Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Strzelam_za_1hp

Patch 0.5.2

793 comments in this topic

Recommended Posts

Alpha Tester
2,303 posts
1,085 battles

Nie zadaliście sobie trudu sprawdzenia tego co mówię, ...ograniczyłem się do 8 tieru , to po pierwsze, a po drugie statystyki do 5% NAJLEPSZYCH GRACZY... jeśli by brać statystyki z 50% najlepszych, albo wręcz wszystkich , to wychodzi jeszcze większa różnica na korzyśc CV. Ale wtedy zachodziłoby ryzyko, że dane byłyby niemiarodajne...

co do Hultaja...jak sam zauważyleś obecnie nie da się skutecznie chronić teamu... no więc proszę, bufnijcie lotniskowcom tak po co najmniej 1 albo 2 eskadry myśliwskie..

Uzywasz nie aktualnych statystyk. Maja wymieszane dane z wielu patchy, przez co srednio sa uzyteczne w dyskusji. Jak chcesz uzywac to uzywaj danych z tygodnia na tydzien z jakiegos tam serwisu. Nie chce mi sie szukac, ale to co mowisz teraz sprowadza sie do argumentu "CV kiedys byly straaaasznie OP, wiec to znaczy ze teraz takze sa".

A problemy z lotniskowcami nie sa zwiazane z zadawanymi obrazeniami, ale to jak sa zadawane i na jakich warnukach i jak sie kontroluje samoloty. 

Players
1,000 posts
6,107 battles

Nie zadaliście sobie trudu sprawdzenia tego co mówię, ...ograniczyłem się do 8 tieru 

jw. w BB vs CV do 8 tieru zdecydowanie obecnie wygrywa BB u mnie.

po drugie statystyki do 5% NAJLEPSZYCH GRACZY...

znów: odjąłeś 30% od dmgu IJN CV? Nie?:)

no więc proszę, bufnijcie lotniskowcom tak po co najmniej 1 albo 2 eskadry myśliwskie..

Także brak sensu:

1. Nawet jeśli zbuffują fightery to nikt poza nabsami nimi nie będzie grał, bo exp&kasa za niszczenie samolotów jest taka, że więcej wykręcam na T4.

2. Nawet jeśli zbuffują fightery i zwiększą nagrodę za niszczenie samolotów to nikt poza nabsami nimi nie będzie grał, bo granie na "klik" na fightery przeciwnika jest przeraźliwie nudne.

3. WG musiałoby przemodelować cały gameplay CV pod walki fighterów zależne od skilla, ale tego nie zrobią, bo CV walczyłoby tylko z CV nie mając wpływu na resztę bitwy.

Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
13,854 battles

Jak Dropsiq broni CV to znaczy, że jest naprawdę źle z nimi:D

A tam. CVki najbardziej mnie wpieniały z dwóch powodów:

1. remisy które były wynikiem niezłapania CV w niektórych trybach dawno temu mnie tak wkurzały że to koniec - ale to już dawno temu zostało naprawione <- to był mój główny beef z CVkami i chyba mój dziewiczy post na tym forum, po którym się ślicznie zwyzywaliśmy z Azellem. 

2. topienie DD z palcem w zadzie na początku bitwy.

Takim pośrednim cringem było powiedzmy łatwość wkładania DMG przez CVki i ograniczenie ich roli do dmg botów z odrobiną scoutowania. Ale tak, bronie CV, bo je znerfili nie tam gdzie trzeba i jak widać, gra jest w gorszym stanie niż była w CBT. 

+powrót CV znacznie mi ułatwi życie na CA - grałem sobie z Brunerem w dywizjonie Des Moines + Essex i to że Bruner co jakiś czas zabierał jakiemuś BBkowi od 25 do 75% HP bardzo pomagało i fajnie też dynamizowało rozgrywkę. I oh jej, jakie to było piekne. Jak ten dzwon w Yamato, płynie sobie spokojnie, dziobek do przeciwnika 1/4 prędkości, na luzie jak zawsze, a tu nagle 9 torped w papsko i już na oparach trzeba uciekać. Bruner my hero!

