Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Maarshajev

Dimenzovani bitevnich lodi ?

37 comments in this topic

Recommended Posts

Players
297 posts
3,911 battles

Docela mi prijde ze bitevky jsou v teto hre tezce podhodnocene .. Jako jejich hrac si pripadam kolikrat dosti znevyhodnen .. Sice je zde nejaka ( radove jednotky % ) sance na udeleni poradne slupky a nebo jeste ( desetiny % ) na 2 a vice citadel coz znamena potopeni nejakeho slabsiho krizniku na jednu salvu ..

Vykoupeno neustalou nutnosti uhybat desitkam torped, vetsinou ran za 1000 nebo za zadnej dmg, hroznou nepresnosti a ten pancer je tam taky jen na ozdobu .. kdyz kazdy kriznik s trochu lepsima kanonama mi nalozi za dobu meho reloadu 2x nebo 3x tolik dmge + ohne o kterych se ani nebavim. Naopak docela tento system funguje proti DD kde kazda strela da svuj minimalni dmg .. s takovym Mexikem na 6 km ho trefit 10 strelama  znamena jeho konec ... cize kdyby byly pro bitevni lodi zrusene odrazy a kazda strela dala minimalni dmg porad by to bylo 8500 na zasah vsemi strelami .. no musime uznat ze pro toho kdo vystreli jednou za 30 + sec by to bylo lepsi nez 6 hitu a 2k dmg ..

Jen jde krasne videt jak s vyssim tierem bitevek jde ten win rate a vsechno ostatni pekne do hajzlu .. zatimco lamam s torpedoborcama se to nasobi pac jejich dmg pocet a dosah torped stoupa neumerne OP radou .. bud je treba presedlat nebo se vratit na tier 4-6 kde je ta hra asi nejvic balance ..

+ jeste nezapomenout ze naprosta vetsina bitevek mela torpeda taky, pripadne aspon pred prestavbami .. takze na prvnim trupu by mely byt u vetsiny z nich a ne jenom na Tirpitzu .. ale premium .. jak jinak ? :D

Players
3,763 posts
18,834 battles

No, ja nevim, ale kriznik s BB, kdyz se povede, tak na jednu salvu, nejcasteji 2salvy, vyjimecne 3. 

S Amagi (T8) jsem dal Myoko a Cleveland ve stejny hre kazdy jednou salvou.

Edited by ims21

[PTP]
Beta Tester
163 posts
6,819 battles

Nemyslim si ze BB su podhodnotene, skus si zahrat CA , ale aj spominane DDs ....  vsetko to je o kooperacia lodi ... samo o sebe je BBs slaba proti DDs, ale spolu s CA nema DD sancu.

Mal som kopu situacii, kde som CA vypol na ranu kludne aj s 17k hp na 18 Km, stavalo sa mi to casto s pepsinou :( 

Edited by matol1
  • Cool 1

[GWDYS]
Beta Tester
875 posts
5,400 battles

Mě přijdou BB v pořádku. Samozřejmě záleží ,kdo za ně hraje :-D

[BIA]
Alpha Tester
1,583 posts
4,985 battles

No, když křížník na začátku bitvy dostane od BB vinou nějakého haluzu nebo šťastné trefy za 3/4 hp, tak ho hned přejde nadšení. Upálit BB pomocí HE přeci jen nějakých pár minut zabere.

Players
3,763 posts
18,834 battles

No, když křížník na začátku bitvy dostane od BB vinou nějakého haluzu nebo šťastné trefy za 3/4 hp, tak ho hned přejde nadšení. Upálit BB pomocí HE přeci jen nějakých pár minut zabere.

no, zase tak moc dlouho ne...  Vcera jsem s Nurnbergem a Clevelandem upalil 2x NM.

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff, Community, Alpha Tester
3,391 posts
6,118 battles

Kapitán bitevní lodě většinou vidí jen výsledek úspěšných útoků - u DD nevidí ty pokusy, kdy stačí malá změna kurzu a torpéda prosviští kilometr za zádí, nevidí bitvy, kdy člověk ztratí 75% HP po citadele na začátku nebo kdy se nedostane k výstřelu, protože ho neustále drží v šachu smečka nepřátelských torpédoborců a on si s ní nemůže poradit, páč je v Japonci...

