Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Admiral Hipper, VIII tier

192 comments in this topic

Recommended Posts

Players
921 posts
4,883 battles

Coś za coś. Niemcy mają wielokrotnie lepsze ap niż inne krążki, kosztem wielokrotnie gorszych he. Obrażenia opierają się na cytadelowaniu, a nie na podpalaniu jak np u japońców.

Beta Tester
47 posts
3,119 battles

Dzięki klosiu_1 - za informacje. :) 

Dropsiq  - skoro irytują Cię czyjeś pytania to wyjdź na dwór olej je i co tam chcesz. Mam wrażenie, że Twoja odpowiedź ma na celu obrazić/wyśmiać/szydzić itd. co wzrosło Ci + 1 pkt do zajebistości?

Wracając do tematu - tak doszedłem do T 8 i pytam teraz bo wcześniej jakoś na 155 czy 152 mm działach, aż tak to nie raziło i jakoś sobie to tłumaczyłem kalibrem gdzie w przypadku innych nacji, aż takich dysproporcji nie zauważyłem. Przy kalibrze 210 liczyłem na coś więcej, dlatego zapytałem. 

[HEROS]
Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
12,859 battles
nope.
Edited by Dropsiq
  • Cool 1

Beta Tester
47 posts
3,119 battles

Trochę się zagalopowałeś, .... i ciągniesz dalej to samo. Post wyżej napisałem, że przy działach 152-155, różnicy, aż takiej nie odczuwałem.

I jakoś gdzieś słyszałem, że nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi. Bo człowiek w swej "nie mądrości" lub nie wiedzy pyta tych co wiedzą lub są mądrzejsi. Ale jednak różnie z tym bywa....bo czasem odpowie ten co tylko ma coś do powiedzenia nie koniecznie dobrego dla pytającego. 

Życzę bardziej pozytywniejszego spojrzenia na świat i ludzi.

Jeżeli skonstruowałem zapytanie "nie fortunnie" - to przepraszam.  

[KLOC]
Players
6 posts
8,446 battles

Elitarność nie ma żadnego wpływy na kasę. Zresztą w tej chwili to nie ma wpływu na nic, bo odpowiednika "przyspieszonego szkolenia" w WoT nie ma.

A że na ósemkach jesteś w plecy, to też nic dziwnego. Gry WG są tak skalkulowane, że w okolicach 8 tierów zaczynasz być w plecy i masz do wyboru kupić premkę albo ciułać kasę na niższych tierach.

Miałem, sprzedałem, nie polecam.

Po pierwsze beznadziejny "szklany" pancerz. Łapie wszystko. Można go załatwić z procy, z łuku, a nawet kamieniem. 

Po drugie całkowicie nieopłacalny. Ciężko wyjść z bitwy bez straty. Szkoda czasu i frustracji.

Nawet świetny wygląd i znakomita artyleria nie osłodzi goryczy.

Jak wspomniano wyżej, od 8 tieru, albo konto premium albo koniec zabawy. Siłą rozpędu kupiłem jeszcze Roona, ale tutaj jest podobnie. Jeśli w bitwie utracimy połowę PW, to koszty naprawy są ogromne. W jednej bitwie można stracić 150 tyś kredytów zanim się obejrzysz. Zarabianie kasy na niższych tierach, po to by ją błyskawicznie tracić na Hipperze czy Roonie to masochizm. Oczywiście wszystko jest celowo skalkulowane, bo firma musi zarobić. 

Wracam na niższe tiery.

Weekend Tester, In AlfaTesters
45 posts
2,381 battles

Miałem, sprzedałem, nie polecam.

Po pierwsze beznadziejny "szklany" pancerz. Łapie wszystko. Można go załatwić z procy, z łuku, a nawet kamieniem. 

Po drugie całkowicie nieopłacalny. Ciężko wyjść z bitwy bez straty. Szkoda czasu i frustracji.

Nawet świetny wygląd i znakomita artyleria nie osłodzi goryczy.

Jak wspomniano wyżej, od 8 tieru, albo konto premium albo koniec zabawy. Siłą rozpędu kupiłem jeszcze Roona, ale tutaj jest podobnie. Jeśli w bitwie utracimy połowę PW, to koszty naprawy są ogromne. W jednej bitwie można stracić 150 tyś kredytów zanim się obejrzysz. Zarabianie kasy na niższych tierach, po to by ją błyskawicznie tracić na Hipperze czy Roonie to masochizm. Oczywiście wszystko jest celowo skalkulowane, bo firma musi zarobić. 

