Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Yorck, VII tier

191 comments in this topic

Recommended Posts

Players
2 posts
4,412 battles

Naprawdę nie doceniacie niemieckiej myśli wojskowej. Ten okręt wyprzedził mocno swoje czasy i wyposażono go w artylerię nie tylko przeciwlotniczą, działa główne miały służyć do obrony przeciwsatelitarnej. Projekt nie został zrealizowany dlatego, że niestety inne nacje nie nadążyły z myślą techniczną i pierwsze satelity powstały dopiero na przełomie lat 50 i 50-tych ub. wieku.

Players
921 posts
4,883 battles

Nie strzelaj z AP powyżej 10km i będzie ok. HE się sprawdzają w całym zakresie zasięgu.

Dziś miałem fajną akcję Yorckiem: płynę ci ja sobie między wyspami, a tu z zasadzki wyskakuje Fubuki 2 km odemnie. Ja jakimś cudem ominąlem jego torpedy, jemu moich się nie udalo :D. 30s później z drugiej strony wyspy wyskakuje 4 km ode mnie New Mexico z ewidentnym zamiarem wypróbowania mojego pancerza. Jakoś się kaleko skątowałem puszczając torpedy z drugiej burty i przyjąłem tylko za 10k, a moje torpedy trafiły wszystkie co do jednej :D. 2 minuty gry, 7 torped w celu i 60k dmg do przodu :D. W sumie nastukałem w tej bitwie 107k.

Players
20 posts
1,607 battles

Kupiłem to cudo świata, co prawda stockowy itp itd ... ale już widzę, że druga pepsicola to nie będzie  :-(

Że papier to wiadomo ... ale te jego działa są jakieś dziwne. Z tych AP nic nie włazi kurde, nawet na mniejsze dystanse, może były pechowe bitwy .... ale  jakoś wesoło nie jest.

Edited by ____ISD____

[PL-EM]
Players
182 posts
26,629 battles

Gram tym okrętem od jakiegoś czasu. Ogólnie powiem, że okręt jest delikatnie mówiąc taki sobie. Obrót dział pancenikowy, ale to mi nie przeszkadza, chyba, że atakuję niszczyciele. Najbardziej denerwuje mnie charakterystyka dział. Pociski lecą w niebo trafienie w krążownik jest dużym problemem, nawet z 12 km lub 13 km. poprzednikiem nie miałem problemu z trafieniem z 16 km. Owszem mówicie, że  z 10 km jest OK, ale popłyń tak blisko jak w pobliżu jest pancernik. (śmierć). Unieruchomienie silnika na ponad 1 minutę to też śmierć. Pepsa przynajmniej ma dobre działa o dobrej charakterystyce te są beznadziejne.Mam nadziej, że następny okręt będzie dużo lepszy od tego.

Players
921 posts
4,883 battles

Pro tip - warto strzelać z HE. One o dziwo lecą normalnie. Grając Yorckiem tak naprawdę bardzo rzadko używałem APków, tylko jak ktoś mi wyskoczył zza wyspy poniżej 10km, tak całe gry waliłem z HE. Z perkiem na podpalanie daje radę swoje ugrać.

Czy następca jest lepszy? Na pewno na lepsze działa z bardzo szybkimi pociskami :).

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Granie HE na niemaszkach to dla mnie jakaś herezja. Jako że niedługo kupuję Yorcka dla rozrywki będę heroicznie walić do wszystkiego z AP. Nawet do niszczarek. Spodziewam się kupy śmiechu. Trollmode on.

​ps. Tak naprawdę szkoda mi dublonów na reset perka na podpalanie jak juz dojdę do Hippera.

Players
921 posts
4,883 battles

Chyba kupy śmiechu wrogów :). Na Yorcku trajektorie HE i AP różnią się jak na żadnym innym okręcie, za cholerę nie mogłem się do tego przyzwyczaić jak grałem zamieniając w bitwie amunicję. Powyżej 10km na AP trzeba dawać dwa razy! większe wyprzedzenie niż na HE. Może się komuś pomyliło i po pijaku zamienił prędkości AP i HE, a później nikt tego nie zauważył? :) APki są bardzo skuteczne, ale trafienie na ponad 10km przynajmniej dla mnie było problematyczne. Trafienie salwą AP z niemca w niszczarkę od razu zabiera pół życia i nie ma przebacz. Na Hipperze z upodobaniem walę z apeków do niszczarek, duże obrażenia i na 90% wyłączony napęd, to skuteczniejsze od odłamkaczy :).

Anyway, z HE potrafią wchodzić całkiem ładne salwy po 2-4k, więc przy tej szybkostrzelności da się swoje nastrzelać. Trzymałem na Yorcku stabilne 50+ k dpb, aż miałem serię 4 ostatnich gier w ktorych schodziłem jako pierwszy na salwę, i mi spadło :).

Players
1,344 posts
7,105 battles

​ps. Tak naprawdę szkoda mi dublonów na reset perka na podpalanie jak juz dojdę do Hippera.

A jaką inną czwórkę chciałbyś wziąć na Hipperze?

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Jakąkolwiek. Na niemaszkach i pancernikach nigdy nie używam HE więc podpalanie jest bezużyteczne.

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Na 5.3 raczej wezmę zasięg AA niż wzmocnienie ręczne AA. Dobre CV i tak będą cię omijać bo niemieckie AA najlepsze AA i dobrze im to utrudnić zwiększając promień aury. Strącisz mniej samolotów, ale opóźnisz jego ruchy. Złymi CV nie ma co się przejmować.

