Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
FullBroadside

Haksız ücret kesilmesi

8 comments in this topic

Recommended Posts

Community Contributor
442 posts
11,306 battles

Genelde hasar aldığım için dikkatimi çekmez ama bugün Yamato ile oynadığım bir maçta hiçbir hasar almama rağmen benden 43.700 otomatik tamir masrafı kesilmiş. Oyun boyunca hiçbir skill kullanmadım. Gemiye sadece 1 mermi isabet etti oda gövdeden sekerek hiçbir hasar vermedi. Bu kesilen haksız ücretin nedeni nedir ?

7XLd7N.jpg

r8Dp63.jpg

• Cool 1

[TSG]
Alpha Tester, In AlfaTesters, Beta Tester
17 posts
2,488 battles

Çok ilginç ya, hiç isabet görünmüyor 42bin gitmiş durduk yere, birkaç maçta hiç hasar almamaya çalışıp neden gittiğini anlamaya calışacağım :hmm:

Community Contributor
442 posts
11,306 battles

Bir maçta daha hiç hasar almadım ve tekrardan aynı rakam kesilmiş. Anlaşılan Auto-Repair ücreti her gemi için maç başladığında sabit kesiliyor. Taksimetre açılış ücreti gibi. 8. seviye üstü gemiler ile oynamak tüm birikimleri kaybetmek anlamına geliyor. Yanlış hatırlamıyorsam Yamato' nun battıktan sonra tamir masrafı 254 bin coin. Tabi buna mühimmat yükleme masrafıda eklenince masraf çok rahat 300 bin i aşıyor.

Wargaming in neden böyle ücret kesmesini anlayabiliyorum. Oyun free to play olduğu için bir şekilde oyuncuyu gerçek para harcamaya yöneltmeye çalışıyorlar. Ama bu yaptıkları sadece oyuncuyu oyundan soğutuyor ve yapımcıların emek hırsızı olarak algılamasına neden oluyor. Mesela 1000 maç yapmış oyuncu maç başına ortalama 20000 tamir ve mühimmat masrafı vermiş olsun. Bu da demek oluyor ki toplamda  20 milyon kesinti yapılmış oluyor, neredeyse tier 10 gemi ücreti. Oyuncu biriken bu parayı zaten yeni gemi almakta yada geliştirmeleri yapmakta kullanacaktır.

Ben şahsen Montana  ve Yamato olmasına rağmen çok nadir bu gemileri seçerek oynuyorum. 10. seviyede oynamak tamamen stres, oyun sonu masrafını düşündükçe maça konsantre olamıyorsun. Zaten bir yerden sonra tüm birikimler tükeniyor ve gemiyi tamir edicek parada kalmıyor.

r8G79P.jpg

P6jgM8.jpg

Alpha Tester, Alpha Tester, Alpha Tester
823 posts
1,874 battles

Savaş kaydını ve savaş sonrası detaylı raporun tamamını görebilirsek daha rahat fikir yürütebiliriz.

Players
57 posts
3,523 battles

gemilerin tamir masrafında flat bir değer oluyor t10 gibi bir seviyede bu baya yüksek oluyor, ingilizce forumda görmüştüm yakıt mermi ikmali gibi durumlara say yani :) 

hiç damage yemediğin halde 80k kazanmışın batsaydın kesinlikle zarar ederdin, zaten millet yüksek seviyelerde oyunu kazanmaya değil damage yememeye uğraşıyor buda şuanki en büyük sorunlardan biri

ingilizce ve türkçe forumda maliyetler hakkında konular mevcut, birçok kişi bu konudan şikayetçi gerçi bizde bile şuanki maliyetleri savunan arkadaşlar var orası ilginç

http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/37492-maliyetler/

http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/37118-we-want-lower-repair-costs-too/

son olarak 0.5.2 yama notlarında maliyetler düşürülceği yazıyor

Alpha Tester, Alpha Tester, Alpha Tester
823 posts
1,874 battles

Bir kaç yerde soruşturdum. Gemilerin hepsinin sabit bir masrafı bulunuyor. Hasar almasa da "bakım" masrafı olarak düşünülecek bir rakam her savaş sonunda kesiliyor.

^Yukarıdaki mesajı yeni gördüm demin kesişmişe benziyoruz XD

Edited by seyyah

Players
611 posts
6,216 battles

Evet bu konu benim açımdanda sıkıntılı..Batan yada hasar bir gemiye yapılan maliyet önemli değil lakin hiç hasar alınmayan bir savaştaki sabit masraflar yeniden düzenlenmeli çünkü çok yüksek..

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.