Wracam na niższe tiery.

cotusiestanelo.PNG

W sumie nie wiem jak to skomentować, powiedz miszczu jak Ty to robisz? Troll konto, a może masochista? Nim zaczniesz się pruć, że jestem gimbem i inne eciepecie, że Ty nie grasz dla statystyk tylko od czasu do czasu, bo jesteś poważnym człowiekiem, ale Twoje wyniki mówią jedno nie ogarniasz tej gry totalnie co po ponad 1 tys. bitew jest jakimś wyczynem gratuluje. Ludzie serio jak macie jakieś hobby albo zainteresowania też tak kijowo do tego podchodzicie? 

PS: zrobiłem ten post z powodu mojego bulu dupy o płaczki, że okręt X jest fe i zło najgorsze, a nawet nie spróbowali się go nauczyć, ba żeby tylko okrętu całej linii, a nawet gry nie próbowali zrozumieć. 

Żeby nie było samego offtopu :trollface: piękny okręt, a jego ap potrafią zaboleć, miękki jak każdy krążownik w starciu z pociskami kalibru 406mm

Players
5 posts
3,574 battles

Moi drodzy, dużo hałasu, burzliwych wymian zdań, a ja dalej mało co z tego wyniosłem. Jakie moduły montować na tej krypie? Zasięg do dodatkowej artylerii czy celność głównej? 1 system kontroli uszkodzeń myślę że jak najbardziej wskazany. Nie wiem co w czwartym slocie wybrać, przestawianie steru czy 2 kotrola uszkodzeń? Jakie macie doświadczenia z tym kolosem na papierowych nóżkach?

[Z-F]
Players
1,956 posts

Moi drodzy, dużo hałasu, burzliwych wymian zdań, a ja dalej mało co z tego wyniosłem. Jakie moduły montować na tej krypie? Zasięg do dodatkowej artylerii czy celność głównej? 1 system kontroli uszkodzeń myślę że jak najbardziej wskazany. Nie wiem co w czwartym slocie wybrać, przestawianie steru czy 2 kotrola uszkodzeń? Jakie macie doświadczenia z tym kolosem na papierowych nóżkach?

1. Celność głównej

2. przestawianie steru, zwrotności na krążkach nigdy nie jest za wiele

3. Doświadczenia mam bardzo pozytywne, mimo że nie mam zbyt wiele rozegranych bitew. A czy taki papierowy? Kłóciłbym się :P

Players
5 posts
3,574 battles

Równie piękny i zabójczy co delikatny:) Co z modyfikacją napędu do niego zamiast przestawienia steru? Jest sens? Dzięki temu fajnie za wysepkami można na chwilę odpocząć i poczekać na zmianę sytuacji w bitwie. Nigdzie jeszcze nie zamontowałem tego modułu dlatego jestem ciekaw.

[ARES2]
Sailing Hamster
1,543 posts
9,085 battles

Równie piękny i zabójczy co delikatny:) Co z modyfikacją napędu do niego zamiast przestawienia steru? Jest sens? Dzięki temu fajnie za wysepkami można na chwilę odpocząć i poczekać na zmianę sytuacji w bitwie. Nigdzie jeszcze nie zamontowałem tego modułu dlatego jestem ciekaw.

CA nie jest od stania za wyspą. W ogóle żaden okręt nie jest od stania za wyspą. Życzę powodzenia w staniu za wyspą i byciu nieruchomym celem dla wszystkiego co raczy skierować oczęta w Twoją stronę.

Players
5 posts
3,574 battles

Gdy robi się coraz cieplej na pokładzie i nic nie rokuje by w najbliższej przyszłości kilkunastu sekund, ciągnących się przez wieczność odliczaną trafieniami pocisków każdego możliwego kalibru, ktokolwiek mógłby Cię wyrwać z uścisku kostuchy , pojawia sie mała zbawienna wysepka za którą wpływasz z impetem całej naprzód. Masz kilka kilkanaście sekund wytchnienia nim którykolwiek z wrogów mających CAŁY CZAS oczęta wpatrzone w Ciebie (za wyspą). Każdemu zdażyło się utknąć w takiej sytuacji gdy panicznie chwytasz się każdego rozwiązania, by nie zwiedzać jeszcze rafy koralowej. Myślę, że modyfikacja napędu przydaje się głównie w tych chwilach i dla nich powstała pomijając taktykę forward - backward unikania torped.

