Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Nürnberg, VI tier

187 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,654 posts
7,901 battles

Budyń i Norymberga to dwa skrajnie różne gameplaye. Grałem jeden po drugim, żeby nie było, że jakieś opinie z zamierzchłych czasów. Budyń gra silnie dziobem, Norymberga rufą. Budyniem tankujemy na skątowany przód, Norymbergą kręcimy tyłkiem, unikając salw. Tak, jak KaraMon pisze, kluczowe jest po pierwsze dobranie celu. Druga kwestia - cel musi być zajęty kimś innym. Jeśli łapiemy focusa - idziemy do portu. Patrz punkt pierwszy. Okręt dysponuje jedną niepodważalną zaletą. Działami. Zaleta ta rekompensuje wady bo właściwie wady tyczą całej klasy, a nie okrętu. A 9 luf z 6s rld i 16,5km zasięgu przy świetnej trajektorii to nie ma żadna VI w grze. Poza budyniem. Budyń jednak gra na przód. Małe pole do manewru. Norymberga - gra na rufę. Graj tak, żeby stanowić najmniej atrakcyjny cel dla BBków i ugrasz swoje spokojnie. Grając Norymbergą jak budyniem nie ugrasz nic i tylko będziesz wylewał swoje żale na forum.

EDIT. Jak się ma "odczuwalna" przyjemność z gry do wyników. Budyniem milej wspominam grę. Mam na nim 42k średniego. Norymberga? 57k średniego i brak takiej frajdy. Wniosek - nie zawsze DPB przekłada się na fun z gry. Lubię cisnąć, stąd Budyń osobiście przypasował mi bardziej. Natomiast wyniki obiektywnie mam lepsze na Norymberdze, na której grało mi się subiektywnie gorzej...

Edited by RapujaceFistaszki

Players
90 posts
4,627 battles

Ostatnio bardzo polubiłem się z tym krążkiem, daje naprawdę masę zabawy, trzeba tylko przyczaić się i w odpowiednim momencie wypłynąć zza skały i posłać 6 rybek. Może to taki urok że jak następca jest już wybadany i tylko kasy brakuje to się najlepiej walczy. Żałuje jedynie że traciłem pkt na 3 kadłub, 6 torped to lepszy wybór. 

Jedna z lepszych bitew 

shot-17.01.07_15.18.23-0504.jpg

[COMA]
Players
438 posts
9,755 battles

Chciałem zrobić linie niemiecką do hippera, ale po takim gównie jak T5 i teraz T6 zastanawiam się czy się męczyć dalej.  Manewrowanie na 12 km można wsadzić sobie w buty bo pestka się odrywa pożar lub jakieś konkretne DMG (cokolwiek spada - nawet od DD to praktycznie 1 k DMG). Niby ma super AP, a w moim odczuciu Cleve i Aoba na tym tle wypadają znacznie lepiej. Zasięg można wsadzić sobie totalne w tyłek, gdyz trafienie czegoś na dystansie powyżej 14 km jest nie realne. Ponadto HE czy AP na większym dystansie w 90 % to braki penetracji lub rykoszety (zasięg skuteczny = 12,5 km). Ten okręt charakteryzuje absolutny brak potencjału jednej salwy ( tzn.na raz możemy zdjąć wrogiemu CA większość jego HP), a już szczytem wszystkiego jest jak brytyjska t6 (papier) robi sobie zwrot na 10 km przed moim dziobem a ja 2 salwy w full odsłonięty bok zbieram raptem 4 k DMG (połowa rykoszety) , ale by było śmieszniej w odpowiedzi w skatowany okręt dostaje 6 k DMG .Kolejny przykład z dziś to Belfast wbity bokiem w  wyspę i z 8 kilometrów nie trafiłem mu ani jednej cyty, a jak już coś wpadało to tylko śmieciowe obrażenia po 1-3 k dmg . Natomiast gdy operator belfasta jak  zdał sobie sprawę, ze coś do niego strzela to 3-4 k na salwę (od dziobu). Nie wiem czemu zachwycacie się nad tymi działami, ale w moim odczuciu okręt jest jednym wielkim ge...

