Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Strzelam_za_1hp

Tirpitz jutro w sklepie

55 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
1,919 posts
7,384 battles

Dobra ale jest już jutro a Tirpitza nie widać. Czy miał on być jutro jutro czyli jutro? 

Beta Tester
940 posts
4,768 battles

Dobra ale jest już jutro a Tirpitza nie widać. Czy miał on być jutro jutro czyli jutro? 

Na stronie głównej jest błąd w opisie "Zestawy będą dostępne od 6:00 w niedzielę, 6 grudnia do 06:00 w sobotę, 13 grudnia". A że 13 to niedziela a nie sobota drogie WG więc nowy zestaw dostępny będzie jutro.

Weekend Tester
692 posts
3,629 battles

No to szukam:

Tier 2 - Dresden, hm, trudno to nazwać rosyjską premką, ale może się nie znam.

Tier 3 - St. Louis. A czy czasem Aurora to nie jest rosyjską premką? Sprawdzam - no jest, a St. Louis ją wyprzedza. Pewnie staty kłamią.

Tier 4 - Imperator - no, to już mamy niepodważalny dowód na spisek i faworyzowanie jedynej słusznej nacji!

Tier 5 - Marblehead. Kolejny dowód na faworyzowanie Rosjan, bo przecież Marblehead to rosyjska premka, prawda? Piszesz coś o Gremiaszczym i Murmańsku, że mają być na pierwszym miejscu. Jest Marblehead, no to może chociaż są na drugim? Szukam, szukam.. jest! Wspaniała rosyjska premka jaką jest Fujin! Murmańsk na 3 miejscu - no, to już udowodnione, faworyzowanie premek jednej nacji jest oczywiste, tylko ślepy tego by nie widział.

No nie tak szybko...proszem pana...ogranicz wyszukiwarkę do 50% najlepszych graczy i masz:

Tier 2 Diana (licząc inne okręty byłby Umikaze, bo do IV tieru Sowiecckie DD raczej ssą

Tier 3 Aurora...

Tier 4 Imperator Mikołaj I

Tier 5 Zuiho (powinien być Marblehad, ale jest go za mało, aby poważnie traktować statystykę i według rozsądku zwyciescą pozostaje jednak Zuiho)

Tier 6 Ogniewoj

Tier 7 Kijów (deklasuje). W nowym patchu, zgodnie z przewidywaniami dostanie nerfa: do HP..może wystarczy...

Tier 8 Taszkient

Tier 9 Udałoj

Tier 10 Midway

czyli podsumowując na 9 tierów mamy 2 Japończyków (Umikaze, Zuiho), 1 Amerykańca (Midway) i 6 Rusków(Aurora,Imperator Mikołaj ,Ogniewoj, Kijów, Taszkient, Udałoj)! ...przy czym na chwile obecną Sowieckie drzewko jest ostro niekompletne, więc zapewne wynik dla innych nacji może się pogorszyć. Żeby być sprawiedliwym, należy wyniki 9 i 10 tieru traktować lekko z przymrużeniem oka, z powodu liczby graczy...Patrząc tak, można powiedzieć, że byłoby to śmieszne, gdyby nie było straszne. Osobiście uważam, że ci ludzie mają jakiś kompleks i powinni udać się po pomoc...ale cóz.

Mogło by mnie to nie ruszać, bo nimi nie gram (Sowietami), ale muszę niestety grać przeciw nim...:sceptic:.

Ofc, nie wszystko to premki, ale pokazuje pewien kierunek...u nich wszystko musi być najlepsze i tyle. (przypominam, że to gra akurat rosyjska...co by nie było, bo rosyjskie studio WG za nią odpowiada)

Edited by DRACOOLLA

Alpha Tester, In AlfaTesters
7,303 posts

No nie tak szybko...proszem pana...ogranicz wyszukiwarkę do 50% najlepszych graczy i masz:

A dlaczego mam to ograniczać? Którzy to są najlepsi gracze? I dlaczego 50% z nich ma być reprezentatywne dla całego serwera?

Mówimy o statystykach okrętu a nie o 50% najlepszych graczy. I dlaczego akurat 50, a nie 60 czy 40? Jakiekolwiek ograniczanie jest zwykłą manipulacją to udowodnienia jakiejś wydumanej tezy. Na przykład mogę ogranicznyć wyszukiwarkę do graczy grających tylko amerykańskimi okrętami i na tej podstawie uznać że amerykańskie są op.