[ARES2]
Sailing Hamster
1,543 posts
9,085 battles

W każdym razie wolałbym Cie ujrzeć na czerwono a nie na zielono.

[KLOC]
Players
6 posts
8,446 battles

cotusiestanelo.PNG

W sumie nie wiem jak to skomentować, powiedz miszczu jak Ty to robisz? Troll konto, a może masochista? Nim zaczniesz się pruć, że jestem gimbem i inne eciepecie, że Ty nie grasz dla statystyk tylko od czasu do czasu, bo jesteś poważnym człowiekiem, ale Twoje wyniki mówią jedno nie ogarniasz tej gry totalnie co po ponad 1 tys. bitew jest jakimś wyczynem gratuluje. Ludzie serio jak macie jakieś hobby albo zainteresowania też tak kijowo do tego podchodzicie? 

PS: zrobiłem ten post z powodu mojego bulu dupy o płaczki, że okręt X jest fe i zło najgorsze, a nawet nie spróbowali się go nauczyć, ba żeby tylko okrętu całej linii, a nawet gry nie próbowali zrozumieć. 

Żeby nie było samego offtopu :trollface: piękny okręt, a jego ap potrafią zaboleć, miękki jak każdy krążownik w starciu z pociskami kalibru 406mm

Tutaj link do opinii, która w pełni potwierdza moje zdanie na temat tego okrętu:

Z zasady nie odpowiadam na tego typu napastliwe/obraźliwe posty. Ale w tym wypadku zrobię wyjątek. Rzeczywiście nie jestem wielkim graczem. Mam 56 lat i tą grę namówili mnie synowie. Do tej pory nie wiedziałem nawet o statystykach. Ale mniejsza o to. Te twoje zwroty "miszczu", "eciepecie", "bul dupy" i inne takie, wyraźnie wskazują na to, że koniecznie powinieneś wrócić do jakiejś szkoły. Może uda się zrobić maturę, nabrać nieco ogłady ?. Przeczytałeś jeden mój post i już się wymądrzasz, w sposób niegrzeczny udzielasz mi reprymendy. 

Forum to miejsce wymiany myśli  i doświadczeń. Napisałem swoją opinię na temat tego okrętu. Jest nieco krytyczna, bo moim zdaniem okręt jest źle zbalansowany jak na VIII tier. Do tego polityka finansowa firmy powoduje, że bez konta premium okręt (jak dla mnie) jest niegrywalny. Oczywiście, ktoś bardziej doświadczony może mieć inne zdanie. 

Nie zamierzam z tobą dalej polemizować, bo nie toleruję chamstwa, napastliwości i osobistych przytyków w necie.

• Cool 1

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,520 posts
7,826 battles

Rzeczywiście nie jestem wielkim graczem. Mam 56 lat i tą grę namówili mnie synowie. Do tej pory nie wiedziałem nawet o statystykach. Ale mniejsza o to.

rzeczywiscie mniejsza o to, ale nie do konca - bo widzisz, dzieki tym zdaniom nie popelnilem bledu kolegi wyzej i nie zlozylem twojej opinii na karb placzu z powodu nieumiejetnej gry

no to skoro formalnosci mamy za soba, kawa na biurku, papieros zapalony, to mozemy przejsc do konkretow

1) ten link ktory podales - progracz jest ostatnia osoba na ktorej chcialaby sie wzorowac osoba, ktora chce nie tylko grac, ale i wiedziec cos o mechanice gry (dlaczego? wyjasnie za chwile) - z polskiej sceny YT moge szczerze polecic StaregoGracza i jego materialy:

https://www.youtube.com/user/starygracz/videos -> kanal YT

https://www.twitch.tv/stary_gracz/profile -> kanal na twitchu (streamy prawie codziennie, bodajze 18-22, rzeczowy stream, mila atmosfera, mozna sie duzo dowiedziec o okretach i nie tylko, do tego jest tez sporo innych ciekawych gier)

niestety SG nie ma materialu o hipperze, dlatego postaram sie przeanalizowac material progracza i wypunktowac co jest z nim nie tak

a) mowi ze okret jest strasznie papierowy i "nawet ze 155tek na zasiegu 10-12km" strasznie wszystko w niego wchodzi - no i tu jest pierwszy blad, to nie jest krazownik do grania na takim dystansie, nie mozna pozwolic czemukolwiek co ma duzo wiekszy kaliber albo duzo wieksza szybkostrzelnosc pojawic sie na takim dystansie;

