Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
PolishFactor1

IMeprator Nicolaj I bezbronna kupa blachy

167 comments in this topic

Recommended Posts

Players
176 posts

W tym złomie dodatkowa artyleria praktycznie nie działa! 20 dział 130 mm powinno roznieść w pył każdy pochopnie podpływający na 3,5 km niszczyciel! Niestety w praktyce te atrapy nie strzelają tj coś tam się zaczyna jak niszczyciel mi praktycznie się już  wbija w burtę !!! Można to jakimś upgreadem zasięgu lub skuteczności poprawić?

Edited by PolishFactor1

Players
1,911 posts
5,955 battles

Nic, artyleria pomocnicza wszędzie działa tak samo, czyli strzela na wiwat byle dalej od celu... bo jeszcze cel się wq...i i odda :D

Teoretycznie zaznaczenie lewoklikiem celu zwiększa jej skuteczność... ale tylko tak słyszałem.

• Cool 1

[LOBUZ]
Players
4,327 posts
16,689 battles

Gratulacje za odkrycie że pomocnicza była jest i będzie przereklamowana. Przy zasięgu 3,5 km nie licz na pomocniczą bo zanim się odpali wyrok na twoją blachopuszkę będzie już dawno w wodzie. Mane tekel fares.

​ps. Zaznaczenie celu nie daje bonusa do celności tylko sprawia ze pomocnicza nie będzie strzelać do innych celów.

Weekend Tester
6,159 posts
4,360 battles

​ps. Zaznaczenie celu nie daje bonusa do celności tylko sprawia ze pomocnicza nie będzie strzelać do innych celów.

Falathi "skontaktował się z deweloperami" i zwiększa celność.

[ZGZ]
Weekend Tester
1,858 posts
8,450 battles

Etam wczoraj moje Nagato z pomocniczej zdjęło japońskiego DD (tier VII lub VIII). Wpakował mi jakieś torpedy ale za mało. Gdy mnie trafiły to on już podziwiał koralowce. Fakt mam na Kapitanie zaawansowany artyleryjski, to zaczynają strzelać tak coś koło 6-7 km.

Edited by Bang_Bang_Bum_Bum

[PWS]
Beta Tester
798 posts
9,892 battles

W tym złomie dodatkowa artyleria praktycznie nie działa! 20 dział 130 mm powinno roznieść w pył każdy pochopnie podpływający na 3,5 km niszczyciel! Niestety w praktyce te atrapy nie strzelają tj coś tam się zaczyna jak niszczyciel mi praktycznie się już  wbija w burtę !!! Można to jakimś upgreadem zasięgu lub skuteczności poprawić?

WG broni się wszelkimi  logicznymi i mniej logicznymi argumentami,aby to co kierowane przez SI, było mało użyteczne, stanowiło bardziej  ozdobę niż realne zagrożenie. Niektórzy Swojorurowcy posiadając własny kanał mniej lub bardziej ściekowy  prawie  dochodzili  jak grali BB rozpływając się nad ilością strzałów z burty i tymi efektami wystrzałów i to jest cel  główny SI odwrócenie uwagi, efektowność nie  efektywność. Wygląda jakbyśmy rzucali kartoflami,albo nawozem , bo owszem można coś ubić, ale  to coś musi być wystarczająco długo w zasięgu pomocniczych  miotaczy obornika, żeby długotrwały efekt obrzucania kupą spowodował  przeciążenie i w konsekwencji zatonięcie, jak mamy fart nieziemski to nawet coś zdetonujemy sam  Ananasem betą  od czasu jakiegoś Izjasława czy Clemsona na dno pośle z pomocniczych, ale  wszytko w  rekach RNG,    
Edited by WscieklyPL01
  • Cool 1

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Generalnie od czasu 0.4.0 jedyny okręt na jakim zauważyłem jakiekolwiek działanie artylerii pomocniczej to Nagato. Ze wszystkimi bajerami ma 7,2 km zasięgu, ale nadal jest to tylko działanie psychologiczne - całkiem spora ilość wrogów jak widzi taką nawałę ognia to nie pomyślą tylko im się włącza odruch ucieczki, co dość często psuje im odpalenie torped, a jeśli to krążownik to jeszcze z reguły wypina cytadelę, co w pobliżu Nagato jest złym pomysłem. Na innych pancernikach artyleria pomocnicza robi z reguły pomijalne szkody, rzadko kiedy razem wzięte są większe niż jedno trafienie z działa głównego z normalną penetracją.

