Sign in to follow this  
Followers 0
Falathi

Chabarowsk X tier

• You need to play a total of 30 battles to post in this section.

172 posts in this topic

AFT to oczywiste z resztą. Nie rezygnuj z perka na camo , ale weź szybszy ster.

Edited by Shin4no

Nie rezygnuj z perka . Weź szybszy ster.

no nwm...

12.7 to troche małó...

Ciemy ...brakuje Ci litery w nicku ?:P  

Khaba ma 11,2 km zasięgu w standardzie jak weźmiesz perka na ten cały zasięg to masz 13,5 i to musisz zrobić.

Zasięg, HP, camo i BFT  to najważniejsze perki.

Edited by Shin4no

Khaba ma 11,2 km zasięgu w standardzie jak weźmiesz perka na ten cały zasięg to masz 13,5 i to musisz zrobić.

Po co Ci na Chabie camo? Toż to bezsens. I tak strzelasz i tak. Strata cennych punktów.

Otóż nie cały czas, zbędne uproszczenie.

Edited by Shin4no

Byłem dzieciuchem jak ten nick wymyślałem :P

Po co Ci na Chabie camo? Toż to bezsens. I tak strzelasz i tak. Strata cennych punktów.

Ok thx, wyrzucam camo i biere zasięg:great:

Ja próbuję zrozumiec jak mogłes grać bez AFT

Nie bierz camo jest bez sensu , długo ganiałem z  camo , teraz jak zrezygnowałem to czuje jakbym na nowo Kebaba odkrywał

http://shipcomrade.com/captcalc/1100000000000011010001100000100019 - takie cos po długich godzinach spędzonych ostatnio w Kebsie wyszło najbardziej optymalne . Ndaje sie do użycia razem z naprawą i razem z  dymem , zależy co ci w danym momencie bardziej pasuje , bez konieczności posiadania kilku kapitanów . Nawet Flamu ostatnio do tego samego buildu doszedł

Ja próbuję zrozumiec jak mogłes grać bez AFT

Nie bierz camo jest bez sensu , długo ganiałem z  camo , teraz jak zrezygnowałem to czuje jakbym na nowo Kebaba odkrywał

http://shipcomrade.com/captcalc/1100000000000011010001100000100019 - takie cos po długich godzinach spędzonych ostatnio w Kebsie wyszło najbardziej optymalne . Ndaje sie do użycia razem z naprawą i razem z  dymem , zależy co ci w danym momencie bardziej pasuje , bez konieczności posiadania kilku kapitanów . Nawet Flamu ostatnio do tego samego buildu doszedł

Mam podobny build :P

Wyjaśnię dokładniej o co chodzi i dlaczego krok po kroku

> Superintendent jest niezbędny jeśli chcesz ganiać z naprawą , jeśli tylko z dymem to jasne skłaniałbym się w kierunku takiej zamiany ale jak dla mnie naprawa dała mnóstwo mocy temu okrętowi. Oczywiście nie jest bez wad ale dlatego uważam , że jest to bardzo dobrze i sensownie przeprowadzona zmiana. Coś za coś

teraz perki i dlaczego takie  a nie inne

Priority target - bardzo ważna informacja, gdy zbyt wielu do nas celuje wzrasta ryzyko , że w końcu oberwiemy dość poważnie. Ułatwia ocene sytuacji czy możemy atakować czy warto na chwilę sie wycofać , niech przeciwnik skupi się na kimś innym . Druga zaleta pozwala przewidywać kiedy niszczyciel wystrzelił w nas torpedy jak się z jakimś spotkamy 1 v1 . Priority target pokazuje wartość gdy ktoś celuje w nas z armat, gdy przeciwnik przełącza się na torpedy licznik znika.

Preventive maitenance - Armaty Kebaba to życie a ta umiejetność trzyma je przy zyciu dłużej. Fakt permanentne zniszczenie armat jest teraz rzadkością , ale uszkodzenie na 15 sekund bywa bolesne. Zwłaszcza jak bijesz się z jakimś Gearingiem  , jak stracisz 2 wieże na 15 sekund i akurat nie masz pod ręką "R" to jestes w sporych kłopotach

Last stand  - nie trzeba tłumaczyć , napęd i ster to zycie

Adrenalina - całą bitwę pracujemy naszym HP więc dodatkowy DPM gdy będziemy tracić HP zawsze przydatny

Superintendent - jak ganiamy z naprawą obowiązek , 1 więcej naprawa daje bardzo dużo

Demo Expert - Kebab spokojnie może rywalizować z Zao o tytuł największego piromana we wsi , Jesli jest wybór między BFT a Demo expert biorę 2% pożarów więcej w ciemno, różnica jest wyraźnie odczuwalna

Survival expert  - dodatkowe 3500 Hp piechotą nie chodzi , razem z demo expert biorę w ciemno jakiegokolwiek buildu na kebsie bym nie robił

AFT - dodatkowy zasięg , bez tego nie wychodź z domu

Oczywiście nie każdemu podpasuje granie z naprawą ale są perki które są w zasadzie konieczne i sa perki mniej przydatne

Perki obowiązkowe, bez nich nie wychodzić z domu

1. preventive maitenance

2. last stand

3. Survival expert , demolition expert

4, AFT

Perki przydatne z których można porobić różne kombinacje zależnie co nam pasuje

1. priority target

2. adrenalina

3. BFT, Superintendent

Perki przydatne tylko w wyjątkowych buildach

3. Vigilance - tylko jeśli planujemy build który ma polegać na częstym siedzeniu w dymie , w innych przypadkach nie warto

Reszta jest nieprzydatna

Ogólnie to myślałem o zastapieniu adrenaliny BFT , bo adrenalina zaczyna "działać" od połowy HP , dopiero wtedy daje więcej niż BFT . Jednak po pograniu jakiś czas doszedłem do wniosku , że oba perki na 1 poziomie sa bardzo przydatne a żeby zamienić adrenalinę na BFT musiałbym z któregoś zrezygnować

Edited by KaraMon

1 person likes this

KaraMon, bardzo fajnie to przedstawiłeś, dzięki, aż zresetuję sobie kapitana i wypróbuję Twój build.