Ofc, nie wszystko to premki, ale pokazuje pewien kierunek...u nich wszystko musi być najlepsze i tyle. (przypominam, że to gra akurat rosyjska...co by nie było, bo rosyjskie studio WG za nią odpowiada)

I dlaczego w takim razie nie jest? Sam sobie przeczysz pisząc że do IV tieru DD ssą, później są dobre - to albo wszystko albo część, nie?

Weekend Tester
692 posts
3,629 battles

A dlaczego mam to ograniczać? Którzy to są najlepsi gracze? I dlaczego 50% z nich ma być reprezentatywne dla całego serwera?

Mówimy o statystykach okrętu a nie o 50% najlepszych graczy. I dlaczego akurat 50, a nie 60 czy 40? Jakiekolwiek ograniczanie jest zwykłą manipulacją to udowodnienia jakiejś wydumanej tezy. Na przykład mogę ogranicznyć wyszukiwarkę do graczy grających tylko amerykańskimi okrętami i na tej podstawie uznać że amerykańskie są op.

I dlaczego w takim razie nie jest? Sam sobie przeczysz pisząc że do IV tieru DD ssą, później są dobre - to albo wszystko albo część, nie?

A to dla tego, aby wyeliminować niemiarodajne rekordy z jedną bitwą...ograniczenie wprowadza do wyniku tylko graczy, ktozy rozegrali min 20 bitew na danym okręcie.

co do tzw ssania na tierach 1-4...do 4 tieru można przejść w ciągu 1-2 dni gry...

Ograniczenie to eliminuje (albo chociaż ogranicza)również  wpływ WG na szanse na zwycięstwo. bo do tego, to się pośrednio dawno temu już przyznało, poprzez mechanizm losowań.

co do tzw ssania na tierach 1-4...do 4 tieru można przejść w ciągu 1-2 dni gry...a z tierów 2-4, tak czy inaczej w 2 przypadkach pierwsze miejsca okupuja okręty jedynie słusznej nacji.

I nadal przypominam, że puki co ich drzewko to raczej dopiero gałązka...A wszystko inne, powyżej max 6 tieru, to będą chusteczkowe projekty, do których statystyki będą dobierane w barze, przy piwie, czy czym tam się akurat raczą. to kwestia czytania statystyk.

W innym przypadku, czytając "jak leci", powiela się głupoty w stylu:   3 typy kłamstw, klamstwo, duże kłamstwo i ststystyka. Tyle,że takie myślenie, to wynik braku wiedzy.

EDIT. jutro jeszcze raz przejrze tamtego posta, bo być może wynikną poprawki...możliwe, że się zagalopowałem. nie tryle, co do zasady, co do danych źródłowych.

Edited by DRACOOLLA

[CRAB]
Beta Tester
113 posts
8,268 battles

Pomyłka w niedzielę będzie

A przypadkiem nie pomyliłeś okrętów? Bo tutaj z tego co widzę, to chodzi o Warspite.  Na WG "ŁotoMoto" nigdzie nie widzę ofert sprzedaży Torpizza.
Edited by ZygZag

[CRAB]
Beta Tester
113 posts
8,268 battles

A to dziękuję za info. +1. Topizz przyda się w porcie. Nie wiem do czego, ale się przyda. Na pewno...

Facepalm.gif

Edited by ZygZag

7,303 posts

co do tzw ssania na tierach 1-4...do 4 tieru można przejść w ciągu 1-2 dni gry...

A jaki to ma związek z domniemanym faworyzowaniem jednej nacji? 

.a z tierów 2-4, tak czy inaczej w 2 przypadkach pierwsze miejsca okupuja okręty jedynie słusznej nacji.

Tylko w przypadku ograniczenia które sam wymyśliłeś. Ja wymyślę jakieś inne i rezultat też będzie inny.

Beta Tester
1,165 posts
8,217 battles

A jaki to ma związek z domniemanym faworyzowaniem jednej nacji?

Tylko w przypadku ograniczenia które sam wymyśliłeś. Ja wymyślę jakieś inne i rezultat też będzie inny.

Obaj macie racje.