Co se mi asi nejvíc osvědčuje je prostě hrát všechny linie aspoň trochu, pohled třeba z perspektivy bitevní lodě mi (jako křižníkáři a torpédoborcáři) pomáhá s odhadem toho, co může bitevka - můj cíl - udělat a stejně tak když hraju za BB, vím, kdy se vyplatí troufnout si třeba i do kouřové clony a kdy se od ní naopak musím držet co nejdál. A kam si předmířit.

• Cool 4

Players
34 posts
2,561 battles

Jakožto milovník bitevek si myslím, že je to teď nastavené celkem optimálně, co se týká vyvážení. Jen bych upravil MM na limit max. 3-4 torpédoborců na tým, páč se ty torpédoborce poslední dobou nějak přemnožili :-) třeba tady to bylo pro bitevkáře vyloženě "peklo na vodě" :) 

shot_16_03_02_00_07_52_0492.jpg

Players
3,763 posts
18,834 battles

Jakožto milovník bitevek si myslím, že je to teď nastavené celkem optimálně, co se týká vyvážení. Jen bych upravil MM na limit max. 3-4 torpédoborců na tým, páč se ty torpédoborce poslední dobou nějak přemnožili :-) třeba tady to bylo pro bitevkáře vyloženě "peklo na vodě" :) 

Ale jinak urcite vyrovnana partie, ne ? :-)

Players
297 posts
3,911 battles

Tak jo co se tyka toho haluz faktoru na citadelu .. ano boli to .. je to za pulku hp .. ale taky se mi stalo to ze po prvnim zasahu za pulku sem ho jen skrabal za tech onech 1000 a on mi mezitim stihl 2x naspamovat 3 plaminky a stejne jsem shorel :D je to v tom ze bitevky jsou na haluz faktoru zalozene zatimco s kriznikem ty ohne proste nahazite pokazde kdyz se snazite trochu se krejete a snazite se trefovat co nejvetsim mnozstvim strel ... zatimco u  BB i salva doprostred mezi kominy casto znamena jen asi 3k dmg za 6-8 zasahu .. ( u mexika s 12 kanonama .. treba :) )

PS co se tyce dejme tomu torped ... urgetne v teto hre chybi upgrade ve stylu vylepsene torpedove obsivky nebo siti nebo neceho takoveho ... kdyz uz ty torpeda boostuji tim ze jim pridavaji rychlost .. meli by myslet aj na tohle .. mohl by to byt vylepseni za 250k .. tak jako tak by se uprava pohonu a rizeni mohla sloucit do jednoho protoze at si vyberete jedno stejne vas potopi kvuli selhani toho druheho .. je to nanic :D

Players
297 posts
3,911 battles

Tj tak to jsem jeste nevidel :D to mm uzna az takovy nepomer trid lodi ? o jednoho nebo dva budiz .. ikdyz taky se mi stalo ze jsem jel s 4x new mexikem a jednim coloradem proti 2x tirpitzu :D

[CULMY]
Supertester
1,768 posts

...

PS co se tyce dejme tomu torped ... urgetne v teto hre chybi upgrade ve stylu vylepsene torpedove obsivky nebo siti nebo neceho takoveho ... kdyz uz ty torpeda boostuji tim ze jim pridavaji rychlost .. meli by myslet aj na tohle .. mohl by to byt vylepseni za 250k .. tak jako tak by se uprava pohonu a rizeni mohla sloucit do jednoho protoze at si vyberete jedno stejne vas potopi kvuli selhani toho druheho .. je to nanic :D

Sítě nelze použít mimo kotviště. Protitorpédová obšívka ve hře, samozřejmě, je. U IJN lepší, než u USN (u ostatních nevím). Chtělo by to prohrabat EN fórum, tam se to řešilo ještě v době alpha/beta testů.

