Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
general00azetsk

protilietadlova obrana ( AA)

20 comments in this topic

Recommended Posts

Players
165 posts
4,433 battles

Vopred sa ospravedlnujem , na fora moc nepisem a nenasiel som vlakno ktore by odpovedalo na moju otazku. Ale na fb mi moc nik neodpisal tak skusim sa spytat tu. Ked sa nebi ukazu lietadla tak len pocujem ako striela AAcko  ale ziadna animacia  (samozrejme ked su na dostrel ) a obcas vazne len obcas nieco zostrelim a ak su lietadla z lode vysieho tieru tak to viem na 90% ze som potopeny a nic nezostrelim a tie mrchy mi hodia torpeda tak na 3 sek. od lodi.  A ked som pozeral videa na youtubku tak ked okolo ich lodi prebehnu lietadla tak sa z nich vela nevrati, A aj ked mu daju nejake to poskodenie od ma minimalne 10 lietadiel zostrelenich,  A nejedna sa len o tier 10. Mam navysii tier len 7 ale ked som si pozrel hraca s nagatom ako mam ja, tak lietadlam dal co preto a moje nagato to je len velky terc (samozrejme sa snazim vytacat )a tak ale ako lietadla priletia tak aj odlietia a jedine co pocujem ako sa protilietadlovky snazia ale prd z toho a to sa im natacam ked prilietavaju na dostriel aby boli z boku kde je naviac AA.  A musim podotknut ze mam skoro vsetky vylepsenia AA vcetne modulu co sa kupuje . Tak ako aj na ostatnych lodiach . U kapitana mi  chyba mi len manualne ovladanie  AA a sekundarok.  Niesom typ hraca co potrebuje sa dostat k yamatu a koniec . Hram s tou na ktoru mam chut .  Ako najlepsie sa mi hra s 5 tierom . Ako viem ze tam u je AA slabsia oproti vysim tierom ale mali by predsa zvladnut lietadla  z lietadlovych lodi tieru 5.  Lebo obcas sa citim ako s myogi ktora nemala pri kupe absolutne nic.

Tak moja otazka by znela mam nejaku chybu alebo mam proste smolu alebo sa to vyzarne zlepsi ked kapitanovy zadovazim maualne ovladanie?

Moja druha otazka co z animacou strelby AA . Ide len o zobrazenie ze nevidim velkorazove gulomety a spol len to pocujem ( pc mam vykonennejsi takze mam vsetko na plno)  Alebo sa to musi nejako vylepsit modmi?  

Dakujem za pripadne odpovede. 

[BL4CK]
Beta Tester
4,203 posts
9,457 battles

Japonci mají všeobecně slabší AA než zbytek národů.Nagato je na 43,Coloredo má 53.Učinnost se dá zvednout jak kapitánským skillem za 1 a 4 body (to je podle mě mrhání body na bitevce,cpu všechno do oprav ) anebo modulem na zlepšení AA (stojí 500K ? ).A k tý animaci,na to v bitvě není čas se kochat ,protože hrr na ně :izmena:.Až na jednom streamu jsem si všimnul,že hlavní děla dělají po výstřelu,rázovou vlnu na hladině vody jak ve skutečnosti 

Edited by Stratos_HF

Players
266 posts
2,369 battles

No nevím, hraju poslední dobou nejvíc za letadlovky a zkušenost mám po posledních patchích přesně opačnou.

Každý pokus o útok = všechna letadla sestřelená, zkoušet hodit torpéda na optimální vzdálenost nemá cenu (proletí max 1-2 letadla a hází to stejně s rozptylem), posledních 10 zásahů 1000lb bombou do papírových DD mi dalo krásných 0 DMG apod.

Ale možná mám jen smůlu na MM - pravidelně je v enemy teamu 5-6 AA křižníků a jen 1-2 BB, ovšem minimálně jedna z nich je US tier 8-10. Stíhačky nepočítám, tam mají enemáci převahu v rozsahu 5:2 - 3:0 úplně vždy.

