Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Madrian_PL

Problem z grą - synchronizacja z serwerem?

13 comments in this topic

Question

Players
3 posts
34 battles

Witam.

Po przygodach w WOT, WOWp, przyszedł czas na WOWs.

Niestety pojawił się mały problem, który trwa od pierwszej potyczki morskiej.

Objaw jest następujący. Ok. połowy bitwy, mój statek nagle się zatrzymuje w miejscu, choć gra trwa nadal.

Dane prędkości wskazują, że płynie, skręca itd. Inne statki także przez chwilę "stoją".

Po chwili wszystko znów rusza, ale... Statek przestaje mnie słuchać. Pływa bokiem, działa się kręcą nie tam gdzie celuję.

Pozycja statków (innych też) jest inna niż w rzeczywistości. Komunikat pokazuje mi zdobywanie strefy a ja jestem od strefy kilka kilometrów (choć płynąłem kursem na nią).

Celuję burtą w inny statek, a strzela tylko jedna bateria (dziób lub rufa, jakby statek był obrócony). Wróg jest blisko, strzelam wprost w niego - pociski wszystkie w wodzie. Wróg strzela gdzieś w bok - ja dostaję.

I tak jest do końca bitwy. 

Jak się przy takim zatrzymaniu szybko zatrzymam, to później różnice nie są bardzo drastyczne, ale o grze nie ma mowy.

Wygląda to tak, jakby klient przestał odbierać informacje z serwera lub odbierał je z ooooogromnyyyyym lagiem (kilka, kilkanaście sekund).

Czy można coś na to poradzić? W WOT wydaje mi się, że jest opcja synchronizacji działań klienta z serwerem - w WOWs nie widzę nic takiego.

Miał ktoś takie przypadki? Wiem, że w gra w fazie "początkowej", ale chyba po 2 poprzednich produkcjach, to komunikacja sieciowa powinna być jak z pod igły...

Jest jakiś sposób by to poprawić lub uniknąć?

Pozdrawiam.

• Cool 1

12 answers to this question

Recommended Posts

• 0
[AKI]
Players
4,147 posts
7,130 battles

Statek to nie to samo co okręt marynarki wojennej

A teraz uciekam zanim przyjdzie Greyshark... :hiding:

A tak na serio jaki masz ping? (lewy górny róg w bitwie) i czy miga obok tego kropeczka LAG kiedy pojawia się ten problem?

• 0
[ZGZ]
Weekend Tester
1,858 posts
8,449 battles

Co do  takich różnych trudności z grą, to od paru dni w co którejś bitwie ping wariuje mi na maksa, potrawi wskakiwać na 300-700 ( nic nie działa w tle i nawet antywir wyłączony) jedna gra ok w drugiej padaka. Co ciekawe najczęściej na niskich tierach ( Tachibana i Umikaze). Zaobserwował ktoś coś podobnego?

• 0
Beta Tester
822 posts
7,891 battles

Tak. Bywa że ping mam 700-900 okręt stoi przez 5 sec a potem jak wystrzelony z procy płynie do przodu. Strzelać się nie da przy czymś takim.

• 0
Players
3 posts
34 battles

Ping mam niski. Rzędu 50-80.

U mnie niestety nie ma typowych objawów laga. 

Gra trwa prawidłowo. Okręty strzelają, dostają, czasem nawet jak strzelę w morze na ślepo - dostaję punkty za trafienie.

Ale... Klient nie uaktualnia pozycji innych okrętów, ani mojej własnej.

Pozycje są uaktualniane dopiero w momencie zatopienia jakiejś jednostki - nagle się po prostu pojawia w miejscu zatopienia.

Tak samo z moim okrętem.

Dane z bitwy dopływają - strzały i efekty trafień - widzę na bieżąco. Lecące pociski, wybuchy, płynące torpedy - to widzę. Inni też widzą mój statek.

Dzięki temu np. wiem gdzie może być przeciwnik i czasem udaje się go nawet trafić. Mnie trafiają, tak czy siak.

Tylko, po prostu klient przestaje uaktualniać wyświetlanie pozycji okrętów i nie mija to jak w przypadku Laga, lecz trwa do końca bitwy.

Myślałem o problemie sprzętowym, ale komputer jest wyczyszczony, a temperatury w normie. Karta ma 27*C, procesor w stresie dochodzi do 55*C.

Nie wiem co myśleć.

Pierwszy raz mam coś takiego w grze.

W WOT i WOWp, nic się takiego nie dzieje, tak jak w kilku innych grach, które aktualnie mam na dysku. A niektóre mają wymagania... Wyłącznie w WOWs się takie cuda dzieją.

• 0
[AKI]
Players
4,147 posts
7,130 battles

:hmm:

A reinstalowałeś grę?Jeśli używasz modemu internetowego to czasem tak się dzieje.

Masz jakieś mody?

PS ping 50-80 jest dość duży ,ale da się przy tym grać

Edited by FM6a

• 0
Players
3 posts
34 battles

Gra jest nowa, świeżutka, dopiero co instalowana wprost z serwera WG. Jeszcze bajty ciepłe. Z modów nie korzystam z zasady. Szczególnie w nowej grze.

