Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Königsberg, V tier

335 comments in this topic

Recommended Posts

[1DF]
Players
333 posts
15,678 battles

Kredyty dostajesz tylko nie widać tego na ekranie końcowym, kasa wchodzi aż miło ale podejrzysz ją w panelu kasy i dmg, zerknij na mój 3ci screen. Tam masz możliwość rozwinięcia paska z kasą.

Edited by BolterJH
  • Cool 1

[Z-F]
Players
1,956 posts

Wiele jeszcze nim nie nagrałem, ale już co nieco mogę o nim powiedzieć. Bardzo zgrabny okręcik, trzeba tylko pamiętać że to ani Amerykanin, ani Japończyk, inaczej się nim pływa iż tymi powyższymi.

Na początek plusy:

1. pierwszy największy (jak dla mnie) przy celowniku ustawionym na dziób tylne wieże ustawiają się przeciwstawnie, czyli każda na inna burtę, podczas zwrotu na którąkolwiek burtę masz zawsze do dyspozycji co najmniej 6 luf

2. działa - szybki reload, genialny zasięg jak na ten tier, dość płaska trajektoria, duża szybkość pocisków. Pierwsze moje strzały lądowały daleko przed dziobem, nastawiłem sie na działa Clevelanda :P Celowanie musi być coś pomiędzy Japończykiem a Clevem, bliżej Japończyka. I nieprawdą jest że są mało skuteczne, dobrze ulokowana salwa daje widoczny efekt na pasku HP nawet pancernika. Stosowanie ulepszenia na celnośc wiele daje.

3. dobrze bije z pepanców, szczególnie na dystansie <10km, cytadele wpadają jakbym strzelał z Aoby. (pierwszy pojedynek 1vs1 - z Furutaką, wsadziłem 5 cytadel i posłalem na dno)

4. wieże, szczegónie rufowe, maja szerokie pole ostrzału, co za tym idzie będąc mocno skątowanym, mam wciąz do dyspozycji wszystkie działa.

5. torpedy - genialne ulożenie wyrzutni, pole ostrzału prawie 360 stopni, lekko zmieniając kurs można wywalić 6 torped paktycznie z dziobu. Troszkę nikczemny zasięg....ale przy takim ułożeniu wyrzutni i szybkości torped większy zasięg zrobiłby z niego okręt bardzo OP.

Minusy:

1. przy zwrocie na burtę bardzo zwalnia...niby to nic, ale powoli sie rozpędza, wykonując manewry bardzo traci się na prędkości

2. burta z folii aluminiowej... trafienie degraduje pasek HP w zastraszającym tempie.... ale z drugiej strony Omaha czy Furutaka wcale pod względem nie są lepsze.

3. na tę chwilę, pojawienie sie w nim na polu walki prwokuje wszystkich przeciwników do ostrzału... każdy chce go zatopić, więc gra nie jest lekka :P

Ogólnie wrazenia bardzo pozytywne, coś czuje że z fana okrętów japońskich zmienię się w fana Niemców :D

P.S.: i ważna sprawa o której zapomniałem - należy pamiętać że to tier5, bo czytając niektórych mam wrażenie że nastawili sie na wymiatacza wszystkich tierów łacznie z tymi jeszcze nie istniejącymi...

Edited by Black_Jack_Geary
  • Cool 2

Players
2 posts
572 battles

BolterJH nie wiem gdzie te kredyty się pojawiają ale specjalnie przed bitwą spisałem stan konta. Niestety po bitwie ubyło 8000 za kamuflaż i to wszystko.

Coś jest nie halo bo ten okręt nic nie zarabia.

Proszę o opinie w tej sprawie innych graczy

Pozdrawiam.

Edit :

Jednak daje kase ale musiałem się wylogować i ponownie zalogować, po bitwie otrzymałem 100 000 kasy 75 wolnego PD i 1500 na konto statku.

Zaraz po tym jak otrzymałem okręt i zagrałem kilka bitew to na koncie nic się nie działo. 

Edited by tomcla

[ARES-]
Players
1,462 posts
11,864 battles

totalna kicha :(  ..co bitwe tylko 500 expa na statek + 25 wolnego, na kapitana nic (podobno exp ze statku przerzucą na koniec ale bez mnożnika 1,5) - jaki sens jest tym grać obecnie?