Edited by Dropsiq

Players
4,367 posts
16,858 battles

Jak napisał hultaj już teraz headshot nie gwarantuje wygranej jeśli drużyna zlami na starcie. Do tej pory pamiętam mój najlepszy mecz w Rangerze. Mój headshot był jedynym fragiem na początku gry. Zanim wystartowałem drugi rzut było 11:6 dla przeciwnika bo moi padli na capach. I mogłem sobie tylko pograć o wypłatę. Nerf do reloadu jeszcze bardziej utrudni grę na HS bo to zwykle na nim traci się najwięcej czasu i samolotów. Fajnie że spread poprawi możliwości Japończyków i ma szanse poprawić balans miedzy nacjami. Ale na dłuższą metę nie widzę szans na wzrost ilości CV po tym patchu.

2,265 posts
7,851 battles

Nie zadaliście sobie trudu sprawdzenia tego co mówię, ...ograniczyłem się do 8 tieru , to po pierwsze, a po drugie statystyki do 5% NAJLEPSZYCH GRACZY... jeśli by brać statystyki z 50% najlepszych, albo wręcz wszystkich , to wychodzi jeszcze większa różnica na korzyśc CV. Ale wtedy zachodziłoby ryzyko, że dane byłyby niemiarodajne...

co do Hultaja...jak sam zauważyleś obecnie nie da się skutecznie chronić teamu... no więc proszę, bufnijcie lotniskowcom tak po co najmniej 1 albo 2 eskadry myśliwskie..

8 tiery mówisz?

no tak lexington jest strasznie OP. Ostani raz kiedy można by mówić o OP lexie to alfa i krótki moment w CBT. Shokaku jest tak dalekie od bycia OP że poezja. Tu nie chodzi o ilość eskard bo to da się obejść robić swoje ale powiększenia kółka do zrzutu, przy jednoczesnym nie pokazaniu tego w interfejsie. 

• Cool 1

Players
1,000 posts
6,107 battles

Tu nie chodzi o ilość eskard bo to da się obejść robić swoje ale powiększenia kółka do zrzutu, przy jednoczesnym nie pokazaniu tego w interfejsie. 

Wlaśnie to jest najlepsze, że ogromna większość nie grająca CV nie wie, że tak naprawdę o ten nerf chodzi a nie inne i wydaje im się, że domagamy się powrotu 3 eskadr IJN albo coś:D Podejście do zrzutu jest teraz najbardziej spier...ułomnym elementem w CV.

Beta Tester
337 posts
3,225 battles

Wg mnie do wyrzucenia jest mapa OCEAN w trybie z jednym ogromnym CAPem

Wczoraj 4/5 bitew na tej mapie zakończyło się remisem (a w ostatnich dniach coś koło 7-8).

Po prostu wystarczy ze przeżyje jeden DD i będzie pływał po skraju koła.. bez szans na rozwalenie w końcowej fazie gry gdy pływają 3-4 okręty...

Wpływa i CAP zerowany

To szczególnie irytujące i częste gdy w teamach jest po 5-6 DD

Edited by RogeR_Killers

Weekend Tester
692 posts
3,629 battles

Ok, nie przekonamy się wzajemnie, bo argumenty liczbowe nie trafiają. W końcu po to ograniczyłem się do podania danych z 5 %, żeby wykluczyć pawiany z równania na dzień dzisiejszy. w takim wypadku średnia z TOP graczy na BB powinna być CO NAJMNIEJ taka sama, jak z CV kiedyś, przez nerfem...bo podobno teraz nie ma na nie bata... a jakoś tak nie jest. Skoro dane nie pasują...to tym gorzej dla danych.

Po prostu zobaczymy w praniu jak wyjdzie i tyle...W ostateczności gra wyewoluuje zamiast z "world of morze śródziemnie + atlantyk"  w coś w rodzaju " world of późny pacyfik". Jeśli to ma być docelowy gameplay, ok...tylko nadal uważam, że jakbym chciał grać w RTS-y, w stylu DIUNA, to są lepsze tytuły.

I bardziej pomógłby krążownikom nerf czasu lotu pocisków BB niż buff CV.

DRAMAT tego tytułu polega na założeniach ram czasowych ( okolice II wojny) i operowania wszystkich typów okrętów na raz...a tak się zazwyczaj w normalnych starciach flot nie działo.

stąd moje stwierdzanie, że tego nie da się dobrze przedstawić w grze MMO...może być tylko źle, albo bardzo źle. A ze wzrostem liczby nacji będzie tylko gorzej.

