Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Königsberg, V tier

335 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
166 posts
2,923 battles

Panowie wródźcie do tematu  :child:.

Kolejna bitwa.

Plus:

- 270 pocisków w celu

- 100 k dmg

- 15 podpaleń

- przyjemna walka

Minus

- padające działa ,ster, silnik (nagminnie)

- przegrana bitwa

- ogromne problemy ze strzelaniem do zwrotnych okrętów przeciwnika (omacha , kuma)

- powoli obracajace się działa jak na CA( I tu jest pytanie . Czy działa na pewno obracają sie w 30 sek. jak jest napisane ????)

Edited by zufal

[Z-F]
Players
1,956 posts

@up 

Polecam ulepszenie na obrót wież i perk kapitana też na obrót, niby szybkostrzelność maleje, ale symbolicznie, z 8,9 na minute do 8,1, ale obrót masz 19 sek.

Beta Tester
166 posts
2,923 battles

Mam podobny plan :)...

Zastanawiam się tylko jak zacerować kadłub , i zwiększyć manewrowość ..hmm może 100 emigrantów na pokład ? Beda się przesuwać raz na jedna stronę raz na druga ?

Players
48 posts
8,130 battles

Mam podobny plan :)...

Zastanawiam się tylko jak zacerować kadłub , i zwiększyć manewrowość ..hmm może 100 emigrantów na pokład ? Beda się przesuwać raz na jedna stronę raz na druga ?

Balast na okręcie wojennym?? Jak już to po trzech wsadzić na torpede ,mogliby wiosłować,może będzie szybsza.Ale z tymi nierobami-wątpię

Beta Tester
166 posts
2,923 battles

Balast na okręcie wojennym?? Jak już to po trzech wsadzić na torpede ,mogliby wiosłować,może będzie szybsza.Ale z tymi nierobami-wątpię

Hmm... interesujące propozycje. Ale UWAGA może za chwile pojawi się Europejska Straż Uchodzcowa ;) ..bo wiecie te żarciki ...

Players
48 posts
8,130 battles

To nie żarty.Przekonamy się o tym bardzo szybko.Napatrzyłem się.Ale...miało byc o Koenigsbergu.Delikutaśny taki jakiś.Torpedki prawie nie przydatne jak dla mnie,za mały zasięg.Choć ma zalety.Jak na krążka to ninja,ilość działek też słuszna szczególnie jak trza dać dyla :D .Dwie wieże z tyłu skuteczne odrzucają chętnych do wyścigu

Edited by robroy_pl_

Beta Tester
166 posts
2,923 battles

A w sprawie wiecie jakiej o ludziach przez was znanych i calej europie to na Bawarii maja powstać 3000 mieszkań w expresowym tempie. Majac na myśli expresowy porównał bym to do remontu mostu łazienkowskiego :) . Tempo będzie zabójcze a wszystko dla dobra .... Mahometa.

Players
48 posts
8,130 battles

Bawaria się buntuje,tak słyszałem.W Hamburgu( a o tym wiem ) władze konfiskują właścicielom obiekty które są niewykorzystywane-czyi mamy powrót NSDAP w wersji multi kulti dla dobra"ludzi".A to Polskę oskarżają o faszyzm.HAHA

[Z-F]
Players
1,956 posts

To nie żarty.Przekonamy się o tym bardzo szybko.Napatrzyłem się.Ale...miało byc o Koenigsbergu.Delikutaśny taki jakiś.Torpedki prawie nie przydatne jak dla mnie,za mały zasięg.Choć ma zalety.Jak na krążka to ninja,ilość działek też słuszna szczególnie jak trza dać dyla :D .Dwie wieże z tyłu skuteczne odrzucają chętnych do wyścigu

Bo Japończycy nie chcieli sprzedać planów swojej Długiej Lancy :P

Ale i tak zasięg lepszy od amerykańsich. Poza tym torpedy na krążkach to broń dodatkowa, bardzo sytuacyjna, acz groźna, osobiście wykorzystałem torpedy na Konigu wiele razy i skutecznie.

