Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Nürnberg, VI tier

187 comments in this topic

Recommended Posts

[Z-F]
Players
1,956 posts

A jak ktoś kocha statystyki, niech wejdzie na tę stronę i znajdzie tabelkę z średnimi statami poszczególnych tierów... średnie staty są dość daleko za rówieśnikami... czyżby sami słabi gracze podochodzili do niego jako pierwsi?

[HEROS]
Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
12,832 battles

.

Edited by Dropsiq

[Z-F]
Players
1,956 posts

To jest akurat bardzo możliwe. Biorąc pod uwagę jaki HYPE był w internetach na niemiecką flotę, wszyscy fani superior german technology przetopili expa i być może jest więcej graczy bez umiejętności. Teraz to nie ma sensu tego w ogóle porównywać. Zobaczymy za miesiąc :D

Jeden jest na pewno :D

Ogólnie rzucanie statami po kilkunastu grach jest debilizmem, starczy że przeciętniak wylosuje więcej gier w widełkach 4-6, a ogarnięty wiecej 6-8 gdzie za bardzo nie poszaleje, i po tych nastu grach przeciętniak nagle się okaże kozakiem :P

Alpha Tester
823 posts
12,045 battles

Mam na nim dopiero parę bitew; więc za wcześnie na ocenę; ale już widać, że WG przekombinowało dając mu papierowy pancerz i bardzo mało HP.

• Cool 1

Players
260 posts
1,349 battles

Zanaczę, że NIGDZIE I NIGDY nie stwierdziłem że jestem dobrym graczem, wręcz przeciwnie, powtarzam często że jestem co najwyżej średnim.

Skąd się wzięła moja słaba opinia o tym okręcie? Stąd że przesiadając się z Koniga na Nurnberga poczułem się jakbym się cofnął w drzewku, a nie poszedł do przodu. Zresztą pisałem sporo o tym co mi się w nim nie podoba a co podoba.

Ale jak chcesz mogę napisać jeszcze raz w skrócie:

1. Ma bardzo dobre działa pod każdym względem, ale, ma kiepską amunicje do nich, szczególnie OB (na forum znajdziesz wiele takich samych opinii na ten temat)

To, że niemiecka amunicja jest kiepska było wiadome od jakiegoś czasu, za to mają silną amunicje AP, która jeszcze dostała ładnego buffa(20-25%) wraz z wypuszczeniem drzewka w poniedziałek. Twoja opinia na temat amunicji Nurnberga zdziwiła mnie dlatego, że Konigsberg, którego chwaliłeś, posiada taką samą amunicję. 

2. ma żle dobraną zwrotność do swojej wytrzymałości, w porównaniu z Aobą i Clevelandem, wypada co najmniej blado.

3. W tej konfiguracji co jest obecnie, nie powinien trafić do tier 6, gdy się trafia na losowanie 6-8 jesteś darmowym fragiem dla przeciwnika.

4. jego największa bolączka - zwrotność. Teoretycznie z ulepszeniem jest na poziomie Clevelanda, ale to złudzenie, ma wielki promień skrętu, do tego przy ostrym zwrocie prędkość spada bardziej niż w jego rówieśnikach.

Już pisałeś o zwrotności w punkcie drugim ;)

5. w porównaniu z Konigiem mniej łapie awarii silnika i steru, ale byle trafienie bardziej mu demoluje HP

To że według Ciebie Nurnberg nie jest na poziomie Clevelanda/Aoby,  wciąż nie wyjaśnia dlaczego uwżasz, że ten okręt nie powinien być wyżej niż tier 3. Czy to że ma troszkę gorszą zwrotnośc i (według Ciebie) otrzymuje więcej obrażeń, oznacza że powinien być 2 tiery poniżej Konigsberga? Mimo że ma 25% więcej siły ognia , więcej HP i AA oraz jak sam napisałeś, mniej awarii silnika? Trochę to dziwne, wygląda raczej na lekką przesadę. Dlatego pytałem o szczegóły. 

To tak w skrócie, i uważam że żeby wyłapać takie "niuanse" nie trzeba być zajebistym graczem z super statami, starczy tylko umiejętność analizy gry na poszczególnych okrętach.

I uważam że taka opinia jak wyżej, to nie jest czyste "jechanie" po tym okręcie.

W Twoich poprzednich postach brakowałyo trochę merytoryki i logiki. Nurnberg, który na papierze wygląda jak Konigsberg na sterydach, według Ciebie powinien być nie wyżej niż na tierze trzecim, bez jakiegoś merytorycznego wyjaśnienia. Nawet jeśli nie jest na poziomie innych krążowników tieru 6, to porówywanie go z okrętami tieru 3 wygląda na "lekką" przesadę. Dlatego wyglądało to(i nadal wygląda) na wyolbrzymione "jechanie" po tym okręcie. Dla mnie przynajmniej.

