Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Nürnberg, VI tier

187 comments in this topic

Recommended Posts

[HEROS]
Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
12,846 battles

[EDIT] double post, można usunąć.

Edited by Dropsiq

[-FZO-]
Players
437 posts
9,246 battles

Nie napisałem wszystkiego, co by się dało - więc luz. Wydawało mi się, że wywyższasz się jak kilku "znawców" na tym forum. 

Zgodzisz się chyba, że spamowanie Des Moinesem co 6 sekund nie różni się jakościowo od spamowania co 6,3 sekundy Omahą lub co 10 sekund Mogamim? Różnica jest tylko ilościowa - Des Moinesów jest mniej.

[HEROS]
4,583 posts
12,846 battles

.

Edited by Dropsiq

[-FZO-]
Players
437 posts
9,246 battles

Des Moinesa odpuściłem - wolę spamować na innych tierach. Mam nadzieję, że nie próbujesz mydlić oczu niezorientowanym, co do tego, że na dziesiątkach Des Moinesem robisz coś bardziej wartościowego lub innego, niż Omaha na piątkach. Bo to właśnie wygląda na wywyższanie się...

• Cool 1

[HEROS]
4,583 posts
12,846 battles

.

Edited by Dropsiq

Beta Tester
620 posts
1,507 battles

Dropsiq!!!111oneone

Przecież ty Des Moinsa tylko w rogach mapy kisisz :D

Kolega batonik to pro player, dla niego to samo. Ćśśśśśśśś

[HEROS]
4,583 posts
12,846 battles

.

Edited by Dropsiq

[-FZO-]
Players
437 posts
9,246 battles

Mam Baltimore'a i pograłem z dziesiątkami. Na Omasze walczy się z tierami o dwa poziomy wyżej, pancernik nawet trzeciego poziomu może być zagrożeniem, gra się przeciwko okrętom o 2,5x większym HP (Des Moines z trzema naprawiarkami nie ma takiej dysproporcji), jest tu bardzo wielu doświadczonych graczy (większość ma najwięcej gier na piątym tierze), nie mówiąc o braku naprawiarek i słabym pancerzu. Jeśli to wszystko dobrze rozważyć, to skala problemów jest taka sama, tylko tiery różne. 

Zamiast trollować, radzę pomyśleć.

Edited by batonik26

[HEROS]
4,583 posts
12,846 battles

.

Edited by Dropsiq

[-FZO-]
Players
437 posts
9,246 battles

To, co mówisz, to racja i nie zaprzeczam przecież. Tyle, że dokładnie to samo ma miejsce na Omasze (np. cytadele, polowanie na krążowniki). Co do stosunku HP, tu akurat nie masz racji - na dychach stosunek HP BB do CA wynosi około 2x, a naprawiarki jeszcze go obniżają. Tymczasem Omaha, wyrzucona dwa tiery wzwyż, wypada już 2,5x gorzej, a naprawiarki nie ma. Pancernik trzeciego tieru jest darmowym HP w idealnych warunkach, albo gdy się schować i czekać, aż inni wygrają za mnie.

Na piątych - siódmych tierach jest jakoś inaczej z cytadelami i odnawianiem pożarów na BB, niż na dziesiątych? Co do pancerza, to już Baltimore potrafi nieźle chronić - po nadchodzącym patchu pewnie będzie jeszcze lepiej. Pomijamy wreszcie takie rzeczy, jak większy dynamizm i szybkość gry na niskich tierach, gdzie trzeba mieć oczy dookoła głowy. W moim skromnym odczuciu problemy różnią się przede wszystkim skalą. 

I na koniec - ja gdzieś pisałem, że jestem dobrym graczem, że zaczepiasz mnie o statystyki? Albo może chwaliłem się, że jestem mistrzem Baltimore'a? Wolałbym merytorycznie, zamiast złośliwie... 

Z tą religią to już całkiem brednia i nie rozumiem tego. Zapytam setny raz: granie na Omasze to coś złego?

Edited by batonik26
  • Cool 1

[HEROS]
4,583 posts
12,846 battles

.

Edited by Dropsiq
  • Cool 1

[-FZO-]
Players
437 posts
9,246 battles

Litości - za długi ten epos, odpuściłem czytanie na początku. Różnice w statach na moich okrętach wynikają z ogrania - na jednym je mam, na drugim nie. To aż takie trudne do zrozumienia?

Skoro dalej ciągniesz złośliwości, to nie bardzo chce mi się z Tobą dyskutować.

