Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Elbereth

Anime w służbie armii

27 comments in this topic

Recommended Posts

[ARES-]
Sailing Hamster
1,543 posts
8,268 battles

Szczerze żałuję, że wykopuję temat który ostatnio umarł śmiercią naturalną, czyli znudził się hejterom, dotyczący skórek z Aoki Hagane w WoWsie, ale trafiłem na fany artykuł. Serdecznie polecam, zwłaszcza hejterom!

http://www.newyorker.com/culture/culture-desk/japans-cute-army

Nie żebym "hejtował" ( cokolwiek to oznacza), ale może off topic będzie właściwym miejscem na tego typu wynaturzenia. Bo cokolwiek sobie Japończycy na broni pomalują, to w żaden sposób na rozgrywkę w WOWS nie wpływa.

[BSW]
Beta Tester
822 posts
7,891 battles

Skoro umarł to po co wykopujesz trupa.

Players
1,911 posts
5,955 battles

Ale panowie, pomyślcie na poważnie. Takie malunki są świetne do walki psychologicznej, przeciwnik który zobaczy tak pomalowany sprzęt, ze śmiechu nie będzie w stanie dobrze wycelować.

• Cool 1

[BSW]
Beta Tester
822 posts
7,891 battles

A za sterami kogoś ubranego jak na malunku. 

PS czy nasi fascynaci tego typu rzeczami też się czasami w coś takiego przebierają? Chętnie bym zobaczył takie fotki.

[PWS]
Beta Tester
798 posts
9,892 battles

Anime w czymkolwiek poza  anime, OK ,ale  jak dadzą filtr,  który pozwoli, żebym  w trakcie  starcia widział co najwyżej okręt bez  kamo, albo  zastępował go pierwszym lepszym kamuflażem , który jest kamuflażem, a nie wydalinami  jednorożca, właściciele takich cudownych okrętów , mogą się na nie patrzeć, mogą się na ich widok samouszczęsliwiać, mogą  do nich  mówić, ale nie katujcie tym nikogo więcej, co obserwujcie na swoich monitorach to wasze, ale naprawdę wiele osób taka estetykę uznaje za uwłaczająca godności i  infantylną i mogą zwyczajnie nie tyle  nie chcieć grać w takich kamuflażach, ba  na pewno tego nie zrobią  ,ale  nie chcieć grać w ekipie gdzie  okręty wyglądają jak uciekinierzy z  fabryki Willego Wonka. Widzę sporo reklam ostatnio gry a'la WoT z takimi fikuśnymi futurystycznymi czołgami, prosta gra   dziwna estetyka, dziwne  bronie, produkcja czysto for fun, ale uczciwie prezentująca swój poziomi aspiracje  zróbcie taki tryb gry w Wows, gdzie  pomalowane  cudaki mogą sobie grać, bez  wpędzania  ludzi w  padaczkę ekranową ,albo ataki migreny.

Co do w ogóle malowania pojazdów w grafitti ,smutny znak wewnętrznej atrofii w  jednostkach wojskowych, zwłaszcza krajów  wysoko rozwiniętych  ,które nie maja co z nimi zrobić, bo zrobiły wszystko ,żeby ich nie ożywać i trzymają owczarki niemieckie pozbawione  zębów oraz  organów odpowiedzialnych za produkcję  testosteronu, od czasu  do czasu je  tresują na jakichś manewrach  wydając miliony i na tym koniec. Z  kim  ostatnio wojowali Japończycy  po 1945??  Dumny naród z tradycjami wojskowymi dłuższymi niż nasze kojarzymy teraz z sushi , sake, playstation, sony , anime, przepracowanymi znerwicowanymi ludźmi śpiącymi w czopkach, bo nie mają kiedy wrócić do domu i to tyle. Przykre ,ze chyba  nie zostało wiele instytucji, które zachowały kręgosłup zasad i jasny cel działania.    

• Cool 2

Alpha Tester
1,340 posts
9,269 battles

Zastanawiam się czy którykolwiek z was przeczytał ten artykuł. A co do cosplayu... Trzeba tylko dobrze umieć szukać. 

http://www.repostuj.pl/post/cosplay-galeria-ladna-pani

Nie żebym "hejtował" ( cokolwiek to oznacza), ale może off topic będzie właściwym miejscem na tego typu wynaturzenia. Bo cokolwiek sobie Japończycy na broni pomalują, to w żaden sposób na rozgrywkę w WOWS nie wpływa.

