Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Nürnberg, VI tier

187 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,581 battles

Dyskusja nt krążownika VI tieru. 

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,871 posts
8,454 battles

na chwile obecna spotkałem je 3 razy w bitwie, wszystkie 3 padly moim łupem, fakt ze byłem na OP Murmansku, ale cytadele pochłanialy minimum na takim samym stopniu co Furutaka i Omaha.. a to jednak tier 6.. w Cleve już tak gładko nie wchodzą, oczywiście były to konta WG.. wiec zakładam ze za sterami siedziały osoby średnio ogarnięte, patrząc po tym co robili, jednak już po tych 3 spotkaniach, niestety nie wróżę jakiejś "wybitności" temu okrętowi, raczej średnio-slaba linia się szykuje

[Z-F]
Players
1,956 posts

Na razie sobie poteoretyzuję, sprawiłem se go dziś rano przy śniadanku, więc nie miałem czasu sie pobawić, ale:

1. Ilość i ustawienie dział jak w Konigu, z tym że szybkostrzelność 10 na minute, obrót wież 16 sek (z ulepszeniami i perkami), jeśli balistyka pozostała z Koniga, wróżę mu karierę niezłego snajpera/spamera, zasięg z systemem kierowania ogniem MKII - 16,1km, z tym obrotem dział żaden DD nie powinien umknąć :)

2. Drugi kadłub plus ulepszenia na przestawianie steru daje wartość około 5,8 sek, co już jest całkiem miłe, mój wzór krążka, czyli Aoba ma 5,2 sec.

3. prędkość jak Konig

4. "opancerzenie" (:trollface:) na poziomie Koniga

Myślę że przesiadka z Koniga na Nurnberga będzie w stylu Furutaka (srzed buffa) -->> Aoba

Dziś wieczorkiem potestuje Niemiaszka, to i napiszę coś więcej.

[Z-F]
Players
1,956 posts

Obiecałem malą recenzje okrętu, żeby się nie powtarzać:

http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/34162-opinie-i-uwagi-niemieckie-krazowniki/page__pid__624059#entry624059

Niestety to co napisałem w poście powyżej, sprawdziło się tylko w jednym - artyleria :sceptic:

Edited by Black_Jack_Geary

[Z-F]
Players
1,956 posts

Dodam jeszcze tylko że jak działa tego okrętu są na prawdę dobre, tak amunicja... przypomna krojone kartofle... W jedynej bitwie w której udało się coś zdziałać - prawie 200 trafień za 35 tyś HP, w tym 3 cytadele... mówiąc porażka powiedziałbym niezasłużony komplement...

Nie wiem jakim cudem ten okręt trafił na 6 tier... on nie ma szans nawet z tierem 3...

Szkoda, myślałem że będzie to ulepszony Konigsberg, okręt który spokojnie może konkurować z rówieśnikami... konkurować to on może jedynie z St. Luisem, a i tak nie mam pewności czy poradziłby sobie 1vs1.

No nic, na tę chwilę trzeba wtawić do doku i poczekać aż devsi się zlitują nad germańskim drzewkiem :P

Edyta: Najbardziej kuriozalną sytuacją, był "pojedynek" z Farragutem na dystansie około 5km, mimo szybostrzelności dział, mimo trafień po 5-7 pocisków w salwie, Farragut zdemolował mnie samymi działami i posłal na dno... ja mu zdjąłem połowę HP...

Coś tu chyba jest jednak nie tak panowie Devsi :)

[Z-F]
Players
1,956 posts

Odkrywania Nurnberga ciąg dalszy :P :

http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/34162-opinie-i-uwagi-niemieckie-krazowniki/page__st__20__pid__627141#entry627141

Niestety, wciąż każde zaglądnięcie do statystyk tego okrętu w profilu, doprowadza mnie do łez :amazed:

[MS-B]
Beta Tester
356 posts
7,435 battles

@Black_Jack_Geary

Mnie też się chce płakać jak widzę, co ty robisz z tym okrętem. Według WoWS Stats & Numbers jesteś NAJSŁABSZYM GRACZEM NA SERWERZE EU na Nurnbergu. Twoje statystyki na tym okręcie są poniżej wszelkiej krytyki, proszę cię zamilcz.

Edited by Targo__PL
  • Cool 1

[Z-F]
Players
1,956 posts

Ktoś musi :D

Poza tym kłamiesz jestem 4 od końca :D

I jakoś nie berdzo chce mi się wierzyć że gra/grało nim tylko 40 osób, przebywanie w pierwszej czterdziestce wcale nie jest takie złe :D

Nie zamilknę, jak sie nie podoba to nie czytaj, proste?

p.s.: ciebie wogóle nie ma w statystykach tego okrętu, więc jakim prawem sie odzywasz w tym wątku?

