Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
rtfm_pl

Katori, krążownik premium 3 tieru

53 comments in this topic

Recommended Posts

[-DWS-]
Beta Tester
4,708 posts
13,085 battles

Kiedyś był jedynką, teraz dali go na 3 tier.

Papierowe parametry ma takie http://ship-compare.core.pl/?ver=0.5.5.0&ship1=3767449296&ship2=0&ship3=0

Zwraca uwagę imponujący (jak na trójkę) zasięg artylerii, tylko Bogatyr na 130-tkach i z AFT ma większy. Ale mobilność to dramat. Jak rzuci na top, to można będzie fajnie postrzelać, ale już na 4 tierach robi się mocno niefajnie. Torpedy niezłe, ale tylko 2 na burtę, trafienie czegoś na te 7 km to będzie fuks.

[BASIC]
Players
3,201 posts
5,097 battles

Jak dla mnie, przerażający okręt... Na pewno go nie wezmę za ciężko uciułane diamenty.

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles

Ja go wezme, porownalem jego staty z Yubarim, ma te same dziala, tylko wiekszy zasieg i duzo wiecej HP, bedzie OP na 3 tierze

Players
1,796 posts
2,177 battles

Kiedyś był jedynką? A więc jeśli nie usunęli go z powodu OP, to pewnie nie warto.

[-DWS-]
Beta Tester
4,708 posts
13,085 battles

Kiedyś był jedynką? A więc jeśli nie usunęli go z powodu OP, to pewnie nie warto.

Był jedynką, ale miał zupełnie inny zasięg i gdzieś 1/3 punktów HP. No i nie miał torped.

Jeśli Katori będzie miał losowania do czwórek, to może być bardzo mocny okręt.

Ja go wezme, porownalem jego staty z Yubarim, ma te same dziala, tylko wiekszy zasieg i duzo wiecej HP, bedzie OP na 3 tierze

No ja też wyszedłem od porównań z Yubari i Tenryu, a że na Yubari mam prawie 70% zwycięstw ....

Problem w tym, że one są szybkie a Katori nie. Yubarim nie mam problemu z trzymaniem się na takim zasięgu, że ja jeszcze trafiam a we mnie już nie bardzo, na Katori może się tak nie udać.

[DK-PL]
Players
2,104 posts
23,859 battles

Śmieszny okręcik ;) Bardziej kolekcjonerski niż do walki. Wolniejszy od pancerników, całe szczęście zasięg dział znakomity na tym tierze, a i pukawki to sprawdzone z Tenryu 140stki, celne i ładnie podpalają. Trzeba dobrze wyznaczyć kurs podczas ataku, bo zbyt pochopne manewrowanie spowoduje że wytracimy prędkość i nie dogonimy już natarcia ;P W obronie chyba lepiej się sprawdza choć nikomu nie uciekniemy ;) Papier niesamowity, salwa z South Caroliny i zostaje na ogryzku, co widać na załączonym obrazku ;P Torpedki również sprawdzone 533 z 7km zasięgu, idealne do zasadzek zza wyspy, co również przedstawia mój obrazek. Wynik końcowy, dwa fragi, pierwszy się spalił, drugi złapał dwie rybki wystrzelone zza wyspy :) Kapitan jak na razie dwu perkowy. Po wymaxowaniu, jak pokazały staty da się strzelać z niewidziałki, choć oczywiście niezbyt długo, bo każdy ogarnięty przeciwnik gdy skieruje się w stronę skąd do niego strzelamy bardzo szybko skróci dystans i nas zobaczy.

shot-16.05.15_19.55.31-0237.jpgshot-16.05.15_19.56.25-0175.jpgshot-16.05.15_19.56.32-0543.jpg

shot-16.05.15_19.55.31-0237.jpg

shot-16.05.15_19.56.25-0175.jpg

shot-16.05.15_19.56.32-0543.jpg

[DK-PL]
Players
2,104 posts
23,859 battles

Uciułałem 600, mam Tachi i Katori ;) Wszystkie misje zrobiłem, tylko z tych stałych została mi ta na rozegranie 500 bitew. Urlop dwa tygodnie nie może się zmarnować ;P 

[-DWS-]
Beta Tester
4,708 posts
13,085 battles

Małe pytanko dla tych co dorobili się Katori:

Jakie to ma losowania? Czy ma preferencyjny MM?

Normalne krążki 3 tieru może rzucać na piątki. Ciekaw jestem, czy Katori też.

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Ma preferencyjny MM. Dziś miałem dzień +2 na wszystkim a na Katori ani razu.

Co do samego okrętu, wrzuciłem kapitana z perkiem na podpalanie i podpala więcej niż Atago. Jakby miał tak 3 węzły więcej, żeby St Louis mu nie uciekał to byłby już całkiem fajny, bo buja się niczym Langley. Torpedy są ok, akurat na foczki. Pancerza niet, wchodzą cytadele z HEków. Działa bardzo dobre, nie tak niecelne jak się obawiałem, a pociski HE są dość mocne.