[T-N-T]
Players
856 posts
11,895 battles

Nj, kde jsou ty casy pred nerfem citadel (0.52 ?)a naposled treba obratnosti. To bylo vrazdeni nevinatek :-),na co jsi ukazal, to jsi potopil. Je treba si ale zvyknout, ze nyni jsou BB pouze jednim ze clanku retezu a nikoli uz OP bestie. Zezacatku jsem trochu trucoval a zacal jezdit DD, ale po case jsem si na to zvykl (prizpusobil styl hry)

Players
343 posts
10,062 battles

Já se trošku jezdim Montanou, protože s ní dám za kolo o chlup víc poškození na kolo než s křižníky. A plnim tu desetimilionovou misi. Až ji budu mít, zase Montanu pošlu k ledu. Loď o ničem, zábava nula. Celkově bitevní lodě o ničem. Člověk se někam plazí půl kola, aby tam pak na něj čekaly 3 Shimakaze se zdí torpéd, které se s tim krámem díky nulový manévrovatelnosti prakticky nedá vyhnout. O ničem. BB - nejhorší a nejnudnější lodě ve hře. I když Midway taky dostala pěkně na prdel. Sice zlepšili bombry, ale AA obrana nyní 0, Midway nejen že není po nerfu schopná se ubránit náletu cizích letadel, zvlášť, když je na druhé setraně Hakuryu s milionem letek, ale ona neni schopná cizí letky ani poškodit, což vzhledem k papírovým předpokladům vůbec nechápu. Prostě přilítne hromada letek, nesestřelim nic nebo něco málo, když si nechám u lodě všechny stíhače a 3/4 HP v loji. Osmičková Shokaku je momentálně lepší než Midway a mam s ní i podstatně lepší výsledky. Což je smutný. Holt to by nebyli Rusáci, kdyby z amíků nedělali *oly. Americký lodě - NEHRÁT. Ztráta času.

[IDDQD]
Alpha Tester
3,230 posts
7,055 battles

BB - nejhorší a nejnudnější lodě ve hře.

ceta 3x Yamato s tebou nesouhlasi

• Cool 1

Players
3,763 posts
18,834 battles

No, me prijde prinejmensim priblble, kdyz navic skryty DD s 127mm HE odstrili 1/4HP Tpz a netrva mu to nijak moc dlouho.

Vubec je to na hlavu postavene. Ja mam HE 380mm s 4400 a 2,3x za minutu, on ma s 127mm HE 1800 a 18-20x za minutu.

Tak si spoctete, kdo za minutu udela vetsi paseku... navic mi prijde ponekud smesny, kdyz nekdo ma 380mm naboj s 4400 a nekdo ma zrejme "zazracny" projektil 127mm s 1800.

Players
343 posts
10,062 battles

Před chvilkou jsem krásně utopil Montanu - DD Gearing zabíral bod v mlze, naše CA pokakaný ujížděli pryč, tak jsem se tam vydal sám - první vlnu torpéd jsem ustál, dostal jsem se na 3,5 km, kdy jsem ho konečně odhalil - celou dobu po mě pálil, hořel jsem od přídě po záď, napálil do něj salvu - 6 zásahů zápalnými, ubral jsem mu cca 1/3 života a další vlna torpéd mě poslala ke dnu - TOLIK K VYVÁŽENOSTI HRY - [Editováno].

Edited by Haatra
Korekce slovníku

Players
3,763 posts
18,834 battles

Me potopil vcera Gearing mezi ostrovy, kdyz jsem jel s Atagem. Nez jsem se k nemu dostal, tak mne proste upalil ... je fakt, ze jsem byl trosku nacatej uz pred tim. 

Ale prijde mi totalne na hlavu, kdyz ja po nem stacim vystrelit salvu HE a nez nabiju, tak on mi sazi kazdy 3 vteriny 6 * 1800.

Takze, teoreticky on na moje jedno nabiti staci vystrilet 54000HP v HE (5 * 6 * 1800), ja za tech 15s dam salvou 33000HP v HE.  Jsem jeste vubec CA ?

