Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Roon, IX tier

81 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,659 posts
7,975 battles

Dziś go kupiłem i bije Hippera na głowę. Mam na nim zasięg i moduł na -40% do przestawienia steru plus przyspieszenie. Pierwsza część bitwy trzymam pancerniki na 18-19km jak zrobi się trochę luźniej to można skracać dystans, aż na końcu można zrobić yolo z torpedami jak będzie trzeba. Bez problemu można wyminąć salwy i trafiać na max zasięgu. Pociski lecą na 20km szybciej niż desa na 15km :P

• Cool 1

[PRE-V]
Players
71 posts
4,528 battles

Popieram.

Roonem grałem długo i był naprawdę spoko- nie na niewidkę ale na ster - niech mnie zobaczą :playing:

(tylko tak na 14-15 km optimum- i nie bać się HE)

Aktualnie bawię się Hindim i jest genialny-wszystko czym Roon chciałby zostać.

Roon tak jak Hindi  jest też całkiem wytrzymały-oczywiście, nie przytankuje BB jak Moskva, ale salwa z BB nie powinna za bardzo boleć (tj jeżeli ustawimy się dziobem, używamy WSAD).

Cytki raczej na twarz rzadko wpadają - a okazjonalny dzwon ... cóż, nie przesadzajmy, nie jest tragedią.

Troszkę bolą te 3 wierze z czego 2 na tyłku-ale z takim relodem nie stanowi to problemu.

Generalnie- grać, grać , grać i dorwać Hindiego. :trollface:

Alpha Tester
826 posts
12,073 battles

Czy opłaca się zostawiać Roona  (całkiem przyjemny) czy Hindi go skasuje i już do dziewiątki nie wrócę ?

Players
1,659 posts
7,975 battles

Ja zostawiłem wcześniej Baltimora, ale i tak nim nie gram. IX i tak najczęściej trafiają na X więc nie ma sensu według mnie. Jak masz kredyty to zostaw w porcie i tyle.

Alpha Tester
826 posts
12,073 battles

Ja zostawiłem wcześniej Baltimora, ale i tak nim nie gram. IX i tak najczęściej trafiają na X więc nie ma sensu według mnie. Jak masz kredyty to zostaw w porcie i tyle.

Właśnie mi ich brakuje i stąd moje rozważania.

[PRE-V]
Players
71 posts
4,528 battles

Osobiście Roona sprzedałem... i nie żałuję.

W sumie spotykasz takich samych przeciwników-a okręt lepszy.....

Ps.- mam wrażenie że Hindi zarabia naprawdę nieźle (jak na T10) - o wiele lepiej niż Wielki Erektor (przynajmniej u mnie)

Players
4,154 posts
9,221 battles

Ja Roona sprzedam, gdybym miał zostawiać krążownik t9 to brałbym Baltimora w ciemno . Co nie znaczy , że Roon jest zły ale mnie osobiście boli trochę układ armat . Bardzo dobry jest jak walczymy z pancernikami uciekając ale jak chcemy zagrać ofensywniej to 1 wieża z przodu to trochę mało . Ja wsadziłem mu moduł na reload , większy dpm się przydaje bardziej niż dodatkowy zasięg . Jak dla mnie Roon jest mocny na dystansach 10-17 km , na ekstremalnie dalekich króluje Moskwa i Zao

Ogólnie po grnaiu Roonem jestem bardzo pozytywnie nastawiony na Hindenburga , coś czuję że to bedzie mój "ulubiony" krążek  . Roon jest bardzo dobrze "zbalansowany" , może walczyć i na daleki dystans i z bliska , do tego niezłe AA, dobry pancerz nawet manewruje całkiem nieźle . To co podaje gra cyferkami wcale nie wygląda tak źle jak się nim pływa . Ciężko o znalezienie jakichś niesamowitych zalet i przewagi w czymś nad innymi ale i nie ma jakichś poważnych wad

Edited by KaraMon

Players
1,659 posts
7,975 battles

Ten buff do 27mm sporo dał Roonowi przez co Baltimore stracił swój atut. W tej chwili jak wrzuci mnie na IX gdzie zazwyczaj i tak jest sporo Bismarcków i Tirpitzów. To można spokojnie trzymać BBki na 11-12km i wsadzać salwy po 5-10k z AP, a wszystko od nas dinga lub dostajemy za 3k :D Zmieniłem też moduły na: reload (8,8 s), ster -20% + camo. Spot 11,1km. Damage robi się taki sam jak wcześniej tylko więcej okrętów topimy :) Baltimora grindowałem jeszcze jak miał 13 sec reload, ale w tej chwili biorąc pod uwagę wszystkie ostatnie buffy to Roon jest lepszy od Baltiego - bardziej uniwersalny, a z nowym pancerzem i torpedami można nieźle pushować. Eh jeszcze 110k do Hindenburga :P

Edit:

Takie małe porównanie z grindu do tej pory. Balti wygląda biednie. Widać to też po ilości bitew. Do Hindiego wystarczy mi z 40-45 bitew max, a gram z takimi samymi bonusami.