Mam pytanie, bez żadnej złośliwości, tylko z ciekawości. Przez wprowadzeniem perka RF byłeś jedną z osób najbardziej go krytykującą, twierdzącą, że branie go będzie absolutną koniecznością, gdyż wszyscy go będą mieli a bez niego ani rusz. Tymczasem w żadnym z Twoich buildów go nie stosujesz. Co spowodowało taką zmianę opinii o nim? Powtarzam, nie ma nic złego w zmianie zdania, po prostu ciekawi mnie skąd taka drastyczna zmiana, i jak ogólnie oceniasz przydatność tego perka?

Mam go na Chabarowsku i właśnie ze względu na moim zdaniem małą przydatność zamierzam się tego pozbyć, Twój build mnie do tego zmotywował :)

Na randomie RPF jest mało przydatny , mało kto go używa wiec nie jest niezbędny jako kontra . Za to na rankedy jest bardzo przydatny i każda opcja "ogrania" przeciwnika jest bardzo przydatna . Randomowe zbiegowisko małpiszonów bardzo źle reaguje na RPF i gra robi się straszliwie pasywna

Dalej uważam perk za idiotyczny, na szczęście sytuacja poszła w dobrą stronę i pomidor nie potrafi tego perka użyć a fiolet nie potrzebuje

2 people like this

Na dwóch ostatnich modułach przestawienie steru? 

Ten nowy moduł do przyspieszenia brać na czwarty slot? Mam go na Akizuki, nie wiem czy na Chabarowsku bardziej się nie przyda. 

Na razie mam 17 pkt kapitana, czekam na osiemnasty żeby wziąć nadzorcę (cały czas się kłócę czy jednak vigilance nie będzie lepszy), dziewiętnasty będzie na preventive. Pozostałe punkty tak samo miałem rozdzielone - priority, last stand, podpałka, AFT, hapsy, adreanlina. 

RPF miałem tylko na Fiji na ranku, tak naprawdę przydał się może dwa-trzy razy, przez resztę czasu nie dał mi żadnej informacji ponad to co już i tak wyczytałem z mapy, znajomości okrętów, zachowania innych itp. Czasami intuicja mi lepiej podpowiada niż RPF, który tylko miesza mi w głowie. 

Ja mam ster+20% i kamuflaż , Camo expert nie ma co brac ale bez modułu tez trochę przegięcie pały , dostajesz 8.7 camo które jest w sam raz

Co do przyspieszenia to na ruskim niszczyciel najlepsze, taki Kebab czy Kijów najbardziej na tym zyskują

Na randomie RPF jest mało przydatny , mało kto go używa wiec nie jest niezbędny jako kontra . Za to na rankedy jest bardzo przydatny i każda opcja "ogrania" przeciwnika jest bardzo przydatna . Randomowe zbiegowisko małpiszonów bardzo źle reaguje na RPF i gra robi się straszliwie pasywna

Dalej uważam perk za idiotyczny, na szczęście sytuacja poszła w dobrą stronę i pomidor nie potrafi tego perka użyć a fiolet nie potrzebuje

Dodatkowo jeśli przymierzasz sie do torpedowania i masz RPF to "cel" ma informacje że jest namierzony i robi sie nerwowy = wciska "wsad" = torpedowanie do dupy wychodzi.

Pozdrawiam

Torpedy to miły dodatek jak na japońskim krążowniku , nie podstawowa broń więc nie ma problemu. Dobre są do puszczenia w czyjś dym , dobre do torpedowania zza wyspy czy jak ktos nas goni ale nie ma co się nastawiać na robienie nimi dużego dmg . Siłą Kebaba są armaty i strzelanie na 10+ km

Chabarowsk teraz będzie miał 11s czas przestawiania steru, prawie jak BB. 

Dziwnie się srają w WG z tym DDkiem, najpierw naprawki dają, teraz to przestawianie steru. Daliby go w końcu w drzewko krążowników na 8 tier i po problemie :P

z dwoma ulepszeniami na ster da rade zejść na 5.3 sek przestawienia

Ale kamuflaż poszedł się ........

Rozegrałem kebabem ok. 15 bitew na testowym i grało mi się nim bardzo przyjemnie, dodam że grałem właśnie z tymi dwoma ulepszeniami na ster. Szkoda tylko że nie miałem okazji zagrać nim przed nerfem wtedy dopiero byłaby rzeźnia:playing:

Edited by 19makaveli91

Ale kamuflaż poszedł się ........

Niekoniecznie. Dwa moduły na ster i jest lepiej niż przed nerfem. Kamo załatwiasz na kapitanie kosztem BFT i jednej zbędnej jedynki. Czyli trochę gorsze przeładowanie, ale lepsza zwrotność niż wcześniej i Khaba dalej jest potworem.

Mondre ludzie w tym całym wugie.

Coś mi mówi że po ostatnim patchu nie tylko ster znerfili, moduły lecą na ryj, wcześniej z tym się nie spotykałem w grze. Pewnie znowu po cichu WG leci na dublony które polecą na zmianę perków kapitańskich. Kasa, kasa.....

Posted (edited) · Report post

proszę o info czy moduły faktycznie tak teraz lecą, mam zamiar go kupić, ale ze względu na brak kasy, muszę wybrać, myślę ewentualnie o Neptune

Edited by rob7171

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.