S dostrelem 11,1 + 20% to sazi beztrestne z 13km, kdy samozrejme neni videt

A u bitevky je ten pomer jeste horsi...

@general ... cim jsi udelal tech 3000 zasahu ? To je tak na Atlantu, jestli se ale zase udrzi tak dlouho na hladine...

Edited by ims21

Players
297 posts
3,911 battles

Tak ti ministri co tu placaji o realite tato hra funguje presne opacne - napr taktika pricky T zde funguje zcela obracene nez v realu tomu tak bylo :D Taky ten clanek ma byt o tom ze BB vzhledem k tomu jak dlouhej mas reload maji velice nizkou presnost a kolikrat dmg je o stesti zatimco v kriznicku si posilas jednu salvu za druhou ohnicky a proti slabsim je tam taky hodne citadel ... v tomto jsou lepsi Amici 6 a 7 tier ktery jsou takovy tezky krapy nablizko ... asi nejlepsi dve bitevky ve hre . Carolina je pro me velikym zklamanim .. dnes napriklad ze 18 plnych salv jen 6 zasahu !! a 9600 dmg :D no nepobavil sem se ? :D Dyt ty strely padaji presne do stredu lodi mezi kominy ... ale jedna 100 metru pred a druha za lod .. :D Mam pocit ze s podobnym designem a kanonama jsou Iowa a Montana to samy .. max Montana muze byt lepsi pac ma o 3 dela vic ..

Jen mi prijde smutny ze zrusili rankedy do 10 levelu pro 6 tier .. s Mexikem se to hraje jedna basen ... dal uz to jde jen s ddckama .. aspon mi prislo ze kdo jich ma vic tak vyhral :)

myslis v HE ? To jsem si vubec, ale vubec nevsiml...

A co by tam jako mel dmgovat s tema 130 mm prskavkama ? Dava 300 dmg ale zapaluje to jako dive .. v tom to je :) Ikdyz taktez nerealne .. kdyz je cela paluba pancerova a ze zeleza tak ty strely by se max tak odrazily nebo rozplacly o pancer .. nemely by tam co zapalit .  CA si nepresnost narozdil od BB muzou kompenzovat mnohem vyssi kadenci .. cize jsou na tom lepe :) hlavne ti preboostovani premiaci ..

[CMK]
Players
28 posts
4,430 battles

takovej postřeh,bráchovi napsali ,že průbojné DD čkem jen proletí,a kde má tu horu torpéd,o které kdyby jedna 356 škrkla tak je z DD jen tsunami

[BIA]
Players
81 posts
8,852 battles

zdravim dojizdim colorado a nagato, a asi pojedu dal jen jednu vetev, copak by mi stari bijci doporucili??

[IDDQD]
Beta Tester
2,574 posts
4,521 battles

zdravim dojizdim colorado a nagato, a asi pojedu dal jen jednu vetev, copak by mi stari bijci doporucili??

Hod si korunou.N Carol mám a její přesnost je divná (nemyslím si to sám).Jenže u jpn zase lidi brečí nad Izumem,takže si nevybereš :DPočti si ve foru,co tě u obou lodí čeká a názory na ně

Players
109 posts

Pokud přijmeš názor od rajčete, které s tím nemá vlastní zkušenost, tak tak na konci IJN stromu tě čeká Yamato, což je (podle popisů a komentářů na netu) podstatně drsnější kombajn, než Montana. :)
  • Cool 3

Players
17 posts
5,229 battles

To maš jedno čo si vyberieš utrpenie ťa čaka s jedným aj druhým narodom. Mam tier 9 usa aj ijn a prestal som ich hrať
Edited by BlondakPB

Players
3,763 posts
18,834 battles

Pokud přijmeš názor od rajčete, které s tím nemá vlastní zkušenost, tak tak na konci IJN stromu tě čeká Yamato, což je (podle popisů a komentářů na netu) podstatně drsnější kombajn, než Montana. :)

a taky celkem dost nudnej ...

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.