Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Admiral Hipper, VIII tier

192 comments in this topic

Recommended Posts

[LUZ]
Players
15 posts
8,259 battles

Kiepskie porównanie.Poza tym łatwiej grać na niskim tierze i naparzać nowych graczy.Ja tak zarabiałem na wyższe tiery jak jeszcze nie grałem na premce i nie miałem gold stateczków.

Beta Tester
362 posts
7,572 battles

zbijam nim gwiazdki, chwilami idzie coś ugrać co nie zmienia mojego zdania na temat sensu krążowników powyżej 7 tieru w tej grze. Zapchaj dziura(y), która jest często losowana na tiery 8-10. Jak leci w nas sraczka z pancernika rozpoczynamy ten szalony unik który ratuje nas przed one shotem lub shotem za 1/2 hp, zawsze jak leci to zadaje sobie pytanie? czy to już? za ile dostane? czy może jeszcze tym razem się uda? co to za życie... grac łupina która ma od 36-40k hp bez napraw vs cos co ma nas na strzała jak dobrze wejdzie + 4 naprawy? Ktoś mi zaraz napisze, przesadzasz krążownikami da się spokojnie grać, oczywiście że można ponieważ większość ludzi na pancernikach to warzywa strzelające z satelity. A wiec szukamy warzyw które nie zmieniają kursu, staramy się wydoić ile się da i udajemy że jest fajnie :)

Edited by punisher82
  • Cool 2

Players
5 posts
6,200 battles

zbijam nim gwiazdki, chwilami idzie coś ugrać co nie zmienia mojego zdania na temat sensu krążowników powyżej 7 tieru w tej grze. Zapchaj dziura(y), która jest często losowana na tiery 8-10. Jak leci w nas sraczka z pancernika rozpoczynamy ten szalony unik który ratuje nas przed one shotem lub shotem za 1/2 hp, zawsze jak leci to zadaje sobie pytanie? czy to już? za ile dostane? czy może jeszcze tym razem się uda? co to za życie... grac łupina która ma od 36-40k hp bez napraw vs cos co ma nas na strzała jak dobrze wejdzie + 4 naprawy? Ktoś mi zaraz napisze, przesadzasz krążownikami da się spokojnie grać, oczywiście że można ponieważ większość ludzi na pancernikach to warzywa strzelające z satelity. A wiec szukamy warzyw które nie zmieniają kursu, staramy się wydoić ile się da i udajemy że jest fajnie :)

Po chwili zastanowienia się nad twoim postem stwierdzam, że to wszystko jest prawdą :D Niemniej czerpię perwersyjną przyjemność z zatapiania Colorado i Tirpitzów moim mighty Yorckiem, oraz robienia uników niczym szalony Ivan wznosząc modły o brak cytadeli tym razem :) Nawet jeśli za ich sterami siedzą ważywa. Grę krążownikami (szczególnie niemieckimi) świetnie oddają słowa klasyka: https://www.youtube.com/watch?v=FQ7-rAegOjg 

Musisz być czujny jak chrabąszcz, ale Twój chrabąszcz ma jeszcze miniguna, którym wszystko wykosi, o ile nikt go wcześniej nie rozdepcze :P

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,871 posts
8,454 battles

taki nawet niczego sobie, spodziewałem się totalnego dramatu i pelnej frustracji, a jednak idzie nim pograc, ma jedna zasadnicza zaletę, niesamowite APki, każdy pokazujący bok krążownik powinien się przyzwyczajać do straty 10k HP, Amagi z racji małego pancerza bocznego, również musi uwazac na mierzone salwy AP z Hippera, wpadają miedzy 5k a 10k , calkiem przyzwoicie, wygląda na to, ze nie ma co się bac tego krązka

Players
427 posts
7,359 battles

Ubóstwiam Hippera ;D Naprawdę przyjemny krążek . Szybki obrót dział , szybko strzela , niesamowite PP-ki , Torpedy 6km -dużo razy mi dupe uratowały . Do minusów można zaliczyć  niską prędkość , słabe AA , pancerz i to chyba tyle . W Yamato z pp Hiper wbija się po 5k na salwe . W North carolinki , tirpitz-y itd salwy wchodzą nawet po 10k . Jestem teraz na etapie zbierania hajsu na ROON-a mam nadzieję że będzie tak samo dobry jak Hipper albo nawet lepszy .