[ARES2]
Sailing Hamster
1,545 posts
9,313 battles

totalna kicha :(  ..co bitwe tylko 500 expa na statek + 25 wolnego, na kapitana nic (podobno exp ze statku przerzucą na koniec ale bez mnożnika 1,5) - jaki sens jest tym grać obecnie?

Nie graj zatem.

Players
2 posts
572 battles

Ciekawe. Teraz jest 40000 kasy 25 wolnego PD i 500 na okręt. Jak grałem przed godz. 15.00 to było znacznie więcej w każdej bitwie. Ktoś wie o co chodzi ?

Players
1,344 posts
7,105 battles

Jakiś Murmańsk podpłynął do mojego Konika na 6 km... Po pietnastu sekundach nie było czego zbierać. :D

Ale zaczynam widzieć jego wady, faktycznie maszynownia często pada i nie bardzo wiem jak się przydać drużynie. Niby dużo robię a wtopa za wtopą...

[ARES-]
Players
1,462 posts
11,864 battles

Ciekawe. Teraz jest 40000 kasy 25 wolnego PD i 500 na okręt. Jak grałem przed godz. 15.00 to było znacznie więcej w każdej bitwie. Ktoś wie o co chodzi ?

właśnie o tym pisałem, każdym innym okrętem robi się znacznie więcej nawet na przegranej ..czy ktoś widzi sens aby akurat tym obecnie grać?

[Z-F]
Players
1,956 posts

@UP

Bo Konigsbergiem nie gra sie jak Omahą - urra do przodu i zaspamować OB wzorem brytyjskich kanonierów (nawet jak co trzeci strzał wejdzie to wynik będzie całkiem niezły). Tu bardziej się przydaje "szkoła japońska", planowanie gdzie się popłynie, dokładne celowanie, walka na dystans, walnięcie torpedami zza wyspy. Częste zmiany aminicji też są ważne, jak się non stop pyka tylko z OB to nic dziwnego że efektów brak.

Nie jestem nagłym wyznawcą tego okrętu, ale z tego co ludzie piszą jakie mają z nim problemy... to odnoszę wrażenie że to okręt ma problem z kapitanami :P

I zaczynam podejrzewać że za pochwały dla okrętu WG dało mi anioła stróża... silniki i ster padaja mi wyjątkowo rzadko, o wiele rzadziej niż na Aoba lub Myoko.

Murmańsk na 6km i nie storpedowałeś? To chyba rzeczywiście okręt nie dla Ciebie :)

Mi jak Murmańsk podpływa na taki dystans, wsadzam 2-3 cytadele pepancami i co najmniej zmuszam do odwrotu :)

właśnie o tym pisałem, każdym innym okrętem robi się znacznie więcej nawet na przegranej ..czy ktoś widzi sens aby akurat tym obecnie grać?

Ja widzę, mam z tym okrętem kupę zabawy, i nie polega ona na kiszeniu kasy i punktów. Chociaż i jedno i drugie bardzo ładnie rośnie.

Poza tym, to "jazda testowa" a nie normalna eksploatacja.

[-FZO-]
Players
446 posts
9,416 battles

Raz popłynąłem tym okrętem i mam go dość. Kilka razy padł ster i silnik - to gorzej, niż na niszczycielu. Do tego słabiutkie pociski HE - trzeba się zwijać jak w ukropie, żeby zrobić większy dmg. W stosunku do Omahy ten okręcik mocno odstaje na minus.

Ten okręt ma się do japońskich jak słoń do słoniny albo koń do koniaka :-) Japońskie okręty dają pewność gry - Koenigsberg też daje pewność, ale taką, że zaraz stanie w miejscu...

Edited by batonik26

[1DF]
Players
333 posts
15,678 battles

Moje wrażenie jednak odmienne. Wytrzymał kilka minut przeciwko takim okrętom jak Phoenix, Omaha, St.louis i jakiś DD. Robiłem typowy rajd dla sprawdzenia wytrzymałości, przetestowania spamu i zwrotności. Efekt: Najpierw ubiłem DD, potem Phoenixa, potem lotniskowiec, potem St. Loius i zdążyłem jeszcze z ilością 243 hp zwinąć się spod zasięgu Omahy. Okręcik nie jest OP ale pokazuje pazury przy odrobinie szczęścia i ogarnięcia. Jeśli trafi na Aobę lub co gorsze Myoko to jest pozamiatane przy ogarniętym graczu. Ale z Furutaką tak jak i z innymi 5kami radzi sobie bardzo dobrze. Z wszystkim poniżej radzi sobie jeszcze lepiej.