IX.png

Players
13 posts
3,282 battles

Po przesiadce z Hippera jestem... wniebowzięty. Co prawda aktualnie około 40 walk z czego chyba po około 15-20 zrezygnowałem z ulepszenia "camo" na rzecz "układu sterowania 3".... mała krówka zamieniła sie w łasicę.. przy tym układzie wież strzelasz kiedy możesz w razie niebezpieczeństwa milkniesz, zwrot i czekasz na szansę ... podpala fajnie a i cytadele potrafi  grubo wsadzić 

capt.jpg

stats.jpg

[BOTS]
Players
61 posts
10,205 battles

Hipper jakoś mi nie podszedł, i przeszedłem z wolnego, ale Roon to już inna historia. Podpływam na 14-15km, odwracam się, wrzucam na 1/2 i sobie strzelam paląc wszystko w zasięgu. Ten sposób działa na wszystko, oprócz Yamato, które tak czy siak wbije cytadele czy 10-15k przez pokład, reszta statków może pomarzyć żeby trafić mnie za więcej niż 5k.

[WIDMO]
Players
130 posts
8,988 battles
6 hours ago, stefan155 said:

Hipper jakoś mi nie podszedł, i przeszedłem z wolnego, ale Roon to już inna historia. Podpływam na 14-15km, odwracam się, wrzucam na 1/2 i sobie strzelam paląc wszystko w zasięgu. Ten sposób działa na wszystko, oprócz Yamato, które tak czy siak wbije cytadele czy 10-15k przez pokład, reszta statków może pomarzyć żeby trafić mnie za więcej niż 5k.

Coo xDDDD. Roon jest wysadzany przez wszystko z bliska, dzisiaj w 1 bitwie z Izumo trafłem w roona od przodu 2 cytadele, chciał mnie storpedować biedaczek ale zatrzymał się na 8 km ;)

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,520 posts
7,826 battles
18 minutes ago, Cyraxinainen said:

Coo xDDDD. Roon jest wysadzany przez wszystko z bliska, dzisiaj w 1 bitwie z Izumo trafłem w roona od przodu 2 cytadele, chciał mnie storpedować biedaczek ale zatrzymał się na 8 km ;)

i to oznacza ze roon nie jest lepiej opancerzony niz inne krazki, oczywiscie

iks deeeee

[BOTS]
Players
61 posts
10,205 battles
14 hours ago, Cyraxinainen said:

dlatego bliżej niż 15km nie podpływam do pancerników. Wyjątkiem są niespodzianki zza wyspy kiedy wiem, że  4 torpedy wystarczą żeby coś zabić

Players
253 posts
10,795 battles

Specyficzny przez układ wież wymuszający częstsze zwroty całym statkiem (jak już zauważyli koledzy wcześniej).Okręt w moim odczuciu trudniejszy od Hippera,choć da się ugrać.

Players
4,154 posts
9,221 battles

Trudniejszy dużo nie jest, masz konkretną siłę ognia  a nie to co Hipster strzelający bezglutenowym sojowym latte

• Funny 1

Players
253 posts
10,795 battles

Armaty i pociski są te same,tak samo większość parametrów,tyle że można w Ronie je upgradować: przeładowanie o 3 sek. szybciej, no i zasięg z 17 do 20 km.Mnie chyba najbardziej irytuje ta mniejsza wieżyczka dodatkowej na przodzie.Żeby  po bokach gdzieś były te 150-ki,to jeszcze,a tak to taka trochę bezużyteczna artyleria na pokaz.Przyda się może na 6,7-kach,ale wyżej to już raczej nieprędko.Wolał bym żeby tam była też 203,tyle że wyszedł by już z tego Hindenburg.

No ale nic... gramy dalej :Smile_glasses:

edycja 24.08: po wykupieniu Hindenburga widzę to czego nie widziałem przed wykupem-TAK SAMO jak w Roonie, w Hindemburgu też można ulepszyć przeładowanie i zasięg-więc nie różnią się niczym jeśli chodzi o działa.

Players
253 posts
10,795 battles

Po raz drugi przyszło mi się przepraszać ze statkiem,zmiana taktyki którą wymusza ,zamieniła początkowe odczucie trudności w przyjemność.Wyniki nie rekordowe,mało zatopień,ale ile DMG :Smile_Default: Roon? Lubię !shot-17_08.22_04_08.01-0692.thumb.jpg.38b296f68fb76010a61cef4af82c8088.jpg

shot-17_08.20_23_56.14-0690.thumb.jpg.3d03ee5497e3d72ba7077244458b560f.jpg

I wygrane

shot-17_08.17_01_34.43-0962.thumb.jpg.d0034e30561d1281f8dd6fd72f2ba07a.jpg

shot-17_08.20_22_06.46-0213.thumb.jpg.55ab432935690b99f2d0a48766c95e0e.jpg

[LBTL]
Players
18 posts
10,656 battles

Pierwsze 3 bitwy po zakupie słabo mi poszło, ale po tej walce czuję że się z nim polubię (3066 podstawowego ekspa).