Kolego Anhelli. To akurat nie zdarzyło się na forum, tylko na portalu, ale wątpię, żeby ktoś wracał do starych ogłoszeń, więc musiałem napisać to tutaj, jest większa szansa, że to przeczyta. Był sobie taki kolega IntergalaktycznyCygan, który narzekał dla samego narzekania, cycuję:

Wybacz ale nie zgodzę się z toba. Szanuję japończyków nawet bardziej od niemców i dla mnie robienie bajeczek na podstawie ich floty i dzielnych marynarzy którzy oddali swoje żywota za obronę ich ojczyzny jest dla mnie oburzające! Ciekawe jakbyś zareagował na wieść o podobnej bajeczce np o powstaniu warszawskim?

A jako że nie lubię się narzucać ludziom, i parapetom też, zamiast wkurzać go privem, wole napisać topic.

Alpha Tester
1,340 posts
9,269 battles

Anime w czymkolwiek poza  anime, OK ,ale  jak dadzą filtr,  który pozwoli, żebym  w trakcie  starcia widział co najwyżej okręt bez  kamo, albo  zastępował go pierwszym lepszym kamuflażem , który jest kamuflażem, a nie wydalinami  jednorożca, właściciele takich cudownych okrętów , mogą się na nie patrzeć, mogą się na ich widok samouszczęsliwiać, mogą  do nich  mówić, ale nie katujcie tym nikogo więcej, co obserwujcie na swoich monitorach to wasze, ale naprawdę wiele osób taka estetykę uznaje za uwłaczająca godności i  infantylną i mogą zwyczajnie nie tyle  nie chcieć grać w takich kamuflażach, ba  na pewno tego nie zrobią  ,ale  nie chcieć grać w ekipie gdzie  okręty wyglądają jak uciekinierzy z  fabryki Willego Wonka. Widzę sporo reklam ostatnio gry a'la WoT z takimi fikuśnymi futurystycznymi czołgami, prosta gra   dziwna estetyka, dziwne  bronie, produkcja czysto for fun, ale uczciwie prezentująca swój poziomi aspiracje  zróbcie taki tryb gry w Wows, gdzie  pomalowane  cudaki mogą sobie grać, bez  wpędzania  ludzi w  padaczkę ekranową ,albo ataki migreny.

Co do w ogóle malowania pojazdów w grafitti ,smutny znak wewnętrznej atrofii w  jednostkach wojskowych, zwłaszcza krajów  wysoko rozwiniętych  ,które nie maja co z nimi zrobić, bo zrobiły wszystko ,żeby ich nie ożywać i trzymają owczarki niemieckie pozbawione  zębów oraz  organów odpowiedzialnych za produkcję  testosteronu, od czasu  do czasu je  tresują na jakichś manewrach  wydając miliony i na tym koniec. Z  kim  ostatnio wojowali Japończycy  po 1945??  Dumny naród z tradycjami wojskowymi dłuższymi niż nasze kojarzymy teraz z sushi , sake, playstation, sony , anime, przepracowanymi znerwicowanymi ludźmi śpiącymi w czopkach, bo nie mają kiedy wrócić do domu i to tyle. Przykre ,ze chyba  nie zostało wiele instytucji, które zachowały kręgosłup zasad i jasny cel działania.    

Kolego Wściekły, polecam powrót do podstawówki albo gimnazjum i ponowną naukę czytania za zrozumieniem. Ten stek bzdur który tutaj napisałeś, jest poprawny tylko w jednym: "naprawdę wiele osób taka estetykę uznaje za uwłaczająca godności i  infantylną i mogą zwyczajnie nie tyle  nie chcieć grać w takich kamuflażach". A i tutaj nie do końca, bo sporo osób wyraziło zainteresowanie tymi kamuflażami nawet pomimo nie bycia fanami anime, choćby ze względu na misje prowadzące do ich zdobycia, o ile będą skonstruowane w sensowny sposób. Przeczytaj jeszcze raz informację o evencie na portalu i artykuł który podesłałem, napisz nowy post, a wtedy może przyznam ci rację.

Sailing Hamster
1,491 posts
958 battles

A może Edzio lubi wykopywać trupy? Jak ktoś mu zazdrości niech sobie swojego/swoją wykopie!!!!1111

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,411 posts

Wściekły ma rację.

Gdzie? Tam gdzie robi zarzut z tego że Japończycy nie prowadzą z nikim wojny od 1945? Że skupili się na życiu w pokoju, rozwijaniu technologii i w krótkim okresie czas z jednego z zacofanych narodów stali się jednym z najbardziej rozwiniętych? Jacy oni głupi, przecież mogli napadać i mordować sąsiadów, a tymczasem im tylko sushi i sony w głowie...

