Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Roon, IX tier

81 comments in this topic

Recommended Posts

[LUZ]
Players
2,561 posts
4,107 battles
26.07.2018 o 19:55, KrzysiekEg napisał:

A kapitan jak w takim razie ustawiony, bo spodziewam się że, cammo za 4 może być zbędne?

Must have:

1. Cel priorytetowy

2. Adrenalina, marksman

3. Nadzorca, podpałka

4. Camo

Reszta wedle uznania. Moim zdaniem drugi perk za 4 punkty jest zbędny. Lepiej wziąć małe, przydatne rzeczy, jak expert loader, jack itp. Pelotkę olałem, wychodzę z kolejki jak są lotnie, a nawet jeśli się nie uda, to Roon nie jest wybierany przez CV w pierwszej kolejności.

Ogólnie bardzo dobry okręt. Pancerny, duża pula hp, świetne działa. Nerf nie jest jakoś mega odczuwalny, choć faktycznie damacz mi trochę spadł po nim. Ja grałem cancer mode, na zasięg i camo, niby odwrotnie, niż unicumy, ale to daje dużą swobodę mniej doświadczonemu graczowi. Nikt nam nie wyjdzie z zasięgu, a ten okręt nikogo nie dogoni, nawet pancki są szybsze niektóre. Łapie cyty z dystansu, ale ogólnie jest mega twardy, a pena HE naprawdę dużo daje. W 1 vs 1 inny krążek ma dwie opcje: iść dziobem i w końcu przegrać(sprawdzić, czy nie Des), albo zrobić zwrot i zejść na salwę(sprawdzić, czy nie Hinden). AP tylko w burtę, ale wtedy robią wrażenie, w BB po 8-12 k, miękkie krążki cytadelujemy nawet na trochę większy dystans. No i można mścić się na BB za krzywdy, te o mniejszym kalibrze wiele nie robią, Szare, Bisy, Lyony można wręcz tankować. Zwykle taki Bisik oberwie kilka salw i zaczyna wiać. Oczywiście BB T10 są śmiertelnie groźne, ale jeśli ma inny cel, albo jest taka konieczność, warto podejść bliżej i lutować z AP w burtę, taki Conqueror topnieje w oczach.

Wady? Powolny, niesłychanie krowiasty, wielki. Podpala dość przeciętnie. Brakuje też radaru i na capie niestety musimy polegać na teamie, bo żadna deska nie chce walczyć z Roonem, nie mówiąc o wejściu w zasięg hydro. Ale ono i tak się przydaje, spotujemy torpy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, staty uważam za ok, biorąc pod uwagę, że to mój pierwszy krążek T9. Trochę brakuje mi skilla do karowania, no i co chwila trafia się na T10, gdzie Roon daje sobie radę, ale jednak trochę mu brakuje do dych.

roon.thumb.PNG.c18f6171e36b4ae74288e0c486d466ca.PNG

Czy polecam? Tak. Może nawet na pierwszy T9, a już na pewno krążek, bo nic prostszego i więcej wybaczającego nie ma.

Players
651 posts
7,461 battles

Wiele dobrego czytałem i słyszałem na temat Roona, więc wiele się po nim spodziewałem. Pierwsze wrażenia były bardzo niekorzystne; myślałem sobie, że wraz z odkrywaniem ulepszeń będzie lepiej. Fakt, było lepiej, ale nie na tyle, by zatrzeć moje rozczarowanie. Bezsprzecznie jest to jeden z najbardziej wytrzymałych krążków, natomiast jego prędkość i zwrotność są dla mnie fatalne. Działa również są bardzo sytuacyjne - jeśli przeciwnik pokazuje burtę, to potrafią wejść przepotężne salwy z APków; jeśli RNG sprzyja, to i podpałki wchodzą przyzwoicie. Układ wież powoduje, że gdy trzeba nim gonić za przeciwnikiem, okręt radzi sobie słabo (skromna prędkość + tylko 1/3 siły ognia do przodu). Natomiast, gdy brakuje tych odsłoniętych burt (bo samemu popełni się błąd w pozycjonowaniu lub przeciwnicy są dostatecznie kumaci, by nie pokazywać boczków) i/lub gdy RNG ma focha, i/lub trzeba właśnie ganiać za uciekającym przeciwnikiem, to wyniki lecą na łeb na szyję. W tak "nieprzychylnych" sytuacjach inne krążki potrafią sobie poradzić wyraźnie lepiej, bo są mniej zależne od błędów popełnianych przez przeciwników.

[ALONE]
Players
150 posts
3,793 battles

Ja obecnie pływam Hipperem, który nawet po buffach nie leży mi zupełnie. Roon ma ten sam układ wież co Królewiec i Norymberga, więc mam cichą nadzieję, że będzie to jednak jakiś skok jakościowy.

Players
12 posts
2,994 battles

Witam

Będę wdzięczny za podpowiedzi co do modułów:

Co wybrać i w czym to pomoże, wybrałem

Magazyn/Kontrola uszkodzeń/?/Sterownie/ dalej sterownie i kolejna bateria.

Dziękować za pomoc. 

[MAX]
Moderator
1,693 posts
7,993 battles
On 29.09.2018 at 9:43 PM, Awanturka said:

Witam

Będę wdzięczny za podpowiedzi co do modułów:

Co wybrać i w czym to pomoże, wybrałem

Magazyn/Kontrola uszkodzeń/?/Sterownie/ dalej sterownie i kolejna bateria.

Dziękować za pomoc. 

https://wowsft.com/WarshipStats?nation=germany&shipType=Cruiser&ship=Roon&moduleN=22121&upgradeN=152321&commander=default&s0=PCY001_CrashCrew_CV_CA_CL&s1=PCY008_SonarSearch_Deutsche_C_9&s2=PCY005_Spotter_PGY001_Ar196_Cruiser_3&s3=PCY002_RegenCrew_C

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.