Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

ORP Błyskawica - niszczyciel

1,870 comments in this topic

Recommended Posts

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

WG zrobi wszystkim na złość i wstawi Błyskawicę na stałe do sklepu za 3700 dublonów.

Mnie nie, nawet jeden nowy okręt w ofercie takiej jak powinny być wszystkie jest lepszy niż żaden. Nie będę zły, przecież dokładnie tego chcę cały czas. Rzecz jasna nadal będę zły o pozostałe :angry:

Ale skrajnie wątpię że tak zrobią.

Players
921 posts
4,883 battles

Ja na pewno nie kupię Błyskawicy tylko dlatego że jest polska. Kupiłem Fujina bez większego mrugnięcia okiem, bo lubię grać niszczycielami IJN i byłem pewien że mi się spodoba, a przy tym będzie mógł szkolić załogę. Kupno niszczyciela 7 tieru, który jest znacznie bardziej wymagający i prawie na pewno będzie mniej zarabiał, a przy tym nie będzie szkolił załogi na nic, w paczce za 150+ zł, tylko dlatego że jest polski, jest poza moim zasięgiem rozumowania. Co nie znaczy że nie rozumiem tych którzy kupią niszczyciel kierując się względami pozamerytorycznymi. Po prostu ja nie kupię.

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,958 posts

Ja na pewno nie kupię Błyskawicy tylko dlatego że jest polska. Kupiłem Fujina bez większego mrugnięcia okiem, bo lubię grać niszczycielami IJN i byłem pewien że mi się spodoba, a przy tym będzie mógł szkolić załogę. Kupno niszczyciela 7 tieru, który jest znacznie bardziej wymagający i prawie na pewno będzie mniej zarabiał, a przy tym nie będzie szkolił załogi na nic, w paczce za 150+ zł, tylko dlatego że jest polski, jest poza moim zasięgiem rozumowania. Co nie znaczy że nie rozumiem tych którzy kupią niszczyciel kierując się względami pozamerytorycznymi. Po prostu ja nie kupię.

Ale Błyskawica to ma być niszczyciel 6 tieru. I skąd przekonanie że będzie mniej zarabiał niż niszczyciel 5 tieru?

• Cool 1

Players
921 posts
4,883 battles

Jak szóstego to lepiej :). Tam jeszcze nie ma takich potworów jak Nagato choćby (ostatnio pushując Nagato rozstrzelalem ruski DD 7 tieru w ciągu minuty od ujawnienia się - samą pomocniczą) i może torpedami się da częściej trafić. Choć na Fujinie co jakiś czas mam bitwy z zarobkiem 450+k srebra, a nie sądzę, żeby dało się często nastrzelać 100+k dmg głównie działami. Ale dalej okręt nie będzie szkolił na nic załogi, co jest jedną z podstawowych użyteczności premki, przynajmniej dla mnie.

Beta Tester
22 posts
8,453 battles

Jak szóstego to lepiej :). Tam jeszcze nie ma takich potworów jak Nagato choćby (ostatnio pushując Nagato rozstrzelalem ruski DD 7 tieru w ciągu minuty od ujawnienia się - samą pomocniczą) i może torpedami się da częściej trafić. Choć na Fujinie co jakiś czas mam bitwy z zarobkiem 450+k srebra, a nie sądzę, żeby dało się często nastrzelać 100+k dmg głównie działami. Ale dalej okręt nie będzie szkolił na nic załogi, co jest jedną z podstawowych użyteczności premki, przynajmniej dla mnie.

Zauważyłem że niszczyciele do 6 tieru mają średnią dmg na wyższym poziomie nić niszczyciele 7-8-9 tieru. Teraz mam Fubuki i Bensona -  gra mi się na prawdę gorzej. Podejście do Pancernika bardzo często kończy się powrotem na dno. Wydaje mi się że WG musi jakoś zbalansować niszczyciele. 

Na fuijn, Nicholas, Minekaze, Faragut, Mutsuki nawet na Mahanie mam lepsze wyniki niż na 8 tier. A Fujin ze względu na specyfikę przynosi mi więcej kredytów niż Sims.

[H73]
Players
10 posts
973 battles

Cześć . Ponad 2 lata gram w WOTa, 20 tyś. bitew, klan z prowincjami na mapie globalnej ( nie jestem fioletem ale jakoś ogarniam). Mam jedną premkę, jaką - Rudy. Jak tylko można było zasałem WoWsa, a ostatnio AW. Będę grał w statki i nowe tanki - tak ale na pewno nie w takim stopniu jak w WoTa - czas, czas, czas. Mam trochę na karku i niczego tak nie wspominam jak wakacyjnych wypraw z Ojcem na Błyskawice. Dziś mam dwóch szkrabów starszy 10 lat i 2 razy na pokładzie , młodszy 4 więc w przyszłym roku na pewno zaczepimy o Gdynię. Spójrzcie na mój nik - G65, czy kupię H34 ...? Cena ...? Nie gra roli.