b)  proponuje modul za 2 miliony do "zasiegu wykrywania" ktory jest, przynajmniej moim zdaniem, zawsze gorszy od modulu na kamuflaz - kazde pareset metrow mniej z ktorych nas widac na krazowniku to zbawienie; dodaje tylko ze modul na camo jest jakas opcja przy "graniu na cykora" - obecnie na 8mym tierze zasieg 17km nie jest niczym nadzwyczajnym, wiec ja nie nazwalbym tego w taki sposob;

c) "jak montana huknie to zostaje na ogryzku" - tylko ze to nie jest minus hippera, a kazdego krazownika - akurat montana jest swietna kontra na krazowniki, troche gorsza na inne pancerniki, ale z krazkami radzi sobie swietnie;

d) bitwy calej nie ogladalem, bo jakos mi sie nie chce, ale z tego co widzialem nie zagral zle - tak jak powinno sie tym krazownikiem grac - trzymac dystans i wykorzystywac artylerie

az dziwne ze w materiale progracza znalazlem tak malo bledow, czyzby sie wyrobil?

Players
1,745 posts
11,972 battles

b)  proponuje modul za 2 miliony do "zasiegu wykrywania" ktory jest, przynajmniej moim zdaniem, zawsze gorszy od modulu na kamuflaz - kazde pareset metrow mniej z ktorych nas widac na krazowniku to zbawienie; dodaje tylko ze modul na camo jest jakas opcja przy "graniu na cykora" - obecnie na 8mym tierze zasieg 17km nie jest niczym nadzwyczajnym, wiec ja nie nazwalbym tego w taki sposob;

Do tego mimo że powiedział "W ten okręt trzeba walić z pp" a proponuje moduł na szybsze zwalczanie zalania/pożaru.

[KLOC]
Players
6 posts
8,446 battles

rzeczywiscie mniejsza o to, ale nie do konca - bo widzisz, dzieki tym zdaniom nie popelnilem bledu kolegi wyzej i nie zlozylem twojej opinii na karb placzu z powodu nieumiejetnej gry

no to skoro formalnosci mamy za soba, kawa na biurku, papieros zapalony, to mozemy przejsc do konkretow

1) ten link ktory podales - progracz jest ostatnia osoba na ktorej chcialaby sie wzorowac osoba, ktora chce nie tylko grac, ale i wiedziec cos o mechanice gry (dlaczego? wyjasnie za chwile) - z polskiej sceny YT moge szczerze polecic StaregoGracza i jego materialy:

https://www.youtube.com/user/starygracz/videos -> kanal YT

https://www.twitch.tv/stary_gracz/profile -> kanal na twitchu (streamy prawie codziennie, bodajze 18-22, rzeczowy stream, mila atmosfera, mozna sie duzo dowiedziec o okretach i nie tylko, do tego jest tez sporo innych ciekawych gier)

niestety SG nie ma materialu o hipperze, dlatego postaram sie przeanalizowac material progracza i wypunktowac co jest z nim nie tak

a) mowi ze okret jest strasznie papierowy i "nawet ze 155tek na zasiegu 10-12km" strasznie wszystko w niego wchodzi - no i tu jest pierwszy blad, to nie jest krazownik do grania na takim dystansie, nie mozna pozwolic czemukolwiek co ma duzo wiekszy kaliber albo duzo wieksza szybkostrzelnosc pojawic sie na takim dystansie;

c) "jak montana huknie to zostaje na ogryzku" - tylko ze to nie jest minus hippera, a kazdego krazownika - akurat montana jest swietna kontra na krazowniki, troche gorsza na inne pancerniki, ale z krazkami radzi sobie swietnie;

d) bitwy calej nie ogladalem, bo jakos mi sie nie chce, ale z tego co widzialem nie zagral zle - tak jak powinno sie tym krazownikiem grac - trzymac dystans i wykorzystywac artylerie

az dziwne ze w materiale progracza znalazlem tak malo bledow, czyzby sie wyrobil?

Dzięki za rzeczową odpowiedź.