• Cool 2

[MS-B]
Beta Tester
356 posts
7,435 battles

Czwarty od końca jesteś jeśli brać pod uwagę win rate, jeśli chodzi o zadawany średni dmg to jesteś ostatni. Sprawdziłem pozostałe serwery, aktualnie jesteś najgorszym graczem na świecie.

Gratuluję i czekam z niecierpliwością na kolejne twoje porady jak grać tym okrętem :medal::great::honoring:

ps. żeby być ujętym w statystyce trzeba rozegrać powyżej 10 bitew.

[Z-F]
Players
1,956 posts

Czwarty od końca jesteś jeśli brać pod uwagę win rate, jeśli chodzi o zadawany średni dmg to jesteś ostatni. Sprawdziłem pozostałe serwery, aktualnie jesteś najgorszym graczem na świecie.

Gratuluję i czekam z niecierpliwością na kolejne twoje porady jak grać tym okrętem :medal::great::honoring:

Bożę!! to straszne!! nie wiem jak się mentalnie pozbieram po krytyce miszcza Nurnberga!!! :ohmy:

Gwoli informacji, pacanie z problemem czytania ze zrozumieniem, wytykanie słabych stron okrętu to nie są porady. Brawo, wróc jednak do robienia selfików i ich lajkowania, poważniejsze czynności mogą zrobić ci krzywdę.

[HEROS]
Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
12,884 battles

.

Edited by Dropsiq

[MS-B]
Beta Tester
356 posts
7,435 battles

Bożę!! to straszne!! nie wiem jak się mentalnie pozbieram po krytyce miszcza Nurnberga!!! :ohmy:

Gwoli informacji, pacanie z problemem czytania ze zrozumieniem, wytykanie słabych stron okrętu to nie są porady. Brawo, wróc jednak do robienia selfików i ich lajkowania, poważniejsze czynności mogą zrobić ci krzywdę.

Pozwolisz, że zakończę naszą konwersację pewnym wierszem Juliana Tuwima.

Próżnoś repliki się spodziewał,
Nie dam ci prztyczka ani klapsa
Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"-
Bo to mezalians byłby dla psa.

Edited by Targo__PL

[HEROS]
4,583 posts
12,884 battles

.

Edited by Dropsiq

Alpha Tester
829 posts
12,161 battles

To jeśli brać pod uwagę maksymalne dmg to Konigem jestem pierwszy, czyli jestem najlepszym graczem EU :medal::D.

• Cool 2

[HEROS]
4,583 posts
12,884 battles

.

Edited by Dropsiq
  • Cool 1

[HEROS]
4,583 posts
12,884 battles

.

Edited by Dropsiq

[Z-F]
Players
1,956 posts

Ufff...już nie jestem ostatni... są gorsi ode mnie... ale mi kurna ulżyło...

Ba... a pod względem max zatopień w jednej bitwie jestem piąty :D

Możecie mi mówić "prawie miszczu" :trollface:

Od kiedy jakies wows stat numvers jest miarodajnym wyznacznikiem zajebistosci?

Jakiś wyznacznik to jest, może nie zajebistości, ale ogarnięcia ogólnego czy na danym okręcie.

Zrozumiałbym taką bulwersację gdybym pieprzył na prawo i lewo jaki to zajebisty okręt i jak wszystkich ownuję...a staty są jakie są na załączonym moim obrazku :P

Ale też patrząc z innej strony, staty nie zawsze pokażą prawdę, starczy że jeden będzie losowany w teamy 4-6, inny 6-8... jeden nakręci sobie ładne staty, ten drugi będzie kończył zmiatany jedną salwą pncernika gdzieś zza horyzontu po tym jak strzeli raz czy dwa.

W tej grze zbyt wiele zależy od durnego szczęścia żeby statystyki były stuprocentową miarą gracza.

• Cool 2

[MS-B]
Beta Tester
356 posts
7,435 battles

Problem jest w tym, że Black_Jack_Geary prócz dzielenia się z nami wrażeniami ze swojej gry stara się z niej wyciągać wnioski. Sili się na jakieś analizy i porównania z innymi okrętami i w efekcie czego mamy "poradnik", który jest równie dobry jak jego statystyki na tym okręcie.

• Cool 1

[Z-F]
Players
1,956 posts

Jakbyś pacanie, umiał czytać ze zrozumieniem, byś zauważył że moje porównania z innymi okrętami to też porównania z wrażenia grania danymi okrętami.