Edited by RADAMANTHYSEK

Players
98 posts
6,803 battles

Nie zgodzę się z wami. Krążek spoko po tym jak dali 360* na tylne baterie jest mega polecam też camo pozwala to podejść do innych krążowników na bardzo skuteczną salwę z AP. Perk na obrót dział też przydatny

[PLO]
Players
109 posts

Z dużym rozżewnieniem wróciłem do Nurnberga, mnie się gra nim świetnie.Zasięg powyżej 16 km..to jest to co niedźwiedzie lubią najbardziej. A najmniej lubią pływanie burtą do przeciwnika :) Kwestia opanowania tego okrętu i trzyma się na dystans krążki drużyny przeciwnej,a i BBka można zjechać bez problemu.

Po prostu ..trzeba grać rufą i dużo manewrować.

[PLO]
Players
109 posts

Moja bardzo subiektywna opinia ..... nie. Punktów HP Ci nie przybędzie,nie wiem czy jest sens zamienić dwie wyrzutnie torped na dodatkowe stanowiska AA .

Z drugiej jednak strony kadłub i tak jest papierowy,więc jesli Ci się uda podejść do ataku torpedami,to zapewne będzie atak ostatni przed zameldowaniem sie w porcie.

Ogólnie Nurnbergiem grasz w następujący sposób :

pokazujesz rufę przeciwnikowi walisz z arty ile wlezie manewrujesz i dajesz nogę:Smile-_tongue:

• Cool 1

[ZGZ2]
Players
2,095 posts
10,245 battles
23 minutes ago, _mac_74 said:

Moja bardzo subiektywna opinia ..... nie. Punktów HP Ci nie przybędzie,nie wiem czy jest sens zamienić dwie wyrzutnie torped na dodatkowe stanowiska AA .

Z drugiej jednak strony kadłub i tak jest papierowy,więc jesli Ci się uda podejść do ataku torpedami,to zapewne będzie atak ostatni przed zameldowaniem sie w porcie.

Ogólnie Nurnbergiem grasz w następujący sposób :

pokazujesz rufę przeciwnikowi walisz z arty ile wlezie manewrujesz i dajesz nogę:Smile-_tongue:

Dzięki, tak gram, podobnie jak na Konigsbergu.:Smile_Default:

[B4P]
Beta Tester
23 posts
4,396 battles

Po tym jak zmienili obrót tylniej baterii okręt stał się dobry. Wcześniej w gre wchodziła taktyka boom&zoom gdzie większość walki prowadziliśmy uciekając. Teraz zrobili z niego fajnego spamera i nie wiem czy nie lepszego od Budynia :)

[LUZ]
Players
2,561 posts
4,107 battles

Podchodziłem do tego okrętu z dużą obawą, mając w pamięci te wszystkie cytadele, które w niego wbijałem pod wszystkimi możliwymi kątami, ale obeszło się bez bólu, da się grać. Aczkolwiek każde spojrzenie ze strony BBka, to strata połowy HP, ta pojedyncza pestka oderwana od salwy zawsze znajdzie cytadelę.

Wygrałem 9 na 10 bitew(na wszystkich możliwych flagach+premka), więc nie będę marudzić, ale te kilka brakujących do Yorka  tysi expa, dorzuciłem z free.  Dla prosa to może być fajna zabawka, z tym DPM i buffniętymi HE, dla średniaka do przejścia, jeśli gra się z głową.

[FF-PL]
Players
92 posts
10,242 battles

tym okrętem gra się na spota zabójczy przeciwko dd  i zawsze prostopadle spierdalamy tierowo na 14-15km praktycznie nie tykalnii jesteśmy.Można zginąć detonacją od samolotów dlatego brałem kadłub C kosztem cygar, które bardzo są u niuni sytuacyjne.Jak palić chcecie niunią to sekwencja jak kogoś zastraszyć salwa.I cały czas ruch 2 pestki i nara

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.