[ARES2]
Sailing Hamster
1,543 posts
9,085 battles

A to jaki okręt będzie gra rolę?

Gra będzie a rolę nich kto inny uprawia, ja tam się w glebie nie grzebię. A co do "Błyskawicy" to mam nadzieje ze Falathi nas nie podpuszcza pisząc ze raczej będziemy zadowoleni - choć obawiam się kluczowego IMHO słowa "raczej".

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,546 battles

Tę możliwość możemy od razu wykluczyć. 

Trochę z innej beczki - zapas niewidki jest skromny, ale wciąż wystarczający, żeby używanie torped miało sens. Siła ognia też przyzwoita, więc okręt powinien być dość wszechstronny. 

• Cool 1

Players
1,344 posts
7,105 battles

No dobra, skoro już wiadomo, że niedługo (pewnie ok. jedenastego), w przystępnej cenie i grywalny to pozostaje tylko czekać... :trollface:

[-DWS-]
Beta Tester
4,542 posts
12,340 battles

Nie ma znaczenia ile DMG włożysz, tylko ile procentowo zabrałeś HP. Włożenie 50 tyś w Nagto to mniej więcej tyle samo co włożenie 10 tyś w niszczyciel. A Błyskawica będzie w stanie włożyć 10 tyś jedną salwą. Wczoraj na Hatsu miałem bitwę gdzie wsadziłem jedną torpedę za 15 tyś a z armat zrobiłem 25 tyś (głównie na niszczycielach) i to wystarczyło żeby być na topie w drużynie i złapać ponad 300 tyś. Tak więc jestem spokojny o zarobki na Błyskawicy. Strzelanie do DD-ków to bardzo opłacalna sprawa.

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,871 posts
8,447 battles

dobra koniec tych dywagacji, dawać już ta błyskawice, biere w ciemno, będzie szmelc czy zwykla wanna, bierzcie moje pinionddzory i tyle!!!

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,871 posts
8,447 battles

będzie jaka będzie, najwyżej postawie se w porcie, z dwa razy dziennie popatrze, usmiechne się i zagram se Warspite'em haha

[PRAVD]
Beta Tester
303 posts
9,291 battles

Mikołajek jest w sklepie do 15go listopada...

Domyslam się jaki okręt będzie następny :P

pozostaje czekać, odłożyć trochę kasy i modlic sie żeby wystarczyło...

Players
272 posts

Gra będzie a rolę nich kto inny uprawia, ja tam się w glebie nie grzebię. A co do "Błyskawicy" to mam nadzieje ze Falathi nas nie podpuszcza pisząc ze raczej będziemy zadowoleni - choć obawiam się kluczowego IMHO słowa "raczej".

Ja jednak zakładam że jak Falathi pisze o zadowoleniu graczy to raczej ma na myśli Greysharka (dla niezorientowanych, gracz który śpi na premkach i jeszcze nigdy nie napisał nic złego o WG) niż normalnych graczy którzy nie uważają, że muszą kupować od ruskiej firmy cokolwiek da  i za jakąkolwiek cenę.

• Cool 1

Beta Tester
5,081 posts
5,478 battles

Mikołajek jest w sklepie do 15go listopada...

Domyslam się jaki okręt będzie następny :P

pozostaje czekać, odłożyć trochę kasy i modlic sie żeby wystarczyło...

Nastepny bedzie Tone IJN krazownik VII tier

• Cool 2

[PLO]
5,958 posts

Ja jednak zakładam że jak Falathi pisze o zadowoleniu graczy to raczej ma na myśli Greysharka (dla niezorientowanych, gracz który śpi na premkach i jeszcze nigdy nie napisał nic złego o WG) 

Się pracuje się ma.

Głupie WG.

• Cool 4

Players
16 posts
3,034 battles

Szanowny Kolega Greyshark, z całym szacunkiem dla dorobku (w WoWS ), nie posiada wszystkich premek więc zanim kolega Leonarnik zacznie oczernać kolegę proszę sprawdzić...

Kolega Greyshark wcale snobem nie jest...brakuje mu następujących okrętów :

1. Warspite     6. Aurora

2. Mikasa        7. Yubari

3. Ishizuchi     8. Sims

4. Atlanta 

5. Atago 

Proszę nikogo nie oceniać pochopnie.

Reasumując, każdy ma tyle premek ile uważa za stosowne i na ile go stać. Kupuję bo lubię... popieram kolegę Greyshark.

