Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
n1cpon_

Wygląd ARP - nie jesteśmy na to skazani :)

67 comments in this topic

Recommended Posts

[LOBUZ]
Players
377 posts
9,931 battles

Hej,

Wątek jest dla tych, którym przeszkadza wygląd ARP Kongo i ARP Myoko jak również port Yokosuka. Poniżej macie link jak się tego badziewia pozbyć:
http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/42223-0523-dont-like-the-look-of-the-arp-ships-v103/#topmost
Wątek jest dla wersji 5.2.3 ale u mnie na najnowszej wersji działa. Co prawda do bitwy jeszcze nie wchodziłem więc nie wiem czy coś się nie posypie ale to sprawdzę w domu.

Jeśli natomiast chcecie zmienić port Yokosuka wystarczy wejść do katalogu World of Warships\res\spaces, tam wybrać sobie port, który chcecie mieć zamiast Yokosuki, skopiować pliki tego portu i wkleić je w World of Warships\res_mods\0.5.3.1\spaces\dock_Japan. U mnie bangla.

Co do dźwięków to autor wątku proponuje zmienić nazwę katalogu res\audio\Arpeggio. Podobno gra ma wtedy podstawić standardowe dźwięki (jeszcze nie testowałem).
Na marginesie moim zdaniem taka opcja powinna być do wyboru w samej grze. Jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy chcą pływać okrętami ARP ale ja chyba też mógłbym mieć swobodny wybór czy chcę kalać moje oczy różowym Myoko czy nie. Zrobiłem misję na oba okręty więc to nie powinien być problem. No cóż jak to w grach WG musimy sobie radzić sami.

Wszystkie te modyfikacje są typowymi modami, zmieniającymi tylko wygląd okrętów. Poniżej efekty:

ARP_Kongo.jpg

ARP_Myoko.jpg

• Cool 5

Players
1,796 posts
2,177 battles

W takim razie dziękuję.

Nie robię już modów odnośnie ARP :P

Odnośnie

Wątek jest dla wersji 5.2.3 ale u mnie na najnowszej wersji działa.

to powinien działać, w końcu są to tylko graficzne skiny.

[DK-PL]
Players
1,681 posts
20,574 battles

Interesująca alternatywa. Jest jeszcze kwestia animacji dymów z kominów i wystrzałów. Też da się je zrobić jak w standardowych okrętach ? Ciekawi mnie jeszcze jak z kamuflażem, normalnie na ARP nie ma wyboru, więc jest tam chyba założony ten na mniejsze prawdopodobieństwo trafienia, a gdyby chciało się założyć ten na -3% wykrycia ?

Players
1,796 posts
2,177 battles

Jest jeszcze kwestia animacji dymów z kominów i wystrzałów. Też da się je zrobić jak w standardowych okrętach ?

Hmm...

Kiedyś chyba natknąłem się na pliki za to odpowiedzialne, ale nie pamiętam gdzie to było

Ps. 300 post

[POMF]
Weekend Tester
2,269 posts
7,430 battles

Nie prosciej po prostu wygrindowac Kongo i Myoko i nimi grac niz arp jak sie ich nie lubi? Me no understand.

• Cool 3

[LOBUZ]
Players
377 posts
9,931 battles

Interesująca alternatywa. Jest jeszcze kwestia animacji dymów z kominów i wystrzałów. Też da się je zrobić jak w standardowych okrętach ? Ciekawi mnie jeszcze jak z kamuflażem, normalnie na ARP nie ma wyboru, więc jest tam chyba założony ten na mniejsze prawdopodobieństwo trafienia, a gdyby chciało się założyć ten na -3% wykrycia ?

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytania, mi wystarczy tylko to że nie widzę tego różowego koloru.

Nie prosciej po prostu wygrindowac Kongo i Myoko i nimi grac niz arp jak sie ich nie lubi? Me no understand.

Wiesz co ale ja już je dawno wygrindowałem ale nie chcę ich odkupować skoro mam oba ARP.
  • Cool 1

[POMF]
Weekend Tester
2,269 posts
7,430 battles

Wystarczy nie wybierac yokosuki i nie ma problemu... Podoba mi sie to ze ludzie chca grac okretami arp pomimo tego ze im sie one nie podobaja wizualnie oraz ze musza sie bawic z modami i zamiana portów:)

[LOBUZ]
Players
377 posts
9,931 battles

Wystarczy nie wybierac yokosuki i nie ma problemu... Podoba mi sie to ze ludzie chca grac okretami arp pomimo tego ze im sie one nie podobaja wizualnie oraz ze musza sie bawic z modami i zamiana portów:)

Ciekawe podejście :) nie wnikam w motywy. Mi wystarczy, że z mojej perspektywy problem jest rozwiązany.