EDIT UP...strefa akurat na każdej z map jest mniej, lub bardziej idiotyczna...ktoś podał możliwość: kto bliżej środka, temu CAP liczy...tylko obawiam się, że to by z koleii doprowadziło do błyskawicznych bitew...:trollface:

Edited by DRACOOLLA

Sailing Hamster
1,491 posts
958 battles

Ok, nie przekonamy się wzajemnie, bo argumenty liczbowe nie trafiają. W końcu po to ograniczyłem się do podania danych z 5 %, żeby wykluczyć pawiany z równania na dzień dzisiejszy. w takim wypadku średnia z TOP graczy na BB powinna być CO NAJMNIEJ taka sama, jak z CV kiedyś, przez nerfem...bo podobno teraz nie ma na nie bata... a jakoś tak nie jest. 

A wiesz dlaczego tak nie jest? UWAGA UWAGA WISDOM. 

Ile masz BB w teamie teraz, a ile może być CV w teamie? Po prostu brakuje HP u przeciwnika, żeby sobie postrzelać.

2,265 posts
7,851 battles

W końcu po to ograniczyłem się do podania danych z 5 %, żeby wykluczyć pawiany z równania na dzień dzisiejszy. w takim wypadku średnia z TOP graczy na BB powinna być CO NAJMNIEJ taka sama, jak z CV kiedyś, przez nerfem...bo podobno teraz nie ma na nie bata... a jakoś tak nie jest. Skoro dane nie pasują...to tym gorzej dla danych.

wiesz nie żebym ci jechał po statach ale patrząc na twoje i to że wrzucasz określenie pawiany to mam wrażenie że bardzo od poziomu pawianów nie odbiegasz

Edited by azell

Players
1,000 posts
6,107 battles

Ok, nie przekonamy się wzajemnie, bo argumenty liczbowe nie trafiają

W drugą stronę też nie. Nie skomentowałeś idealnej próby gracza grającego na jednym i drugim, która wykazała, że BB przynajmniej do T8 ma sie lepiej od CV, a nie powinien:)

Statystycznie to wiesz... ja jem kapustę, Ty jesz mięso, a statystycznie jemy gołąbki;)

Edited by hultaji

Beta Tester
337 posts
3,225 battles

Ile masz BB w teamie teraz, a ile może być CV w teamie? Po prostu brakuje HP u przeciwnika, żeby sobie postrzelać.

To jest niestety prawda.

Na wyższych Tierach królują DD i CA - brakuje CV a BB są po 2-3 na team... Baza do robienia wyników się kurczy i nie można porównywać np. na T8 200 kdmg z OBT z 120-150k dmg dziś.

Coż WG machnęło rebalansem tak jak za najlepszych czasów w WOT. Efekt taki ze pula graczy sie wyczerpuje i nie ma dużego przepływu nowych. (co widać na T4 - gdzie losowań T2-T4 już właściwie nie ma - a sa T4-6 gdzie raczej 5-6 to wiekszośc)

Takie moje spostrzeżenie po tygodniu pomocy bratu w squadronowym grindowaniu jego początkującej floty

4,583 posts
13,854 battles

I bardziej pomógłby krążownikom nerf czasu lotu pocisków BB niż buff CV.

Bzdura. To by tylko wzmocniło frustrację graczy BB i nie naprawiło kardynalnego błędu CA - wytrzymałości. BB potrzebują realnego zagrożenia, a najlepiej tą rolę będzie sprawował CV i to ta klasa musi wrócić. Co do tego to ja w ogóle nie mam wątpliwości. Jedyne co może sprawiać problem to balans na linii CV - DD - tu tkwi problem. Chyba że chcesz stracić 3/4 siły AA na BB i przenieść odpowiedzialność na cover AA na CA, przy zostawieniu CV na poziomie takim jakim są teraz.

Na wyższych Tierach królują DD i CA

w jakiej grze?

Edited by Dropsiq

2,265 posts
7,851 battles

W drugą stronę też nie. Nie skomentowałeś idealnej próby gracza grającego na jednym i drugim, która wykazała, że BB przynajmniej do T8 ma sie lepiej od CV, a nie powinien:)

Statystycznie to wiesz... ja jem kapustę, Ty jest mięso, a statystycznie jemy gołąbki;)

on dalej nie rozumie jednej rzeczy że nasz dmg spadnie możę o 15% na nisko tierowych japsach o 30% ale wypleni większość populacji CV. Kolejną rzeczą jest że statystycznie CV żyje 15 min a BB 7-8 więc naturalne jest że zrobi więcej dmg bo ma więcej czasu

To jest niestety prawda.