[Z-F]
Players
1,956 posts

Bądźmy szczerzy, przy Aobie i Myoko, z tierów niższych i równych, to tylko Cleveland nie ma pozamiatane na starcie :) Bo nawet Pensacola od Aoby potrafi zebrać dobre baty :)

Batonik, nie napisałem że Konig jest podobny do Japończyków, napisałem że strzelanie z niego jest skuteczniejsze gdy przestaniemy próbować spamowania z małego dystansu wzorem Omahy, a zaczniemy strzelać z dystansu dokładnie celując wzorem Aoby lub Furutaki.

Jak pisałem wcześniej, to nie jest ani Amerykanin, ani Japończyk, grając nim jak którymś z powyższych, nigdy nic nie zdziałasz, to kompletnie inny okręt od powyższych.

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,884 posts
8,599 battles

Jakiś Murmańsk podpłynął do mojego Konika na 6 km... Po pietnastu sekundach nie było czego zbierać. :D

Ale zaczynam widzieć jego wady, faktycznie maszynownia często pada i nie bardzo wiem jak się przydać drużynie. Niby dużo robię a wtopa za wtopą...

rozumiem, ze z Ciebie nie było czego zbierac hehe, no chyba ze Murmansk miał chwilowe braki w dostawie prądu do domowego ogniska haha

[Z-F]
Players
1,956 posts

Ale on chyba miał na myśli że z niego nie było co zbierać nie Murmańska.

Chyba że to ja zrozumiałem na opak...

Murmanska nie tak trudno pogonić, większośc nim pływających uważa że są strasznie OP...są, ale salwa pepanców w cytadelę szybko im to mniemanie prostuje :) A Konig w jednej salwie potrafi wsadzić pare na raz.

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,884 posts
8,599 battles

taaa, tyle ze salwa z Murmanska w Koniga konczy temat w 3 salwach hehe, a Konig musi się obrucic praktycznie burta żeby oddac pelna salwe z tych tylnych wież, murmansk natomiast może się wiercic jak tylko chce żeby prowadzic ciagly ogien, bo nie ma martwych stref, i absolutnie może pozostawać przodem do przeciwnika, prowadzenie ognia jest dużo wygodniejsze

[Z-F]
Players
1,956 posts

taaa, tyle ze salwa z Murmanska w Koniga konczy temat w 3 salwach hehe, a Konig musi się obrucic praktycznie burta żeby oddac pelna salwe z tych tylnych wież, murmansk natomiast może się wiercic jak tylko chce żeby prowadzic ciagly ogien, bo nie ma martwych stref, i absolutnie może pozostawać przodem do przeciwnika, prowadzenie ognia jest dużo wygodniejsze

Chyba mówimy o innych okrętach.

• Cool 1

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Kunik jednak z tej salwy burtowej ma trochę więcej dział do użytku niż Milwaukee. 9 do 7 o ile dobrze pamiętam. Skątowany może mieć ciut wyższą przewagę, bo jeśli ktoś tu ma martwe pola, to jednak Milwaukee, który pod pewnymi katami może strzelać tylko z 3-4 dział. To jest siła tego kunia. Niezależnie od tego Kunik przyjmie jednak z tych 7 dział więcej obrażeń, niż Milwaukee z 9. I to jest na tego kunia wędzidło.

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,884 posts
8,599 battles

chyba jednak nie, bo Konig ma tak slaby pancerz i tak dluga umownie nazywana "cytadele" ze nawet jak jest pod pewnym katem, wylapuje pięknie od Murmanska w cytadele, nie twierdze ze ejst slaby czy zly, da się nim grac i to nawet przyjemnie z racji fenomenalnego zasiegu dzial, ale nadal nie zdetronizuje Murmanska czy Omahy na 5 tierach, nadal to one będą prowadzily w ilościach zadawanego DMG na bitwe

[Z-F]
Players
1,956 posts

Murmańska to i na wyższych tierach ciężko zdetronizować, od dawna wiadomo że okręt jest zdeka przegięty. 

