Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Karlsruhe, IV tier

99 comments in this topic

Recommended Posts

Weekend Tester
39 posts
9,010 battles

Furutaka (jeszcze przed buffem) to była królowa mórz w porównaniu do Karlsruhe.

Problemem tego okrętu jest to, że we wszystkim jest przeciętny ( najlepszym razie), a w niczym dobry. Nie ma zalet, na których można się oprzeć. Torpedy OK, ale mało, działa w porządku, ale salwa maksymalnie 5 luf 155mm to niewiele już na IV tierze, prędkość mizerna, zwrotność mizerna, AA mizerne... no i ten nieszczęsny zasięg, przez który trzeba podejść dość blisko do npla.

PS. Chętnie wróciłbym zobaczyć jak Furutaka śmiga po Buffie :)

Edited by AndreasWelt

Weekend Tester
1,873 posts
8,710 battles

Naczytałem się tutaj taki rzeczy, że z duszą na ramieniu kupowałem ten okręt.

Nie jest tak źle, ale miodu nie ma. Gra mi się nim lepiej niż poprzednikami. Faktycznie działa nie mają mocy ale przy odpowiednim użyciu HE/AP da się nimi coś u strzelić - HE wydaje się częściej podpalać, za to na cytadelę faktycznie nie ma co liczyć.

Grunt to nie pchać się do przodu - najlepiej podczepić się do czegoś bardziej pancernego na czym przeciwnik będzie mógł się skupić, a my w tym czasie robimy swoje.

Silnik i ster padają trochę rzadziej niż na  poprzednikach.

Jako ciekawostkę zauważyłem, że taki stokowy Myogi jest trudniejszym przeciwnikiem niż wymaksowany. Powodem jest prawie kompletny brak nadbudówek na stokowym.

Wniosek jest taki, że skoro i tak nie ma szans na cytadele należy celować wyżej, z AP wchodzi w tedy  1-2.5K z HE 1K max.

na razie średni DMG 32,5K maks - 71K i 3 fragi.

Edited by Bang_Bang_Bum_Bum

Weekend Tester
1,873 posts
8,710 battles

Panowie i Panie! Cud prawdziwy! Trzy cytadele w jeden bitwie- trzy jakie kiedykolwiek wpadły na tym okręcie. Cos pomajstrowali z penetracją jak nic.

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Panowie i Panie! Cud prawdziwy! Trzy cytadele w jeden bitwie- trzy jakie kiedykolwiek wpadły na tym okręcie. Cos pomajstrowali z penetracją jak nic.

Hehe. Przed buffem WSZYSTKIE cytadele, jakie wbiłem na tym okręcie, wpadały podczas łojenia Langleyów. Nigdzie indziej.

[PLO]
Players
519 posts
13,822 battles

Beznadziejny okręt, nawet po patchu. Cytadele zaczęły wchodzić i silnik już się tak nie rozpada, ale co z tego: rozpadają się inne rzeczy, a okręt nadal jest:

- wolny,

- niezwrotny,

- z papieru oblanego benzyną,

- bez AA.

Ale w weekend jakimś cudem udało mi się osiągnąć coś takiego:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Nie mam pojęcia jakim cudem......

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Beta Tester
940 posts
4,768 battles

Okręt jest tak beznadziejnie beznadziejny, że jego beznadziejność przebija wszystkie granice beznadziejności. Skutecznie zniechęca do dalszego rozwoju linii niemieckiej. 

[Z-F]
Players
1,956 posts

Ale wyżej masz świetnego Koniga, potem niestety słabego Nurnberga, a następnie znów fajny Yorck. Taka trochę droga przez mękę, ale Konig i Yorck to wynagrodzą.

P.S.: Gwoli informacji, Yorck ma raczej kiepską opinię, moja opinia jest bardzo moja i bardzo osobista :D

Players
921 posts
4,883 battles

Kolego, jeśli zdobycie 18k expa dowolnie beznadziejnym okrętem zniechęca cię do tej gry, to lepiej od razu sobie odpuść :)

[-DWS-]
Beta Tester
4,542 posts
12,340 battles

Kolego, jeśli zdobycie 18k expa dowolnie beznadziejnym okrętem zniechęca cię do tej gry, to lepiej od razu sobie odpuść :)

Ano. Każda linia ma jakiegoś gniota. Tu przynajmniej jest nisko i mozna go przeskoczyć w miarę łatwo.

Players
2 posts
3,940 battles

W łaśnie udało mi się wyekspić Koniga, więc bez żalu pozbyłem się Karlsruhe. Co ciekawe najlepszą bitwą okazała się ostatnia - 51758 dmg. Żegnam ;)

Beta Tester
3 posts
836 battles

Wbrew obiegowej opinii o beznadziejnym Kalsruhe to osobiście go polubiłem po beznadziejnym Kolbergu. Najważniejsze to nie wpaść pod zmasowany ogień z pancerników.