A co do uchodźców... panowie... nie ma co się bać, za tydzień wejdzie opcja polityczna która pobuduje drugą stalową kurtynę... a poza tym oni sami od nas uciekają po kilku dniach pobytu :P 

A że w Niemczech takie cuda? Mi ich nie żal, najgłośniej z całej Europy zapraszali darmozjadów, niech teraz ich niańczą.

• Cool 3

Players
36 posts
1,561 battles

Dobra - rozegrałem nim kilkanaście bitew. Dałem kapitanowi skill do skrócenia naprawy i obrotu dział. Po tym skilu wieże obracają się nie 30 sek. a 21,2 bodajże.

Zalety:

- szybki (coś prawie ze 33 węzły)

- celne działa 150 mm (3x3)

- szybko strzelają (bez skilla kapitana - 8 strzałów na minutę)

- płaski tor lotu pocisków

- zasięg dział - 16,5 km

- sporo torped - 2x3 na burtę, 13700 damage, w miarę szybkie - 64 węzły

Wady:

- długi obrót wieży (30 sekund)

- strasznie łapie awarie steru i silnika

- miekkie burty, łatwo łapie cytadele

- pociski burzące dają TYLKO 1700 obrażeń

- tylko 8% szans na podpalenie

- torpedy mają tylko 6 km zasięgu

- nie ma myśliwca

- słaba artyleria przeciwlotnicza

- widoczny bodajże z 12 km, z powietrza z ponad 6 km

- bardzo cięęężko skręca

Przyjemny okręt, ale przydałby mu się buff. Trzeba go podrasowywać odpowiednio skillami kapitana i ulepszeniami okrętu.

Ulepszenia?

Hmmm... z pierwszego okienka Modyfikacja 1 baterii głównej. Z drugiego - chyba jednak modyfikacja 2 baterii głównej (w połączeniu ze skilem kapitana wieże powinny śmigać), z trzeciego - nie wiem czy czasem nie dać modyfikacji koła sterowego - często pada. Ale silnik też.... hmmm...

Skile kapitańskie - chyba coś takiego (na 15 pkt):

1 - Podstawowy trening strzelecki (czas przeładowania szybszy o 10%)

1 - Podstawy żywotności

2 - Strzelec wyborowy (działą obracają się szybciej o 2,5 stopnia na sekundę. Normalnie w Konigsbergu obracają się o 6 stopni na sekundę)

3 - Stan podwyższonej gotowości

4 - Zaawansowany trening strzelecki

4 - Ostatni bastion (silnik często pada)

Co ewentualnie mogłoby mu się przydać:

2 - Przecidziałąnie pożarom (-7% do ryzyka pożaru)

4 - Ekspert w wyburzaniu (+3% do podpaleń)

5 - Zapobiegawcze utrzymanie (-34% szans na uszkodzenie modułów)

A według was jakie skille powinien mieć kapitan Konigsberga (który teoretycznie na nim zostaje)?

[MS-B]
Beta Tester
354 posts
7,428 battles

Jeśli chodzi o skille na kapitana Konigsberga to myślę, że zaawansowany trening strzelecki (4 pkt.) można sobie odpuścić. Strzelanie na odległości powyżej 16 km mija się trochę z celem, salwy są mało precyzyjne a pociski lecą strasznie długo, ciężko jest trafić nawet w pancernik. Artyleria przeciwlotnicza jest tak słaba, że i tak jej nic nie pomoże. Ze skilli za 4 pkt. zdecydowanie ostatni bastion bo silnik pada częściej niż na niszczycielu.

[MS-B]
Beta Tester
354 posts
7,428 battles

Ty kolego tak na poważnie? :D

Chciałeś coś powiedzieć czy mi się zdawało?