Nimitz, ogarnij się, jesteś jeszcze młody i no, wiadomo, ale właśnie ze względu na wiek jest jeszcze szansa dla ciebie. Zacznij odróżniać brednie od wartościowych tekstów.

[WG-EU]
WG Team
2,278 posts
5,018 battles

Podejrzewam, że pół Azji nie może odżałować tego jak Japończycy stali się pokojowi. [/ironia]

Weekend Tester
6,159 posts
4,329 battles

Podejrzewam, że pół Azji nie może odżałować tego jak Japończycy stali się pokojowi.

:fishpalm:

@Grey

Chodziło mi o anime, nie o te brednie o wojnach.

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Podejrzewam, że pół Azji nie może odżałować tego jak Japończycy stali się pokojowi. [/ironia]

Ewidentnie im nie dowierzają, czego dowodzi awantura o "niszczyciele lotnicze" czy jak tam sobie nazwali te lotniskowce. Przecież to czysto ofensywna broń.

Edit: O, nowe emoty :look:

Edited by Vanhal

[AKI]
Players
4,147 posts
7,124 battles

Z  kim  ostatnio wojowali Japończycy  po 1945??  Dumny naród z tradycjami wojskowymi dłuższymi niż nasze kojarzymy teraz z sushi , sake, playstation, sony , anime, przepracowanymi znerwicowanymi ludźmi śpiącymi w czopkach, bo nie mają kiedy wrócić do domu i to tyle. Przykre ,ze chyba  nie zostało wiele instytucji, które zachowały kręgosłup zasad i jasny cel działania.    

:fishpalm:....

To nazywa się rozwój

Edited by FM6a

[PWS]
Beta Tester
798 posts
9,892 battles

Gdzie? Tam gdzie robi zarzut z tego że Japończycy nie prowadzą z nikim wojny od 1945? Że skupili się na życiu w pokoju, rozwijaniu technologii i w krótkim okresie czas z jednego z zacofanych narodów stali się jednym z najbardziej rozwiniętych? Jacy oni głupi, przecież mogli napadać i mordować sąsiadów, a tymczasem im tylko sushi i sony w głowie...

Nimitz, ogarnij się, jesteś jeszcze młody i no, wiadomo, ale właśnie ze względu na wiek jest jeszcze szansa dla ciebie. Zacznij odróżniać brednie od wartościowych tekstów.

Uwielbiam jak ktoś wyrywa zdanie kontekstu i dopisuje ideologie. Jak to pisałem chodziło o stan armii jako takich  w czasie  pokoju,a że rzecz się tyczy Japończyków zostałem przy ich przykładzie  tak ślicznie zilustrowanym tym obrazkiem . Armie większości krajów rozwiniętych, silnych ekonomicznie i gospodarczo ustosunkowanych  niestety cierpią na wielu polach, wizerunek jest  jednym z nich , straszną rzeczą jest jeśli minister obrony musi przepraszać ,za fakt użycia słów nasza  armia, a nie  siły samoobrony -  padłem ,  potem to  This is about the least threatening display of force I’ve ever seen, już nie wstałem.  Przepraszam ,ale  próba wmówienia mi ,że  budowanie niegroźnego wizerunku armii za pomocą malunków to zdrowe, nie uda się.Do tego oni mówią, że im z tym dobrze ,a  stare czasy odmalowali w osobie sfrustrowanego nacjonalisty. Smutny artykuł o bardzo smutnej tendencji w świecie, który wyraźnie zapomniał do czego pewne rzeczy służą  NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE  NAMAWIAM DO ICH UŻYWANIA , ALE SKORO W DOBIE ROZWOJU I POKOJU NIE WIEMY CO Z NIMI ZROBIĆ, NICH ODEJDĄ UBRANI W MUNDUR I SZABLE U BOKU ,A NIE W STROJU PENSJONARKI,  no ale czego ja chcę , skoro są ludzie ,dla których mięso rośnie  w supermarkecie, to armia  może się niedługo kojarzyć  tylko z amerykańskim kinem i malunkami na helikopterach , widać takie czasy. 

