Jump to content
Server restart - 20/06/2019 Read more... ×
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Yorck, VII tier

191 comments in this topic

Recommended Posts

[TF16]
Moderator
4,203 posts
10,654 battles

Ja miałem odwrotne uczucia: najpierw okrutnie się męczyłem, by pod koniec grindu nawet polubić ten okręt. Może przez to, że naczytałem się o PP niemieckich krążków i początkowo nie przełączałem na HE. A potem okazało się, że HE tłuką pięknie z daleka, a z bliska wsadzamy PPkami cytki i prócz tego obrzydliwie wolnego obrotu wież okręt jest całkiem miły.

[COTNS]
Players
4 posts
4,820 battles

Totalny złom.... 

Byle przejść i sprzedać. 

A gość który to wymyślił chyba jest sadystą.

Po świetnym 6 tierze 7 jest totalnym g....

Pociski z błota wyrzucanego katapultą na księżyc ale, że też projektował tą katapultę ten sam "geniusz"  co ten szmelc to błoto nie dolatuje do księżyca tylko spada do wody. Po godzinie, może 2. 

Prędkość wież z pancernika na pedały i to słabego, zwrotność też jest kpiną.

Ten złom nie ma nic. Absolutnie nic co może dać jakąkolwiek przyjemność z grania. 

Większego g.... w tej grze nie spotkałem.... 

W walce 1 na 1 z poprzednikiem 9 na 10 razy przegra rozszarpany genialnymi działami  Nurberga...

Z francą i amerykańcem 7 też przegra ze względu na gorsze działa i obrót wież. 

Nie mam jeszcze 7 japońskiej ale wątpię by mogła w jakikolwiek sposób być jeszcze gorsza.

WG powinno natychmiast zrobić porządek zamieniając go na coś normalnego bo wymiotować się chce na każdą bitwę tym szmelcem.   

Players
1,344 posts
7,105 battles
24 minuty temu, FLASH69 napisał:

Totalny złom.... 

Byle przejść i sprzedać. 

A gość który to wymyślił chyba jest sadystą.

Po świetnym 6 tierze 7 jest totalnym g....

Pociski z błota wyrzucanego katapultą na księżyc ale, że też projektował tą katapultę ten sam "geniusz"  co ten szmelc to błoto nie dolatuje do księżyca tylko spada do wody. Po godzinie, może 2. 

Prędkość wież z pancernika na pedały i to słabego, zwrotność też jest kpiną.

Ten złom nie ma nic. Absolutnie nic co może dać jakąkolwiek przyjemność z grania. 

Większego g.... w tej grze nie spotkałem.... 

W walce 1 na 1 z poprzednikiem 9 na 10 razy przegra rozszarpany genialnymi działami  Nurberga...

Z francą i amerykańcem 7 też przegra ze względu na gorsze działa i obrót wież. 

Nie mam jeszcze 7 japońskiej ale wątpię by mogła w jakikolwiek sposób być jeszcze gorsza.

WG powinno natychmiast zrobić porządek zamieniając go na coś normalnego bo wymiotować się chce na każdą bitwę tym szmelcem.   

York jest najlepszym drzewkowym CA. :P

• Cool 1

Players
1,654 posts
7,955 battles
2 hours ago, Misiuuuu said:

York jest najlepszym drzewkowym CA. :P

Ale kolega ma rację. Yorck jest kompletnie pozbawiony jakichś zalet. Pensa ma wygar i zwrotność. Szczoch pali jak wściekły, Myoko ma potężny wygar z HE. Fiji robi totalną sieczkę. Francuzem nie grałem - więc nie wiem. Natomiast Yorck? Odkupiłem ostatnio i przeskoczyłem za free expa. On nie ma ani jednej zalety i mocnej strony, którą dałoby radę wykorzystać. Działa strzelają w kosmos. Jak już coś trafisz to 5 pestek za 800... ROF słaby. Parabola okrutna. DMG niski. VI to przy nim maszyna do mielenia mięska. Słowem podsumowania - porażka przez wielkie P. A zresztą, niech wrzucę screena. Tak opluwany przez wszystkich Graff Spee jest mocniejszy. A przypomnę tylko, że VII mają najlepszy MM w obecnej mecie. Większość meczy na topie.

yorck.PNG

Players
1,344 posts
7,105 battles
godzinę temu, RapujaceFistaszki napisał:

Ale kolega ma rację. Yorck jest kompletnie pozbawiony jakichś zalet. Pensa ma wygar i zwrotność. Szczoch pali jak wściekły, Myoko ma potężny wygar z HE. Fiji robi totalną sieczkę. Francuzem nie grałem - więc nie wiem. Natomiast Yorck? Odkupiłem ostatnio i przeskoczyłem za free expa. On nie ma ani jednej zalety i mocnej strony, którą dałoby radę wykorzystać. Działa strzelają w kosmos. Jak już coś trafisz to 5 pestek za 800... ROF słaby. Parabola okrutna. DMG niski. VI to przy nim maszyna do mielenia mięska. Słowem podsumowania - porażka przez wielkie P. A zresztą, niech wrzucę screena. Tak opluwany przez wszystkich Graff Spee jest mocniejszy. A przypomnę tylko, że VII mają najlepszy MM w obecnej mecie. Większość meczy na topie.

yorck.PNG

York jest bardzo zwrotny, ma niezły pancerz, dobre OB i genialne PP.