[ZORRO]
Beta Tester
1,186 posts
2,451 battles

Litości - za długi ten epos, odpuściłem czytanie na początku.

Jeśli dalej chcesz się kłócić to musisz przeczytać 

Bo inaczej będzie to oznaczało że nie szanujesz autora

Czyli jesteś złośliwy :)

Różnice w statach na moich okrętach wynikają z ogrania - na jednym je mam, na drugim nie. To aż takie trudne do zrozumienia 

Trochę tak

Wyhodzi na to że po 40 bitwach na Omaszcze jestem równie (A nawet bardziej) ograny niż Ty po 700

Skoro dalej ciągniesz złośliwości, to nie bardzo chce mi się z Tobą dyskutować.

Gdybyś przeczytał choćby początek,wiedziałbyś że dropsiq jeszcze nawet nie stara się być złośliwy

Po za tym

Jeśli nie przeczytałeś postu to skąd wiesz że jest złośliwy?:amazed:

[-FZO-]
Players
437 posts
9,246 battles

Zabawne, że z wątku o statku zrobił się wątek o moich statystykach, i to prowadzony przez graczy najwyżej trochę tylko lepszych ode mnie. Jakie to polskie - dokopać komuś i od razu poczuć się lepiej. Żeby uciąć dyskusję o moich statystykach stwierdzam, że jestem co najwyżej przeciętnym graczem i dopiero od niedawna zacząłem co nieco rozumieć w grze. 

Beta Tester
166 posts
2,923 battles

Moze założycie osobny temat do waszej dyskusji (prawie 4 strony :( ).

Osobiście boje się rozczarowania (kolejnego) jak dojdę do Nümberga  :ohmy:...

[ZORRO]
Beta Tester
1,186 posts
2,451 battles

Batonik26

Nikt nie próbuje Ci dokopać

Razem z dropsem od godziny próbujemy Ci to uświadomić 

@UP 

Dobry pomysł

@EDYTA

Odezwę się znowu w tym temacie gdy zrobię Nurnberga

[-FZO-]
Players
437 posts
9,246 battles

Batonik26

Nikt nie próbuje Ci dokopać

Razem z dropsem od godziny próbujemy Ci to uświadomić 

Dlatego nie ma urazy - przynajmniej zachowaliście kulturę. Pewne rzeczy można jednak powiedzieć tak, żeby nie było wątpliwości czy chodzi o zaczepkę, czy o rozmowę.

[HEROS]
4,583 posts
12,846 battles

.

Edited by Dropsiq

[HEROS]
4,583 posts
12,846 battles

.

Edited by Dropsiq

[MS-B]
Beta Tester
354 posts
7,428 battles

To ja też się podzielę swoimi wrażeniami z gry.

Nurnberg i Konigsberg są niemal identyczne to i gameplay wygląda podobnie, z tą jednak różnicą, że środowisko do którego teraz trafiamy jest bardziej krwiożercze i niebezpieczne, a więc jest trudniej. Okręty, które spotykamy są twardsze, lepiej uzbrojone i dowodzone, u nas zaś poza szybszym przeładowaniem dział niewiele się zmienia. Nurnberg podobnie jak i jego poprzednik jest kruchy i delikatny jakby był zrobiony z porcelany, przez to naszym największym wrogiem będą pancerniki, których działa potrafią nas zdemolować bez względu na to pod jakim kątem jesteśmy ustawieni. Najniebezpieczniejszą sytuacją będzie oczywiście ta, w której obróceni jesteśmy do przeciwnika burtą i tej musimy się wystrzegać kategorycznie. Trzeba mieć oczy dookoła głowy i zwracać uwagę na to co robią wrogie pancerniki, ponieważ salwę Fuso z 20 kilometrów łatwo przeoczyć, a może ona nas bez najmniejszego problemu odesłać do portu lub sprawić, że pozostaniemy na ogryzku. Tu z pomocą przychodzi nam perk kapitana, "żarówka" z drugiego poziomu ostrzegająca o nadlatujących pociskach, która wydatnie zwiększa naszą przeżywalność na polu bitwy.

Co się tyczy innych klas okrętów to nie stanowią one dla nas aż takiego zagrożenia, jeśli tylko trzymamy naszych przeciwników na dystans i potrafimy wykorzystać szybkość i celność naszej artylerii to będziemy w stanie wychodzić zwycięsko z większości pojedynków.