Na wyższych Tierach królują DD i CA - brakuje CV a BB są po 2-3 na team... Baza do robienia wyników się kurczy i nie można porównywać np. na T8 200 kdmg z OBT z 120-150k dmg dziś.

Coż WG machnęło rebalansem tak jak za najlepszych czasów w WOT. Efekt taki ze pula graczy sie wyczerpuje i nie ma dużego przepływu nowych. (co widać na T4 - gdzie losowań T2-T4 już właściwie nie ma - a sa T4-6 gdzie raczej 5-6 to wiekszośc)

Takie moje spostrzeżenie po tygodniu pomocy bratu w squadronowym grindowaniu jego początkującej floty

wyższych tierach? twój max tier to atago czyli VIII na którymn masz 30 bitew więc może nie wypowiadaj się na temat wysokich tierów

Beta Tester
485 posts
5,673 battles

Czyli tak- Buff Cv bo będzie można znowu bić torpedami przy burcie, bo samoloty będą szybsze i IJN będą miały mniejszego spreada. Nerf BB bo mniejsza skrętność, bo teraz torpedy będą później wykrywane. Nerf Ca przez torpedy, i ich buff( 9-10, Atago) poprzez grupę naprawczą. Coś istotnego przegapiłem?

Edited by Michciosek333

Beta Tester
337 posts
3,225 battles

w jakiej grze?

No oczywiście że w tej... Empirycznie T7-8 (9) ;) żeby nie było

i tendencja zauważalna od jakiegoś miesiąca

Edited by RogeR_Killers

Weekend Tester
692 posts
3,629 battles

Jest wręcz dokładnie na odwrót... jest więcej HP do zbicia...przecież królują podobno w teamach jakże tłuste w HP pancerniki...czyli te 5% najlepszych graczy , co to tacy ogarnięci i co 30 sekund pakują te potencjalne 10000 hp w przeciwnika powinni mieć średnią  przebijającą sufit, a jakoś nie są

wiesz nie żebym ci jechał po statach ale patrząc na twoje i to że wrzucasz określenie pawiany to mam wrażenie że bardzo od poziomu pawianów nie odbiegasz

tak, z całą premedytacją . NIE UWAŻAM się za pro playera, raczej za gracza przeciętnego, bez problemu mieszczącącego się w średniej

Statystycznie to wiesz... ja jem kapustę, Ty jesz mięso, a statystycznie jemy gołąbki;)

Ależ sprawdziłem sobie..ba, nawet popatrzałem, jakież to tragicznie słabe wyniki osiągacie PO NERFACH CV...patrząc na wyniki wasze właśnie na RANKEDACH...a tu już tylko z aktualnej wersji gry są brane średnie chyba?

JAK PISAŁEM, gram mniej więcej w takim samym stopniu CA, BB i DD..i rozumiem ból Dropsiq'a odnośnie CA...ale nie wierze, że zwiększenie CV poprawi jakoś specjalnie komfort gry krążownikiem (będzie na pewno zmiana, ale czy na pewno na lepsze?) ...bo będzie następny w kolejce do golenia...a jemu potrzeba znacznie mniej, by zwiedzał rafe.

zrozumcie, tego nie da  się dobrze zbalansować w ten sposób, bo albo każde starcie bezpośrednie pancernika i krążownika będzie musiało kończyć się albo ucieczką tego drugiego, albo powstanie z tego jakaś karykatura.

Edited by DRACOOLLA

4,583 posts
13,854 battles

Ależ sprawdziłem sobie..ba, nawet popatrzałem, jakież to tragicznie słabe wyniki osiągacie PO NERFACH CV...patrząc na wyniki wasze właśnie na RANKEDACH...a tu już tylko z aktualnej wersji gry są brane średnie chyba? 

Serio? 55k na VIII tierowym CV? I 55% zwycięstw? To ja mam 55k na chrzanionym Atago i 62% win rate. A ja zdychałem na Atago dużo szybciej. Atago OP nerf!

