Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
eternal77

AMERİKAN-İSPANYOL ROTA TARTIŞMASI gülme krizi garanti

14 comments in this topic

Recommended Posts

Players
37 posts
4,264 battles

Navigasyon kanali 16'dan (Finisterra/Galicia) kaydedilmis: 

Ispanyollar: "Burasi A-853, carpismadan kacinmak icin lutfen rotanizi 15 
derece guneye cevirin. Su anda 25 deniz mili uzakliktasiniz ve tam uzerimize 
dogru gelmektesiniz" 

Amerikalilar: "Asil siz kendi rotanizi 15 derece kuzeye cevirin" 

Ispanyollar: "Negatif! Tekrarliyoruz, rotanizi 15 derece guneye cevirin" 

Amerikalilar: "Sizinle ABD gemisinin kaptani konusuyor, kendi rotanizi 
derhal 15 derece kuzeye cevirin!" 

Ispanyollar: "Onerinizi makul ve mumkun bulmuyoruz. Bizecarpmak 
istemiyorsaniz 15 derece guneye cevirin" 

Amerikalilar: (Sesini yukselterek) "Sizinle ABD deniz filosunun buyuklukte 
ikinci ucak gemis i USS Lincoln'un kaptani Richard James Howard konusuyor, 
beraberimizde iki kruvazor, avci ucaklari, dort denizalti var. Ayrica bizi 
hucumbotlar destekliyor. Size TAVSIYE etmiyorum, EMREDIYORUM! Rotanizi 15 
derece kuzeye cevirin, aksi halde filomuzun emniyeti icin gereken tedbiri 
alacagiz! Derhal rotamizdan cekilin gidin! 

Ispanyollar: "Sizinle Juan Manuel Salas Alcantara konusuyor, burada iki 
kisiyiz. Beraberimizde bir kopek, aksam yemegimiz, iki sise bira ve bir de 
kanaryamiz var. Kanarya su anda uyuyor. Ayrica bizi radyo istasyonu Cadena 
Dial de La Coruna" destekliyor. Su anda Ispanya'nin Finisterra Galicia 
kiyisinda ve A-853 numarali deniz fenerinde oldugumuzu gözönüne aldigimizdan 
burdan hic bir yere gitmeye niyetimiz olmadigini söyleyelim. Deniz 
fenerimizin Ispanya'daki deniz fenerleri arasinda buyukluk acisindan kacinci 
sirada oldugu konusunda hic bir fikrimiz yok.

[edited]

Amerikalilar: Okey, anlasildi. Tesekkurler.,

Edited by semm
Bu konu forum kurallarına aykırı olduğundan dolayı Moderasyon Takımının bir üyesi tarafından editlenmiştir. ~ semm
  • Cool 3

[RTRO]
Players
611 posts
9,112 battles

Bu fena birşeydir ya... Amerikalı amirali resmen [edited] etmiş ;)

Edited by semm
Bu konu forum kurallarına aykırı olduğundan dolayı Moderasyon Takımının bir üyesi tarafından editlenmiştir. ~ semm

[RTRO]
Players
611 posts
9,112 battles

Ya arkadaş..Cidden yeter..!! Böyle moderetörlük yapılmaz..Adamın yazdıgı gercek bir olaydır,hoş bir anektoddur editliyorsun,neymiş argo küfür içerikliymiş...Dünyada bu olayı yayınlayan milyonlarca forum var..! ben altına 2 harf yazıyorum arasına nokta koyup editliyorsun birde üstüne uyarı yolluyorsun..!! Neymiş argoymuş..! Belki ben orda GUT demek istedim ne biliyorsun..! Hayırdır semm?? Bak genç kardeşim sana bir yetki verilmiş,bunu zırt pırt kullanmak gibi bir  mecburiyetin yok..Kullandıklarınıda iyice bir oku süz derim şahsen,her argo kullanımı ceza yada edit sebebi degildir..Bunu böyle kağıt üzerinde yazana göre yapacaksan zaten moda gerek yok,otomatikte yapılır bu..!Burası bir tartışma forumu,çocuk parkı degil..8-9 yaşında kötü etikelenecek çocuklar yok,seninde RTÜK olma durumun yok..!! Gecen günkü 1 bu 2..Ne küfür var ne hakaret ne argo..! Argoya niyet diye bir ceza şekli olmaz..! Oldu olacak düşündüğüm içinde forumdan falan banla..! Hadi editledin neyse,ne bu ya her edite bir uyarı mesajı??...! Sen her editine uyarı vereceksen seninle ciddi işimiz var bilesin..!

Not: Bunuda editle bunada uyarı ver..Sebep olarakta Moda eleştiri falan yazarsın ok

Edited by CouTSoN

[R4A]
Players
497 posts
19,970 battles

Bu fena birşeydir ya... Amerikalı amirali resmen .... etmiş ;)

This post has been edited by a member of the Moderation Team, due to forum rules violation.~semm

Ben de şunu merak ettim. Neden uyarıyı İngilizce yazmak zorunda hissetin semm kardeşim? Bu forum yanlış bilmiyorsam Türk kullanıcılar için.
  • Cool 2

Players
37 posts
4,264 battles

Ben de şunu merak ettim. Neden uyarıyı İngilizce yazmak zorunda hissetin semm kardeşim? Bu forum yanlış bilmiyorsam Türk kullanıcılar için.