Beta Tester
166 posts
2,923 battles

Po co spór pomiędzy Omahą i Calsbergiem, skoro Furutaka i tak jest lepsza??

Lepsza do dostal buffa :trollface: .
Edited by zufal

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Chciałeś coś powiedzieć czy mi się zdawało?

Chciałem zwrócić uwagę, że rezygnując z przedłużenia zasięgu, rezygnujesz z największej zalety tego okrętu - strzelania z niewidziałki. Jak cię nie widzą, to do ciebie nie strzelają. jak nie strzelają to moduły nie padają.

A mało precyzyjne na 16km salwy to ma Cleveland. Kunik jest pod tym względem znacznie lepszy i da radę nim celować na spokojnie.

Beta Tester
620 posts
1,507 battles

Chciałem zwrócić uwagę, że rezygnując z przedłużenia zasięgu, rezygnujesz z największej zalety tego okrętu - strzelania z niewidziałki. Jak cię nie widzą, to do ciebie nie strzelają. jak nie strzelają to moduły nie padają.

A mało precyzyjne na 16km salwy to ma Cleveland. Kunik jest pod tym względem znacznie lepszy i da radę nim celować na spokojnie.

Nie mówimy tutaj o strzelaniu na 16 km tylko na 17-19, ale ok.

Sytuacja trochę się zmienia.

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Tak czy inaczej pociski kunika na maksymalny zasięg lecą krócej niż Clevelanda. A kunik właśnie od 16,5 czy 16,6 km ma niewidziałkę.

Edited by 44smok

Beta Tester
620 posts
1,507 battles

Na 16.5 lecą ok 13 sec. Więc proporcjonalnie na 19 będą lecieć 15,1 sec. Praktycznie nie da się trafiać. Z takiej odległości nie widać krążowników i pancerników na tym tierze, jeżeli nie strzelają.

[MS-B]
Beta Tester
354 posts
7,428 battles

Na niewidziałkę to można grać Zao, które jest w tej kwestii rewelacyjne, a nie Konigsbergiem. Kunik z kamuflażem i kapitanem bez perka ma próg niewidzialności na poziomie 16,6 km, a to oznacza strzelanie na dystansach 17-19 km. Na tę odległość to on miota kartofle, bo ciężko to nazwać pociskami, które lecą od 13 - 18 sekund i zadają pancernikom od 250 - 300 DMG z czego z salwy trafią 1 lub 2 sztuki, o ile dobrze przycelujesz. Wspomniałem o pancernikach bo na tym dystansie w nic innego i tak nie trafisz. Grając w ten sposób to do końca bitwy nabijesz może 15 tys. DMG, a to oznacza, że będziesz dla swojej drużyny bezużyteczny.

Największą zaletą Kunika nie jest strzelanie z niewidziałki tylko celna i szybka artyleria, która potrafi robić 100 tys.+ DMG na bitwę, ale jest jeden warunek, walka na maksymalnie średnich dystansach do 15 km. Granie i strzelanie z większych odległości to zwyczajnie marnowanie potencjału tego okrętu.

Tak więc można Kunikiem strzelać z niewidziałki, ale........jak to mawia Panasewicz "można zagrać koncert na trzeźwo, ale po co ryzykować":trollface:

ps. jeśli ktoś już koniecznie chce grać na niewidziałkę tym okrętem to tylko z perkiem na kapitanie (16,6 km - 12% = 14,6 km),...........tylko wpierw trzeba go mieć.

Edited by Targo__PL

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,546 battles

Generalnie to wszystkie okręty tej linii się świecą, więc pomimo dobrego zasięgu dział nie, nie ma sensu bawić się w niewidkę. Jak napisał kolega powyżej: długi czas lotu pocisków i małe obrażenia oznaczają, że bawiąc się w niewidkę zadamy mizerne uszkodzenia, więc nie będziemy zbytnio przydatni dla drużyny. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.