Jedyny kto się na coś sili, to jakiś tam Targo z przyrostkiem PL, który próbuje błysnąc, ale że ma do powiedzenia mniej więcej tyle co kracząca wrona, wyciąga jakieś śmieszne statystyki.

Ale sprzeczać ja się z tobą na pewno nie będę, wedle zasady, nie kłóć się z idiotą, bo sprowadzi cie na swój poziom i pokona doświadczeniem.

Mam za to propozycję - wysil się ty i błyśnij nam jak powinna wyglądać analiza i porównanie Nurnberga z Aobą i Clevelandem. Oczywiście jako praktyk, suche statystyki okrętu sam znajdę na wiki.

Bardzo chętnie poczytam fachową literaturę na temat tego okrętu autorstwa prawdziwego praktyka.

• Cool 3

Players
260 posts
1,349 battles

Dodam jeszcze tylko że jak działa tego okrętu są na prawdę dobre, tak amunicja... przypomna krojone kartofle... W jedynej bitwie w której udało się coś zdziałać - prawie 200 trafień za 35 tyś HP, w tym 3 cytadele... mówiąc porażka powiedziałbym niezasłużony komplement...

Nie wiem jakim cudem ten okręt trafił na 6 tier... on nie ma szans nawet z tierem 3...

Szkoda, myślałem że będzie to ulepszony Konigsberg, okręt który spokojnie może konkurować z rówieśnikami... konkurować to on może jedynie z St. Luisem, a i tak nie mam pewności czy poradziłby sobie 1vs1.

No nic, na tę chwilę trzeba wtawić do doku i poczekać aż devsi się zlitują nad germańskim drzewkiem :P 

Coś tu chyba jest jednak nie tak panowie Devsi :)

Nie chciał bym Cię martwić ale czytałem ostatnio(chyba na reddit), że jeden z devsów a rosyjskim streamie stwierdził(kilka dni temu), że z danych które dotychczas zebrali, niemieckie krążowniki tieru 5 i 6 sprawują się nawet trochę za dobrze, chciaż chcą poczekać aż zbiorą więcej danych z głównego serwera.

Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego uważasz, iż nie jest to ulepszony Konigsberg i "nadaje sie na tier 3"? Ja sam Nurnberga jeszcze nie mam(jestem na tierze 5 obecnie) ale patrząć na staty, to ma 25% szybsze przeladowanie, więcej HP i troszke lepsze AA, pozatym wygląda podobnie. Czy jest coś czego nie widać w statystykach, co sprawia, że ten okręt, według Ciebie jest tak słaby?

Pytam bo widze, że bardzo jedziesz po tym krążowniku a właściwie nie wytłumaczyłeś dlaczego. Mówisz o "krojonych kartoflach" ;) jednak z tego co widzę to Konigsberg, którym tak dobrze CI się grało, ma te same działa z tą samą amunicją, różniące się jedynie szybkostrzelnością,

Jesteś pewny, że jest to wina okrętu a nie twoja/twojego stylu gry? Widzę, że przytoczenie twoich statystyk wywołało małą burzę, jednak(mam nadzieję że się nie obrazisz) ciężko zignorować fakt, żę twoje osiągniecia w krążownikach szału nie robią, nawet na Aobie/Myoko w których rozegralęś mnóstwo bitew, twoje osiągnięcia sa raczej poniżej przeciętnych.

Oczywiście każdy ma prawo do opini/oceny bez względu na umijętności czy osiągi. Jednak biorąc pod uwagę fakt że, twoja bardzo niska opinia o tym okręcie pozbawiona jest jakichkolwiek konstruktywnych argumentów, to z boku wygląda to trochę jakbyś bezpodstawnie winił okręt, nie biorąc w ogóle pod uwagę, że wina może leżeć po Twojej stronie.

• Cool 2

[HEROS]
4,583 posts
12,884 battles

.

Edited by Dropsiq

[Z-F]
Players
1,956 posts

Nie chciał bym Cię martwić ale czytałem ostatnio(chyba na reddit), że jeden z devsów a rosyjskim streamie stwierdził(kilka dni temu), że z danych które dotychczas zebrali, niemieckie krążowniki tieru 5 i 6 sprawują się nawet trochę za dobrze, chciaż chcą poczekać aż zbiorą więcej danych z głównego serwera.

Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego uważasz, iż nie jest to ulepszony Konigsberg i "nadaje sie na tier 3"? Ja sam Nurnberga jeszcze nie mam(jestem na tierze 5 obecnie) ale patrząć na staty, to ma 25% szybsze przeladowanie, więcej HP i troszke lepsze AA, pozatym wygląda podobnie. Czy jest coś czego nie widać w statystykach, co sprawia, że ten okręt, według Ciebie jest tak słaby?