I na koniec, nie winię okrętu o nic, znów się powtórzę, mimo opinii jaka mam o nim w tej chwili, wciąz lubie nim grać, bo go lubię. A gram dalej, bo wiem że geniuszem WoWS nie jestem i wiem że "odkryję" sposób na to żeby skutecznie go użyć. Prędzej czy później :P

P.S.: nie wiem skąd devsi wzięli te super dane na temat germańskich okrętów tier 5 i 6 (szczególnie że Nurnbergów na EU jeszcze praktycznie nie ma), ale przejżyj na tym forum wątki o niemieckich okrętach, "strzelanie kartoflami" jest dość popularnym określeniem ich skuteczności... chociaż powtórzę sie, to nie wina dział, amunicja jest fatalna.

Opinie graczy to jedno, dane/statystyki to co innego. Dla przykładu wszyscy płaczą jaki to Cleveland zły, jaki to OP a statystyki pokazują, że w rękach przeciętnego gracza spisuje sie na poziomie Aoby czy Omaha i gorzej od New Mexoco czy Fuso.  A sąd wzięli statystyki niemieckich krążowników? Pewnie monitorowali statystyki testerów. Jednak jak sami przyznali, wolą poczekać na zebranie więcej danych zanim podejmą jakiekolwiek kroki.

p.p.s.:  A najlepsze jest to, że jak zachwycałem sie Konigiem to też się znaleźli hejterzy próbujący udowodnić że moje wrażenia z gry tym okrętem są z dupy, bo nie zgadzają sie z ich wrażeniami :D

Ale oni przynajmniej nim grali...

W moim poprzednim poście żadnego hejtu nie było, więc nie wiem dlaczego tak to odebrałeś. Nie próbowałem też niczego udowodnić czy z Tobą się nie zgodzić. Jak sam stwierdziłem, okrętu tego jeszcze nie posiadam. Chciałem się tylko dowiedzieć skąd taka opinia się wzięła dokładnie. Brak wielu konkretów/merytoryki sprawił że Twoja opinia wyglądała bardziej na "rant" niż konstruktywną krytykę.

• Cool 1

[-FZO-]
Players
437 posts
9,240 battles

Jakbyś pacanie, umiał czytać ze zrozumieniem, byś zauważył że moje porównania z innymi okrętami to też porównania z wrażenia grania danymi okrętami.

Jedyny kto się na coś sili, to jakiś tam Targo z przyrostkiem PL, który próbuje błysnąc, ale że ma do powiedzenia mniej więcej tyle co kracząca wrona, wyciąga jakieś śmieszne statystyki.

Ale sprzeczać ja się z tobą na pewno nie będę, wedle zasady, nie kłóć się z idiotą, bo sprowadzi cie na swój poziom i pokona doświadczeniem.

Znowu ten oszołom? Ktoś zrobi z nim porządek, czy bezkarnie będzie tak jeździł?
Edited by batonik26
  • Cool 1

[Z-F]
Players
1,956 posts

@Nefczi

Swoje odczucia pisałem na bieżąco, stąd może zrobił sie mały bałagan.

"W Twoich poprzednich postach brakowałyo trochę merytoryki i logiki. Nurnberg, który na papierze wygląda jak Konigsberg na sterydach, według Ciebie powinien być nie wyżej niż na tierze trzecim, bez jakiegoś merytorycznego wyjaśnienia"

Przecież wyjasniałem - działa lepsze pod wieloma względami, ale mobilność przy niewielkiej róznicy HP, bez poprawy pancerza, w porównaniu z Konigiem tragiczna, powoduje że ktokolwiek zechce Cie obic, to obije, a Ty masz spore trudności z wymanewrowaniem ognia przeciwnika Widząc staty "na papierze" tez się spodziewałem Koniga na sterydach... moim zdaniem sie to nie potwierdziło, w ogólnym rozrachunku. Te parę HP więcej nic nie zmienia, juz dwa razy zdobyłem odznakę za wylecenie w powietrze po trafieniu kalibrem 152mm.

to porówywanie go z okrętami tieru 3 wygląda na "lekką" przesadę

Nie przeczę, czasami koloryzuję, ale tylko po to żeby jakiś problem został zauważony. Zauważ że żaden wątek o niemieckich krążkach aż takiej bulwersacji nie wywołał :P mimo że pochlebnych tez ciężko tam znaleźć. :)

W moim poprzednim poście żadnego hejtu nie było, więc nie wiem dlaczego tak to odebrałeś

Nienienienie, absolutnie nie odnosio się to do Ciebie.