Co do Mikołaja, to raczej częściej słyszę, że jest OP?

Players
64 posts
5,707 battles

To zależy, jak bardzo "łaskawy" jest matchmaking.

Jeżeli trafia na tiery III-IV, to w istocie jest bardzo ciężki do ubicia. Wiele pocisków po prostu odbija się od niego, wcale tak często nie płonie, a jak odpowie ze wszystkich dział - na dodatek w nieszczęśnika, który ustawił się bokiem - to overkill.

Ale jak trafia na tiery V-VI (a ostatnio tak parę razy mi się zdarzyło), to cóż... jest z niego dobra tarcza strzelnicza. Te wszystkie Fuso, Kongo łupiące do niego z maksymalnej odległości. Murmańsk, Cleveland, niemieckie krążowniki sypiące pociskami non stop. Wszyscy poza zasięgiem dział Imperatora Mikołaja I. Jedyna okazja, aby coś ubić w takiej bitwie, to zawziąć się na jakiegoś niszczyciela, albo poczekać, aż ktoś z drużyny przeciwnej straci cierpliwość i zrobi rusha, wchodząc w zasięg dział tego pancernika.

Aha, jeszcze jedno - za wolno skręca, aby się wyratować od torped. Dlatego często jest celem numer jeden dla lotniskowców i niszczarek. To umniejsza jego status OP.

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Ale jak trafia na tiery V-VI (a ostatnio tak parę razy mi się zdarzyło), to cóż...

ATF niestety strasznie skrzywił grę na 4-6 tierach, drastycznie zwiększając strefę HE spamu. 4 tiery sa przez to poszkodowane, bo pancerniki mają jeszcze mały zasięg (z wyjątkiem Myogi ale powodzenia życze w snajpieniu nim), a na krążownikach mało kto ma ATF na 4 tierze. 5 to kulminacja, normalnie jeszcze nikt nie ma ATF, ale jest masa Murmańsków i Omah, którymi ludzie farmią kasę. Na 6 już każdy ma, przez co zwykłym motywem jest okładanie się przez pancerniki i krążowniki na 17+ kilometrów a każdy kto podpłynie bliżej ma buły. Innym niezłym okrętem, który strasznie przez to cierpi jest np. Furutaka.

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles

Jest flaga na artylerie pomocnicza, co szkodzi ja nałożyć? Warspite też ma mordercza artylerie pomocnicza, zdjąłem 3 okręty w bitwie tylko za pomocą pomocniczej

• Cool 3

Beta Tester
822 posts
7,891 battles

Generalnie od czasu 0.4.0 jedyny okręt na jakim zauważyłem jakiekolwiek działanie artylerii pomocniczej to Nagato. Ze wszystkimi bajerami ma 7,2 km zasięgu, ale nadal jest to tylko działanie psychologiczne - całkiem spora ilość wrogów jak widzi taką nawałę ognia to nie pomyślą tylko im się włącza odruch ucieczki, co dość często psuje im odpalenie torped, a jeśli to krążownik to jeszcze z reguły wypina cytadelę, co w pobliżu Nagato jest złym pomysłem. Na innych pancernikach artyleria pomocnicza robi z reguły pomijalne szkody, rzadko kiedy razem wzięte są większe niż jedno trafienie z działa głównego z normalną penetracją.

To pograj na Yamato zobaczysz jaki tam jest zasięg pomocniczej.