Players
165 posts
4,433 battles

dakujem  aspon viem ako sa pocita damage  ale stale to nevysvetluje ked mam vsetko pokupovane   ako som pisal  chyba mi u kapitana len rucne ovladanie AA  ze aj tak zostrelim velke kulove  :-D  Ale ako pises moze to byt  najme tim ze mam len zlu lod  :-D 

Players
1,629 posts
4,330 battles

dakujem  aspon viem ako sa pocita damage  ale stale to nevysvetluje ked mam vsetko pokupovane   ako som pisal  chyba mi u kapitana len rucne ovladanie AA  ze aj tak zostrelim velke kulove  :-D  Ale ako pises moze to byt  najme tim ze mam len zlu lod  :-D 

jake mas vybaveni na lodi?

mam sice US BB ty maji lepsi PLO

na lodi mam tohle

yNone5F.jpg

tobe by se mozna oplatilo tohle

Wows_icon_modernization_PCM011_AirDefense_Mod_II.png

jinak plati vseobecne doporuceni, pokud ma tvoje lod slabou PVO a jsou ve hre CV rozhodne neplout sam.

Jinak budes celkem jiste v zajmu nepratelske CV

Edited by M8ii

Players
165 posts
4,433 battles

M8ii- mam kupene presne co mi odporucas, Mozno to znie blbo ale kupujem to na kazdej lodi . Aby som sa akosi ubranil lietadlam, lebo su horsie ako komare :teethhappy:  A ktomu, kapinanske perky mam tu 1 bodovu a aj tu 4 bodovu co sa tyka AA .Ako cisla  ktore mi naskocili na vlastnostiach lode su pekne ale ako pisem prd z toho, preto som sa sem siel spytat ze ci je niekde chyba ked to moc nepomaha,  Za spytanie sa neda predsa nic  :) . Co sa tyka ja moc nevyhladavam miesta kde lietaju lietadla ale ked si ma najdu s BB moc im neutecies.  Vzdy dufam ze priletia nasi stihaci nejak mi zachrania kozus ale to sa stava malokedy,

Ked hravame v divizi , kamaratka hra rada za CV a snazi sa ako tak pomoct ,ale prisli sme na zaujimavost plavam ja s BB dalsi kamos s kriznikom a ona robi s bombardemi volavku a samozrejme proti hrac CV ich ide prenasledovat stihacmi  tak leti smerom k nam a stihaci ju prenasleduju (osobne tuto somarinu nerobim ked hram za CV)  a ona samozrejme vysle svojich stihacou a snazime sa to spravit tak ze aby sa stretli stihaci nad nami,  lebo neviem kto nastavoval stihacou ale US stihaci su lepsii ako IJN stihaci a vzdy dostanu na kokos za predpokladu ze mame rovnaky tier . Ale pri tejto taktike neviem ci sa nieco v hre spocitava ale ked sa mlatia nad nasimi lodami tak ti jej vyhraju daleko z nadskokom  aj ked mam max 1 zostrelenie. Toto je len postreh nic viac, ale ako pisem  hlavny dovod preco sa pytam je to ze ked pozeram videa na youtubku tak lietadla padaju ako hrusky a ked hram tak sa len potapam, ale ako pisal S4h3l nagato neni dobra lod tak to bude asi tim,  Aj ked je zaujimave ze mam aj murmansk a ten ma ,,zevraj " dobru AA z 5 tieru a tiez to snim nieje bohviake cosa tyka zostreleni.

Players
27 posts
2,735 battles

AA obrana funguje na principu tří aur, tedy tří kružnic o různých poloměrech kolem lodi s různými DMG pro letadla. Viz odkaz od S4h3La. Je nesmysl se na ta letadla otáčet bokem, kde by sice v reálu bylo nejvíce AA kanónů a děl, ale hra to neozohledňuje. Proto když vidíš přílétat torpédové bombardéry, snaž se k nim vždy natáčet čelem. Pokud se na ně vytočíš čelem, dostaneš zásah maximálně dvěma torpédy, častěji spíše jen jedním. Může se stát, že shoz bude špatně načasovaný a dotyčný buďto shodí torpéda příliš brzy a ty se nestihnou aktivovat nebo si to dotyčný rozmyslí, nálet bude chtít zopakovat, tím zvýší čas pobytu jeho letadel v tvé AA auře a pravděpodobně ho to bude nějaké to letadlo stát. V případě nutnosti se vytoč zadkem, ale po zásahu ti vypadne řízení nebo pohon. Nikdy ale neukazuj bok, páč můžeš nafasaovat zásah i 4-5 torpédy a to už je vážně cítit. U střemhlavých bombardérů je postup opačný, natáčej se bokem, ať jsi menší cíl. Pomocí altu vybírej preferované cíle, torpédové bombardéry jsou nebezpečnější, proto jim uděluj prioritu. Doporučuju odehrát nějaké bitvy i za letadlovku, pak snadno pochopíš, jak se máš natáčet.