[PL-EM]
Players
179 posts
26,239 battles

Okręt dobry. Stokowy porównywalny do New Orlean'a. Oprócz dział które są świetne. Mam na razie stoka, więc cytadele łapie równo. Nie wiem jak później. Mam nadzieje, że lepiej. Denerwuje mnie beznadziejne losowanie na tym okręcie poniżej 8 nie schodzi. Najczęściej to 9 lub 10 klasa. Pancerniki widząc ten okręt, ogień kierują najczęściej  na niego. Rzeczywiście HP są beznadziejne nie chcą zapalać, zaś AP wspaniałe.

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,871 posts
8,454 battles

potwierdzam, tez się ostatnio trochę nim i atago bawie, i Hipper daje dużo frajdy z gry plus potrafi im plus zadziwić, często jest lekceważony przez przeciwnika a tu buuumm i cytadela za 12k ;)

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,871 posts
8,454 battles

dobre dobre:) w to Izumo jak się cofal mogles sprobowac z AP walnac, cos mi mowo ze by za te 5k wziął;) szacun za spokoj ducha, dźwięk wyciszony przypadkowo? czy Vulgar wysyłał kogos do gazu?;p

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,871 posts
8,454 battles

bardzo chętnie, trzeba pograc Phoenixem zanim mu zabiorą PRO zasieg w nowym patchu;) na dwa Phoenixy to i żaden BB nie da rady, jutro znaczy w srode? o której?

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,871 posts
8,454 battles

no rape jest straszny az wstyd człowiekowi jak tym gra;) u mnie tez bez krzywdy jakies 60k sredniego

w srode tak na 18.30 szybciej się z roboty nie wyrobie, ok koniec off topu, a Hipper jest git malina;)

Edited by baart33

Players
921 posts
4,883 battles

Generalnie okręt jest fajny, jak już się wymaksuje, bo na stocku ma zwrotność pancernika, na drugim kadłubie jest już w miarę ok, ale.... 

Mam na nim tak tragiczne WR, że głowa mała, po 15 bitwach 26%! I tu niewiele mogę zrobić, losuje teamy jak losuje, czasem po 5 minutach już widać, że jedyne co można zrobić to klepać dmg póki jeszcze można. No i co zrobisz, nic nie zrobisz.

Players
921 posts
4,883 battles

Mam kur... dość. Na 19 bitew wygrałem .... 4. Dziś przegrałem pod rząd 4 bitwy, w każdej robiąc w okolicy 60k dmg i w każdej będąc na pierwszym miejscu listy wyników. Tyle że teamy kompletnie nie były zainteresowane czymś tak banalnym jak wygrywanie. Okręt może być, robi robotę, walka głównie AP jest przyjemną odmianą po innych krążkach. Ale te losowanie jakie dostaje powodują, że z trudem się zmuszam żeby nim zagrać. 21% WR, nosz kur....?

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Problem polega na tym ze nigdy nie wiesz w co będziesz strzelać. 15 sekund przeładowania plus kilka sekund dolotu to loteria jeśli chodzi o dobór pocisku. W tej loterii AP wygrywa znacznie częściej. Przy tak dużej przewadze obrażeń z AP nad HE ciężko wyobrazić mi sobie sytuację w której warto by lądować HE. No chyba że dobrze katujący się krążek w sytuacji gdy musisz go dobić i nie masz innego celu.

[ARES2]
Sailing Hamster
1,543 posts
9,114 battles

Ponowię pytanie z innego wątku - czy sonar kumuluje się z modułem na wykrywanie ?

Players
333 posts
14,698 battles

Hipper jest dobry. Nawet bardzo, ale jest dość trudny, dlatego że zła decyzja o załądowaniu typu pocisku boli bardziej niż w innych krążkach. Ładowanie tylko AP kusi, ale ogarnięty gracz zminimalizuje straty hp po prostu się kątując. Dlatego kluczem do dobrej gry i wygrywania na Hipperze jest umiejętne żonglowanie HE/AP. To nie jest tak, że skoro masz takie dobre AP to już nie ma sensu ładować HE nigdy. Cały czas pożary robią duże obrażenia i pewne 3k jest lepsze niż potencjalne 5k ale w ogromnej większości przypadków jest to 350 z rykoszetu. 

Wziąłem sobie na Hipperze perka do przyspieszonej zmiany pocisków HE/AP, skoro został wzmocniony, nie narzekam teraz absolutnie na czasy przeładowania. I również uważam, że HE ma sens, czasem kilka salw trzeba oddać w pancernik, który idzie kursem na nas, albo zbliżonym, tu z pewnością HE da więcej, a z pożarami nawet sporo więcej.