Należy jak ognia wystrzegać się wszystkich okrętów 4 tieru oraz samotnej walki, choć tu akurat kiepska prędkość i duży zasięg ułatwia sprawę, bo na tych tierach rzadko kto celuje do innego okrętu niż najbliższy a jak jesteś najbliższy w Katori to jest duża szansa że cała bitwa i tak jest już przegrana a wszyscy przed Tobą gryzą już dno.

Największe zagrożenie: Wyoming. Taka lawina ognia kasuje Katori błyskawicznie.

Ogólnie, nawet mi się podoba.

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Oż to Ty byłeś draniu coś mnie z 1000 HP ubił jak miałem wygrane mordobicie na zęby z impregnatorem.

[ISEN]
[ISEN]
Community Contributor
189 posts
6,579 battles

Katori rzuca najwyej na IV-ki....

Bardziej z niego kuter rybacki niż okręt wojenny ale potrafi miło zaskoczyć :)

Parę uwag:

1) 430 metrów promienia skrętu !

2) ma samolot myśliwski, (który pozostaje w powietrzu przez bodajże 5 minut - świetny na tym poziomie gry do robienia zwiadu),

3) uzbrojenie torpedowe to jedynie dwie podwójne wyrzutnie ale same torpedy mają przyzwoite parametry i świetne kąty zrzutu,

4) konfiguracja uzbrojenie głównego - taka jak na Yubari (na III tierze bardzo przyzwoita)

Edited by Cirpone

[ZGZ]
Weekend Tester
1,876 posts
9,027 battles

Dla mnie funship! Pierwsza bitwa 100k dmg, wsparcie, duży kaliber, likwidator, dwa fragi.

Świetna arta, niezłe torpedy. Dla równowagi beznadziejna prędkości.

Alpha Tester
936 posts
6,165 battles

Zasięg robi swoje. Trzymałem parę okrętów w zakresie 10-13km i 40K dmg wpadło. Katarynką da się grać!

• Cool 2

[B-EYE]
Players
224 posts
10,525 battles

mam kapitana tylko dla niego czy opłaca się dawać mu skill na szybsze torpedy ?

(do tej pory używałem ich tylko dla samoobrony przed dd)

Alpha Tester
936 posts
6,165 battles

mam kapitana tylko dla niego czy opłaca się dawać mu skill na szybsze torpedy ?

(do tej pory używałem ich tylko dla samoobrony przed dd)

Nie. Weź czujność.

[O-R-P]
[O-R-P]
Players
498 posts
27,081 battles

Idealny okret do pogorszenia sobie statystyk

Zero pancerza, mala szybkostrzelnosc i slimacze ruchy polaczone z duza sylwetka.

Co z tego ze ma zasieg, kiedy nigdzie nie da sie tym doplynac na czas.

Okret nie ma mozliwosci wplyniecia na przebieg bitwy w decudujacy sposob.

Z reguly team pomidorow wyginie zanim sie tym gdzies doplynie.

Co z tego ze robi dmg, kiedy zawsze zostaje sam.

Wrzuca go 90% bitew na tier czwarty gdzie czworki typu wyoming albo phoenix zjadaja go na sniadanie.

Powinien byc tier 2 z max MM na t3 wtedy to bylby "fun ship"

Bardzo ladny ale  w walce tragedia, tak jak Mikasa.

Jedynym plusem jest dobre AAA , potrafi odgonic samoloty.

• Cool 1

[ISEN]
[ISEN]
Community Contributor
189 posts
6,579 battles

Idealny okret do pogorszenia sobie statystyk

Zero pancerza, mala szybkostrzelnosc i slimacze ruchy polaczone z duza sylwetka.

Co z tego ze ma zasieg, kiedy nigdzie nie da sie tym doplynac na czas.

Okret nie ma mozliwosci wplyniecia na przebieg bitwy w decudujacy sposob.

Z reguly team pomidorow wyginie zanim sie tym gdzies doplynie.

Co z tego ze robi dmg, kiedy zawsze zostaje sam.

Wrzuca go 90% bitew na tier czwarty gdzie czworki typu wyoming albo phoenix zjadaja go na sniadanie.

Powinien byc tier 2 z max MM na t3 wtedy to bylby "fun ship"

Bardzo ladny ale  w walce tragedia, tak jak Mikasa.

Jedynym plusem jest dobre AAA , potrafi odgonic samoloty.

Aż tak zły, jak piszesz, to Katori nie jest. Fakt, d**y nie wrywa....

Dla zainteresowanych, recenzja:

Edited by Cirpone

[TF16]
Players
980 posts
17,374 battles

Ja tam bardzo lubię ten okręcik. Na pewno nie można grać nim jak krążkiem. Bardziej jak pancernikiem z uwagi na prędkość, ale te 30k średniego DMG można na nim wyciągnąć zważywszy że na tych niskich tierach ludzie zazwyczaj walą do tych co są na samym przedzie... a zasięg 13,5km jest spory. No i plotka jest świetna.

shot-16.06.18_20.46.26-0600.jpg

shot-16.06.18_20.46.36-0026.jpg

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.