Mám Carolínu, na které mám posílenou AA za 500k (myslím?) + skilly na kapitánovi za 1 a 4 body. NC AA rating je 99. AA obrana začíná střílet už ve vzdálenosti přes 7 km. Mým rekordem je 48 sestřelených letadel (od Shokaku) v jedné bitvě. Je to vyloženě mlýnek na letadla. T6-7 cv se k lodi nepřiblíží, musely by útočit dvě a koordinovaně. S Lexingtonem a Shokaku obyvkle taky problém nemám, letadla padají jak švestky. Od T9 už je to pochopitelně horší, páč těch letek mají více a dost letadel v zásobě. Někdo by to možná označil za plýtvání skilly na kapitánovi, ale mi to vyhovuje, když mám od letadel většinou klid a líbí se mi to trollení cv-čkařů, no :)

[CZSL]
Beta Tester
2,536 posts
8,375 battles

M8ii- mam kupene presne co mi odporucas, Mozno to znie blbo ale kupujem to na kazdej lodi . Aby som sa akosi ubranil lietadlam, lebo su horsie ako komare :teethhappy:  A ktomu, kapinanske perky mam tu 1 bodovu a aj tu 4 bodovu co sa tyka AA .Ako cisla  ktore mi naskocili na vlastnostiach lode su pekne ale ako pisem prd z toho, preto som sa sem siel spytat ze ci je niekde chyba ked to moc nepomaha,  Za spytanie sa neda predsa nic  :) . Co sa tyka ja moc nevyhladavam miesta kde lietaju lietadla ale ked si ma najdu s BB moc im neutecies.  Vzdy dufam ze priletia nasi stihaci nejak mi zachrania kozus ale to sa stava malokedy,

Ked hravame v divizi , kamaratka hra rada za CV a snazi sa ako tak pomoct ,ale prisli sme na zaujimavost plavam ja s BB dalsi kamos s kriznikom a ona robi s bombardemi volavku a samozrejme proti hrac CV ich ide prenasledovat stihacmi  tak leti smerom k nam a stihaci ju prenasleduju (osobne tuto somarinu nerobim ked hram za CV)  a ona samozrejme vysle svojich stihacou a snazime sa to spravit tak ze aby sa stretli stihaci nad nami,  lebo neviem kto nastavoval stihacou ale US stihaci su lepsii ako IJN stihaci a vzdy dostanu na kokos za predpokladu ze mame rovnaky tier . Ale pri tejto taktike neviem ci sa nieco v hre spocitava ale ked sa mlatia nad nasimi lodami tak ti jej vyhraju daleko z nadskokom  aj ked mam max 1 zostrelenie. Toto je len postreh nic viac, ale ako pisem  hlavny dovod preco sa pytam je to ze ked pozeram videa na youtubku tak lietadla padaju ako hrusky a ked hram tak sa len potapam, ale ako pisal S4h3l nagato neni dobra lod tak to bude asi tim,  Aj ked je zaujimave ze mam aj murmansk a ten ma ,,zevraj " dobru AA z 5 tieru a tiez to snim nieje bohviake cosa tyka zostreleni.

