Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Karlsruhe, IV tier

99 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,556 battles

Wątek poświęcony Karlsruhe, krążownikowi IV tieru. 

[ARES2]
Sailing Hamster
1,543 posts
9,085 battles

Przejdź i zapomnij - o ile Ci się uda. Z zasięgiem 11,5 km po prostu wymiata na tym tierze. Rozegrałem nim 16 bitew i przy celności około 40% nie sprzedałem nikomu ani jednej cytadeli. Nie przebija nawet Phoenixa i Kumy. To taka Furutaka IV-go tieru ale znacznie bardziej frustrująca ( przynajmniej dla mnie). A dla wrażliwych rada - tylko free exp bo po 10 bitwach na tej parodii krążownika będziecie chcieli dusić małe niewinne kocięta z wielkimi oczkami i puszystymi mordkami. Niech się nie gapią do cholery jak gram tym crapem!!

• Cool 2

[MS-B]
Beta Tester
354 posts
7,428 battles

Ja już po pierwszej bitwie wiedziałem, że się nie polubimy. Jeśli ktoś ma 20 tys. free expa to będzie to dobra inwestycja.

Players
36 posts
1,561 battles

Początkowo chciałem przezwać ten "okręt" Karaluchem, ale po namyśle stwierdziłem że nie pasuje - karaluch ma chitynowy pancerzyk, szybko się porusza i ciężko go ubić. Zupełne przeciwieństwo Karlsruhe.

Ten okręt ma same wady:

- kiepska prędkość - coś trochę ponad 27 węzłów

- żałosny zasięg dział

- AP praktycznie nie może nic przebić. Praktycznie nie daje się wbijać cytadeli nikomu

- sterowność statku - kiepska

- storpedowanie kogoś tym truchłem - trzeba liczyć na cud

- mała szansa na podpalenie naszymi OB

- mięciutkie burty które zbierają wszystko - cytadelę może nam sprzedać praktycznie każdy

Miałem na nim swoisty "rekord" - 44 xp za bitwę w której zostałem wykończony w ciągu 30 sekund salwą Konga, Phoenixa i Omahy. Ciułam więc po kilkaset xp za bitwę i czekam na Kronigsberga (bo niestety wolny xp sobie wyzerowałem żeby przeskoczyć do Karlsruhe).

Players
427 posts
7,359 battles

Ale Kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupa...  Zasięg tragedia , prędkość tragedia , niszczyciele więcej robią swoimi śmiesznymi 120 niż to coś 150 ... Łapie wszystko jak głupi (DOSŁOWNIE) tragedia jednym słowem .

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

WG wpadło najwidoczniej na nową taktykę naklaniania graczy do zużycia free XP. Na tym tierze taka ilość niby mało boli. A takiego ruchacza jednak łatwiej przegrindowac niż np. stockowy kadłub na Izumo. A jak potem zabraknie to dublony pójdą w ruch. Chapeau bas.

• Cool 1

Weekend Tester
156 posts
979 battles

A pływają już w takich ilościach jak wczoraj Kolbergi? Bo jeśli tak, to nie powinno być problemu z wadami, skoro wszyscy będą mieli jednakowe ;)

Players
427 posts
7,359 battles

A pływają już w takich ilościach jak wczoraj Kolbergi? Bo jeśli tak, to nie powinno być problemu z wadami, skoro wszyscy będą mieli jednakowe ;)

Na drużynę wywala z 1-2 takie cuda a całą reszta to 5 i 6 t ; ) 

[CRAB]
[CRAB]
Beta Tester
51 posts
6,070 battles

Już nie. Chyba faktycznie trzeba z free expa skorzystać, bo

(...)To taka Furutaka IV-go tieru ale znacznie bardziej frustrująca (...)

Szkoda nerwów.

Players
2,230 posts
13,771 battles

Koszmarny okręt.

W przypadku wylosowania piątych lub szóstych tierów jesteśmy przydatni niczym lotniskowiec bez samolotów. Nie wiem kto wpadł na pomysł połączenia mizernej jak na krążownik prędkości, beznadziejnego rozmieszczenia artylerii (bez eksponowania całej burty strzelają trzy działa), koszmarnego toru loty pocisków, symbolicznych obrażeń z HE, zasięgu poniżej krytyki, nieistniejącej AA i braku jakiegokolwiek pancerza. Mamy za to po dwie torpedy na burtę (D W I E). 

