Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Königsberg, V tier

337 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
166 posts
2,923 battles

Generalnie to wszystkie okręty tej linii się świecą, więc pomimo dobrego zasięgu dział nie, nie ma sensu bawić się w niewidkę. Jak napisał kolega powyżej: długi czas lotu pocisków i małe obrażenia oznaczają, że bawiąc się w niewidkę zadamy mizerne uszkodzenia, więc nie będziemy zbytnio przydatni dla drużyny. 

Wiec jaki jest sens Falathi wprowadzania takich okrętów ? 

Königsberg, ma tylko dwie (powtarzam dwie)  zalety :

- skupienie dział

- fantastyczny wygląd

[ARES-]
[ARES-]
Sailing Hamster
1,545 posts
11,769 battles

Königsberg, ma tylko dwie (powtarzam dwie) pozytywne zalety

-

A jakie ma negatywne zalety?
  • Cool 1

Beta Tester
166 posts
2,923 battles

He he he a tu mnie masz :) , pozwolę sobie poprawić tekst ....

Juz masz przygotowana strategie co będziesz pisał dalej czy zaimprowizujesz ?

Weekend Tester
139 posts
791 battles

- skupienie dział

- fantastyczny wygląd

Zasięg, zwrotność? 

[LEGIO]
WG Team
2,279 posts
7,262 battles

Zasięg, zwrotność, dość skuteczne pociski AP. 

PS Kluczowa umiejętność dowódcy: wykrywanie nadlatujących pocisków wroga. Świecić i tak się świecimy, ale dzięki temu wiadomo, czy możemy strzelać bezkarnie, czy też powinniśmy zacząć wykonywanie gwałtownych uników. IMO umiejętność kluczowa, obok tej z IV tieru która zapewnia ograniczone działanie steru i napędu pomimo uszkodzeń. 

[PRAVD]
Beta Tester
304 posts
11,984 battles

w serwerowych statystykach, koenigsberg juz wyprzedzil clevergirl w kategorii "damage per game" :trollface:

i tyle w temacie

Players
24 posts
10 battles

To co to będzie jak Nurnbergi zaczną się pokazywać?

IMO przebił cleva, ponieważ większość noobków nie była w stanie wbić tych "aż czterech" fragów. Zobaczysz, że gdy wbiją go pierwsi gracze po relase drzewek staty nagle spadną (Bo jest papierowy, ale fajnie zrobić torpedowego rusha :P).

Players
1,994 posts

IMO przebił cleva, ponieważ większość noobków nie była w stanie wbić tych "aż czterech" fragów. Zobaczysz, że gdy wbiją go pierwsi gracze po relase drzewek staty nagle spadną (Bo jest papierowy, ale fajnie zrobić torpedowego rusha :P).

Wierz mi, 99% demedżu tym okrętem robi sie z artylerii.

Po prostu Konig ma dobrą balistykę i pociski nie lataja jak groch z procy :) Na dystansie 12-14km Clev ma trudność z uniknięciem moich strzałów, ja robie to z palcem w nosie z jego. To tak dla porównania, dlaczego Konig przebił Cleva. Jest celniejszy.

Edited by Black_Jack_Geary

Players
24 posts
10 battles

Wierz mi, 99% demedżu tym okrętem robi sie z artylerii.

Po prostu Konig ma dobrą balistykę i pociski nie lataja jak groch z procy :) Na dystansie 12-14km Clev ba trudność z uniknięciem moich strzałów, ja robie to z palcem w nosie z jego.

Wiem, bo grałem :). Ale chodzi mi o to, że cześć nóbków tego nie ogarnie i będą na siłę pchać się do przodu "bo torpedy". Ba, już widzę te stada teamkilli.

Players
1,994 posts

Może zanim dojdą do tego tieru to sie nauczą... chociaż pewnie większość się zniechęci.

Offtopowo sie pochwalę że dziś wieczorkiem będę testował jego następcę, Nurnberga :) Zapowiada się baaaaardzo zachęcająco.

Alpha Tester
868 posts
13,350 battles

- skupienie dział

- fantastyczny wygląd

To dlaczego mam na nim na razie lepsze wyniki niż na innych krążkach  5 tieru ?

Owszem jest bardzo delikatny i można paść na salwę, ale z dystansu gra się nim całkiem ciekawie.

PS

Po powrocie gimbazy ze szkoły  już nie jest tym okrętem tak dobrze bo jest on mocno uzależniony od drużyny. Więc jak MM zaczyna cię wrzucać do słabych to niewiele się poradzi. Trzy bitwy przegrane w ciągu 5 minut nie dają możliwości nabić dmg. A tym okrętem trzeba się nastrzelać bo zadaje małe obrażenia.

Edited by w_wilk

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,718 battles

No dokładnie. Jednak zrobienie 4+ fragów na 4+ tierze to jest jakiś tam filtr. Oczywiście, można to zrobić fuksem, ale jednak ilość dobrych graczy który zdobyli "Kaliningrada" jest zdecydowanie wyższa niż średnia na tym tierze.

Beta Tester
166 posts
2,923 battles

Panowie ...