WoWS jest dla wszystkich ,a kto ile ma, to już jego sprawa, byleby nie kradł, nie gwałcił ,nie zabijał i nie ćpał ,bo narkotyki to straszne gówno :)

Players
16 posts
3,034 battles

Oczywiście, że nie. Lecz określenie "śpi na czymś" jednoznacznie wskazuje na osobę posiadającą zaczną  ilość , bardzo dużo ponad średnią. Mówisz o kimś "śpi na forsie" tylko dlatego że zarabia średnią krajową czy jak zarabia jej wielokrotność lub jeszcze więcej?        Kolega Greyshark ma całkiem zacną kolekcję okrętów premium ale żeby od razu na nich spał? No chyba, że jesteście bardzo dobrymi kumplami i miał to być żarcik co do ilości wydawanej przez niego forsy na WoWs. 

[PLO]
5,958 posts

Kolega Greyshark ma całkiem zacną kolekcję okrętów premium ale żeby od razu na nich spał? No chyba, że jesteście bardzo dobrymi kumplami i miał to być żarcik co do ilości wydawanej przez niego forsy na WoWs. 

Leonarnik to taki mały troll z forum WoWp, znany głównie z tego że pisał dużo i bez sensu, zajmując się głównie wychwalaniem konkurencji nieudolnie manipulując danymi. Także dzięki za wsparcie, ale akurat nim bym się za bardzo nie przejmował.

Nie bardzo rozumiem co ma liczba moich okrętów i samolotów premium czy ilość wydanej kasy do ORP Błyskawicy, ale tę wiedzę to chyba Leonarnik gdzieś tam głęboko w zwojach mózgowych ukrywa i mam wrażenie że nigdy się tego nie dowiemy.

Na wszelki wypadek jeszcze raz powtórzę mu i innym forumowym doradcom finansowym uwielbiającym zaglądać do cudzego portfela - jak będę miał taki kaprys, to mogę sprzedać wszystko co mam i zrobić darowiznę dla WG, i ch*j komu do tego. 

• Cool 4

[_UN_]
Weekend Tester
21 posts
1,255 battles

Oczywiście, że nie. Lecz określenie "śpi na czymś" jednoznacznie wskazuje na osobę posiadającą zaczną  ilość , bardzo dużo ponad średnią. Mówisz o kimś "śpi na forsie" tylko dlatego że zarabia średnią krajową czy jak zarabia jej wielokrotność lub jeszcze więcej?        Kolega Greyshark ma całkiem zacną kolekcję okrętów premium ale żeby od razu na nich spał? No chyba, że jesteście bardzo dobrymi kumplami i miał to być żarcik co do ilości wydawanej przez niego forsy na WoWs. 

To przytyk do stanu posiadania w Wowp. Kolega ma/miał ok. 37 premek (jak się pomyliłem to Greyshark mnie poprawi, starałem się być precyzyjny ;)). Jednak trzeba wziąż pod uwagę, że większość z nich to podarunki za misje, konkursy, udział w becie itd., więc nijak to pasuje do insynuacji o ponadprzeciętnym wydawaniu pieniędzy, bo mam i tak mi się podoba. Też posiadam w trzech tytułach WG sporo premek, bo lubię kolekcjonować takie nisko- i "średniotierowe" zabawki, ale to nie oznacza, że jestem gotów bez zastanowienia wydać każdą kwotę, bo chcę mieć. Też odstręczają mnie czołgi/samoloty/okręty w pakietach, bo zazwyczaj dodatki nie są celem moich zakupów. Robienie paczek w cenach powyżej 100 zł powoduje, że muszę dokonać wyboru premki. Gdyby były tańsze, np. Imperator za 42 zł, to premek w tym przedziale cenowym kupiłbym dwie i czekałbym z niecierpliowścią na Błyskawicę za ok. 80 zł. A tak będę rozważał, czy moje chciejstwo przeważa zdroworozsądkowe podejście do wydatków na wirtualną rozrywkę :)

Edited by Carcass69

[PLO]
5,958 posts

To przytyk do stanu posiadania w Wowp. Kolega ma/miał ok. 37 premek (jak się pomyliłem to Greyshark mnie poprawi, starałem się być precyzyjny ;)).

Aż tyle? :amazed: Nigdy ich nie liczyłem :)

Tak jak piszesz, spora część z nich do samoloty wygrane w misjach, konkursach, kody z Gamescom czy prezenty od kolegów lub WG. Poza tym w WoWp prawie wszystkie premki można kupić w grze za złoto, bez wydawanie realnej kasy. Złota z konkursów, turniejów czy CW uzbierało mi się kilkadziesiąt tysięcy, i większości wydałem je właśnie na samoloty premium. O ile pamiętam to za kasę kupiłem XF4U, te nieskotierowe chińskie, ale to były jakieś groszowe sprawy, no i perełkę czyli P-51H Mustang. Był to samolot dostępny tylko przez 1 dzień, po wcześniejszym przetestowaniu go wiedziałem że muszę go mieć. Cena była wysoka, dużo wyższa niż Tirpitza, ale w pakiecie było 5000 złota i pół roku premki, więc nie tak źle. No i nie jest to tylko taka premka do kolekcji, bo w Lidze na 7 tierach był to podstawowy samolot w składzie, więc generował konkretne zyski w złocie :)