Ty masz rację, przy założeniu, że bierzesz pod uwagę wszystkie dane statystyczne, z uwzględnieniem totalnych nieogarów, przypadkowych wyników itd. Taki obraz obejmuje "wszystko", ale prowadzi do mylnych wniosków. Na tej zasadzie, zakładając że zarabiasz średnią krajową i ktoś dobierze do wyliczeń jeszcze zarobki dyrektora dużej firmy, który ma pensję 100 tys. zł, wg wyliczeń średnio zarabiacie po pięćdziesiąt parę tysięcy.

Oczywiście o kant .... potłuc taką statystykę. Dlatego np. by uzyskiwać sensowny obraz w poważnych badaniach stosuje się np. medianę a nie średnią arytmetyczną, czy korzysta z percentyli.

DRACOOLLA ma rację, przy założeniu wprowadzeniu całkiem sensownego kryterium (jakieś trzeba było przyjąć) 50% najlepszych graczy, by dostać wyniki których absurdalność nie woła o pomstę do nieba.

Jak sądzę, nie przekonacie się wzajemnie :) Osobiście jest mi bliższe podejście DRACOOLLA...

7,303 posts

DRACOOLLA ma rację, przy założeniu wprowadzeniu całkiem sensownego kryterium (jakieś trzeba było przyjąć) 50% najlepszych graczy, by dostać wyniki których absurdalność nie woła o pomstę do nieba.

Są absurdalne, gdyż nie biorą pod uwagę wielu czynników. Po pierwsze, samo WR nie świadczy o tym czy jakiś okręt jest op czy nie, tylko jak nim grają gracze. Tirpitz który jest rewelacyjny ma WR niższe od Chestera czy Karlsruhe. To świadczy że jest od nich gorszy? Po drugie dobrzy gracza na Imperatorach czy innych Aurorach grają głównie przeciwko niskim tierom, na które raczej inni dobrzy gracze nie schodzą żeby sobie pofarmić kasę na Kawachi czy innym Chesterze, więc i wyniki na tych okrętach będą mieli dobre.

No i trzeba udowadniając jakąś teorię trzeba być konsekwentnym, czyli albo ona jest prawdziwa i wszystkie radzieckie są przegięte,  albo jest fałszywa - bo Kijów i Imperator jest op a tiery 1-4 ssą; nie rozumiem co wnosi do tego argument "bo tier 1-4 się przechodzi w 2 dni"

Pytanie nieco z tyłka pewnie - jak mogę na tej stronie ustawić żeby mi pokazywało tylko statystyki okrętów dla 50% najlepszych graczy, i kogo uznać za najlepszych graczy?

Weekend Tester
692 posts
3,629 battles

Pytanie nieco z tyłka pewnie - jak mogę na tej stronie ustawić żeby mi pokazywało tylko statystyki okrętów dla 50% najlepszych graczy, i kogo uznać za najlepszych graczy?

W kwestii szybkiego przechodzenia przez początkowe Tiery, chodziło mi o to, że przeważnie nie grywa się na nich za długo. Są oczywiście WYJĄTKI, dla ktorych niskie tiery to podstawa, byłi i w WOT-ie. Niemniej, produkcje WG skupiają uwagę na tierach 5-10...pozostałe traktując raczej w kategorii przedsionka.

co do wybierania procentów , to niestety ta opcja dostępna jest dopiero przy wybraniu na przykład konkretnego niszczyciela. Pokazuje ci wtedy pozostałe niszczyciele z danego tieru i możesz skokowo wybrać, czy pokazać ma wszystkich, czy właśnie z ograniczeniem procentowym...z tym,że wtedy nie pokazują się liczby bitew.

Tu wychodzi słabość brania pod uwagą wszystkich. Patrząc tylko na to wychodziłoby, że na 5 tierze najlepszym krążownikiem jest Marblehead z 64% zwycięstw, zaś najgorszym  jest ....Marblehead Lima z 48%...obaj wiemy, że to niedorzeczność, bo to dokładnie te same okręty, a różnią się tylko nazwą...ale różnice widać jak się spojży na próbę...Lima ma próbę 242, co wypacza jej statystykę...podstawowy Marblehead ma próbę 1574...co również tak na prawdę nie jest za dobrze...ale na pewno lepiej. Gdyby próba była ponad 100000, wynik na pewno zbiżyłby się do tych Omachy, czy Murmańska. Odstający wynik Furutaki wprost wynika z tego, że przed poprawą był to jeden z najgorszych okrętów w drzewkach..teraz długo będzie gonić reszte, Tak samo, po nerfie Kijowa, niestety wpływu na TYCH danych już nie będzie się dało zaobserwować. Nadzieja w tym,że WG ma lepsze możliwości analizy

