Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Admiral Hipper, VIII tier

192 comments in this topic

Recommended Posts

Players
921 posts
4,881 battles

Nalot dywanowy to kwestia zastosowanej taktyki, a nie rodzaju użytych maszyn. Nalot dywanowy mogą wykonać nawet samoloty jednosilnikowe.

Poza tym chyba nie chcesz mi powiedzieć, że bronisz "moralności" Niemców. Dostali, co rozpętali. A teraz w filmach chcą nam wmawiać, że cały biedny naród nie miał wyboru, bo rządziła nim garstka złych panów w brunatnych mundurach.

Tak. I niczym się nie różni "nalot dywanowy" wykonany przez maksymalnie kilkadziesiąt bombowców przenoszących tonę bom, od nalotu 1100 ciężkich bombowców przenoszących ponad 2 tony bomb każdy. W jednym nalocie na Drezno zginęło w jedną noc tylu cywili co w całej bitwie o Anglię. W nalocie na Tokio (skoro już tak się trzymasz moralności i odpłaty za krzywdy) zginęło około 100 tyś ludzi, więcej niż w eksplozjach bomb atomowych. A to są pojedyńcze naloty, jedne z wielu.

Prawda jest taka, że alianci robili te naloty nie dlatego że coś to zmieniało na froncie, tylko po to, że takie naloty miały złamać wolę oporu wojsk przez masakrę ludności cywilnej. No i dlatego że mieli tysiące ciężkich bombowców, które do niczego innego niż bombardowanie miast się nie nadawały, a trzeba je było jakoś wykorzystać, żeby nie stały.

Black_Jack_Geary -> to założenie ulepszenia na obrót wież kiedykolwiek jest dobrym pomysłem? :) Przecież to ci zwiększa czas przeładowania, chyba o 10%.

Edited by klosiu_1

[Z-F]
Players
1,956 posts

Black_Jack_Geary -> to założenie ulepszenia na obrót wież kiedykolwiek jest dobrym pomysłem? :) Przecież to ci zwiększa czas przeładowania, chyba o 10%.

Nie wiem, dlatego sie pytam bardziej doświadczonych. Moim zdaniem w niektórych przypadkach ma sens, bo jeśli ROF mam na poziomie np 5 na minutę, to zmiana na 4,5 na minutę niewiele już zmieni :) W przypadku szybkostrzelnych dział ma to duże znaczenie, ale np. w Hipperze według mnie, znikome.

Pewnie, można sobie wyliczyc że w ciągu dwóch minut strzelę o raz mniej, co za tym idzie, będzie kilka tyś HP mniej (w optymistycznej wersji że zawsze sie trafia), ale czy ma to jakiś widoczny wpływ na bitwę?

Zastanawiam się tylko czy nie wymienić tego na celność, może skupienie się poprawi.

Chociaż z drugiej strony, z perkiem i tym ulepszeniem działa spokojnie nadążają za manewrami...

Typowa sytuacja z osiołkiem i dwoma żlobami :P

Alpha Tester
821 posts
12,045 battles

Nie wiem, dlatego sie pytam bardziej doświadczonych. Moim zdaniem w niektórych przypadkach ma sens, bo jeśli ROF mam na poziomie np 5 na minutę, to zmiana na 4,5 na minutę niewiele już zmieni :) W przypadku szybkostrzelnych dział ma to duże znaczenie, ale np. w Hipperze według mnie, znikome.

Pewnie, można sobie wyliczyc że w ciągu dwóch minut strzelę o raz mniej, co za tym idzie, będzie kilka tyś HP mniej (w optymistycznej wersji że zawsze sie trafia), ale czy ma to jakiś widoczny wpływ na bitwę?

Zastanawiam się tylko czy nie wymienić tego na celność, może skupienie się poprawi.

Chociaż z drugiej strony, z perkiem i tym ulepszeniem działa spokojnie nadążają za manewrami...

Typowa sytuacja z osiołkiem i dwoma żlobami :P

Wieże nadążają prawie wystarczająco (zawsze mogłyby szybciej) a AH strzela rzadko więc raczej celność jest ważniejsza.

Mówiłem, że go nie zostawię po zrobieniu Roona ale intensywny grind nauczył mnie trochę nim grać i na razie stoi w porcie. Tym okrętem trzeba strzelać głównie AP nawet do BB a do CA to obowiązek - HE ma wyjątkowo słabe.

[Z-F]
Players
1,956 posts

Wieże nadążają prawie wystarczająco (zawsze mogłyby szybciej) a AH strzela rzadko więc raczej celność jest ważniejsza.

Mówiłem, że go nie zostawię po zrobieniu Roona ale intensywny grind nauczył mnie trochę nim grać i na razie stoi w porcie. Tym okrętem trzeba strzelać głównie AP nawet do BB a do CA to obowiązek - HE ma wyjątkowo słabe.

