Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Varden_997

Niezniszczalny Yorck/rng torped

31 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,333 posts

Czy ktoś ogarniający mechanikę gry mógłby mi coś wyjaśnić?

Miałem bardzo dziwną sytuację w bitwie a Nimitz mi świadkiem (chociaż nie wiem czy to widział, czy wyszedł z gry).

Gram Independence, i widzę z góry jak wrogi Yorck przyjmuje od naszego Gnievnego 6 [sic!] torped (każda może zadać 14k dmg) na burtę i przeżywa z ~1300 hp....ok, to było dziwne, ale jeszcze możliwe, rng mu uratowało życie.

Postanawiam go wykończyć i wysyłam DB, które nie trafiły (rng ftw), ale poprawiam TB i koleś zbiera 2 torpedy na burtę (pierwsza śródokręcie, druga w rufę - obie trafiły i wybuchły), które łącznie mu zadały całe 800 dmg. Zginął dopiero od zalania po kilku sekundach :)

Jak?! Ja się pytam, ku*wa, jak?! Czy w końcu trafiłem na wybitnie chamskie noob protection, czy mechanika rozgrywki zawiera coś, o czym nie wiem?

Od razu mówię, powtórki niet, zapomniałem włączyć po reinstallu gry, ale chyba mam świadka - Nimitz zgłoś się i wrzuć swoją o ile masz :)

Edited by Little_Rowboat
  • Cool 1

Weekend Tester
6,314 posts
5,488 battles

Potwierdzam. Zaraz wrzucam. Tylko jak? :amazed:

PS

Jeżeli kiedykolwiek myślisz, że kogoś obejmuje noob protection, pomyśl o tym fubuki.

• Cool 1

Players
1,333 posts

Po wytłumaczeniu przez gościa na filmie już to rozumiem, ale tu jest coś nie tak z projektem niektórych okrętów w grze. Yorck zebrał równo po 2 torpedy w dziób, środek i rufę - widziałem to z góry - więc albo ma więcej modułów/sekcji na burcie, albo każda burta odpowiada za pół hp.

Do tego czemu wybuch torpedy nie uszkadza cytadeli (która ma dużo hp) na krążowniku, na to też jest jakieś rng? Przecież przyjęcie torpedy na wysokości amunicji potrafi doprowadzić do eksplozji, a przy śródokręciu uszkodzić silnik. I to nie na krążku, ale na pancerniku z obroną przeciwtorpedową.

Edited by Little_Rowboat

Sailing Hamster
2,136 posts
8,066 battles

Słuchaj Rowboat. Krążki są najbardziej popularną i najłatwiejszą do opanowania klasą okrętów w tej grze. Z tego powodu gra nimi sporo graczy, również tych słabszych. WG jest firmą nastawioną na zysk, a nie na sprawiedliwość, więc zależy jej głównie na popularności gry. A to oznacza, że trzeba chronić graczy na krążkach. Nie ma co oczekiwać na poprawę w tej kwestii dopóki gra nie stanie się bardziej popularna. Wtedy MOŻE to wyrównają.

Players
165 posts
4,778 battles

Słuchaj Rowboat. Krążki są najbardziej popularną i najłatwiejszą do opanowania klasą okrętów w tej grze. Z tego powodu gra nimi sporo graczy, również tych słabszych. WG jest firmą nastawioną na zysk, a nie na sprawiedliwość, więc zależy jej głównie na popularności gry. A to oznacza, że trzeba chronić graczy na krążkach. Nie ma co oczekiwać na poprawę w tej kwestii dopóki gra nie stanie się bardziej popularna. Wtedy MOŻE to wyrównają.

Czuję się tak bezpieczny w mojej Pensacoli... :D

[ZGZ]
Weekend Tester
1,882 posts
9,574 battles

Moje Myoki niestety nie zna tej teorii..

A filmik z błyskawicą niesamowity. Jak by ktos opowiadal to bym nie uwierzył.

[-DWS-]
Beta Tester
5,056 posts
14,348 battles

Czy ktoś ogarniający mechanikę gry mógłby mi coś wyjaśnić?

Miałem bardzo dziwną sytuację w bitwie a Nimitz mi świadkiem (chociaż nie wiem czy to widział, czy wyszedł z gry).

Gram Independence, i widzę z góry jak wrogi Yorck przyjmuje od naszego Gnievnego 6 [sic!] torped (każda może zadać 14k dmg) na burtę i przeżywa z ~1300 hp....ok, to było dziwne, ale jeszcze możliwe, rng mu uratowało życie.

Postanawiam go wykończyć i wysyłam DB, które nie trafiły (rng ftw), ale poprawiam TB i koleś zbiera 2 torpedy na burtę (pierwsza śródokręcie, druga w rufę - obie trafiły i wybuchły), które łącznie mu zadały całe 800 dmg. Zginął dopiero od zalania po kilku sekundach :)

Jak?! Ja się pytam, ku*wa, jak?! Czy w końcu trafiłem na wybitnie chamskie noob protection, czy mechanika rozgrywki zawiera coś, o czym nie wiem?