Beta Tester
1,235 posts
4,608 battles

Ale w takim przypadku nie ma możliwości korzystania z okrętów ARP, a to jest rozwiązanie dla osób, które chcą mieć te dwa darmowe okręty i nimi grać (bo dzieki temu nie muszą odkupywać, lub wygrindowały inne ścieżki i nie chce im się robić kolejnych dwóch).

Nie każdemu musi się podobać wściekle różowa Myoukou oraz stylistyka anime avatarów admirałów.

Edited by Katyush
  • Cool 2

Players
156 posts
6,389 battles

Pisałem o tym jakiś miesiąc temu, jak grzebałem w plikach gry.Instrukcję zamieściłem chyba w 2 tematach. W przeróbce uprzedził mnie ktoś z angielskiego forum. 

Cały opis, jak i co zmienić i odnośnik do oryginalnego tematu podałem min. w linku poniżej. 

Spoiler

http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/42414-misje-arp-kongo-i-myoko/page__st__20#topmost

Dodam, że po każdej łatce trzeba robić cały zabieg na nowo. Przy całej tej modyfikacji niestety zostają "kreskówkowe" animacje dymu z kominów, pożarów i chyba uszkodzeń.

Players
1,000 posts

Grając ARP Kongo i ARP Myoko oszczędzasz 2 sloty w porcie na zwykłe Kongo i Myoko + oszczędzasz kilka(-naście?) baniek na zakup okrętów, upgrade'ów i modułów.
  • Cool 1

Players
1,796 posts
2,177 battles

W końcu. Łeb pęka od biadolenia tej pipy po prostu. O dziwnych tribalach w mało męskich kolorach się nie wypowiadam nawet.

Czyli, czekałeś aż ktoś wrzuci na polskim forum link do skinów Kongo o podmienionych nazwach cudzej roboty?

Mogłeś sobie samemu pomyśleć i zrobić, jak zrobiło już wiele innych osób.

[LOBUZ]
Players
377 posts
9,931 battles

Czyli, czekałeś aż ktoś wrzuci na polskim forum link do skinów Kongo o podmienionych nazwach cudzej roboty?

Mogłeś sobie samemu pomyśleć i zrobić, jak zrobiło już wiele innych osób.

To właściwie nie moja sprawa ale nie rozumiem z czym jest problem. Chyba od tego jest forum żeby takimi rzeczami się dzielić.

Players
1,796 posts
2,177 battles

To właściwie nie moja sprawa ale nie rozumiem z czym jest problem. Chyba od tego jest forum żeby takimi rzeczami się dzielić.

Owszem, problemu nie ma.

Ale jego reakcja wskazywała na to, że trzeba było mu podsunąć pod nos. Nie poszukał, nie próbował samemu zrobić....

Potraktował ten temat, jako pierwszy, mimo, że ponad miesiąc temu już taki był.

[LOBUZ]
Players
377 posts
9,931 battles

Owszem, problemu nie ma.

Ale jego reakcja wskazywała na to, że trzeba było mu podsunąć pod nos. Nie poszukał, nie próbował samemu zrobić....

Potraktował ten temat, jako pierwszy, mimo, że ponad miesiąc temu już taki był.

Jeśli temat już był to sorki za powtórkę ale nie przeglądam forum tak często i mogło mi to umknąć. Jak widać jednak topic umknął nie tylko mi. BTW możesz zapodać linka do tego wątku?

Players
1,796 posts
2,177 battles

Jeśli temat już był to sorki za powtórkę ale nie przeglądam forum tak często i mogło mi to umknąć. Jak widać jednak topic umknął nie tylko mi. BTW możesz zapodać linka do tego wątku?

Nic nie przepraszaj.

Po polsku jeszcze nie był. Temat...

Posty na ten temat już były.

Tłumacząc wszystko, nie mam do Ciebie żadnych pretensji itp.

Tylko reakcja Fistaszka była.... jak przedtem napisałem.

Players
156 posts
6,389 battles

Dokładnie, tematu nie było, bo nie było prawie żadnego zainteresowania tą modyfikacją w tamtym czasie, bo mało kto miał te okręty. Teraz jest ich znacznie więcej to i zainteresowanie tym będzie, temat się przyda. Wpisz do pierwszego posta tylko, że cześć animacji może zostać i po każdej łatce zabawa zaczyna się od nowa.

[LOBUZ]
Players
377 posts
9,931 battles

Dokładnie, tematu nie było, bo nie było prawie żadnego zainteresowania tą modyfikacją w tamtym czasie, bo mało kto miał te okręty. Teraz jest ich znacznie więcej to i zainteresowanie tym będzie, temat się przyda. Wpisz do pierwszego posta tylko, że cześć animacji może zostać i po każdej łatce zabawa zaczyna się od nowa.

Co masz na myśli pisząc o animacjach?

