Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Viandinea

Perki na pancerniki

25 comments in this topic

Recommended Posts

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie perków po zmianach, które były jakiś czas temu. Mógłby ktoś napisać jak teraz najlepiej rozłożyć pkt ? Zależy mi na AA. Opłaca się dać 4 pkt w  HP okrętu ? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie czy kapitan ma jakieś ograniczenie maksymalnego poziomu? Czy po prostu każdy poziom wymaga coraz więcej expa i koniec końców można odblokować wszystko co jest w drzewkach.

Pozdrawiam :)

Beta Tester
1,235 posts
4,608 battles

Nigdy nie dawaj 4 punktów w HP Okrętu na pancerniku! A jak ci zależy na AA, to ręczne sterowanie Baterią AA i Zaawansowane szkolenie artyleryjskie. 

• Cool 1

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles

Dzięki za poradę, a co wybrać pierwsze? Żywotność czy trening strzelecki? Tam też się zwiększa skuteczność AA o 10%.

[ARES-]
Sailing Hamster
1,543 posts
8,273 battles

Nie bierz źywotnosci do pancerników. Nigdy. To zmarnowane punkty będą.

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles

Nie bierz źywotnosci do pancerników. Nigdy. To zmarnowane punkty będą.

Chodzi mi o pierwszy skill "podstawy żywotności". Ten co skraca o 15% gaszenie ognia i zalania.

[ARES-]
Sailing Hamster
1,543 posts
8,273 battles

Ok, mam angielskiego klienta i inne nazwy perkow. Na pierwszym poziomie bierz ten skill. Tego na czwartym co daje 400 HP za tier nie tykaj długim kijem nawet.

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles

Ok, mam angielskiego klienta i inne nazwy perkow. Na pierwszym poziomie bierz ten skill. Tego na czwartym co daje 400 HP za tier nie tykaj długim kijem nawet.

Pewnie stąd nieporozumienie. Czy jest jakiś limit tych pkt do rozdzielania ?

[ARES-]
Sailing Hamster
1,543 posts
8,273 battles

Zasadniczo 18. Teoretycznie 19 ale ten ostatni jest praktycznie nieosiągalny. Ktoś z WG mówił o możliwym wzroście tej ilości ale nie wiadomo nic konkretnego.

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles

Ktos tu proponowal reczne sterowanie bateria AA, ten perk dotyczy dzial powyzej 85mm, najlepiej najpierw sprawdzic ilosc dzialek AA i jaki maja kaliber, bo sie mozna zdziwic, ze buffa sie bedzie mialo ttlko do np 6 dzialek, a pozostale 40 bedzie bez buffa

Beta Tester
1,235 posts
4,608 battles

Dlatego nadaje się na Hamburgerowe BBeki, a w przypadku IJN, których obrona plot sprowadza się do "nawalmy wincyj 25mm", już nie. Ale skoro pisze o obronie plot, to wyciągnąłem, być może mylny wniosek, że kolega US Navy.

Players
1,796 posts
2,177 battles

Teoretycznie 19 ale ten ostatni jest praktycznie nieosiągalny.

To ile na niego trzeba?

Jak gram na Kongo, to w pierwszej kolejności wziąłem obrót dział. Przedtem ich szybkość obrotu była tragiczna....

A co dalej na ten pancernik brać?

Players
1,000 posts

Jak gram na Kongo, to w pierwszej kolejności wziąłem obrót dział. Przedtem ich szybkość obrotu była tragiczna....

A co dalej na ten pancernik brać?

Z tego co pamiętam na Kongo mam na T1 żarówkę + -15% do gaszenia pożarów/zwalczania zalań, na T2 oczywiście obrót dział, na T3 +1 naprawka i czujność na torpedy, na T4 zasięg AA 20% i coś jeszcze, chyba skuteczność AA 10% na T1. Mniej więcej to samo mam na Yamato.

[WG-EU]
WG Team
2,278 posts
5,061 battles

Ktos tu proponowal reczne sterowanie bateria AA, ten perk dotyczy dzial powyzej 85mm, najlepiej najpierw sprawdzic ilosc dzialek AA i jaki maja kaliber, bo sie mozna zdziwic, ze buffa sie bedzie mialo ttlko do np 6 dzialek, a pozostale 40 bedzie bez buffa

Ten perk ma sporo sensu na okrętach amerykańskich, zwłaszcza pancernikach. 

W przypadku pozostałych nacji to już różnie. Na japońskie pancerniki bym go nie brał, poza BYĆ MOŻE Yamato. Tyle, że z drugiej strony na Yamato można by wybrać zaawansowany trening dla zwiększenia zasięgu i na V tierze perk do pomocniczej. 