Od razu mówię, powtórki niet, zapomniałem włączyć po reinstallu gry, ale chyba mam świadka - Nimitz zgłoś się i wrzuć swoją o ile masz :)

Ja miałem tak na Kamikaze kontra Omaha. Włożyłem jej 2 torpedy i została na 2 tyś z kawałkiem. Jeszcze walnąłem z armat, zostało poniżej 2 tyś jak wiałem za wyspę. Przeładowuję, Wyskakuję zza wyspy na ogryzek Omahy, walę z przyłożenia salwę, dostaje 4 torpedy za łączną ilość 800HP, wszystkie 4 odliczają mi się jako trafione. Dwie ostatnie walą we wrak i się nie odliczają.

Players
1,333 posts

Szczerze, to teorie spiskowe traktuję z przymrużeniem oka :) Zdaje sobie sprawę, że można komuś trochę pomóc przy działaniu rng (ale czy taki mechanizm istnieje - cholera wie). Chamskie blokowanie uszkodzeń raczej by nie przeszło, dlatego staram się to wytłumaczyć przez mechanikę. O istnieniu sekcji okrętu wiedziałem wcześniej, ale żeby miały aż tak mało hp? To jest dziwne jak cholera, szczególnie, że grając Yorckiem nigdy czegoś takiego nie uświadczyłem.

Czy ktoś ogarnięty mógłby wyjaśnić jak działa mechanika torped po uderzeniu? Zwłaszcza czy uszkadzają moduł cytadeli? Przecież takie kilkaset kilo amatolu (czy czego tam ruscy używali) powinno wywalić dziurę wielkości stodoły i uszkodzić moduły wewnętrzne okrętu.

Players
165 posts
4,778 battles

Tak na fest z mechaniką i podpieraniem się źródłami to nie. Ale.

Cytadel na torpedach nie ma. Niektóre okręty, tak na oko BBki i część CA od okolic 7 tieru ma ochronę przeciwtorpedową. Jedne lepszą inne gorszą. Chronione są okolice śródokręcia. Poszukaj np. Flamu grającego Yamato na YT. Naśmiewa się tam z torped lotniczych za parę koła dmg. Ktoś tam opowiadał, że trafienia torpedami można brać "pod kątem" na pancerz, jak ammo AP. Nie wiem ile w tym prawdy, bo nie zauważyłem u siebie takiego efektu. Tyle mechaniki.

Co do wielkiej dziury po torpedzie to się zgadza. Jakby chcieli robić realnie, to większość okrętów nie nadawałaby się do niczego po jednej torpedzie. No, przynajmniej po okrętowej. Co większe sztuki raczej nie szły na dno po jednej, ale w warunkach bojowych nie szło ich uratować i dostawały cios łaski od niszczyciela. Kwestia realizm/grywalność IMO.

• Cool 1

Players
1,333 posts

@Maetheros

Ochrona przeciwtorpedowa nie jest specjalnie ważna w tym wypadku, zresztą Yorck ma ją raczej nędzną, a torpedy dostawał po całej burcie i niemożliwe jest żeby zredukowała dmg dwóch torped do 800 punktów.

Imo bliższe prawdy jest to, że zewnętrzne sekcje zostały zniszczone do 0 - ale tu jest kwestia tego, jak torpeda wpływa na punkty wytrzymałości cytadeli, i nie mówię tu o trafieniu w stylu Apkiem :)

Z tego co wiem schemat opancerzenia z grubsza wygląda tak - ale oczywiście różni się między okrętami:   pancerz zewnętrzny - kazamata (ma HP) - pancerz wewnętrzny - cytadela (ma HP). Przy czym to też jest dzielone na sekcje wzdłuż okrętu. Znalazłem, wygląda to tak: http://wiki.wargaming.net/en/File:Armor_schematics_2.jpeg

http://wiki.wargaming.net/en/Torpedoes_%28WoWS%29 Tu niby jest o trafieniu cytadeli, ale jak dokładnie liczone są obrażenia po uderzeniu torpedy nie wyjaśniają, dlatego poszukuję eksperta :)

Czy torpeda traktowana jest jako HE i po trafieniu jest obliczana sfera uszkadzająca sekcje, czy po prostu odejmuje hp trafionej sekcji okrętu i czy całość procesu podlega rng?

Ze względu na szansę na uszkodzenie modułów (amunicja, napęd) bardziej skłaniałbym się ku temu pierwszemu, ale to z kolei przeczy wytrzymałości Yorcka, którą zaprezentował w bitwie.

