Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Admiral Hipper, VIII tier

192 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,568 battles

Dyskusja na temat krążownika Admiral Hipper. 

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,568 battles

Widzę, że nikt nic nie napisał, a na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy. 

Hipper to krążownik VIII tieru. Co to oznacza? Ano, trzeba uważać na pancerniki, bo na tych tierach jedna salwa z kilkunastu km będzie boleć. 

Okręt podobnie jak poprzednicy ma znakomity zasięg. Artyleria plot dobra po rozwinięciu, ale cierpi z powodu małego zasięgu - sami się obronimy przed samolotami skuteczniej niż japońskie krążowniki, ale osłony plot dla zespołu za bardzo nie zapewnimy. 

Artyleria główna - super zasięg, super obrót wież powodują, że jesteśmy w stanie dostarczać dmg tam, gdzie trzeba. Działa są dość celne. Po wrzuceniu perka na podpalanie jesteśmy w stanie smażyć wrogie okręty dość skutecznie - ale i tak jeszcze lepszą opcją jeśli mamy taką możliwość jest użycie pocisków AP. Po ostatnim patchu uszkodzenia przy przebiciu cytadeli wynoszą ponad 5000, więc tym bardziej warto korzystać. 

Pancerz Hippera jest dobry - ale przeciw krążownikom. Pancerniki mogą nas perforować i to na nie trzeba uważać. Pancerz pokładowy, zdaje się podobnie jak na IX i X tierze ( testowałem przed 5.01, coś mogło się zmienić ) jest dość cienki więc wrogie bombowce nurkujące lub okręty używające AP z dużej odległości mogą być bardzo niebezpieczne. 

Co jeszcze można tak na szybko napisać? 

1. Bardzo wazny jest perk ostrzegający przed nadlatującymi pociskami. Świecimy się jak pancernik, więc sama żarówka wiele nam nie powie, a ogień pancerników jest dla nas niebezpieczny. 

2. Niepotrzebne jest przeznaczanie perka (IMO) na szybszy obrót wież lub szybsze przeładowanie torped - wieże obracają się bardzo szybko, a z torped korzystamy okazjonalnie, więc ich szybsze przeładowanie nie ma wielkiego znaczenia. 

3. Jeśli nabierzemy doświadczenia i wiemy, co robimy to atak z użyciem torped ma sens - 4 zestawy potrójnych wyrzutni, z dobrymi kątami strzału i 6km zasięgu potrafią narobić zamieszanie. Niemniej ten okręt to NIE niszczyciel - torped używamy, jeśli okazja sama się na nas pcha albo naprawdę wiemy, co robimy. Inaczej jest to świetny sposób na dno, muł i wodorosty. 

4. Pierwsze ulepszenie to powinien być kadłub, z racji znacznego zwiększenia zwrotności. Do tego obowiązkowo dodatkowy moduł - musimy być zwinni, żeby unikać wrogiego ognia a podstawowy Hipper jest zwrotny, ale jak na pancernik. 

To właściwie tyle - a teraz cała naprzód do Roona. 

• Cool 1

Beta Tester
608 posts
809 battles

View PostFalathi, on 08 November 2015 - 02:46 PM, said:

Hipper to krążownik VIII tieru. Co to oznacza? Ano, trzeba uważać na pancerniki, bo na tych tierach jedna salwa z kilkunastu km będzie boleć.  - szczególnie po patchu 0.5.1 (przypomina autor)

Pancerz Hippera jest dobry - ale przeciw krążownikom. Pancerniki mogą nas perforować i to na nie trzeba uważać. Pancerz pokładowy, zdaje się podobnie jak na IX i X tierze ( testowałem przed 5.01, coś mogło się zmienić ) jest dość cienki więc wrogie bombowce nurkujące lub okręty używające AP z dużej odległości mogą być bardzo niebezpieczne. - ding dong! patch 0.5.1!

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,568 battles

E, przed 5.1 to był problem - cienki pancerz, a pancerniki mają wystarczającą penetrację żeby się przebić. 

W dodatku zdarza się, że trafienie w cytadelę kasuje napęd. 

Generalnie rzecz ujmując, na tych tierach najlepsza strategia dla krążownika to nie dać się trafić, a na średnim dystansie utrzymywać taki kurs, żeby nie pokazywać boków. Prawdę mówiąc odpowiednio skątowany Hipper potrafi odbić całkiem dużo, choć pociski przechodzące przez nadbudówki dalej mogą odebrać sporo HP. 

Z drugiej strony - to na Hipperze padł mój rekord wbicia 6 cytadel w jednej salwie. A w tej chwili dmg z cytadeli to 5900 HP - dużo. 

Alpha Tester
521 posts
1,343 battles

Jakie dodatki sugerujecie zawiesić na Hipperze? Doczłapałem do niego i chciałbym go trochę odpicować ;)

Alpha Tester
521 posts
1,343 battles

A z ciekawostkowych easteregów na wieżach Anton i Dora jest umieszczony napis Glowworm przypominający o staranowaniu Hippera przez niszczyciel HMS Glowworm w czasie inwazji na Norwegię. 