İngilizce yazıyor fransa ofisine göz kırpıyor lol.
  • Cool 1

Players
37 posts
4,264 battles

Sistem mesajı olduğundan olabilir... 

iyi o zaman g...t kelimesi ile uğraşacağınıza git türkçeye çevirt sistem mesajlarını.
  • Cool 1

[RTRO]
Players
611 posts
9,112 battles

Bu fena birşeydir ya... Amerikalı amirali resmen [edited] etmiş ;)

Arkadaşım sen dalgamı geciyorsun??? Ben burayı editliyorum (.... ) yazıp boş bırakıyorum..Onuda ''edited'' e ceviriyorsun..!! Nokta koymaktamı argo küfür hayırdır?? Altında forum kurallarına aykırı oldugu için editlenmiştir yazıyor,nokta işaretidemi aykırı kurallara? Cidden bu iş artık çığrından çıkıyor bak..! Sana verilen yetkiyi elbette kullanacaksın ama sacma sapan bir inat ve ego ugruna kalkıp bunu yaparsan bende artık çok başka konuşacağım..!!! Benim yazdıgım bir ileti (eğer ki kural dışı değilse) bunu istediğim gibi editlerim..Sen benim kurallar dahilindeki iletime son sözü söyleme hakkına sahip değilsin..! Aganın şeyi üzerine şey olmaz mantıgı ile böyle bir diktatörlük hevesinde isen,forum mod'luğu bu demek değildir bilesin ;)

Sen anlaşılan hayatında ilk kez forum yöneticiliği yapıyorsunda insanları germekten başka bir halt ettiğin yok,iyisimi bence bırak bir başkası yapsın bu işi..

Edited by CouTSoN

[R4A]
Players
497 posts
19,970 battles

Arkadaşlar gerginliğe gerek yok. Bu tür kelimeleri nokta nokta bile olsa yazmasak bence de daha iyi olur. Onun yerine berbat etmiş, rezil etmiş vb. kelimeler kullanmak varken gerek yok bu tür kelimelere. 

Alpha Tester, Alpha Tester, Alpha Tester
823 posts
1,933 battles

iyi o zaman g...t kelimesi ile uğraşacağınıza git türkçeye çevirt sistem mesajlarını.

Bunu bana değil wargaming'e ve forumu hazırlayan tasarımcıya söyle. Ayrıca sen kimsin de bana emir veriyorsun ve böyle bir tavırla konuşuyorsun? Forumda sorulan bir soruya cevap verdim diye azar yiyeceksem bu topluluğa harcadığım vakte çok büyük yazık olmuş demektir. 

[RTRO]
Players
611 posts
9,112 battles

Arkadaşlar gerginliğe gerek yok. Bu tür kelimeleri nokta nokta bile olsa yazmasak bence de daha iyi olur. Onun yerine berbat etmiş, rezil etmiş vb. kelimeler kullanmak varken gerek yok bu tür kelimelere. 

Zaten ona hadi eyvallah dediğimizden değiştirip (...) etmiş şeklinde kullandık ya dostum..Bu bir kelime dahi değil,her isteyen dilediği gibi düşünür orayı..Kusura bakma ama buradaki tüm mevzu ''Ben mod'um,yetkim var,ben ne dersem o olacak'' psikolojisi başka birşey değil..

[RTRO]
Players
611 posts
9,112 battles

Bunu bana değil wargaming'e ve forumu hazırlayan tasarımcıya söyle. Ayrıca sen kimsin de bana emir veriyorsun ve böyle bir tavırla konuşuyorsun? Forumda sorulan bir soruya cevap verdim diye azar yiyeceksem bu topluluğa harcadığım vakte çok büyük yazık olmuş demektir. 

Direk sana söylediğini düşünmüyorum kardeşim ama sanırım cümlede anlam kayması olmuş..Yani senin cümlen kanalı ile başka yere mesaj vermek istemiş diye düşünüyorum..Sonucta elbette o kısmın muhattabı WG staff yada Forum genel idaresi yada tasarımcısıdır dogru..Ama lütfen o şekilde düşünme..Takip ettiğim kadarı ile yazılarını okurken keyif aldıgım ve incelemelerine tesekkür ettiğim birkaç kişiden birisin..
Edited by CouTSoN

Players
85 posts
3,425 battles

Konuyu biraz geç farkettim ama birkaç şey söylemek istiyorum.. Zaten türk topluluğunda faydalı birşeyler paylaşan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez , birde bu tarz yaklaşımlar o bir elide yaralıyor.. Bence bu tarz konular la uğraşılacağına, forumun hareketliliğini arttıracak çalışmalarla uğraşılmalı.. Ha bu arada telsiz konuşması mükemmel di.. :) bilgi birikim ve aktarım konusunda oldukça benciliz arkadaşlar, bu kafa yapımız değişmeli, ingilizce toplulukta müthiş bir maden var bilgi anlamında, en azından yabancı dili olan arkadaşlarımız el atsında çevrilsin bu bile bir başlangıç olacaktır. 

• Cool 1

Sign in to follow this