ROON.jpg

Players
98 posts
6,794 battles

Roon jest ok. Hindi już mniej bo jest sporo większy. Szczerze wolę T IX niż T X. Niby nie powinno tak być ale jednak. Uprzedzam chętnych na Hindiego, że steruje się nim jak pancernikiem (no chyba że ktoś go zrobi pod full ster) ale nie ma tego pancerza jakiego można by się spodziewać po wymiarach samego okrętu. Za to Roon pod full ster to baletnica rozmiarów słonia. Miło wspominam :)

[-FZO-]
Community Contributor
1,132 posts
11,726 battles

Najlepszy krążek IX, jeśli gra się ostrożnie to bardzo skuteczny. Celność też na +

Miałem go sprzedać bo właśnie dotarłem do X ale jednak go zostawię, szkoda się z nim rozstawać :)

[FF-PL]
Players
92 posts
10,242 battles

rozwojowa wersja 5 i 6 tieru :) obracamy się dupą i walimy ile wlezie camo do 11,1km , 

[TF16]
Moderator
4,184 posts
10,548 battles
3 hours ago, drut5 said:

rozwojowa wersja 5 i 6 tieru :) obracamy się dupą i walimy ile wlezie camo do 11,1km , 

Nie zapominaj o super działach ze wspaniałymi AP - ostatnio wbijałem w krążki 7 i 8 tieru cytadele przez rufy i dzioby. Po prostu miazga.

Players
825 posts
9,205 battles

Okręt dobry, nawet bardzo dobry. Wreszcie można skutecznie palić pancerniki. Przy okazji ostrzegam przed klanem ŁOBUZ. Ostatnio zagrałem bitwę gdzie po kilkuminutowym spamowaniu z mniej więcej 15 km cisnąłem na capa B i zająłem bez większych trudności bo wrogie niszczyciele jakoś się nim nie interesowały. Spaliłem Scharnhorsta podczas gdy przewaga punktów rosła (zajęte były dwa capy). I wtedy stała się rzecz kuriozalna nasi zaczęli ginąć, po prostu zwyczajnie pchali im się pod lufy. Bursztynq na Der Grosse mimo że był na salwę pozostał niewyspotowany. CV olał ich wszystkich latał torpedowcami po całej mapie nikogo nie atakując. 3 krążki zamiast uciekać i wygrać bitwę na punkty (a było ponad 200 przewagi) zginęły pchając się na capy kiedy do końca bitwy nie zostało nawet 5 minut. Teraz będę przez kilkadziesiąt kolejnych bitew pluł sobie w brodę że tego nie nagrałem. Po prostu kuriozum :Smile_teethhappy:.

Players
1,654 posts
7,901 battles
On 3.04.2017 at 2:06 PM, Viandinea said:

Dziś go kupiłem i bije Hippera na głowę. Mam na nim zasięg i moduł na -40% do przestawienia steru plus przyspieszenie. Pierwsza część bitwy trzymam pancerniki na 18-19km jak zrobi się trochę luźniej to można skracać dystans, aż na końcu można zrobić yolo z torpedami jak będzie trzeba. Bez problemu można wyminąć salwy i trafiać na max zasięgu. Pociski lecą na 20km szybciej niż desa na 15km :P

Jest dokładnie tak, jak piszesz... Grałem z początku z modułami na kamo i przeładowanie. Robiłem ok. 60k co bitwę. Po przeczytaniu Twojego posta zmieniłem na +40 do steru. Przeładowanie zostało (nie zdążyłem już zarobić na zasięg). Efekt? Kończyłem go ze średnią jakieś 90k na bitwę. Prowadząc ciągły ostrzał faktycznie kamo to marnowanie potencjału. Spokojnie trafia się większe cele na 20+km.

Screen - Roon z dwoma modułami na ster.

roon ster.JPG

Players
1,659 posts
7,975 battles
21 minutes ago, RapujaceFistaszki said:

Jest dokładnie tak, jak piszesz... Grałem z początku z modułami na kamo i przeładowanie. Robiłem ok. 60k co bitwę. Po przeczytaniu Twojego posta zmieniłem na +40 do steru. Przeładowanie zostało (nie zdążyłem już zarobić na zasięg). Efekt? Kończyłem go ze średnią jakieś 90k na bitwę. Prowadząc ciągły ostrzał faktycznie kamo to marnowanie potencjału. Spokojnie trafia się większe cele na 20+km.

Screen - Roon z dwoma modułami na ster.

roon ster.JPG

Na Hindenie mam to samo ;)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.