Opinie graczy to jedno, dane/statystyki to co innego. Dla przykładu wszyscy płaczą jaki to Cleveland zły, jaki to OP a statystyki pokazują, że w rękach przeciętnego gracza spisuje sie na poziomie Aoby czy Omaha i gorzej od New Mexoco czy Fuso.  A sąd wzięli statystyki niemieckich krążowników? Pewnie

A ja dla odmiany twierdze że Clev wcale nie jest zły :P To że go nie lubię nic nie znaczy.

Przecież wszystko co pisąłem o tym okręcie to tylko i wyłącznie moja opnia, ile razy można to powtarzać, ten dział właśnie po to istnieje, dla opinii graczy, suche ststystyki masz w Wiki.

Brak wielu konkretów/merytoryki sprawił że Twoja opinia wyglądała bardziej na "rant" niż konstruktywną krytykę.

Nie bardzo rozumiem jakie konkrety można więcej podać np po zdaniu - "Teoretycznie z ulepszeniem jest na poziomie Clevelanda, ale to złudzenie, ma wielki promień skrętu, do tego przy ostrym zwrocie prędkość spada bardziej niż w jego rówieśnikach"

Rozumiem że rozpieprzyłem ten temat po kilku miejscach... stąd bałagan, ale jak mówiłem, pisałem wrażenia na gorąco, a kasować i przenosić już nie chciałem

No i skoro pokazuje jego "dodatnie plusy" to chyba krytyka tych ujemnych nie jest tendencyjna.

A wszystko mogłem streścic w jednym zdaniu - okręt będzie dobry jak się poprawi mu mobilność i choć zlekka opancerzenie. Na tę chwilę, mimo na prawde dobrej artylerii ma ogromny problem z rówieśnikami... nie wspominając wyższych tierów.

Znowu ten oszołom? Ktoś zrobi z nim porządek, czy bezkarnie będzie tak jeździł?

Cholera... ty to masz samokrytykę :D

Edited by Black_Jack_Geary

[Z-F]
Players
1,956 posts

Mam na nim dopiero parę bitew; więc za wcześnie na ocenę; ale już widać, że WG przekombinowało dając mu papierowy pancerz i bardzo mało HP.

Stosujesz wzmocnienie AA czy sonar?

Alpha Tester
823 posts
12,045 battles

Stosujesz wzmocnienie AA czy sonar?

Nawet nie zauważyłem, że jest już wybór :unsure: mam sonar ale zmienię na AA.

[Z-F]
Players
1,956 posts

Znów zostanę shejtowany ale co tam :P

Weź pod uwagę że sonar ma prawie + 5km do wykrywania okrętów, juz niejeden DDek się zdziwił jak go wyświetliłem daleko poza zasięgiem "znikania", AA na Nurnbergu jest nienajlepsza, wzmocnienie niewiele poprawia jej skuteczność.

Moim zdaniem bardziej się sprawdza sonar, szczególnie gdy masz podejrzenie że w pobliżu czai sie DD, albo płyna w Ciebie torpedy "znikąd".

To bardziej okręt anty DD niż przeciwlotniczy.

Edited by Black_Jack_Geary

[MS-B]
Beta Tester
354 posts
7,420 battles

Popływałem dziś trochę Nurnbergiem i odkryłem coś niesamowitego, nim się da grać :ohmy::great:

Miałem w tym miejscu napisać coś na ten temat, ale ostatecznie uznałem, że nie ma to sensu. Jedna "rzeczowa analiza" możliwości tego okrętu na forum już jest i druga chyba nie jest potrzebna, tym bardziej, że trochę gryzłaby się z pierwszą, a to wprowadzić by mogło tylko niepotrzebne zamieszanie.

Także podsumujmy, unikajcie Farragutów jak ognia bo was zjedzą na śniadanie, w ogóle niszczyciele to najwięksi wrogowie krążowników, pamiętajcie o tym. Jeśli już chcecie wyskoczyć z kimś w starciu 1 vs 1 to walczcie z maksymalnie III tierem, wyżej nie dacie już rady. No i nie bierzcie nigdy na krążowniku wzmocnienia AA, to tylko zbędny ficzer.

ps. jeśli płynąc Nurnbergiem gwałci was Farragut, to z całą pewnością problem nie leży po stronie okrętu, tylko po stronie kapitana.