Beta Tester
1,235 posts
4,608 battles

Ja przez nieuwagę wziąłem hp na Nagato, a teraz czekam na jakieś darmowe dublony, żeby zresetować perki admirała :v

[LOBUZ]
Players
4,327 posts
16,688 battles

Z moich obliczeń wynika że za wyjątkiem kilku dosłownie okrętów które i tak mają przegięte AA manualne sterowanie jest mniej opłacalne niż AFT.

[KLOC]
Players
138 posts
7,118 battles

Perk V na pomocniczą to wielka podpucha!, Jak nie zaznaczysz okrętu, to te działka w ogóle nie będą strzelać. Poza tym w przypadku tej arty, zmniejszenie rozrzutu wcale nie gwarantuje zwiększenia % trafień.

[WG-EU]
WG Team
2,278 posts
5,061 battles

Z moich obliczeń wynika że za wyjątkiem kilku dosłownie okrętów które i tak mają przegięte AA manualne sterowanie jest mniej opłacalne niż AFT.

Jak dla mnie, duże znaczenie ma tutaj po pierwsze bazowy zasięg, po drugie klasa okrętu i to, czy wykorzystujemy w nim pomocniczą, czy też nie. 

[LOBUZ]
Players
4,327 posts
16,688 battles

Moim zdaniem zasięg czyli dłuższy czas pobytu samolotu w aurze ma większe znaczenie niż czysty DPS. Zwłaszcza na krążkach bo trudniej cię ominąć. A na BB dodatkowo AFT działa na pomocniczą. Ja od dłuższego czasu pancerniki jadę jednym buildem i nie narzekam:

1 podstawy żywotności

2 obrót wież

3 intendent

4 AFT

5 Jacuś - teraz jeszcze silniejszy

3 kiedyś high alert, teraz wykrywanie torped

Build na tankowanie, parcie do przodu i nie przejmowanie się dotem

[ARES-]
Sailing Hamster
1,543 posts
8,273 battles

To w sumie bardzo indywidualna sprawa jest. Po pierwsze - czy zawsze zaznaczasz cele dla AA?. Po drugie - kwestia zasięgu ma znaczenie bo samoloty dłużej są w aurze i jak nie zdejmiesz ich ty to może wlecą w aure kogos innego nie wychodząc z twojej i dmg jest kontynuowany. Po trzecie - manualne działa na działa:teethhappy: dużych kalibrów więc opłaca się przeliczyć dmg na docelowym okręcie dla danego kapitana i zdecydować samemu. IMHO tu nie ma złego i dobrego wyjścia - obydwa są OK.

[WG-EU]
WG Team
2,278 posts
5,061 battles

To w sumie bardzo indywidualna sprawa jest. Po pierwsze - czy zawsze zaznaczasz cele dla AA?. Po drugie - kwestia zasięgu ma znaczenie bo samoloty dłużej są w aurze i jak nie zdejmiesz ich ty to może wlecą w aure kogos innego nie wychodząc z twojej i dmg jest kontynuowany. Po trzecie - manualne działa na działa:teethhappy: dużych kalibrów więc opłaca się przeliczyć dmg na docelowym okręcie dla danego kapitana i zdecydować samemu. IMHO tu nie ma złego i dobrego wyjścia - obydwa są OK.

O właśnie - IMO kluczowe tu jest to, o jakim okręcie mowa. Tam, gdzie jak na amerykańskich BB masz cała baterię 127mm z dobrym dpsem warto wybrać zaznaczanie. W przypadku np. japońskich okrętów IMO o wiele bardziej opłaca się zasięg - dps i tak jest taki sobie, ale bazowy zasięg jest znośny więc poprawa jest odczuwalna. No i wzrasta skuteczność artylerii pomocniszej. 

[ARES-]
Players
1,456 posts
11,034 battles

Biorąc pod uwagę ilość skill niskopunktowych niezbędnych na pancerniku to po za zwiększonym zasięgiem artylerii pomocniczej i AA pozostałe 4 i 5 punktowe wydają się po prostu nieopłacalne nawet jeśli ktoś już dorobił się 18 punktów, a tym bardziej jeśli nadal grinduje kapitana.

[E--C]
Players
66 posts
11,376 battles

Z moich doświadczeń wynika również że chcąc nie chcąc trzeba mieć perk " ostatni bastion " , teraz po tym patchu nagminnie siada silnik na okrętach , szczególnie na BB , gdy przed aktualizacją było to sporadyczne . To tylko moje spostrzeżenia . chyba nie bez potrzeby WG dało go na 2 perk . Daje do myślenia ?

[GLORY]
Weekend Tester
494 posts
7,716 battles

a w życiu - co 2 gre gram pancernikami i tylkoc zasami łapie mi ster - jak oberwe w neigo torpedą :D

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles

Mi też nie pada ani ster ani silnik. Mam pytanie jeszcze odnośnie perków. Czy ktoś łączył AFT i wskazanie celu razem ? Z ostatniego perka chyba zrezygnuje i myślę, że wezmę +100% AA. Gram US Navy tam jest zazwyczaj 8 działek 100+ mm.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.