Dobra, postrzelali do nas, to teraz my postrzelamy do nich, pytanie tylko z czego? Z początku w stosunku do pancerników używałem amunicji HE, ale lepsze efekty jeśli chodzi o zadany dmg przyniosła mi zmiana na pociski AP. Odłamkowe w BB'ki VI-VIII tieru jakoś specjalnie nie chcą wchodzić szczególnie na średnich i dalekich dystansach, potrafią nie zadać żadnych obrażeń lub w jakiś śladowych ilościach. W tym przypadku pozostaje liczyć na podpalenia, ale z tymi bywa rożnie czasem trafiają się seryjnie, a innym razem trzeba czekać pół bitwy na choćby jedno. Za to przeciwpancerne potrafią przeciwnika już zaboleć, tylko trzeba bić po nadbudówkach na pokładzie, bo od kadłuba wszystko będzie się odbijać. Oczywiście AP'ki też nie zawsze będą wchodzić, wszystko zależy od odległości i ustawienia przeciwnika. Przykładowo wczoraj Tirpitz na 10 kilometrze obrócony burtą obrywał po 4-6 tys. za salwę, ale wystarczyło, że zmienił kurs o 45 stopni i już tak miło nie było. Myślę, że kombinacja pocisków HE i AP będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli przeciwpancerne przestaną zadawać obrażenia to można spróbować coś podpalić odłamkowymi. 

Nurnberg podobnie jak poprzednik jest wyposażony w wyrzutnie torped o bardzo dobrym kącie wychylenia, ale ze względu na zasięg jest to broń raczej sytuacyjna. Osobiście staram się ich nie używać, ponieważ biorąc pod uwagę delikatność naszego okrętu podpuszczanie przeciwnika na odległość strzału jest bardzo ryzykowne.

We wcześniejszych postach poruszona została kwestia co zabrać ze sobą do bitwy, sonar czy wzmocnienie AA. Sonar u Niemców jest bardzo dobry, wykrywa niszczyciele w dymie z prawie 5 kilometrów, ale to wybór raczej dla indywidualistów. Osobiście jestem zwolennikiem gry zespołowej, a w tej krążowniki mają ważną rolę do spełnienia, mianowicie stanowią wsparcie AA dla pozostałych okrętów. Co prawda jakość obrony plot. na Nurnbergu d..y nie urywa, ale formacje samolotów rozbija równie skutecznie jak inne jednostki tej klasy, dlatego ja wybrałem wzmocnienie AA.

Jeśli chodzi o awarie napędu to w tej kwestii nic się nie zmieniło, są naszą zmorą i częstą przyczyną zgonów, mam tylko nadzieję, że WG coś z tym zrobi, ponieważ chciałem sobie zostawić Konigsberga jako zarabiarkę, bo na Hindenburga samo się przecież nie uzbiera.

Podsumowując, fajny okręt tylko wymagający ostrożnej i uważniej gry, szybka i celna artyleria potrafi dać sporo frajdy i mocno pokąsać wroga. Niestety kruchość naszego okrętu jest już niemal legendarna, w związku z tym często zdarzają się sytuacje, że przeciwnik strzela do nas mimo, że ma w zasięgu kilka łatwiejszych celów do trafienia. Do tego się musimy jednak przyzwyczaić i się z tym pogodzić, że jesteśmy łatwym dmg do zgarnięcia.

ps. mam nadzieję, że długość mojego wywodu nie zniechęci co niektórych do jego przeczytania :P

Edited by Targo__PL
  • Cool 5

[HEROS]
4,583 posts
12,846 battles

.

Edited by Dropsiq

[ARES2]
Sailing Hamster
1,543 posts
9,085 battles

Ciekawym może być wybór IV perku dla kapitana. Od pewnego już czasu chodzi mi po głowie dylemat - ostatni bastion czy podpalacz? Przy kosmicznej szybkostrzelności podpalacz ma rację bytu. Przy padającym napędzie ostatni bastion też ją ma.

[HEROS]
4,583 posts
12,846 battles

.

Edited by Dropsiq

[MS-B]
Beta Tester
354 posts
7,428 battles

Przy prowadzeniu ognia do pancerników na odległości 16 km+ to nie trajektoria lotu pocisków jest problemem, tylko festiwal "strzałów za 0", nie wchodzi ani z HE, ani z AP, od czasu do czasu coś tam siądzie za jakiś marny dmg albo się coś zapali. A trafienie w coś innego na takim dystansie to już raczej bardziej kwestia szczęścia niż skilla.

Miałem wczoraj to samo, trzy razy z rzędu niszczyli mi napęd, w efekcie stałem w miejscu przez trzy minuty i patrzyłem jak mnie leją:(

Edited by Targo__PL

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.