• Cool 1

[MS-B]
Beta Tester
354 posts
7,420 battles

Możesz mi wierzyć, że gdy ktoś kto nim troszke pogra wytknie mi że pieprzę głupoty, zastanowię się głęboko co robię źle...

Pieprzysz głupoty.

Ufff...już nie jestem ostatni... są gorsi ode mnie... ale mi kurna ulżyło...

No to gratuluję awansu, cieszę się razem z tobą twoim szczęściem.

• Cool 1

[HEROS]
4,583 posts
12,832 battles

Edited by Dropsiq
  • Cool 2

[MS-B]
Beta Tester
354 posts
7,420 battles

Po pierwsze, to gdzie ty widzisz jakieś bluzgi z mojej strony? Stwierdziłem tylko fakty na podstawie statystyk. Jak buc i cham to się zachowuje raczej twój kolega Black_Jack_Geary. Strasznie się zacietrzewiłeś, szkoda że jak się twoi byli i obecni koledzy z klanu żrą na forum to nie wykazujesz się taką wrażliwością.

Po drugie to nie wiem o co ci chodzi z tą Omahą, Minekaze czy Mogami, czy one są jakieś trędowate? Niegodne "prawdziwego gracza"? Wyczuwam tu u ciebie jakiś ból dolnej partii pleców, w czym problem żebyś samemu zasiadł za sterami tych okrętów, "farmił noobów" i "został prosem"?

Nefci próbował z nim rozmawiać przy użyciu argumentów, ale nie odniosło to skutku........więc pozostaje tylko ironia.

BTW. Black_Jack_Geary to akurat przed niszczycielami ucieka bo go z artylerii oklepują, więc nie wiem do czego mu ten sonar, chyba tylko do tego żeby sprawdzać czy go w dymie nie gonią :trollface:

[HEROS]
4,583 posts
12,832 battles

.

Edited by Dropsiq
  • Cool 3

Alpha Tester
823 posts
12,045 battles

Więc gość pisze swoją opinię o okręcie, a Ty wjeżdżasz i w skrócie mówisz mu żeby zamknął mordę bo jest bardzo słaby na tym okręcie - czyli to jest zachowanie ok? Takie zachowanie mnie triggeruje.

Zacietrzewiłem się, bo wpienia mnie takie bucostwo. Jak Nephilimer zachowuje się jak buc to go punktuje, jak Azell zachowywał się jak buc to go punktowałem, jak Baart napisał do Wściekłego czy Wódki że jest "[edited]" to dostał minusa ode mnie - sorki, ale nie masz racji. Jak moi koledzy z klanu się żrą to niech się żrą - jeżeli w ogóle jest sens. Tu nie było sensu takiego zachowania z Twojej strony - powiedziałem, masz dobre staty? Dobrze Ci idzie Nurnbergiem? No to napisz dlaczego a nie wyrzyguj z siebie ironicznych komentarzy. Pokaż gdzie jest inaczej i dlaczego. 

Co do farmienia noobow - cóż, myślę że radzę sobie całkiem nieźle i nie potrzebuję do tego Omahy, Minekaze i Mogami. Zawsze mnie bawi jak widzę graczy z taką trójką ulubionych okrętów. 

Plus, w poście nr 32 masz zupełnie normalną odpowiedź BJG. 

Więc zamiast wpadać w temat i mówić komuś żeby zamknął mordę bo gra słabo na danym okręcie, to wysil się odrobinę i napisz coś konstruktywnego. Bo inaczej to po co wchodzi na forum? Dla e - peniska? 

I strasznie mnie akurat łamie w krzyżu jeśli chodzi o ból dolnej części ciała. Także jak proponujesz masażyk i jesteś ładną azjatką to się możemy dogadać.

Popieram (plusik poleciał) forum jest do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami czy są one słuszne czy nie. Ten okręt ma dużo słabości i piszę to bo takie mam odczucie grając nim.
Edited by w_wilk

Beta Tester
822 posts
7,891 battles

Dropsiq spadaj z tego wątku bo za sędziowanie Ci chyba nie płacą. Dziś chcę kupić ten okręt. Teraz będę wymiatał.

[HEROS]
4,583 posts
12,832 battles

.

Edited by Dropsiq
  • Cool 2

Alpha Tester
823 posts
12,045 battles

Dropsiq spadaj z tego wątku bo za sędziowanie Ci chyba nie płacą. Dziś chcę kupić ten okręt. Teraz będę wymiatał.

Wymiatał to co zostało z okrętu po walce ? :trollface: Dla mnie największymi wadami są mała zwrotność i podatność na cytadele które mogą się przydarzyć pod każdym kątem w stosunku do npla.