Strach pomyśleć co trafi do gry jak WG zdecyduje się na ruskie drzewko :P

P.S: Konig może i slusznie ma słaby pancerz, z jego działami, torpedami i mocniejszym pancerzem byłby po prostu OP.

[-FZO-]
Players
446 posts
9,416 battles

Liczby mówią swoje:

- rozrzut dział na Koenigsbergu: 147, na Omasze (2 kadłub): 112

- pancerz na K.: 10-50, na O.: 10-76

- szybkostrzelność na K.: 8,9, na O. 9,5

- obrona AA na K.: 17, na O. (2 kadłub) 26

- promień skrętu na K.: 680, na O.: 600

- pociski HE na K.: 1700, na O.: 2200 (AP 3000/3100)

Plus takie rzeczy jak to, że na O. jest myśliwiec, a na K. nie, że na O., czy to przodem czy tyłem, zawsze jest 5 luf do strzału, oraz zasięg na O. z perkiem kapitana wynosi 15,2 km (na 3 kadłubie sięga nawet 18 km, ale okręt staje się niecelny). Jeśli ktoś liczył, że K. będzie choćby przyzwoitym i celnym okrętem, to nie powinien mieć złudzeń. W bitwach widzę, że te dane powyżej się sprawdzają - K. najczęściej jest chłopcem do bicia.

Edited by batonik26

[-FZO-]
Players
446 posts
9,416 battles

Tak - jedną - jak napisałem Ci w innym wątku. Kilka razy (!) padł mi w niej silnik i ster, a do zrobienia dmgu musiałem się uwijać jak wiewiórka na drzewie - głównie z powodu słabiutkich dział. Co z tego, że ogólne wrażenia z niego są przyjemne, skoro w grze okręt jest nieskuteczny.

Zapomniałem jeszcze dodać o gorszych na K.: prędkości, przestawianiu steru, mniejszej liczbie HP, obniżonej szansie na podpalenia. K. ma tylko lepsze maskowanie i torpedy. Już chyba Furutaka jest skuteczniejsza...

Edited by batonik26

[Z-F]
Players
1,956 posts

Tak - jedną - 

OK, dziękuję, nie ma to jak dyskusja z teortykiem filozofem :D

moja około dwudziesta, dziś pierwsza sprzed kilku minut:JuypEjv.jpg

nVN4D06.jpg

Zapraszam teraz do przekonania innych graczy że okręt którym nigdy nie grałeś, ew, rozegrałeś JEDNĄ bitwe jest lepszy lub gorszy od tych którymi grają dużo :)

Myślę że temat z Tobą już wyczerpałem

[-FZO-]
Players
446 posts
9,416 battles

Zaczynasz mnie obrażać i atakować personalnie - ja też mogę, ale zrobi się niemiło. Proponuję się powstrzymać.

Po drugie - pokazałeś już drugą bitwę i znowu ze słabym expem (!), oraz bez wyników dmgu. Ta porażka powyżej i ukrywanie dmgu mają czegoś dowieść? Czego?

Po trzecie - wyraźne pisałem, że mówię o doświadczeniach z grania PRZECIWKO temu okrętowi.

Po czwarte - w tej i poprzedniej pokazanej przez Ciebie bitwie poziom pożarów w stosunku do trafień to niecałe CZTERY (4) procent - wymowny wynik. 

Po piąte - skoro nie pokazujesz dmgu, to zgaduję, że dobijasz ogryzki po kolegach, a exp zbierasz za samoloty i torpedy. Wskazuje na to wynik Twojej poprzedniej bitwy tutaj - w stosunku do drugiego gracza masz exp wyższy tylko o niecałe 300 pkt, chociaż zniszczyłeś pięć okrętów, a on jedynie dwa...

Widać wyraźnie, że przemawiasz jako entuzjasta okrętu, a nie jako racjonalny sędzia. Dlatego zalecam Ci umiar, bo dość łatwo Cię wypunktować. 

Edited by batonik26

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.