Zmieniłem ulepszenie na celność i wszystko co piszesz to prawda :)

Obrót wież zmniejszył się o 2 sekundy, szybkostrzelność zwiększyła z 4,2 do 4,6, czyli jedno i drugie kompletnie niezauważalnie, ale celność sie poprawiła. Pierwszy raz na krążkach mam tyle trafień w cytadele :) Nawet pancernikowi raz wbiłem, z dystansu około 12-13 km.

OB używam tylko na niszczyciele, a i to nie zawsze, bo nie zdążę przełączyć, albo szkoda mi czasu na to. Hipperowe pepance potrafią zdemolować nawet niszczyciela.

Podoba mi się też jego zwrotność, wprawdzie reakcja na ster to aż 12 sekund (stokowy z ulepszeniem) ale jak już się przestawi, to zawraca prawie w miejscu, o wiele łatwiej wymanewrować torpedy niż lżejszymi poprzednikami.

Nie wiem tylko co najpierw upgrejdować, celownik czy kadłub, chociaż myślę że lepiej będzie celownik, 16km to trochę za mało na te tiery.

Edited by Black_Jack_Geary

Alpha Tester
821 posts
12,045 battles

Zmieniłem ulepszenie na celność i wszystko co piszesz to prawda :)

Obrót wież zmniejszył się o 2 sekundy, szybkostrzelność zwiększyła z 4,2 do 4,6, czyli jedno i drugie kompletnie niezauważalnie, ale celność sie poprawiła. Pierwszy raz na krążkach mam tyle trafień w cytadele :) Nawet pancernikowi raz wbiłem, z dystansu około 12-13 km.

OB używam tylko na niszczyciele, a i to nie zawsze, bo nie zdążę przełączyć, albo szkoda mi czasu na to. Hipperowe pepance potrafią zdemolować nawet niszczyciela.

Podoba mi się też jego zwrotność, wprawdzie reakcja na ster to aż 12 sekund (stokowy z ulepszeniem) ale jak już się przestawi, to zawraca prawie w miejscu, o wiele łatwiej wymanewrować torpedy niż lżejszymi poprzednikami.

Nie wiem tylko co najpierw upgrejdować, celownik czy kadłub, chociaż myślę że lepiej będzie celownik, 16km to trochę za mało na te tiery.

Zasięg jest ważny bo możesz strzelać do części CA które nie mają cię w zasięgu np. Atago. Zwrotność niestety też jest ważna bo jak złapią Cię bokiem to ....      a to wymaga drugiego kadłuba.
Edited by w_wilk

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,546 battles

Kadłub - więcej HP, znacząco lepsza zwrotność, lepsza obrona plot. 

[GLORY]
Weekend Tester
494 posts
8,172 battles

jaką polecicie umiejetnosc 4 poziomu w drzewku kapitana na tym okręcie? wydaje mi sie ze jedyne logiczne to zwiekszenie szans na podpalenie ale żadko się tu uzywa he :(

[GLORY]
Weekend Tester
494 posts
8,172 battles

tez słabo i mało da bo wiekszosc działek ma 2.1 km zasiegu wiec bedzie 2,5 - tak to mój zyciowy dylemat teraz :D

a moze rzucic tow szystko i wyjechac w bieszcady ewentualnei wziac 3 pkty na szybsza grupe naprawcza ratunkowa :P

Players
44 posts
7,276 battles

Chyba nie warto używać HE, wyjątkiem są niszczyciele. Dlatego ja raczej wezmę na 4 perk Last Stand (czy jakoś tak). W piątek wieczorem natrzaskałem 104k z samych AP w tym 9 cytadel (1 czy 2 w pancerniki). Salwy za około 10k w pancerniki bez cytadeli to wcale nie rzadkość. Słaby jestem, ale ten okręt wymiata. Nareszcie nie obawiam się Mogami, aż tak bardzo, a nawet rzekłbym, że chętnie staję do konfrontacji.

[-DWS-]
Beta Tester
4,542 posts
12,340 battles

tez słabo i mało da bo wiekszosc działek ma 2.1 km zasiegu wiec bedzie 2,5 - tak to mój zyciowy dylemat teraz :D

a moze rzucic tow szystko i wyjechac w bieszcady ewentualnei wziac 3 pkty na szybsza grupe naprawcza ratunkowa :P

Ale jak jeszcze włożysz moduł wzmacniający AA, to robi ci się kapkę ponad 3km dla najmniejszych działek.

[Z-F]
Players
1,956 posts

Okręt już po upgradzie :) 

Żeby się za bardzo nie rozpisywać, w bitwach z przewagą tier 9-10, kompletnie nie czuję się "gorszy" :) Warto było się pomęczyć z niektórymi poprzednikami.

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,546 battles

jaką polecicie umiejetnosc 4 poziomu w drzewku kapitana na tym okręcie? wydaje mi sie ze jedyne logiczne to zwiekszenie szans na podpalenie ale żadko się tu uzywa he :(

Testowałem obie umiejętności. Większa szansa na podpalenie powoduje, że faktycznie możemy sporo zdziałać pożarami - ale z drugiej strony, mamy tylko większą szansę na podpalenie bo poza tym pociski HE jak były marne, tak są. 