Skorzystałem z podanego linku powyżej i znalazłem to:

3:40 minuta, i ....... mamy opinię, że Hipper to okręt z papieru, którym ciężko dotrwać do 3-ciej minuty rozgrywki. Oczywiście, nie zamierzam uparcie bronić swojej opinii, jak powiedziałem jestem początkującym graczem i byłem niemile zaskoczony tym okrętem, po rewelacyjnym (choć brzydkim) Konigsbergu, niezłym Nurnbergu i Yorku.

PS: To czego mi brakuje w tej grze, to prawdziwej taktyki w walce zespołowej, tzn. walki zespołem okrętów złożonym z 1-2 pancerników, 3-4 krążowników i kilku niszczycieli, gdzie dyscyplina taktyczna jest kluczem. Tutaj każdy walczy dla siebie, często zdarza się, że po spotkaniu przeciwnika pancerniki nagle zawracają zostawiając krążowniki i niszczyciele bez osłony. Skoro tak, to traktuję tą grę dość swobodnie - i np krążownikiem atakuję pancerniki, choć wiadomo z góry jak to się skończy. Żywot krótki, ale za to jest przerwa na papierosa czy herbatkę.

Nie zależy mi na wynikach, nie gram dla rankingów, traktuję to jak zwykłą strzelankę. Gra jako taka niewiele ma wspólnego z prawdziwymi bitwami morskimi, z historycznymi realiami walki na morzu. Ale mimo to jest fajna.

• Cool 2

[KLOC]
Players
6 posts
8,446 battles

Zapewne masz rację jak zwykle.

Z małym zastrzeżeniem. W linku powyżej, opinię o papierowym Hipperze wypowiada "StaryGracz", a nie "ujea". Nie wiem dlaczego tak dyskredytujesz tego gracza,

A Hipper nie był jedynym moim krążownikiem na wysokim tierze. Mam jeszcze Roona ze wszystkimi ulepszeniami i ten wydaje się jednak lepszy. Z jakichś bliżej nie sprecyzowanych powodów, rzeczywiście preferuję niemieckie okręty.

Players
5 posts
3,574 battles

Progamer AKA ujea jest bardzo rzeczowym gościem, nawet czasem za bardzo gdyż, jak to mówią, paiper wszystko przyjmie, a on głównie porównuje okręty na podstawie satystyk wyświetlanych w interfejsie. W przypadku Hitlerka nie bierze pod uwagę nietypowego kąta ułożenia pancernych płyt na bocznej burcie, chroniących cytadelę. Myślę że ma to jakieś znaczenie (nawet jak na realia WG). Na marginesie musisz wiedzieć, iż wielu ludzi na tym forum zgieło przysłowiowego ,,parola'' na ujea. Tak czy inaczej zagadzam się, że nie zawsze i nie jedym jest on wyznacznikiem, którego spostrzeżenia, jak i każdego innego jołtubera, nie są prawdą objawioną.

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,520 posts
7,826 battles

Na marginesie musisz wiedzieć, iż wielu ludzi na tym forum zgieło przysłowiowego ,,parola'' na ujea.

na tym, na forum AW i pewnie na kazdym innym na ktorym zamieszcza swoje "poradniki"

Players
88 posts
15,475 battles

...

PS: To czego mi brakuje w tej grze, to prawdziwej taktyki w walce zespołowej, tzn. walki zespołem okrętów złożonym z 1-2 pancerników, 3-4 krążowników i kilku niszczycieli, gdzie dyscyplina taktyczna jest kluczem...

Ahoj,

Jeśli kolega przeoczył to pragnę poinformować że już od dłuższego czasu jest takie cudo pod nazwą "bitwy drużynowe"

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Pierwsze wrażenie mega pozytywne. Manewruje na tyle dobrze nawet na stockowym zasięgu żeby nie łapać cytadel po każdym trafieniu. Zbiera regularnie ale powoli - pod tym względem gra mi się hipsterem bardzo podobnie do derpa. Zwykle mam problem z przeżyciem na krążku a tu ponad 50% bez większego problemu.

• Cool 1

Beta Tester
640 posts
2,100 battles

Wczoraj go kupiłem i przy pierwszych walkach pozytywnie zaskoczony po tylu przejściach z Yorckiem, jest mały artyleryjski niedosyt jednak okręt wypada wymaksować i można grać.

Jak dla mnie idealny okręt wsparcia :)

[DRAG0]
Alpha Tester
57 posts
9,976 battles

Gdzie on ma cytadelę? Przed chwilą strzelałem mu w burtę z 4km z Mogami i ani razu nie wpadła.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.