Edited by DRACOOLLA
  • Cool 1

7,303 posts

Nadzieja w tym,że WG ma lepsze możliwości analizy

Wątpię. W WoWp 2,5 roku temu WG ustawiło balans tak że niemieckie samoloty zrobione zostały totalnie z kosmosu, jeden ogarnięty gracz na niemieckim ciężkim myśliwcu był w stanie wygrać z całą 15-osobową drużyną wroga, i do tej pory nie mogą balansu przywrócić, co moim zdaniem było jedną z głównych przyczyn upadku tamtej gry. Bo ile można tymi Niemcami latać? Więc widząc co tam się dzieje, gdzie od początku otwartej bety czyli sierpień 2013 balans wygląda tak: 1 - Niemcy 2 - Amerykanie, 3 - Brytyjczycy, 4 - ZSRR, 5 - Japonia, dość krytycznie podchodzę do wszystkich teorii "OMG ruskie OP!!!"

Weekend Tester
692 posts
3,629 battles

Wątpię. W WoWp 2,5 roku temu WG ustawiło balans tak że niemieckie samoloty zrobione zostały totalnie z kosmosu, jeden ogarnięty gracz na niemieckim ciężkim myśliwcu był w stanie wygrać z całą 15-osobową drużyną wroga, i do tej pory nie mogą balansu przywrócić, co moim zdaniem było jedną z głównych przyczyn upadku tamtej gry. Bo ile można tymi Niemcami latać? Więc widząc co tam się dzieje, gdzie od początku otwartej bety czyli sierpień 2013 balans wygląda tak: 1 - Niemcy 2 - Amerykanie, 3 - Brytyjczycy, 4 - ZSRR, 5 - Japonia, dość krytycznie podchodzę do wszystkich teorii "OMG ruskie OP!!!"

A widzisz...ale to może być kolejny kamyczek...bo jak wiesz, za WoWP odpowiada z kolei Ukraińskie studio WG...Ich miłość do swych braci ze wschodu jest wręcz legendarna...(to akurak znam z autopsji...i to z kontaktów z ludźmi raczej starszych nawet chyba ode mnie...)..:teethhappy:

7,303 posts

A widzisz...ale to może być kolejny kamyczek...bo jak wiesz, za WoWP odpowiada z kolei Ukraińskie studio WG...Ich miłość do swych braci ze wschodu jest wręcz legendarna...(to akurak znam z autopsji...i to z kontaktów z ludźmi raczej starszych nawet chyba ode mnie...)..:teethhappy:

Też znam z autopsji, moja dziewczyna jest Ukrainką, ale z tą miłością jest różnie. I tak i nie.

Co do WoWp, Persha jest tylko wykonawcą, nie sądzę żeby mieli aż taką autonomię żeby mogli robić co im się tylko podoba, bez żadnego wpływu WG.

Players
67 posts
27,957 battles

Możliwe, ale jest 2x za każde zwycięstwo w którym sie ma 3 zatopione okrety.

To jest w formie nagrody.

W sumie nie czytałem tego wcześniej, a tez zaskoczyło mnie 2x exp 

Players
136 posts
1,477 battles

ta misja to powinno być x5 exp bo to nie jest za darmo tylko trzeba te 3 okręty zatopić, a to już wymaga trochę wprawy. Przynajmniej jak ja jestem casualowym graczem i nie robię co bitwę 3ch fragów.. a granie w weekend też do super przyjemnych nie należy (w 2 dni już 4x zostałem zniszczony przez swojego z teamu).

Co do Tirpiza, za 15min niby ma być w sklepie? 

szkoda że dają ceny zaporowe, bo na prawdę chciałem mieć go w swoim porcie, a przy moich zarobkach poniżej średniej krajowej i ze świętami przed nosem ciężko sobie pozwolić na taki zakup.. To już chyba wolę te około 300zł odłożyć na jakiś podzespół do nowego kompa którego planuje zakup w przyszłym roku.
Bo jak najlepiej gra mi się pancernikami, tak jak widzę przyszły patch - World of Destroyer to chyba nie byłby dobry ruch kupować pancernik.

Edited by Hiobe

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.