JAK PISAŁEM, gram mniej więcej w takim samym stopniu CA, BB i DD..i rozumiem ból Dropsiq'a odnośnie CA...ale nie wierze, że zwiększenie CV poprawi jakoś specjalnie komfort gry krążownikiem (będzie na pewno zmiana, ale czy na pewno na lepsze?) ...bo będzie następny w kolejce do golenia...a jemu potrzeba znacznie mniej, by zwiedzał rafe.

zrozumcie, tego nie da  się dobrze zbalansować w ten sposób, bo albo każde starcie bezpośrednie pancernika i krążownika będzie musiało kończyć się albo ucieczką tego drugiego, albo powstanie z tego jakaś karykatura.

Ok, powiem Ci tak. Nieskromnie mówiąc, myślę że jestem dość dobrym skipperem na CA a bardzo dobrym na US CA. I dużo bardziej obawiałbym się BB w takim stanie jak są, niż tych CV sprzed wszystkich nerfów w najbardziej OP stadium. Dużo bardziej mnie boli fakt, że nie mogę pokarać BBka za popełniony błąd. I serio, do dużej poprawy życia krążownika brakuje szybkiej kary dla BB. Czegoś co szybko wbije duuuży burst obrażeń i wyciągnie naprawkę HP i floodingu. Plus wymusi manewr. Wtedy CA ma szansę robić to co imho powinien - dobijać rannych, żeby przyjazny BB mógł się zająć czymś innym

Edited by Dropsiq

Players
1,000 posts
6,107 battles

JAK PISAŁEM, gram mniej więcej w takim samym stopniu CA, BB i DD..

Akurat na rankedach grałem krążkiem;) 

Jest takie powiedzenie: jak trzy osoby Ci mówią, że jesteś pijany to nie kłóć się tylko idź spać.

A co do wyników na CV: tak, nadal potrafię jebnąć 280 koła na Essexie, ale dostaję za to tyle expa co DD za scapowanie dwóch stref w dominacji i kasy mniej niż zarobię isokaze na T4, a nastresuję się więcej niż na yamato naprzeciw 5ciu DDkom.

2,265 posts
7,851 battles

OP lex :D pownienem chyba robić 18 jak on na blyskawicy to by było dobrze. Rozumiem że należy równać w dół żebyś nie czuł się kompletnym hoplessem

Akurat na rankedach grałem krążkiem;) 
Jest takie powiedzenie: jak trzy osoby Ci mówią, że jesteś pijany to nie kłóć się tylko idź spać.
A co do wyników na CV: tak, nadal potrafię jebnąć 280 koła na Essexie, ale dostaję za to tyle expa co DD za scapowanie dwóch stref w dominacji i kasy mniej niż zarobię isokaze na T4, a nastresuję się więcej niż na yamato naprzeciw 5ciu DDkom.

wersja z koniem bardziej mi odpowiada:

jak trzy osoby mówią ci że jesteś koniem to pora kupić siodło :)

Edited by azell

Sailing Hamster
1,491 posts
958 battles

Jest wręcz dokładnie na odwrót... jest więcej HP do zbicia...przecież królują podobno w teamach jakże tłuste w HP pancerniki...czyli te 5% najlepszych graczy , co to tacy ogarnięci i co 30 sekund pakują te potencjalne 10000 hp w przeciwnika powinni mieć średnią  przebijającą sufit, a jakoś nie są

[edytowano] To, że BB są przegięte, nie znaczy, że jest ich najwięcej. Obecnie bitwa bez 3-4DD na team to rzadkość. Do tego, różnica w dmg pomiędzy CV a BB wynika z prostego faktu iż że - kapitan CV mając do wyboru cel z 20k a z 40k powinien robić ten z 40k. A pancernik ten z 20k. Do tego pancernik nigdy nie płynie sam, więc ktoś mu podpieprza dmg... itd... [edytowano]

Edited by pAWLO_o
Post został edytowany przez moderatora ze względu na naruszenie regulaminu. ~pAWLO_o

Players
1,990 posts

Jest złoty środek, tak żeby CV były takie jakie były, a znów nie było ich za dużo. Starczyłoby żeby wygrindowanie takowego trwało np. dwukrotnie dłużej niż pancernika. Taka wisienka na torcie dla wytrwałych. 

Players
921 posts
4,886 battles

To nic nie da. Grind art w Wocie trwa koszmarnie długo w porównianiu do czołgów - nic to nie robi w temacie liczebności, co najwyżej odwleka problem o miesiąc czy dwa.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.