Edited by UpiornyDuch

Beta Tester
337 posts
3,225 battles

Mi może sie nie grało jakoś super ale okrętem da się grać.

Oczywiście łapie cytadele (z 2x zszedłem na salwę) ale potrafi się odgryźć szczególnie kiedy mamy mapę z wyspami z za których możemy wypuścić torpedy.

Bolączka to beznadziejne HE (dmg po 230) i niedopenetracja na ap

Players
36 posts
884 battles

Owszem, grało się dość ciężko nim, ale nie jest aż taki beznadziejny. Cytadele łapałem też, torpedami też zatapiałem, ale osiągnąłem to grając - Lemingtrain. Czyli pływałem między dużo lepszymi okrętami i opluwałem przeciwnika ile się dało równocześnie chowając się za swoimi. Tym sposobem szybko go ograłem.

Players
36 posts
1,561 battles

Przed patchem Karslruhe nie był w stanie wbić nikomu cytadeli (no poza lotniskowcami) o ile nie zbliżył się na odległość 5 km. Podobno naprawiono to w patchu, ale nie mam najmniejszego zamiaru kiedykolwiek odkupić ten okręt aby to samemu sprawdzić.

[ARES2]
Sailing Hamster
1,543 posts
9,086 battles

Ty wiesz, że te misje możesz robić nwet Yamato? To ma być okręt POWYŻEJ czwartego tieru. :D

A ty wiesz ze może się tak zdarzyć że ktoś ma dopiero jedną IV bo zaczyna grę?
  • Cool 3

Players
2 posts
209 battles

Ty wiesz, że te misje możesz robić nwet Yamato? To ma być okręt POWYŻEJ czwartego tieru. :D

:rolleyes:Imbecylem nie jestem, nie posiadam żadnego innego okrętu wyższego tieru, tylko jedną 4, kilka III i II tieru.
  • Cool 1

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,972 posts

To ma być okręt POWYŻEJ czwartego tieru. :D

Nieprawda, może być RÓWNIEŻ czwartego tieru.

#nieznamsięwięcsięwypowiem

• Cool 1

[BASIC]
Beta Tester
603 posts
8,054 battles

Ja tym crapem robię misje na Endema bo innej 4 nie mam, beznadzieja straszna i jeszcze losowania cały czas z 6 :ohmy:.

Jeśli zależy Ci na misjach, polecam power grind do Clemsona/ Isokaze/ Kumy i granie nimi :) Ja Karlsruhe gram jako krążownikiem torpedowym - zbliżam się nieubłaganie (obijany niemiłosiernie po drodze) do przeciwnika, po drodze zadając po 100 - 1000 dmg z APków (HE nawet podpalić nie chcą), potem puszczam torpedy. Jak przeżyję, staram się powtórzyć z innym przeciwnikiem :trollface:

Players
921 posts
4,883 battles

Iiii tam. To już lepiej przeskoczyć Ruhacza i dobić do Koniga, którym spokojnie już się pozamiata te misje :). Swoją drogą, mocno go zbuffowali ostatnio chyba, jak tam się nim gra?

Players
15 posts

Dokladnie zasieg porazka, wogole porazka ten statek (na nazwe okret trzeba sobie zasluzyc) :)

Ale za to nagrada jest konig

Ten ma zasieg az za duzy :)

Players
10 posts
468 battles

Ja nie wiem, ten okręt JEST beznadziejny, ale robię na nim lepsze wyniki niż na Omaha. Spowodowane jest to małą próbą(10 walk bodajże), ale to jest naprawdę dziwne. RNG jest dla mnie łaskawy na tym okręcie jak na żadnym innym, mimo, że wrzuca mnie na 6 tiery. A jestem wciąż bardzo słaby w tę grę.

Players
1,344 posts
7,105 battles

Mi się bardzo podoba, OBki szatkują niszczyciele (sonar robi swoje), APki roznoszą krążowniki. Okręt jest na tyle zwinny żeby w miarę wygodnie tankować i spalić pancernik. Boli tylko krótki zasięg. Tyle, że losowania na nim mam okropne, albo walka z szóstkami albo same pomidory. ;)

[ARES2]
Sailing Hamster
1,543 posts
9,086 battles

Mi się bardzo podoba, OBki szatkują niszczyciele (sonar robi swoje), APki roznoszą krążowniki. Okręt jest na tyle zwinny żeby w miarę wygodnie tankować i spalić pancernik. Boli tylko krótki zasięg. Tyle, że losowania na nim mam okropne, albo walka z szóstkami albo same pomidory. ;)

W ostatnim patchu deczko go poprawili. Lubię grać krążkami ale przedtem IMHO był totalnie niegrywalny.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.