Players
695 posts

Wlasnie na angielskim forum zapostowalem, tam jest dokladniej. Pociski AP i HE na Yorcku leca mniej wiecej TAK SAMO. Wiem, celownik na 17.3 zasiegu (max) pokazuje ~18 sec dla AP i 12 sec dla HE. Ale zmierzylem to stoperem na telefonie, I przynajmniej graficznie leca TAK SAMO (okolo 12.5 sekundy). I teraz nie wiem - czy zepsuty jest nasz wyswietlacz i pokazuje zly czas lotu, czy wogole engine gry i te pociski leca 18 sec a my widzimy jak po 12 wpadaja do wody. 

A co do teorii czemu AP leca dluzej (chociaz nie leca :P) , to dziala Yorcka istnialy naprawde a Yorck nie. Poniewaz te dziala zakonczyly kariere z AP w 1 wojnie swiatowej, Yorck ma pociski AP z 1909 roku, a HE z 1935 - te AP maja DUZO mniej materialu pednego. Takie wytlumaczenie dal WG :)

Edited by Poster_2015

Players
921 posts
4,883 battles

Acha. Czyli przez cały grind tylko wydawało mi się że odkładam dwa razy większą poprawkę na apekach i nie mogę nic trafić powyżej 10km, podczas gdy z HE trafiałem bez problemu w całym zasięgu. Dobrze wiedzieć.

Players
695 posts

No ja mam wlasnie problem z trafianiem AP na Yorcku bo generalnie poprawke odkladam wg tych "sekund", a te sa z dupy. Niby wiem ze dzialaja inaczej ale trafic cos na zasiegu z AP yorcka jest ciezko. 

Players
1,160 posts
5,334 battles

Panowie czy po wymaksowaniu okrętu jest spora różnica w porównaniu do stockowego? Kupiłem, zagrałem parę bitew i ręce opadają. Jeśli po zbadaniu wszystkiego będzie niewielka poprawa to ja chyba wymiękam :(

Players
300 posts
11,228 battles

Mam go kilka dni i pływając nim czuję się jak na rollercoasterze. Raz wszystko wchodzi jak marzenie np cytadelowanie NC z 9-10km a czasami salwy za 1-2k z 5-6km w burtę New Yorka...
AP mają moc ale są jeszcze bardziej humorzaste niż te z Koniga i Nurnbergi i jeszcze ta wspaniała trajektoria na dystansie..., HE używałem chyba tylko aby sprawdzić różnicę w czasie lotu pocisków.
Ogólnie sam nie wiem co o nim myśleć ale nie odrzucił mnie od gry jak stockowa Mogami czy Furu (przed buffe) więc pozostaje długa podróż do Hippera z licznymi wzlotami i upadkami.

Panowie czy po wymaksowaniu okrętu jest spora różnica w porównaniu do stockowego? Kupiłem, zagrałem parę bitew i ręce opadają. Jeśli po zbadaniu wszystkiego będzie niewielka poprawa to ja chyba wymiękam :(

Kadłub nie zmienia nic przy pociskach więc nadal będziesz brał ogromne poprawki przy AP a zasięg to jedynie da trochę większe poczucie bezpieczeństwa imo chociaż jak narazie na stockowy zasięg nie narzekam i wolałem iść w kadłub niż w zasięg jak to normalnie robię na innych CA.

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Zasięg akurat zawsze poprawia rozrzut, więc nawet jak nie będziesz strzelać na maksymalne oddalenie to warto brać.

Players
695 posts

Zasieg nie zmienia absolutnie nic w rozrzucie - rozrzut powyzej 5km to :

50+WK*WN*odleglosc

WK - wspolczynnik klasy

WN - wspolczynnik nacji

Tak samo miedzy legendy miejskie mozna wlozyc "celniejsze lub mniej celne" okrety danej nacji. 

Ponizej 5km niektore okrety (niskotierowe BBki glownie) maja sztucznie pogorszona celnosc. 

Wiec wiekszy zasieg zwieksza nieco maksymalny rozrzut ale nic nie zmienia na starych odleglosciach.

Swoja droga co do tych AP - czy ktos zuzyl te 5 minut zeby sprawdzic czy u niego tez sie tak zachowuja? Powtarzam, mimo kompletnie innej informacji o czasie lotu pocisku jest on TEN SAM jesli mierzymy np stoperem w komorce. Niech ktos wejdzie do treningowki i sprawdzi czy u niego jest tak samo :)

[LIGA]
Beta Tester
318 posts

Dlaczego ten okręt to taki szrot. Zrobienie nim w bitwie 30k dmg to droga przez mękę. Nie ważne czy płyniemy rufą, bokiem czy dziobem cytadele zawsze w nas wchodzą. Pociski lecą jakby chciały a nie mogły........ Ehh byle by go skończyć.  

Players
1,000 posts

Miałem kupić Yorcka ale dobrze, że najpierw wszedłem do tego tematu:D

Btw. niemiaszki są dziwne, na T1/2/3 fajne spamery, na T4 totalny dramat (grałem przed buffem) na T5/T6 fajna siła ognia i zasięg + łapanie randomowych cytadel z każdej pestki wroga, na T7 ponoć dramat... T8/9/10 wart jest grindu, czy lepiej zostawić kasę na rosyjskie krążki?

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Ja się dobrze bawię. W jednej bitwie zdjąłem Mogami z Full HP z minimalnymi zdrapaniami. W drugiej zszedłem po zadaniu 5k :D

Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
12,963 battles

.

Edited by Dropsiq

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.