Ping 50-80 to szczytowy ping w stresie. Średnio kreci się ok. 37. 

Mam router, linia oficjalnie 6 MB/s (wiem, daleko jej do liderów), ale prędkość w testach dochodzi do ponad 7 MB/s.

Nie jest to na pewno wina łącza. Szczególnie, że gram aktywnie w kilka gier online i nigdzie nie mam problemów z łączem.

To trzecia gra od WG, jaką mam aktywną na dysku i w jaką gram. I jedyna, w jakiej mam problemy.

EDIT:

Niestety - Nie da się grać i nie znam przyczyny. Ponieważ problem pojawia się tylko w WOWs, uznaję to za winę klienta.

Wygląda to częściowo jak Lag, ale dotyczący tylko i wyłącznie wyświetlania pozycji okrętów. Strzały, torpedy, trafienia - to wszystko trwa na bieżąco, a pozycji okrętów nie chce wyświetlać poprawnie. Nawet na kamerze obserwatora, jak patrzę na kolegów z drużyny - to pływają bokiem, albo po wyspie, czy stoją w miejscu, a po zniszczeniu pojawiają się w zupełnie innej części mapy. Mnie natomiast wszyscy widzą poprawnie. Co wnioskuję z celności trafień. Lag bowiem jest obustronny.

Odstawiam WOWs-a na jakiś czas. Może po jakiejś aktualizacji optymalizacyjnej problem ustąpi.

Na razie. Wracam młócić Matyldy w moim ulubionym T-28. A i moje "dziewiątki" się same do X tieru nie podniosą. ;)

Edited by Madrian_PL

• 0
[AKI]
Players
4,147 posts
7,130 battles

u mnie tak samo dziś mnie chyba szlak trafi ping mam od 200 do 999 i nie wiem o co kaman pomoże ktoś???

Internet ci szwankuje

• 0
Players
20 posts
4,645 battles

A jaki masz sprzet?

Ja mam podobny problem ale od nowego patcha. U mnie to wygląda nie tak tragicznie ze okret się zatrzymuje. Bitwa wygląda normalnie... nic się nie tnie... ale z czesem pojawia się opóźnienie miedzy tym co widze na monitorze a sama gra. Wszystkie okrety znajduje się dalej niż na obrazie który widze. Sterowanie również jest opóźnione. Zdazylo się ze na koniec bitwy opóźnienie wyniosło około 30 sec.

Przed patchem gralo mi się normalnie.

Nie mam najlepszego sprzętu ale przed patchem gralem bez problemów na niektórych średnich ustawieniach. W końcu zdobyłem pierwsza range w 2 sezonie.

Wydaje mi się ze to wina mojego procesora który ma juz swoje lata a po ostatnim patchu nie daje sobie rady z ta gra. Na pewno optymalizacja tej wersji gry jest na niskim poziomie.

Fps na poziomie 30-70, Ping 30-80.

Edited by Barkmann

• 0
Players
359 posts
5,071 battles

update driverów karty sieciowej - mi pomogło z podobnym problemem

Edited by Morlat

• 0
Players
1 post
5 battles

Gra jest nowa, świeżutka, dopiero co instalowana wprost z serwera WG. Jeszcze bajty ciepłe. Z modów nie korzystam z zasady. Szczególnie w nowej grze.

Ping 50-80 to szczytowy ping w stresie. Średnio kreci się ok. 37. 

Mam router, linia oficjalnie 6 MB/s (wiem, daleko jej do liderów), ale prędkość w testach dochodzi do ponad 7 MB/s.

Nie jest to na pewno wina łącza. Szczególnie, że gram aktywnie w kilka gier online i nigdzie nie mam problemów z łączem.

To trzecia gra od WG, jaką mam aktywną na dysku i w jaką gram. I jedyna, w jakiej mam problemy.

EDIT:

Niestety - Nie da się grać i nie znam przyczyny. Ponieważ problem pojawia się tylko w WOWs, uznaję to za winę klienta.

Wygląda to częściowo jak Lag, ale dotyczący tylko i wyłącznie wyświetlania pozycji okrętów. Strzały, torpedy, trafienia - to wszystko trwa na bieżąco, a pozycji okrętów nie chce wyświetlać poprawnie. Nawet na kamerze obserwatora, jak patrzę na kolegów z drużyny - to pływają bokiem, albo po wyspie, czy stoją w miejscu, a po zniszczeniu pojawiają się w zupełnie innej części mapy. Mnie natomiast wszyscy widzą poprawnie. Co wnioskuję z celności trafień. Lag bowiem jest obustronny.

Odstawiam WOWs-a na jakiś czas. Może po jakiejś aktualizacji optymalizacyjnej problem ustąpi.

Na razie. Wracam młócić Matyldy w moim ulubionym T-28. A i moje "dziewiątki" się same do X tieru nie podniosą. ;)

Jak masz zainstalowany easytune to go odinstaluj, miałem podobny problem i mi pomoglo :-) 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.