@Elbereth przeczytałem co tam poleciłeś , tylko  jak Kargul nie bardzo wiem po co podszedłem do płota, skoro już w pierwszym zdaniu mojej pierwotnej wypowiedzi iście w europejskim duchu mullti - kulti  zgodziłem się , niech sobie anime  będzie,  z jednym maleńkim "ale", bo uważam ,że Wows mimo ,że to gra dotyka realiów, które dobrze wyglądają pokryte  solą morską  i rdzą, natomiast źle w pastelach i boje się ,że produkcja  która zaczęła  z dość wysokiego C , którą polubiłem  musi tak szybko sięgać po nisze  kulturowe, żeby zapewnić sobie popularność. Doskonale wiem, ze brzmię jak partyjny beton, którego po nocach ktoś  okładał na zmianę butem oficerskim i dziełami zebranymi  ojców  pewnego ustroju, ale  armia powinna wysyłać konkretne sygnały,a gra o  okrętach wojennych, powinna wyglądać jak gra o okrętach a nie jak  >>>>.  ( bo znów przyjdzie  ten nadwrażliwy moderator)   

Edited by WscieklyPL01

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,411 posts

straszną rzeczą jest jeśli minister obrony musi przepraszać ,za fakt użycia słów nasza  armia, a nie  siły samoobrony -  padłem 

Straszną, fakt. Tobie to też spędza sen z oczu? Myślałem że tylko ja tak mam, że nie śpię przez to po nocach. Tragedia niewyobrażalna, trzeba zadać temu ministrowi zasadnicze pytanie: jak żyć??

This is about the least threatening display of force I’ve ever seen, już nie wstałem.  Przepraszam ,ale  próba wmówienia mi ,że  budowanie niegroźnego wizerunku armii za pomocą malunków to zdrowe, nie uda się.Do tego oni mówią, że im z tym dobrze ,a  stare czasy odmalowali w osobie sfrustrowanego nacjonalisty.

Obawiam się że mylnie coś interpretujesz - nikt tobie niczego nie próbuje wmówić, co więcej, zakładam że nikt tam nawet nie wie o twoim istnieniu. No a skoro oni mówią że im z tym dobrze to najpewniej znaczy że im z tym dobrze. Tutaj mam uzasadnione podejrzenie że jednak ludzie kierujący armią japońską mają do tego większe kompetencje niż ty. 

NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE  NAMAWIAM DO ICH UŻYWANIA , ALE SKORO W DOBIE ROZWOJU I POKOJU NIE WIEMY CO Z NIMI ZROBIĆ, NICH ODEJDĄ UBRANI W MUNDUR I SZABLE U BOKU ,A NIE W STROJU PENSJONARKI, 

Patrz wyżej - ludzie wybrani do decydowania o tym co ma się dziać a japońską armią mają do tego większe kompetencje niż ty. Tak zdecydowali i tak im dobrze, a że jakiemuś Wściekłemu z forum WoWs się to nie podoba - no cóż, nie sądzę żeby im to jakoś zrujnowało życie.

armia  może się niedługo kojarzyć  tylko z amerykańskim kinem i malunkami na helikopterach , widać takie czasy. 

No niestety takie czasy jeszcze nie nastały, wiesz, wielu ludziom armia kojarzy się z przemocą, gwałtami, rabunkami, ludobójstwem, dyktaturą i tym podobnymi rzeczami, których na co dzień doświadczają. Pewnie byłoby dla tych ludzi nie do zniesienia gdyby armia kojarzyła im się tylko z amerykańskimi filmami. Czego im i całemu światu serdecznie życzę.

• Cool 1

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

W końcu dodali facepalm. :great:

:fishpalm:

Ledwo widać ten facepalm, musiałem przeczytać opis, żeby się zorientować, co to.

straszną rzeczą jest jeśli minister obrony musi przepraszać ,za fakt użycia słów nasza  armia, a nie  siły samoobrony -  padłem

Mają w konstytucji zapisany zakaz posiadania armii. Za nieznajomość lub lekceważenie konstytucji własnego kraju ministrowi przepraszać wypada.

Przepraszam ,ale  próba wmówienia mi ,że  budowanie niegroźnego wizerunku armii za pomocą malunków to zdrowe, nie uda się.Do tego oni mówią, że im z tym dobrze ,a  stare czasy odmalowali w osobie sfrustrowanego nacjonalisty

Nie masz za co przepraszać, japońskie Siły Samoobrony nie wiedzą nawet o Twoim istnieniu i nic Ci wmówić nie usiłują. A malunki malunkami, ale bądź pewien, że każdego kto siedzi w temacie raczej interesuje na czym te malunki namalowane są. Coś jak kwiaty w lufach karabinów, nadal można w każdym momencie wystrzelić. Co do sfrustrowanych nacjonalistów to poczytaj sobie o historii Japonii od restauracji Meiji to dowiesz się dlaczego.