Pytam bo widze, że bardzo jedziesz po tym krążowniku a właściwie nie wytłumaczyłeś dlaczego. Mówisz o "krojonych kartoflach" ;) jednak z tego co widzę to Konigsberg, którym tak dobrze CI się grało, ma te same działa z tą samą amunicją, różniące się jedynie szybkostrzelnością,

Jesteś pewny, że jest to wina okrętu a nie twoja/twojego stylu gry? Widzę, że przytoczenie twoich statystyk wywołało małą burzę, jednak(mam nadzieję że się nie obrazisz) ciężko zignorować fakt, żę twoje osiągniecia w krążownikach szału nie robią, nawet na Aobie/Myoko w których rozegralęś mnóstwo bitew, twoje osiągnięcia sa raczej poniżej szpeciętnych.

Oczywiście każdy ma prawo do opini/oceny bez względu na umijętności czy osiągi. Jednak biorąc pod uwagę fakt że, twoja bardzo niska opinia o tym okręcie pozbawiona jest jakichkolwiek konstruktywnych argumentów, to z boku wygląda to trochę jakbyś bezpodstawnie winił okręt, nie biorąc w ogóle pod uwagę, że wina może leżeć po Twojej stronie.

Zanaczę, że NIGDZIE I NIGDY nie stwierdziłem że jestem dobrym graczem, wręcz przeciwnie, powtarzam często że jestem co najwyżej średnim.

Skąd się wzięła moja słaba opinia o tym okręcie? Stąd że przesiadając się z Koniga na Nurnberga poczułem się jakbym się cofnął w drzewku, a nie poszedł do przodu. Zresztą pisałem sporo o tym co mi się w nim nie podoba a co podoba.

Ale jak chcesz mogę napisać jeszcze raz w skrócie:

1. Ma bardzo dobre działa pod każdym względem, ale, ma kiepską amunicje do nich, szczególnie OB (na forum znajdziesz wiele takich samych opinii na ten temat)

2. ma żle dobraną zwrotność do swojej wytrzymałości, w porównaniu z Aobą i Clevelandem, wypada co najmniej blado.

3. W tej konfiguracji co jest obecnie, nie powinien trafić do tier 6, gdy się trafia na losowanie 6-8 jesteś darmowym fragiem dla przeciwnika. Z powodu praktycznie braku pancerza i marnej zwrotności.

4. jego największa bolączka - zwrotność. Teoretycznie z ulepszeniem jest na poziomie Clevelanda, ale to złudzenie, ma wielki promień skrętu, do tego przy ostrym zwrocie prędkość spada bardziej niż w jego rówieśnikach.

5. w porównaniu z Konigiem mniej łapie awarii silnika i steru, ale byle trafienie bardziej mu demoluje HP

To tak w skrócie, i uważam że żeby wyłapać takie "niuanse" nie trzeba być zajebistym graczem z super statami, starczy tylko umiejętność analizy gry na poszczególnych okrętach.

I uważam że taka opinia jak wyżej, to nie jest czyste "jechanie" po tym okręcie.

I na koniec, nie winię okrętu o nic, znów się powtórzę, mimo opinii jaka mam o nim w tej chwili, wciąz lubie nim grać, bo go lubię. A gram dalej, bo wiem że geniuszem WoWS nie jestem i wiem że "odkryję" sposób na to żeby skutecznie go użyć. Prędzej czy później :P

P.S.: nie wiem skąd devsi wzięli te super dane na temat germańskich okrętów tier 5 i 6 (szczególnie że Nurnbergów na EU jeszcze praktycznie nie ma), ale przejżyj na tym forum wątki o niemieckich okrętach, "strzelanie kartoflami" jest dość popularnym określeniem ich skuteczności... chociaż powtórzę sie, to nie wina dział, amunicja jest fatalna.

p.p.s.:  A najlepsze jest to, że jak zachwycałem sie Konigiem to też się znaleźli hejterzy próbujący udowodnić że moje wrażenia z gry tym okrętem są z dupy, bo nie zgadzają sie z ich wrażeniami :D

Ale oni przynajmniej nim grali...

Edyta: (sorki że tak na raty, ale w pracy jestem:P)

Możesz mi wierzyć, że gdy ktoś kto nim troszke pogra wytknie mi że pieprzę głupoty, zastanowię się głęboko co robię źle... i chętnie wysłucham porad jak sie poprawić. Rzucanie jakimiś staystykami które mają udowodnić że moje odczucia i wrażenia są z dupy, jest czysta dziecinadą, niczym więcej.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.