Furutakę (przed buffem) wspominam nieporównywalnie cieplej.

• Cool 1

Players
1,333 posts

Okręt ma strasznie słabe pociski HE, o ile nędzne obrażenia na dwóch poprzednich są spowodowane małym kalibrem - 105, to tu, przy kalibrze 150mm 1700 dmg HE jest śmieszne, a do tego dochodzi niska szansa na podpalenie.

Dmg CA innych nacji na tym samym tierze:

Phoenix przy kalibrze 152 - 2200

Kuma przy kalibrze 140 (czyli kufa mniejszym!) - 2400 (prawie 50% więcej)

Za to w teorii mamy wysoki dmg na pociskach AP - aż 3700. Problem leży w tym, że te pociski muszą mieć strasznie nędzną penetrację jak na 150mm, na 10 bitew wbiłem jedynie 2 cytadele, a i to w papiery typu Tenryu.

AA - właściwie brak.

Prędkość i zwrotność - też raczej nędzne, chociaż na uwagę zasługuje niski promień skrętu.

Pancerz - jego pancerzem jest zwrotność, ale o ile skątujemy się, ciężko nam wbić cytadele z dział ~150mm a odnoszę wrażenie, że HE zadają mu mało uszkodzeń. Niestety bardzo często pada napęd, chyba bardziej niż na japońskich DD.

Zasięg i parabola lotu - naprawdę nie obraziłbym się za 1-2 km zasięgu więcej i bardziej płaski tor lotu, w tej chwili ciężko tym grać.

Torpedy - wbrew pozorom całkiem przydatne do ataków zza wyspy, na tym tierze jeszcze dużo ludzi nie umie unikać torped.

Jak grać? W tej chwili używam w 90% tylko AP (HE na DD), nawet przeciwko pancernikom, bo tą metodą zadaję więcej obrażeń, albo tylko odnoszę takie wrażenie :) W ostatniej bitwie wbiłem tą metodą 70k dmg.

Edited by Little_Rowboat

[CSMW]
Beta Tester
1,539 posts
10,885 battles

A chciałem iść w niemieckie krążki. No nic, poczekam na bufy, albo odpuszcze linie, albo i całą gre, po co to sie wkurzać. A z marzeń o Hipperze zostaje model kartonowy w skali 1/200 :)

Players
2,230 posts
13,771 battles

Nie ma co odpuszczać - Dresden i Kolberg nie są aż takie tragiczne, V wg recenzji jest świetna. Trzeba przeboleć cholerną IV i będzie lepiej. 

Players
36 posts
1,561 battles

Moje rady co do Karlsruhe:

- jak się da to przejść za free exp

- jak się nie da, to i tak dawać maksymalnie dużo free expa do modułów - stockowy okręt jest straszny (upgradowany niewiele lepszy ale zawsze)

- flaga 50% do xp obowiązkowo

- jak nam nie zależy na czasie grać nim tylko do "zbicia" mnożnika za pierwszą wygraną

- jako że w pojedynku burta w burtę stoimy na straconej pozycji (nasze działa nie wbijają cytadeli, wrogie wręcz przeciwnie) chować się za wyspami, atakować z doskoku 2-3 seriami zapalających (może podpalimy) i zwiewać zanim przeciwnik się w nas wstrzeli, jak się da torpedować zza wyspy

- ja daję jeszcze flagę antydetonacyjną (mam ich sporo na składzie) oraz na 5% przyśpieszenie (mało to daje ale ze 2 węzły dodatkowo się wyciąga)

- nie pchaj się przed szereg, nie bądź free fragiem :P

- maluję okręt żeby był trudniejszy do trafienia - dużo to nie da, ale zawsze, a my potrzebujemy każdego procencika szansy żeby ten złom działał "zadawalająco"

Weekend Tester
156 posts
979 battles

O ile poprzednicy bardzo mi się podobali, to Karlsruhe jest złomem totalnym. Nie dość, że losowania tragiczne (poprzednicy praktycznie trafiali na przeciwników równych sobie, więc nie grało się źle), to jeszcze jego uzbrojenie jest po prostu koszmarne. Zasięg, prędkość i tor lotu pocisków, na tle konkurencji z którą przychodzi mu walczyć są mierne, torpedy... no cóż może po odblokowaniu drugiej wersji będzie okazja przetestować czy się do czegoś nadają, bo te bazowe są tylko ozdobnikiem :/ Jak trafiamy na lotniskowce, to wrogie eskadry mogą sobie bezkarnie przelecieć nad okrętem i nawet 1 zestrzelenia nie da się zaliczyć :/