niech sobie anime  będzie,  z jednym maleńkim "ale", bo uważam ,że Wows mimo ,że to gra dotyka realiów, które dobrze wyglądają pokryte  solą morską  i rdzą, natomiast źle w pastelach i boje się ,że produkcja  która zaczęła  z dość wysokiego C , którą polubiłem  musi tak szybko sięgać po nisze  kulturowe, żeby zapewnić sobie popularność. Doskonale wiem, ze brzmię jak partyjny beton, którego po nocach ktoś  okładał na zmianę butem oficerskim i dziełami zebranymi  ojców  pewnego ustroju, ale  armia powinna wysyłać konkretne sygnały,a gra o  okrętach wojennych, powinna wyglądać jak gra o okrętach a nie jak  >>>>.  ( bo znów przyjdzie  ten nadwrażliwy moderator)   

Tak chciałem zauważyć, że jak już mówimy o niszach kulturalnych to akurat fanów anime jest sporo więcej na świecie niż fanów marynarki wojennej, a jak widać z for poszczególnych serwerów tej gry jedno łączy się z drugim całkiem często. Masz prawo rzecz jasna nie lubić czego zechcesz, ale przecież wszystkie obiekcje co do widoczności i patrzenia na ręce poszczególnym pracownikom WG już zostały wyjaśnione.

A tak w ogóle to powinniśmy się wstrzymać z sądami do momentu w którym się cały event zacznie, bo jak znam Wargaming to góra urodzi mysz.

Alpha Tester
1,340 posts
9,269 battles

Miło się czyta posty ludzi myślących i czytających ze zrozumieniem, ja tylko dodam od siebie cztery cycaty z tamtego artykułu:

"The use of cute iconography around weaponry can unsettle Western viewers, who mistake it for an appeal to children."

Zarzut pierwszy: To co u nas wydaje się skierowane do dzieci, dla kogoś kto się na tym nie zna lub patrzy tylko na wygląd, często wcale takie nie jest.

" This spring, the hawkish Prime Minister Shinzo Abe was forced to issue a public apology after referring to “our military” instead of the standard “our self-defense forces” during a budget-committee meeting. A few months later, he escalated the situation by ending the nation’s long-standing ban on sending Japanese troops overseas. "

Zarzut drugi: Wściekły mógł zacytować dłuższy fragment :)

"Thus kawaii mascots, whether miniskirted girls or bunny-rabbit decoy launchers, are both a reflection of pop-cultural trends and a way to defuse the very touchy issues surrounding the military’s undeniable presence. Put another way, the time to get worried is when the branches of the Japanese military abandon their kawaii trappings, because that would signal that citizens and soldiers had made their peace with the subject."

Zarzut trzeci: Wygląda na to, że społeczeństwo Japonii zaczyna się budzić po porażce w IIWŚ. Jak to było w "Ostatnim Samuraju": "To dzikusy z łukami i strzałami. Których jedynym zajęciem przez ostatnich 1000 lat była wojna."

"And then, as if to punctuate the thought, the Eastern Army Band launched into song. It was the overture from “Star Wars.”"

A tu bonus :)

I prawda, któryś z modów mógłby przenieść ten temat do offtopu, zamieszanie już wywołałem, nie chcę zaśmiecać forum WoWSa NESI bardziej niż już jest.

[PWS]
Beta Tester
798 posts
9,892 battles

A tak w ogóle to powinniśmy się wstrzymać z sądami do momentu w którym się cały event zacznie, bo jak znam Wargaming to góra urodzi mysz.-  :medal:Z tym się zgodzę w zupełności , bo o ile  nasze dywagacje na temat  miejsca militaryzmu w obecnych realiach uznaje za stymulujące, to na  omawianie efektów,  przyjdzie czas . Musze tez odkurzyć Henshall'a  bo od czasu studiów w szafie leży. @Elbereth  istnieje  jakaś książka  stricte o historii japońskiej animacji trendy odłamy,  ale ksiązka nie fora to rzuce okiem.     

[WG-EU]
WG Team
2,278 posts
5,018 battles

Prawdę mówiąc, to całe to moe i kawaii i tak dalej zatacza coraz szersze kręgi...

Amelianvs.jpg

Amelianvs.jpg

[AKI]
Players
4,147 posts
7,124 battles

Prawdę mówiąc, to całe to moe i kawaii i tak dalej zatacza coraz szersze kręgi...

Amelianvs.jpg

W 100% zgodne z prawdą historyczną

#potwierdzoneinfo

PS co to za kołek?

Edited by FM6a

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.