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,568 battles

A z ciekawostkowych easteregów na wieżach Anton i Dora jest umieszczony napis Glowworm przypominający o staranowaniu Hippera przez niszczyciel HMS Glowworm w czasie inwazji na Norwegię. 

Skoro już jesteśmy przy ciekawostkach - dowódca HMS Glowworm otrzymał pośmiertnie Victoria Cross min. na podstawie rekomendacji ze strony dowódcy Hippera w tej bitwie. 
  • Cool 4

[PRAVD]
Beta Tester
303 posts
9,347 battles

Skoro już jesteśmy przy ciekawostkach - dowódca HMS Glowworm otrzymał pośmiertnie Victoria Cross min. na podstawie rekomendacji ze strony dowódcy Hippera w tej bitwie. 

ja zawsze kiedy zdarza mi sie taranowac lub  byc taranowanym nazywam to "manewrem Glowworma":izmena:

[ORKAN]
Players
1,548 posts
3,778 battles

Kriegsmarine była najmniej zdeprawowaną nazizmem formacją bojową III Rzeszy, m.in dlatego Hitler "nie przepadał" za Raederem. Nawet U-booty, na początku wojny, pomagały rozbitkom, do chwili wydania przez Doenitza wyraźnego zakazu wynurzania się w pobliżu tonących statków - co było reakcją na wprowadzenie przez UK okrętów-pułapek. W tym kontekście masakrowanie poddającego się Bismarcka budzi mieszane uczucia...

Alpha Tester
829 posts
12,151 battles

Kriegsmarine była najmniej zdeprawowaną nazizmem formacją bojową III Rzeszy, m.in dlatego Hitler "nie przepadał" za Raederem. Nawet U-booty, na początku wojny, pomagały rozbitkom, do chwili wydania przez Doenitza wyraźnego zakazu wynurzania się w pobliżu tonących statków - co było reakcją na wprowadzenie przez UK okrętów-pułapek. W tym kontekście masakrowanie poddającego się Bismarcka budzi mieszane uczucia...

Tak samo jak spalenie nalotami wielu miast niemieckich i zabicie setek tysięcy cywilów.

Ale żeby było i coś w temacie to uważam okręt za bardzo przeciętny. Daje się nim grać -pomaga zasięg - ale obecnie to Atago jest silniejszy.

Edited by w_wilk

[CSMW]
Beta Tester
1,540 posts
10,885 battles

Tak samo jak spalenie nalotami wielu miast niemieckich i zabicie setek tysięcy cywilów.

Ale Warszawa i Londyn to same sie zbombardowały. Cywilów tam nie było, wszystkich uprzedzono o nalotach dywanowych i zapewniono im miasteczka namiotowe poza strefą działań, oraz kuchnię polową z grochówą.

Edited by Korsarz_87

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

A ja tam ciągle nie wiem, czy poświęcić Nurnberga, czy Kunika, żeby rozwijać linię i czy warto w ogóle rozwijać linię.

Admiral Hipper jako marka do mnie przemawia. Hindenburg kompletnie nie, bo WG skrewił po całości - zgodnie z tradycją (Bismarck, Tirpitz) Hindenburg to powinna być nazwa jednego z pancerników typu H, a nie krążka. Jakieś takie wewnętrzne fuj mam do tego faktu.

Edited by 44smok

[CSMW]
Beta Tester
1,540 posts
10,885 battles

A ja tam ciągle nie wiem, czy poświęcić Nurnberga, czy Kunika, żeby rozwijać linię i czy warto w ogóle rozwijać linię.

Admiral Hipper jako marka do mnie przemawia. Hindenburg kompletnie nie, bo WG skrewił po całości - zgodnie z tradycją (Bismarck, Tirpitz) Hindenburg to powinna być nazwa jednego z pancerników typu H, a nie krążka. Jakieś takie wewnętrzne fuj mam do tego faktu.

Z konika do Numerka przeskoczyć na pewno warto, bo VI ma wszystkiego lepiej. Natomiast czy wyżej to też sam nie wiem, wogóle moim zdaniem ta gałązka powinna inaczej wyglądac na VII-VIII: Hipster powinien być na 7, yorka wywalić całkiem, a na 8 dać dojczlanda.

Co do nazewnictwa niezrealizowanych projektów- one nigdy nie miały zatwierdzonych nazw, jedynie proponowane.  H39 równie dobrze mógł sie nazywać Grossdeutschland i imie dla CA sie tym samym zwalnia.

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Mam i Kunika i Nurnberga. Zastanawiam się ,czy nie sprzedać któregoś z nich i iść wyżej - po Hippera albo Hindenburga.

[-DWS-]
Beta Tester
4,544 posts
12,340 battles

W tym kontekście masakrowanie poddającego się Bismarcka budzi mieszane uczucia...