U mnie porównanie Yorka do Nurmberga wygląda zupełnie inaczej:

5a72fc51cdb5a_Beztytuu.thumb.jpg.091a040f5b5d13b4f5bd4e4d41098060.jpg

Nurmberg jest mięciutki, ciężko nim grać w zwarciu, York za to rozszarpuje wszystko w promieniu 10 km.

[B4P]
Beta Tester
23 posts
4,516 battles

Okręt bardzo dobry, aczkolwiek ma pare wad jak każdy inny. Według mnie ma więcej plusów niż minusów.

+Ekstremalnie zwrotny (Promień skrętu 650m, gdzie szczors 900m)

+Mocno bije z HE (Podpalenia też często wpadają)

+Spory zasięg

+Dobre skupienie pocisków

+Dobre kąty wystrzału torped

+Jest krótki co pomaga w unikaniu ostrzału

-Straszna parabola PP (Nie opłaca się strzelać powyżej 11-12 km)

-Stosunkowo mało HP

-Mały RoF (12s przeładowania)

-Wolny obrót wież

Players
24 posts

Starożytni przenajświętsi, ten okręt to jakaś parodia. Muszę zacząć czytać opinie o danym okręcie zanim coś zacznę badać i kupować. (choć o czasem opinie innych nie pokrywają się z własnymi doświadczeniami). Nürnberg miał być straszną kupą, a mi pomimo wielu jego wad grało się przyjemnie. Yorck za to nie ma chyba na tą chwilę dla mnie żadnych zalet. Jak każdym nowym nabytkiem pierwsze kroki stawiam na PVE lub operacjach. Yorck miał mi właśnie do tego posłużyć, bo oprócz azjatyckiego DD nie mam żadnej 7 do operacji. Kilka podejść i za każdym razem kończy się tak samo, salwa od DD łapię dwa pożary. Gaszę się, DD ubite, płynę dalej, pojawia się cleveland i robi ze mną co chce. Strzelam AP prosto w jego burtę, pociski trafiają wszystko tylko nie jego. On perfekcyjnie trafia mnie za każdym razem powodując pożary + obrażenia. Ja jak go nawet trafię w cytadele, to za max 6k. Ludzie kurwują że yorck noob itp, ale ten okręt to totalne nieporozumienie. Zawsze staram się nauczyć podstaw gry danym okrętem na PVE, ale jest to pierwszy okręt na który nie mam pomysłu. Nie wiem czy jest sens iść nim na PVP i męczyć siebie jak i swoją drużynę. No chyba że ktoś mi tu doradzi jak nim grać, jaką taktykę obrać żeby drużyna miała ze mnie pożytek.

[PLO]
Players
110 posts

Nie jesteś pierwszym i pewnie nie ostatnim graczem narzekającym na Yorcka,ten okręt jest po prostu nieco inny niż pozostałe drzewkowe niemieckie  CA.Ograj go najpierw,a wierz mi odwdzięczy się.

Zwróć uwagę na parabolę lotu,pozwala strzelać zza przysłowiowej "górki".Jest bardzo manewrowy i naprawdę dużo można nim zrobić.

Pograj nim więcej niż kilka czy kilkanaście razy zmienisz zdanie.

Players
651 posts
7,461 battles

W czasie całej mojej gry na Yorcku oddałem może z 10 salw z AP... i rzecz jasna rzadko kiedy coś trafiałem, bo nie byłem przyzwyczajony do tak "leniwego lotu" pocisków.:Smile_facepalm: Raczej jedyna opcja dla tego okrętu, to nieustanne użycie HE (które biją najmocniej spośród wszystkich niemieckich krążków, choć tracą 1% podpałki względem następców). A jeśli już cel jest na tyle blisko, że warto byłoby użyć APków... to bardziej celowe może się okazać użycie torped.
W moim przypadku, bardziej sprawdzała się w nim walka manewrowa na średnim i dalekim dystansie, niż stanie na kotwicy za wyspami. Ale co kto lubi.

Players
1,344 posts
7,105 battles

Podpływamy na 7-10 km i rozszarpujemy wszystko z PPanców. Jest zwrotny i ma niezły pancerz. Okręt poezja, gdyby wprowadzili jego klona jako premkę to na pewno bym zakupił, drzewkowego nie trzymam bo nie mam kapitana.

Tyle, że jest inny niż reszta drzewka i wymaga treningu celowania z PP.

[BUSHI]
Players
3,313 posts
17,371 battles

Obecnie po buffie czasu lotu pocisków (teraz ma identyczne jak niemieckie krążki VIII-X), Yorck jest super okrętem. Skątowany nie schodzi na salwę i bardzo łatwo jest kogokolwiek trafić na jakimkolwiek zasięgu. Mocna VII, którą można kręcić fantastyczne wyniki.

Jeżeli przeszkadza nam obrót dział, to z EM i modułem dostajemy znośne 26,9s. -5% do przeładowania jest niczym w porównaniu z komfortem, gdy działa mogą nadążać za wykonywanymi zwrotami, a w efekcie nasz DPM na pewno nie maleje.

• Cool 1

[ODIUM]
Beta Tester
98 posts
4,031 battles

Moja ostatnia VII, którą grindowałem. Po oswojeniu się z parabolą lotu pocisków muszę przyznać, ze to bardzo dobry krążownik.

Według mnie lepiej sprawdza się jako dalekodystansowy spamer, ale w zwarciu z innym krążownikami też daje rade.

Miałem go zrobionego pod AA bez sonaru. W obecnej mecie gdzie 2 lotniska na stronę to norma nawet dawał rade się wybronić, chociaż nie wyrzynał samolotów dziesiątkami.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.