Murmansk mal obstojnu AA ale po uprave AA je uz onicom. Celkovo IJN lode maju AA dost onicovu, Treda davat prioritnu palbu AA na TB co nateba letia a modlit sa aby padlo aspon jedno a tocit sa za tou letkou aby si dostal co najmenej torped . A dalsi problem je ze ked sa otocis mozes dostat citadelu od enemakov hold niekedy si proste nevyberies akurat sa mozes rozhodnut na co chces zdechnut. A ak stretnes skuseneho cloveka v CV tak si v prdeli uz uplne. Pri otacani sa do medzeri medzi torpedami je dobre sa pohrat aj s rychlostou abi si minul torpedo medzi tou medzerou kam sa chces zaradit a akonahle sa mu vyhnes treba hned pustit pohon naplno aby si nedostal torpedo do chvosta ( ja viem nevola sa to tak ale mne sa to paci :D )  Ale toto funguje len ked doticny pouzije automatycky zhod torped, na manualny zhod su pritebe velmi skoro a uz nemas cas nic spravit len to stocit do torped a dufat ze sa nestihnu aktyvovat. V zasade plati osamotena BB je mrtva BB. Iked ja som robil prepady co by nikto necakal a celkom sa darili ale nesmie byt v hre CV a priliz vela DD. Proste musis vediet ako vzdy reagovat na danu situaciu. BTw tie rusne riadenie sekundarok AA na IJN BB nedavaj skoda 4 bodov lebo tie velke AA maju mizerna DMG

Players
1,629 posts
4,330 battles

kazde letadlo ma HP a i kdyz nedas posleni DMG na sestrel, stejne pomahas ubirat letadlum HP

na ruske wiki ti pise jake davas prumerne poskozeni s AA za sekundu

http://wiki.wargaming.net/ru/Ship:Nagato

. . . средний урон в секунду   31

tady zase vidis kolik HP maji letadla

http://wiki.wargaming.net/ru/Ship:Hiryu

Живучесть
(HP)

1210

---

nebo tady to mas lepsi

"zobrazit detaily"

http://wows-numbers.com/cs/ship/4284430032,Nagato/

Edited by M8ii

[CZSL]
Beta Tester
2,536 posts
8,375 battles

kazde letadlo ma HP a i kdyz nedas posleni DMG na sestrel, stejne pomahas ubirat letadlum HP

na ruske wiki ti pise jake davas prumerne poskozeni s AA za sekundu

http://wiki.wargaming.net/ru/Ship:Nagato

. . . средний урон в секунду   31

tady zase vidis kolik HP maji letadla

http://wiki.wargaming.net/ru/Ship:Hiryu

Живучесть
(HP)

1210

---

nebo tady to mas lepsi

"zobrazit detaily"

http://wows-numbers.com/cs/ship/4284430032,Nagato/

Vecsi drist si uz povedat nevedel ze.... lietadla sice maju HP ale.... kazda lod mas tou letkou vlasny suboj, ak lietadlo odleti von z auri tak sa healne na full. Aspon si over veci kym trepnes daco taketo. A este je tu rng faktor ako bonus. A prave zato skusenejsi hraci vylietavaju von z auri a naletia naspet.

Players
1,629 posts
4,330 battles

Vecsi drist si uz povedat nevedel ze.... lietadla sice maju HP ale.... kazda lod mas tou letkou vlasny suboj, ak lietadlo odleti von z auri tak sa healne na full. Aspon si over veci kym trepnes daco taketo. A este je tu rng faktor ako bonus. A prave zato skusenejsi hraci vylietavaju von z auri a naletia naspet.

byla to odpoved na to, ze kdyz jsou spolu 2-3 lode i kdyz nesestreli letadlo tak pomaha ubirat HP

nejdriv cti na co dopovidam, ty driste 

pro tebe specialne jsem to vybral 

"Ked hravame v divizi , kamaratka hra rada za CV a snazi sa ako tak pomoct ,ale prisli sme na zaujimavost plavam ja s BB dalsi kamos s kriznikom a ona robi s bombardemi volavku a samozrejme proti hrac CV ich ide prenasledovat stihacmi  tak leti smerom k nam a stihaci ju prenasleduju (osobne tuto somarinu nerobim ked hram za CV)  a ona samozrejme vysle svojich stihacou a snazime sa to spravit tak ze aby sa stretli stihaci nad nami,  lebo neviem kto nastavoval stihacou ale US stihaci su lepsii ako IJN stihaci a vzdy dostanu na kokos za predpokladu ze mame rovnaky tier . Ale pri tejto taktike neviem ci sa nieco v hre spocitava ale ked sa mlatia nad nasimi lodami tak ti jej vyhraju daleko z nadskokom  aj ked mam max 1 zostrelenie. "