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

To pograj na Yamato zobaczysz jaki tam jest zasięg pomocniczej.

Widziałem, coś koło 10 km. Na Izumo też. Wciąż chyba bezużyteczna biorąc pod uwagę prawie zerową celność i kampę na tych tierach.

Sailing Hamster
2,136 posts
8,066 battles

Dlatego nie opłacało się Imperatora kupować :D

Czy ja wiem? On ma zbliżony MM do Arkansasa, który bez względu na losowanie jest potworem. Imperator powinien sobie radzić odrobinę lepiej ze względu na to, żę:

1. Ma lepszy layout dział

2. jest rosyjski :D

[WG-EU]
WG Team
2,278 posts
5,063 battles

Z artylerią pomocniczą jest tak, że jej celność AFAIK zależy od okrętu oraz od odległości, w jakiej znajduje się cel. Zaznaczenie celu pomaga, ale jeśli okręt ma niezbyt celną pomocniczą i cel znajduje się na granicy zasięgu to wiele z tego nie wyniknie. 

Z okrętów, które mam niezłą artylerię pomocniczą ma Tirpitz, choć jej problemem jest taki sobie zasięg. Bardzo dobrą pomocniczą ma Warspite - zbicie niszczyciela do zera z 6km zdarzyło się więcej niż raz, przy zasięgu maksymalnym z flagą 7.6km. Niezbyt efektywną artylerię pomocniczą ma Kongo i Imperator Nikołaj. Na tym ostatnim pomocnicza staje się zabójcza w odległości 2km na 3,5km zasięgu normalnie. To nie są wysokie wartości, w dodatku rzadko zdarza się, żeby cel podszedł aż tak blisko.

Za to najśmieszniejszym okrętem w grze jeśli chodzi o pomocniczą jest Mikasa - jedyny okręt, na którym pomocnicza regularnie jest bardziej zabójcza niż artyleria główna. Gdyby jeszcze miała większy zasięg...  

[CSMW]
Beta Tester
1,405 posts
10,326 battles

Jak Ci nie pasuje pomocnicza, to spróbuj strzelać główną, ludzie raczej chwalą.

Za to najśmieszniejszym okrętem w grze jeśli chodzi o pomocniczą jest Mikasa - jedyny okręt, na którym pomocnicza regularnie jest bardziej zabójcza niż artyleria główna. Gdyby jeszcze miała większy zasięg...  

mhm, szkoda tylko, że nie jest w stanie w rozsądnym czasie poradzić sobie z prawie nie manewrującym dd II tieru z 2 km. Wiekszy zasieg nic by nie dał.

• Cool 2

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

To tylko świadczy, że przy tragicznej artylerii pomocniczej główna wypada jeszcze gorzej.

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,431 posts

Pomocnicza na Tirpitzu czy Amagi jest całkiem ok, często zdarzają się podpalenia, fragi też wpadają (21 do tej pory), nie nazwałbym jej beznadziejną.

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,830 posts
8,283 battles

a po cholerę Nikolai I pomocnicza? i tak jest OP, sobie radzi doskonale nawet gdyby w ogole jej nie miał;)

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,431 posts

Zapomniałem o Midwayu, tam też pomocnicza potrafi popsuć trochę krwi niszczycielom które podejdą za blisko. Pamiętam raz Nephilimer zakradł się bokiem swoim Kagero, najpierw dostał z torpedy za pół hp a później padł właśnie od pomocniczej.

[CSMW]
Beta Tester
1,405 posts
10,326 battles

raz Nephilimer zakradł się bokiem swoim Kagero, najpierw dostał z torpedy za pół hp a później padł właśnie od pomocniczej.

Na coopach?

Beta Tester
1,066 posts
1,217 battles

teraz spojrzałem na tytuł wątku - IMeprator Nicolaj I - chyba jakiś inny okręt masz

Penetrator Mikołaj I

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.