Sam Hipper to absolutnie najlepszy krążek jakim grałem do tej pory na tierach 6-8, bez uwzględnienia Atago i Kutuzova, bo nie posiadam żadnego z nich (niżej nie ma co patrzeć, bo to głównie seal clubbing). Miodne AP, miodny zasięg, aż szkoda, że ósemki nie mają naprawki.

Players
921 posts
4,883 battles

E, najlepszy. Atago jest lepszy :). Mogami przed nerfem też był, teraz już oczywiście nie jest.

Hipster swoje wady ma - do największych bym zaliczył słabą możliwość wyciągania bitwy jak team zawali. A to z kolei jest wypadkową sporej wielkości i słabej prędkości, kamo i zwrotności. Hipster po prostu nie jest w stanie dyktować warunków starcia. Japoniec się zaczai na 11km i wywali salwę z apekow w najmniej spodziewanym momencie, a później po prostu odejdzie gdzie chce. Hipster nie jest w stanie tak zrobić, a w sytuacji kryzysowej nie jest w stanie uciec goniącym.

Choć możliwość zdjęcia nieumiejętnie prowadzonego krążka z 15km dwoma dobrymi salwami cieszy :).

Hipster to jest okręt do współpracy z innymi okrętami - czyli ciężko go wykorzystać w chwili obecnej na randomie. Takie wnioski mi się nasuneły na spokojnie po obezwładniającej weekendowej serii klęsk :).

Players
333 posts
14,698 battles

^^ Przecież napisałem, że wyłączając premki. A na opisaną bolączkę rada jest jedna, dywizjon 3-osobowy.

Players
122 posts
3,607 battles

Pytanie odnośnie Hippera, a dokładnie o jego 3 wieżę. Wrzucam screena co by było wiadomo o co chodzi.

Teoretycznie pod takim kątem nie powinno być problemu, żeby strzelała. Nawet jest trochę zapasu jeszcze do dokręcenia w lewo. To samo z wieżą 2 kiedy strzelam do tyłu. Zapas jest ale strzelać z niej nie można.

Ktoś wie o co chodzi? Working as intended? Bug? Czy mój egzemplarz składali po godzinach po kilku głębszych? 

adm.png

[ORKAN]
Players
1,548 posts
3,781 battles

Pytanie odnośnie Hippera, a dokładnie o jego 3 wieżę. Wrzucam screena co by było wiadomo o co chodzi.

Teoretycznie pod takim kątem nie powinno być problemu, żeby strzelała. Nawet jest trochę zapasu jeszcze do dokręcenia w lewo. To samo z wieżą 2 kiedy strzelam do tyłu. Zapas jest ale strzelać z niej nie można.

Ktoś wie o co chodzi? Working as intended? Bug? Czy mój egzemplarz składali po godzinach po kilku głębszych? 

W moim jest tak samo :sceptic: Być może tylko pozornie wieża jest ustawiona pod tym samym kątem, co pozostałe, ale jednak brak jej kilku stopni.

W efekcie nauczyłem się sprawdzać gotowość/ustawienie wszystkich wież na "schemacie" okrętu, bo warto przecież minimalnie zmienić kurs i oddać salwę 8 a nie 6 pocisków. Okręt jest faktycznie "wołowaty" ale lubię go za celność :playing:

Players
122 posts
3,607 battles

Okazało się, że winny jest 20mm flak zaraz prz 3 i 2 wieży. Przez niego 3 wieża może strzelać tylko >7km. Nie jest w stanie opuścić się niżej. Jeszcze lepiej jest z 2 wieżą. Do tyłu można strzelać tylko > 14 km...

Beta Tester
47 posts
3,119 battles

Czy pociski He na tym okręcie są ok czy jakoś błąd jest  z nimi?

Mam na myśli zadawane obrażenia często i gęsto w okolicach 300-500 dmg :sceptic: w inne CA o BB nie wspominając.

[HEROS]
Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
12,884 battles
nope.
Edited by Dropsiq

Beta Tester
47 posts
3,119 battles

I po co to wycieczki o obserwacjach? 

Tak mam spostrzeżenia, że HE 210 mm AH losują b. niskie obrażenia w porównaniu z działami 203 mm USA czy Japończyków i dlatego pytam na forum. Tym bardziej, że ileś tam postów wstecz ktoś wspominał o problemie obrażeń pocisków HE. 

I też wiem do czego służą HE i AP. 

[HEROS]
Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
12,884 battles
nope.
Edited by Dropsiq

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.