Edited by M8ii

Players
165 posts
4,433 battles

Dakujem za odpovede , A zhrnul by som AA , individualizmom ( vlastnostami) lode . Kupil som si teraz Tirpitza a trosku som ho vylepsil  a lietadla idu celkom pekne dole :-D A co sa tyka auer je to presne ako ste pisali, ked su lode spolu lietadla maju utrum, Dnes som hral a sli sme v trojici, tirpitz, amagi a colorado a sli na nas 4 letky . Nestihli absolutne nic vypustit a vsetky sli dolu, 

Este raz diky  

Players
27 posts
2,735 battles

Tirpitze sice nemám, ale přesto si troufnu tvrdit, že zrovna s ním žádné letadla-bijecké terno nezažiješ :D Američani jsou na tom o dost lépe. Jak jsem psal výše, NC je excelentní. Ještě splašit ten prapor za čisté nebe a bude hodnocení na 100. Třeba oprášit Bogue s fighter deckem.

Beta Tester
603 posts
1,123 battles

Dnes som hral a sli sme v trojici, tirpitz, amagi a colorado a sli na nas 4 letky . Nestihli absolutne nic vypustit a vsetky sli dolu, 

To byly nějaký stock šestky, ne? Tohle jsou rozhodně jedny z těch slabších AA bitevních lodí. Kdybys řekl, že jste jeli tři North Caroliny, tak bych tomu docela věřil, ale takhle fakt ne...

Players
347 posts
10,838 battles

To byly nějaký stock šestky, ne? Tohle jsou rozhodně jedny z těch slabších AA bitevních lodí. Kdybys řekl, že jste jeli tři North Caroliny, tak bych tomu docela věřil, ale takhle fakt ne...

Co to povídáš? Colorado má zrovna na level 7 velice slušnou AA.

Tirpitz má slaboučkou, vždycky jdu po Tirpitzech jako prvních, nejsnažší kořist.

Weekend Tester
5 posts
12,992 battles

Co to povídáš? Colorado má zrovna na level 7 velice slušnou AA.

Tirpitz má slaboučkou, vždycky jdu po Tirpitzech jako prvních, nejsnažší kořist.

keď ju bufneš, skilmy modulmi neni to také strašné

tirpitzAA.jpg

Players
11 posts
1,293 battles

Já mám zase od poslední aktualizace pocit ze se zvedla obrana aa u lodi,nebi uz nevim jak si mam vysvetlit ze pri utoku na bitevni lod torped. letadlama mi sunda celou letku aniz by stihly vypustit alespon 1 torpedo.Rozdilnym tierem to bude tezko,pac pri poslednim pokusu jsem zautocil tierem 5 coz je lod Bogue na japonskou bitevni lod tier 4 tusim ze Miogy,ale s nazvem si nejsem jisty.......ani jedno ero nestihlo vypustit torpedo a papa.....je to bug nebo jen spatna nahoda kdyz era s vyzkumem na full nejsou schopny vypustit torpeda na o tier nizsi bitevni lod.jen podotykam ze lod byla osamocena.

[R_R]
Alpha Tester
497 posts
12,969 battles

Já mám zase od poslední aktualizace pocit ze se zvedla obrana aa u lodi,nebi uz nevim jak si mam vysvetlit ze pri utoku na bitevni lod torped. letadlama mi sunda celou letku aniz by stihly vypustit alespon 1 torpedo.Rozdilnym tierem to bude tezko,pac pri poslednim pokusu jsem zautocil tierem 5 coz je lod Bogue na japonskou bitevni lod tier 4 tusim ze Miogy,ale s nazvem si nejsem jisty.......ani jedno ero nestihlo vypustit torpedo a papa.....je to bug nebo jen spatna nahoda kdyz era s vyzkumem na full nejsou schopny vypustit torpeda na o tier nizsi bitevni lod.jen podotykam ze lod byla osamocena.

Pokud on měl namaxované AA, alespoň 1 kapitánský skill nebo model a ty si měl letadla v základu, tak je to možné. Pokud si je měl, ale ve fulu, tak by si minimálně 2-3 torpéda odhodit měl.

Players
11 posts
1,293 battles

Pokud on měl namaxované AA, alespoň 1 kapitánský skill nebo model a ty si měl letadla v základu, tak je to možné. Pokud si je měl, ale ve fulu, tak by si minimálně 2-3 torpéda odhodit měl.

Prave ze jsem mel vse na full,proto me to zarazilo

Sign in to follow this