Beta Tester
822 posts
7,891 battles

Jak prawie na każdym CA więc nie ma co marudzić na cytadele.

[MS-B]
Beta Tester
354 posts
7,420 battles

Więc gość pisze swoją opinię o okręcie, a Ty wjeżdżasz i w skrócie mówisz mu żeby zamknął mordę bo jest bardzo słaby na tym okręcie - czyli to jest zachowanie ok? Takie zachowanie mnie triggeruje.

Zacietrzewiłem się, bo wpienia mnie takie bucostwo. Jak Nephilimer zachowuje się jak buc to go punktuje, jak Azell zachowywał się jak buc to go punktowałem, jak Baart napisał do Wściekłego czy Wódki że jest "[edited]" to dostał minusa ode mnie - sorki, ale nie masz racji. Jak moi koledzy z klanu się żrą to niech się żrą - jeżeli w ogóle jest sens. Tu nie było sensu takiego zachowania z Twojej strony - powiedziałem, masz dobre staty? Dobrze Ci idzie Nurnbergiem? No to napisz dlaczego a nie wyrzyguj z siebie ironicznych komentarzy. Pokaż gdzie jest inaczej i dlaczego. 

Co do farmienia noobow - cóż, myślę że radzę sobie całkiem nieźle i nie potrzebuję do tego Omahy, Minekaze i Mogami. Zawsze mnie bawi jak widzę graczy z taką trójką ulubionych okrętów. 

Plus, w poście nr 32 masz zupełnie normalną odpowiedź BJG. 

Więc zamiast wpadać w temat i mówić komuś żeby zamknął mordę bo gra słabo na danym okręcie, to wysil się odrobinę i napisz coś konstruktywnego. Bo inaczej to po co wchodzi na forum? Dla e - peniska? 

I strasznie mnie akurat łamie w krzyżu jeśli chodzi o ból dolnej części ciała. Także jak proponujesz masażyk i jesteś ładną azjatką to się możemy dogadać.

Chyba się trochę nie zrozumieliśmy, ja mu nie kazałem się zamknąć dlatego, że słabo gra, tylko dlatego, że wygaduje głupoty, czasem takie, że aż zęby bolą jak się to czyta. Jego słabe statystyki wyciągnąłem po to żeby mu uzmysłowić, że gra tym okrętem tak źle, że nie powinien się na temat jego możliwości wypowiadać. Cały czas starasz się mnie przekonać, że wypowiedzi Black_Jack_Gearego to tylko i wyłącznie opis jego wrażeń z gameplay'u, a to nieprawda, on nam udziela rad i wskazówek jak mamy grać, z kim walczyć i przed kim uciekać, a o tym to umówmy się, że nie ma bladego pojęcia.

Nie wiem dlaczego Cię tak bawi posiadanie tych okrętów, są bardzo przyjemne w graniu, a przez to popularne i posiada je mnóstwo osób, w tym również Ty. Rozumiem, że większym poważaniem cieszą się u Ciebie gracze, którzy mają po 200 bitew na Furutace, to taki "męski" okręt, dla prawdziwego twardziela :P Wcale nie są to moje ulubione okręty, Omahę kupiłem bo dobrze zarabia, a potrzebowałem milionów na Zao. Mogami to przystanek w drodze do 10 tieru, choć nie powiem bardzo przyjemny w graniu. Minekaze nabyłem bo miałem kiedyś zajawkę na torpienie, ale mi już przeszło.

Widzisz, w stosunku do mnie to on bardziej niż argumentów woli używać inwektyw, widocznie w jego środowisku wyzwanie kogoś przez internet daje +10 do prestiżu.

ps. wieczorem postaram się podzielić własnymi wrażeniami z gry tym okrętem.

Edited by Targo__PL

[HEROS]
4,583 posts
12,832 battles

.

Edited by Dropsiq

Alpha Tester
823 posts
12,045 battles

Jak prawie na każdym CA więc nie ma co marudzić na cytadele.

Nie prawda nawet płynąc Atago ( nie mówiąc o Cleve) cytadele wpadają głównie z boku, tutaj jedna salwa pod dużym kątem potrafi rozłożyć okręt.

[-FZO-]
Players
437 posts
9,240 battles

Mnie zaś bawi, gdy ktoś wmawia innym, że granie na tych okrętach jest faux pas. Nie jest - większość graczy bawi się przede wszystkim na piątych tierach, bo tam jest szybko, dynamicznie i nikt nie kisi cennych pancerników w rogach mapy, jak na wysokich tierach. Wywyższanie się w taki głupi sposób jest... głupie.

[HEROS]
4,583 posts
12,832 battles

.

Edited by Dropsiq

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.