
  • Cool 1

[TR-SF]
Players
735 posts
11,379 battles

nvlddmkm.sys mavi ekranı zarar görmüş bir sabit diskten kaynaklandı. bu maddeye kafam takıldı ya ben geçenlerde disk gözden geçirme yüzünden sorunlar yaşadım hdd yi taradım falan bir sıkıntı çıkmadı format atmayı denediğimde atamamıştım format sırasında hata vermişti falan ben tamirciye götürdüm pc yi hdd böyle böyle dedim baktılar 2 gün sonra gel al pc'ni format attık bişeyi yok dediler... ama ben hdd den yine şüpheliyim; ama tamirciye onun için verdim baktık deyip bakmadılar mı hdd ye ? beni geçiştirip paramı mı aldılar ? zaten alan yetersizliğinden yeni bir hhd alacaktım bakalım gelecek günler neler gösterecek...

bak bu akla yatkın. oyun hard diski çok zorlayan bir oyun. en ufak bir arızada böyle hatalar verebilir. başka bir diskle deneme şansın varsa dene. yoksa pek yapacak birşey yok gibi.

Beta Tester
201 posts
3,058 battles

bak bu akla yatkın. oyun hard diski çok zorlayan bir oyun. en ufak bir arızada böyle hatalar verebilir. başka bir diskle deneme şansın varsa dene. yoksa pek yapacak birşey yok gibi.

haricide denesem olur mu ? birde hariciye yüklerken yeniden mi indireyim yoksa burdan atayım mı direk :D
Edited by Rayspeed

[TR-SF]
Players
735 posts
11,379 battles

bir dene bakalım. oyun dosyalarında arıza olduğunu sanmıyorum direk atsanda sıkıntı olmaz gibi geliyor.

Beta Tester
18 posts
4,122 battles

İlk olarak temiz kurulum her zaman en güzelidir.Eğer kota sıkıntın yok ise temiz kurulum yapmanı öneririm. Onun dışında ben hariciden çalıştırırken fps droplar yaşadım pek önermem açıkcası. Eğer yeni bir disk almayı düşünüyorsan kesinlikle hdd ye bulaşma bütçeni biraz zorlayarak indirimde 240gb lık ssd kovalayabilirsin gerçekten farkettiriyor. Özellikle oyun açılışı yükleme ekranı konularında oyun içinde çok bir fps yardımı yapmaz diyorlar ama genel olarak sistemi rahatlattığı için (benim önce ki hdd sisteme darboğaz yaşatıyordu) bende fps artışı bile sağladı.

Sign in to follow this