Jeśli chodzi o ponowną zabawę po każdym patchu to chyba oczywiste :) Sam używam modów Aslaina i wiem co to znaczy czekanie na update paczki :) Tak więc kto moduje to chyba zdaje sobie z tego sprawę.

Players
1,796 posts
2,177 battles

Wpisz do pierwszego posta tylko, że cześć animacji może zostać i po każdej łatce zabawa zaczyna się od nowa.

Na razie korzystałem z własnego portu i skinów, i ani razu nie musiałem nic robić od nowa.

Wystarczy przekopiować stare mody do folderu na nowe.

Zwykle, mody używające skryptów itp. muszą być rzeczywiście instalowane od nowa na każdą przegapioną poprawkę WG, lecz już od paru aktualizacji, skórki się nie zmieniały, i stare działały.

No chyba, że WG planuje pozmieniać nazwy, ułożenie elementów itp. - wtedy będzie trzeba robić od nowa

[LOBUZ]
Players
377 posts
9,931 battles

Na razie korzystałem z własnego portu i skinów, i ani razu nie musiałem nic robić od nowa.

Zwykle, mody używające skryptów itp. muszą być rzeczywiście instalowane od nowa na każdą przegapioną poprawkę WG, lecz już od paru aktualizacji, skórki się nie zmieniały, i stare działały.

No chyba, że WG planuje pozmieniać nazwy, ułożenie elementów itp. - wtedy będzie trzeba robić od nowa

BTW szkoda, że rezygnujesz ze zrobienia takiego moda bo fajnie by było mieć wszystko pod jednym kliknięciem :) Zarzuciłem też temat na forum Aslaina więc może on włączy to jakoś do swojej paczki.
Edited by n1cpon_

Players
1,796 posts
2,177 battles

BTW szkoda, że rezygnujesz ze zrobienia takiego moda bo fajnie by było mieć wszystko pod jednym kliknięciem :)

Mam swoją wersję Kongo, a ponieważ zauważyłem, że tą zwykłą ktoś już spakował i opublikował, ja się już za to nie brałem, bo byłoby to niepotrzebne.

Players
156 posts
6,389 battles

Co masz na myśli pisząc o animacjach?

Jeśli chodzi o ponowną zabawę po każdym patchu to chyba oczywiste :) Sam używam modów Aslaina i wiem co to znaczy czekanie na update paczki :) Tak więc kto moduje to chyba zdaje sobie z tego sprawę.

Na pewno nie zmieniała mi się animacja pożaru. Była taka "komiksowa", nie wiem czy jeszcze jakieś były bo nie pływam tym. 

Zgadza się, jednak u mnie 2 razy po łatkach musiałem podmieniać przynajmniej część plików na nowo. Dlaczego nie wiem, w sumie to nie pływam póki co tym więc sobie odpuściłem zabawy w podmianę plików jak mi nie jest to potrzebne. 

Jednak wiem jak ludzie tutaj podchodzą do modów, to się im szukać nie chce, to jeszcze co innego, więc i pomyśleć mogą, że raz wystarczy i to wszystko, a komuś może paść jak mi i będzie robił shitstorm na forum, że WG coś popsuło bo mu mod nie działa itp. 

[LOBUZ]
Players
377 posts
9,931 battles

Na pewno nie zmieniała mi się animacja pożaru. Była taka "komiksowa", nie wiem czy jeszcze jakieś były bo nie pływam tym. 

Zgadza się, jednak u mnie 2 razy po łatkach musiałem podmieniać przynajmniej część plików na nowo. Dlaczego nie wiem, w sumie to nie pływam póki co tym więc sobie odpuściłem zabawy w podmianę plików jak mi nie jest to potrzebne. 

Jednak wiem jak ludzie tutaj podchodzą do modów, to się im szukać nie chce, to jeszcze co innego, więc i pomyśleć mogą, że raz wystarczy i to wszystko, a komuś może paść jak mi i będzie robił shitstorm na forum, że WG coś popsuło bo mu mod nie działa itp. 

OK chodzi Ci o particle. Osobiście mi to nie przeszkadza ale jakby ktoś chciał... :) No cóż trzeba się przeklikać i popodmieniać pliki z końcówką "...cartoon" w nazwie w katalogu res\particles\animated, co by nie było żadnym problemem bo są to najczęściej pary (normalny plik i ARP z końcówką w nazwie cartoon) ale... Jest tam też kilka plików, które zaczynają się na "aCartoon..." i te już są problematyczne bo nie ma w tym katalogu odpowiedników "normalnych" tekstur particli. Jeśli ktoś ma ochotę się pobawić to proszę :)

Aha no i wszystko działa, sprawdziłem w bitwie. Tylko te particle zostały po ARP ale to jestem w stanie przeżyć.

Edited by n1cpon_
  • Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.