A on się poddawał? Gdzie takie rewelacje napisali?

Ostatnio z tego co pamiętam to na topie była historyjka jak to się bohatersko samozatopił.

[C-O-N]
Players
2 posts
7,610 battles

Koledzy mam pytanie

wymaksowałem Hipka i zrobiłem z niego pojazd "Elitarny" a mimo to za każdym prawie razem pomimo np zatopienia 1-2 shipów jestem w pelcy 20-30 tysięcy przy wygranej bitwie. Taka zemsta  WG?  

m7stocz

[-DWS-]
Beta Tester
4,544 posts
12,340 battles

Koledzy mam pytanie

wymaksowałem Hipka i zrobiłem z niego pojazd "Elitarny" a mimo to za każdym prawie razem pomimo np zatopienia 1-2 shipów jestem w pelcy 20-30 tysięcy przy wygranej bitwie. Taka zemsta  WG?  

m7stocz

Elitarność nie ma żadnego wpływy na kasę. Zresztą w tej chwili to nie ma wpływu na nic, bo odpowiednika "przyspieszonego szkolenia" w WoT nie ma.

A że na ósemkach jesteś w plecy, to też nic dziwnego. Gry WG są tak skalkulowane, że w okolicach 8 tierów zaczynasz być w plecy i masz do wyboru kupić premkę albo ciułać kasę na niższych tierach.

• Cool 1

Alpha Tester
829 posts
12,151 battles

Ale Warszawa i Londyn to same sie zbombardowały. Cywilów tam nie było, wszystkich uprzedzono o nalotach dywanowych i zapewniono im miasteczka namiotowe poza strefą działań, oraz kuchnię polową z grochówą.

Akurat naloty dywanowe to domena aliantów. Niemcy nie mieli ciężkich bombowców bo ich taktyka nie przewidywała takich działań. Naloty niemieckie potępił cały świat choć zginęło w nich nieporównywalnie mniej ludzi niż w nalotach aliantów (jeden nalot na Drezno - 200tys. ludności cywilnej). Nalotów aliantów nikt nie dotąd potępił.

Co do okrętu na pewno u mnie nie zostanie na stałe. Najlepsza dotychczas była piątka. Z gry na serwerze testowym 9 i 10 tier był całkiem niezły.

Edited by w_wilk

[PRAVD]
Beta Tester
303 posts
9,347 battles

Niemcy długo i cieżko pracowali żeby Alianci pozbyli sie skrupułów. w 1939 roku jedyne co RAF zrzucał na Niemcy to ulotki. Trzeba było Warszawy, Rotterdamu, Londynu,  Coventry, Belgradu żeby przekonać aliantów do nieograniczonej wojny powitrznej. Reszta była kwestia przewagi aliantów w masowej produkcji ciężkich bombowców.

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,568 battles

Panowie, bardzo proszę - bez offtopów historycznych, to jest temat poświęcony krążownikowi VIII tieru, a nie całej wojnie. 

[CSMW]
Beta Tester
1,540 posts
10,885 battles

Akurat naloty dywanowe to domena aliantów. Niemcy nie mieli ciężkich bombowców bo ich taktyka nie przewidywała takich działań. Naloty niemieckie potępił cały świat choć zginęło w nich nieporównywalnie mniej ludzi niż w nalotach aliantów (jeden nalot na Drezno - 200tys. ludności cywilnej). Nalotów aliantów nikt nie dotąd potępił.

Co do okrętu na pewno u mnie nie zostanie na stałe. Najlepsza dotychczas była piątka. Z gry na serwerze testowym 9 i 10 tier był całkiem niezły.

Nalot dywanowy to kwestia zastosowanej taktyki, a nie rodzaju użytych maszyn. Nalot dywanowy mogą wykonać nawet samoloty jednosilnikowe.

Poza tym chyba nie chcesz mi powiedzieć, że bronisz "moralności" Niemców. Dostali, co rozpętali. A teraz w filmach chcą nam wmawiać, że cały biedny naród nie miał wyboru, bo rządziła nim garstka złych panów w brunatnych mundurach.

[Z-F]
Players
1,956 posts

No i Czarny Jacuś wreszcie się doczołgał do Hippera :D Pierwszy tier 8... pewnie byłoby  wcześniej gdyby nie eksperymenty z innymi drzewkami :)

Nie powiem, okręt zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, wprawdzie ledwie liznąłem pływania nim, ale pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Nawet stokowy, w przeciwieństwie do wielu poprzedników, jest skuteczny (jak na moje noobowskie umiejętności :P ). Najbardziej podobały mi się cytadele z dystansu 14km+ :)

Tylko zastanawiam się czy założenie ulepszenia na obrót wież było dobrym pomysłem... na moje oko trochę sieje pestkami na boki.

I co polecacie na ostatnie ulepszenie? Dalsze "widzenie" czy lepszy kamuflaż?

Edited by Black_Jack_Geary

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.