Z drugiej strony, większy zasięg obrony plot wydaje mi się lepszą opcją ponieważ na Hipperze masz niezły dps, ale kiepski zasięg. Jak go zwiększysz to wrogie samoloty będą mniejszym zagrożeniem. 

Players
136 posts
1,477 battles

jestem na koniu, ale dowódca docelowo na admirala ma byc, jakie wiec zatem perki ładować? 
1-podstawy żywotności

2-strzelec wyborowy

3-stan podwyższonej gotowości

4-zaaw trening artyler.

i co dalej?

Players
88 posts
15,475 battles

Okręt już po upgradzie :)

Żeby się za bardzo nie rozpisywać, w bitwach z przewagą tier 9-10, kompletnie nie czuję się "gorszy" :) Warto było się pomęczyć z niektórymi poprzednikami.

Fajnie, przynajmniej jakiś zachęcający opis, bo yorck-iem już ... rzygam ale jeszcze tylko trochę i będzie hipper. Zdaję sobie sprawę że sa to oceny subiektywne, każdy ma swój styl grania i co jednemu pasuje nie musi być dobre dla innych, tym niemniej czytając większość pozytywnych opinii graczy (a szczególne tych którzy popływali tym okrętem - a nie piszą na podstawie statystyk i różnych porównań) zachęca to do małego wysiłku i przebrnięcia przez poprzednika :)

Salut

Players
2,229 posts
13,769 battles

jestem na koniu, ale dowódca docelowo na admirala ma byc, jakie wiec zatem perki ładować? 

1-podstawy żywotności

2-strzelec wyborowy

3-stan podwyższonej gotowości

4-zaaw trening artyler.

i co dalej?

Na Hipperze mam zupełnie coś innego:

1) żarówkę(Hipper z modułami i kamuflażem ma 12km spota)

2) ostrzeżenie o nadchodzącej salwie (wieże kręcą się świetnie a bez tego modułu nie umiem grać krążkami)

3) stan podwyższonej gotowości

4) podpalenia - 11% to strasznie mało a dodatkowe 3% to naprawdę spory buff. Lotniskowców na chwilę obecną praktycznie nie ma a główną siłą krążków jest i tak rozbijanie formacji

Hipper to chyba najprzyjemniejszy krążek jakim grałem, Rekordową cytadelę udało mi się trafić z 17km a najcięższa salwa to 36k w Myoko. Podpalanie z kapitanem też w miarę wchodzi.

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,546 battles

Żarówka IMO średnio się przydaje, bo tak czy tak się świecisz jak diabli. 
Ostrzeżenie o nadciągającej salwie jest dobrym rozwiązaniem. 

Ostrzeżenie przed torpedami również. 
Napęd na Hipperze nie pada aż tak łatwo, zwiększenie zasięgu dział plot jest opcjonalne, a większa szansa na podpalenie robi sporą różnicę więc to jest niezły pomysł. 

Zgadzam się z oceną całościową, Hipper to bardzo przyjemny okręt. 

[LUZ]
Players
15 posts
8,259 battles

Najgorsza ósemka w grze.Zwrotność pancernika,szklany kadłub.Łapie cytadele częściej niż nurnberg.Z zalet to artyleria z tym że ogień skuteczny krążków zaczyna się od 14 km a na takim zasięgu pancerniki robią z niego miazgę.

[Z-F]
Players
1,956 posts

@UP

Nigdy nie da się określić że dany okręt jest lepszy czy gorszy, każdy ma swoje mocne strony i słabości, które dobry gracz umie wykorzystać. 

Jak to mawiają górale spod Białegostoku - i najlepszy okręt złomu kupa gdy kapitan dupa :trollface:

Po prostu wszystko zależy od sytuacji i ogarnięcia gracza.

A czasami od zwykłego szczęścia czy pecha.

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,546 battles

Czyli mogami jest gorszym krążkiem?

@UP

Nigdy nie da się określić że dany okręt jest lepszy czy gorszy, każdy ma swoje mocne strony i słabości, które dobry gracz umie wykorzystać. 

Jak to mawiają górale spod Białegostoku - i najlepszy okręt złomu kupa gdy kapitan dupa :trollface:

Po prostu wszystko zależy od sytuacji i ogarnięcia gracza.

A czasami od zwykłego szczęścia czy pecha.

Powiedziałbym, że Mogami na 155mm z perkiem na zasięg jest bardziej uniwersalny. W zależności od stylu gry, może Hippera zniszczyć z HE bez ponoszenia poważnych uszkodzeń. Z 203mm też może to zrobić, ale wówczas Niemiec ma przewagę zasięgu.

A z drugiej strony - jeśli Hipper pojawi się bliżej i będzie odpowiednio ogarnięty to skasuje Mogami z AP w dość szybkim czasie. Tak jak napisał kolega powyżej - wszystko zależy od dowódcy, plus odrobiny szczęścia. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.