Gdyby clevland był na 5 tierze tez miałby lepsze wyniki :), niż na swoim 6 tierze ( pomijam cala serie nerfow jaka dostał)

Czy zasięg dział Königsberg jest jego zaleta ? Jak dla mnie tak i nie . Nie zaliczam tego ani do wad ani do zalet . Ale dlaczego ( trollom się właśnie krew zagotowała) ?

Zasięg dział to umiejętność, która wykorzysta się tylko w zależności od sytuacji w bitwie. Jeżeli będziesz chciał trafić w mały poruszający się cel (np. DD)  i jednocześnie  trzymał się maksymalnego zasięgu możne być trudno. Skrócenie zasięgu to jeszcze lepsza celność i skuteczność. Oczywiście klepanie BB na maksymalnym zasięgu to niewątpliwa przyjemność :) .

Dlaczego wyniki graczy Königsberg były takie rewelacyjnie na tygodniowym teście ? Odpowiedz już padła , wbić 4 fragi nie każdy dal rade ... (jestem tez ciekaw jaki odsetek to Beta testerzy i Alfa testerzy :)  ) .

To dlaczego mam na nim na razie lepsze wyniki niż na innych krążkach  5 tieru ?

Owszem jest bardzo delikatny i można paść na salwę, ale z dystansu gra się nim całkiem ciekawie.

PS

Po powrocie gimbazy ze szkoły  już nie jest tym okrętem tak dobrze bo jest on mocno uzależniony od drużyny. Więc jak MM zaczyna cię wrzucać do słabych to niewiele się poradzi. Trzy bitwy przegrane w ciągu 5 minut nie dają możliwości nabić dmg. A tym okrętem trzeba się nastrzelać bo zadaje małe obrażenia.

A jaki byl by wynik walki Omaha kontra Königsberg ? To 5 tier na 5 tier,  albo Murmansk kontra Königsberg ?

Miałem raz bitwę:    4 Königsberg kontra  2x Murmansk + Omaha = wynik Königsbergi przegrały :(

Myślę ze cała linia Niemiecka jest za słaba (kartonowa to lepsze określenie) .. ale na końcową ocena poczekajmy  za jakiś czas .

Zasięg, zwrotność, dość skuteczne pociski AP. 

PS Kluczowa umiejętność dowódcy: wykrywanie nadlatujących pocisków wroga. Świecić i tak się świecimy, ale dzięki temu wiadomo, czy możemy strzelać bezkarnie, czy też powinniśmy zacząć wykonywanie gwałtownych uników. IMO umiejętność kluczowa, obok tej z IV tieru która zapewnia ograniczone działanie steru i napędu pomimo uszkodzeń. 

Po przeczytaniu twojego tekstu to można by nawet uwierzyć ze Yubari to najlepsza premia w Grze :teethhappy: . Wystarczy tylko perk Kapitana , szklana kula ( dla rozeznania sytuacji) i amulet na odstraszanie pocisków i mamy receptę na Super Okręt .

Edited by zufal

Alpha Tester
868 posts
13,350 battles

A jaki byl by wynik walki Omaha kontra Königsberg ? To 5 tier na 5 tier,  albo Murmansk kontra Königsberg ?

Miałem raz bitwę:    4 Königsberg kontra  2x Murmansk + Omaha = wynik Königsbergi przegrały :(

Wynik zależy od warunków. Strzelałem się z goniącym mnie Murmańskiem i to on obrywał więcej (dwie wieże z tyłu).

[ZORRO]
Beta Tester
1,186 posts
2,501 battles

Murmańsk z przodu też ma 6 dział,więc chyba trafiłeś na uciekiniera z warzywniaka :)

[MS-B]
Beta Tester
440 posts
9,398 battles

Jak na razie po 13 bitwach 67 tys. średniego dmg na tym słabym i pozbawionym zalet okręcie :P

Jutro dalszy ciąg testów :bajan:

Alpha Tester
868 posts
13,350 battles

Murmańsk z przodu też ma 6 dział,więc chyba trafiłeś na uciekiniera z warzywniaka :)

Murmańsk ma chyba z przodu 4 działa (to nie Omaha) a manewrując jeszcze traci, niemiec zawsze 6.

[1DF]
Players
424 posts
18,821 battles

Murmańsk ma z przodu cztery wieże kadłubowe i jedną dwulufową. Liczyłem na liczydłach, na patyczkach i na kalkulatorze a nawet na palcach u nóg... zawsze wychodzi mi 6 :D

• Cool 1

[ZORRO]
Beta Tester
1,186 posts
2,501 battles

Murmańsk ma chyba z przodu 4 działa (to nie Omaha) a manewrując jeszcze traci, niemiec zawsze 6.

Murmańsk to właśnie jest Omaha z kadłubem C

Alpha Tester
868 posts
13,350 battles

Murmańsk ma z przodu cztery wieże kadłubowe i jedną dwulufową. Liczyłem na liczydłach, na patyczkach i na kalkulatorze a nawet na palcach u nóg... zawsze wychodzi mi 6 :D

Ale zrób manewr o 10 deg i już podejrzewam, że masz tylko 4 bo kadłubowe mają ograniczone możliwości strzelania do przodu.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.