Edit: cytując wiki

"If the midsection's second threshold has been reached, all other sections will take damage as if it had passed the first threshold even if it hasn't taken any damage yet. Damage from fire, flooding, over-penetration and citadel hits will not reduce any section's HP pool (but they will still reduce the ship's total HP as normal). A section with no HP left may still burn or flood normally and continue dealing damage to the ship. "

Chyba znalazłem buga gry, bo w przypadku torped to nie działa :)

Edited by Little_Rowboat

Players
122 posts
3,608 battles

Magia Rng. Co tam Yorck. Kiedys Bensonem przytulilem 5 torped od hatsuharu. Zostalo mi 7 hp. Wszyscy byli zainteresowani co za cheata uzywam i gdzie kupilem:)

Players
165 posts
4,778 battles

@Maetheros

Ochrona przeciwtorpedowa nie jest specjalnie ważna w tym wypadku, zresztą Yorck ma ją raczej nędzną, a torpedy dostawał po całej burcie i niemożliwe jest żeby zredukowała dmg dwóch torped do 800 punktów.

Myślałem, że pytasz o torpedy w ogólności, nie w tym kuriozalnym wypadku, więc podzieliłem się tym co wiem. 

[ORKAN]
Players
1,548 posts
3,901 battles

Krzaczy mi się ten replay. Odpala worldofwarships.exe, uruchamia plik, widać skład teamów, a potem tylko morze, fale... i halt aplikacji. 

Potem pojawia się komunikat: WordofWarships: cheater will be report

Próbowałem 2 razy. Bez sukcesu.

Norton potem zaraportował, że jeden podprogarmów Wows łączy się z internetem i wysyła na https://eu.wargaming.net/support/kb...  plik o długaśnej nazwie, w formacie ascii (albo nesi, nie chce mi się teraz sprawdzać).

No niedobrze...:hiding:

PS. Naprawdę nie odpala się :unsure:

Players
1,160 posts
5,348 battles

Rowboat sprawdzałeś staty tego Yorcka. Jestem pewny że albo warzywo albo całkiem nowy gracz. Miałem już sporo niewytłumaczalnych sytuacji i zawsze (oczywiście dziwnym zbiegiem okoliczności) uczestniczyli w nich totalne boty. Noob protection. W wocie to było na porządku dziennym. Czolgi z papieru odbijające "buły" z TDków czy przyjęcie penetracji w prawidłowo wykonanym sidescrap'ie. Przecież gracza trzeba zatrzymać na dłużej bo jak ktoś ciagle będzie dostawał oklep to w końcu się zniechęci.

Weekend Tester
598 posts

Krzaczy mi się ten replay. Odpala worldofwarships.exe, uruchamia plik, widać skład teamów, a potem tylko morze, fale... i halt aplikacji. 

Norton potem zaraportował, że jeden podprogarmów Wows łączy się z internetem i wysyła na https://eu.wargaming.net/support/kb...  plik o długaśnej nazwie, w formacie ascii (albo nesi, nie chce mi się teraz sprawdzać).

mam identycznie.

pokazuje skład drużyn po bitwie, potem puste morze i wyłącza się.

zastanawia mnie wielkość pliku - 27kb...

Edited by SzybkiBolek

Beta Tester
940 posts
4,768 battles

Wczoraj miałem ciekawą sytuację.

Walczę swoją Błyskawicą z Kijowem, oboje mamy po około 2tys HP. Gość dostaje salwę HE i zostaje mu ok370, dostaje kolejną i zostaje mu chyba 168, dostaje kolejną i schodzi mu 7(SIEDEM) HP, kolejna salwa zabiera mu 0(ZERO) i gość mnie wykańcza.

Było dużo śmiechu.

Weekend Tester
6,314 posts
5,488 battles

Spytaj się piromana, jak niszczyłem Błyskotą Aobę na 297 hp. Co najmnieJ 10 salw (mix AP/HE) i koleś NIE ZSZEDŁ.

Beta Tester
1,073 posts
1,412 battles

Czuję się tak bezpieczny w mojej Pensacoli... :D

Zrobiłem Pensacole ale jako, że nie opanowałem stylu gry + stock maszyna to zbierałem okrutny wpierdziel.  Wiadomo więc nadszedł czas, że gra musi mi pomóc i kolejny mecz - trafiam wszystko i nikt nie trafia mnie. 

Pech chciał, że pojawiło się 5 okrętów wrogich, a ja zostałem sam. Standardowo mówię, a hooy tam, będzie co będzie. Będę strzelał i unikał. I co wyszło ? 5 okrętów mnie ścigało i waliło do mnie co kilka małych sekund i  tylko mnie posmyrali, a ja trafiałem raz za razem.  Zatopiłem 5 statków które mnie goniły.  Z palcem w doopie wystrzelili we mnie grube setki pocisków i nic, a mi wchodziło jedno za drugim. 

A potem kolejny mecz i rozstrzelał mnie któryś z DD już na początku. 

Players
1,796 posts
2,177 battles

mam identycznie.

pokazuje skład drużyn po bitwie, potem puste morze i wyłącza się.

zastanawia mnie wielkość pliku - 27kb...

Hmm.... proponuję zobaczyć, co to trzyma w środku.

Otwórzcie przy pomocy normalnego Notatnika z Windows, pójdzie.

Na początku zwykle są odczytywalne informacje o składzie drużyn itp. Dalej są tajemnicze znaki powtórkowe........ zobaczcie, co ten replay kryje.

Jak to co każdy, będzie ciekawie....

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.