Edited by Duch_Cytadeli

Players
5 posts
1,220 battles

Powiem tak zwrotny jak pancernik, opancerzony jak niszczyciel . I do tego jeszcze ten zasięg 11,5 km no co to ma byc ja sie pytam ? Na tym sie nie da grać I czemu ma  tak słabą obronę przeciw lotniczą w oryginale było   ( 6 dział 88 mm plot (2xII) ,  8 dział 37 mm plot (4xII,,)    8 działek 20 mm plot (8xI))    

[-FZO-]
Players
437 posts
9,246 battles

A z marzeń o Hipperze zostaje model kartonowy w skali 1/200 :)

Cześć Korsarz - znamy się z Kartonworka, gdzie kiedyś pokazałem kilka modeli. Nie pochwalę się nickiem, ale jeśli znasz historię KW, to ja jestem tym, który zaliczył tam cztery bany, co mnie zresztą napawa dumą :-) Pozdrawiam!

[-DWS-]
Beta Tester
4,542 posts
12,340 battles

http://ship-compare.core.pl/shorter.php?f76e29381f321affc67e81da49213c23

I wszystko jasne.

St.Lo (3 tier) jest lepszy we wszystkim oprócz prędkości (5,5w różnicy) i zasięgu (300m czyli bez znaczenia). Porównanie 4 tierami można sobie odpuścić, bo Phoenix czy Kuma to inna liga. Ten okręt powinien albo dostać solidnego buffa, albo lekkiego nerfa i wylądować tier niżej. Na 4 tier można by przecież dać jakiegoś krążownika pancernego (np.SMS Scharnhorst), była by fajna odmiana.

[ZORRO]
Beta Tester
1,186 posts
2,451 battles

Więc drzewko będzie wygladadało tak?

Kanonierka,dwa lekkie krążowniki potem jeden pancerny i znowu dwa lekkie?

Genialne 

[-FZO-]
Players
437 posts
9,246 battles

Genialne 

Dobre. U samej góry też lekkie :-) A na serio, to pewnie będą je poprawiać - poczekam do tego momentu na niemieckie krążowniki.

[-DWS-]
Beta Tester
4,542 posts
12,340 battles

Genialne 

A co w tym złego? U Japończyków po Nagato cofasz się do projektu z poprzedniej wojny. Po ciężkim Myoko masz lekkiego (fakt, że głównie z nazwy) Mogami. U Amerykanów masz lekkiego Chestera (1905r), potem pancernopokładowego St.Lo (1901) i potem znów lekkie. A dalej, po Clevelandzie z 1940 roku masz Pensacolę z 1920-tego.

Jeśli można pancernopokładowego dać między 2 lekkie, to co złego w pancernym?

Jakby lekkie miały osobną gałązkę, to faktycznie było by to bez sensu, ale nie mają.

[ZORRO]
Beta Tester
1,186 posts
2,451 battles

Krążowniki lekkie wywodzą się  bezpośrednio od pancernopokładowych,więc st Louis przed lekkimi jak najbardziej pasuje a Chester też jest klasyfikowany jako pancernopokładowy

Krążowniki pancerne jako uzbrojenie główne miały od 2 do 4-8 dział powyżej 200 mm.

Były by za silne dla innych krążowników z tego poziomów

Weekend Tester
692 posts
3,629 battles

Krążowniki lekkie wywodzą się  bezpośrednio od pancernopokładowych,więc st Louis przed lekkimi jak najbardziej pasuje a Chester też jest klasyfikowany jako pancernopokładowy

Krążowniki pancerne jako uzbrojenie główne miały od 2 do 4-8 dział powyżej 200 mm.

Były by za silne dla innych krążowników z tego poziomów

To nie ma ŻADNEGO znaczenia w grze. liczą się szacunkowe możliwości danych okrętów , i to nie w odniesieniu do rzeczywistości, a do przełożenia w grze.. sam sprawdź "kwiatki" choćby w drzewku sowieckim..masz Niszczyciel z 45 roku na VI tierze, a później znacznie starsze konstrukcje...

[A-TOM]
Beta Tester
340 posts
3,637 battles

Jak ja się cieszę że odpuściłem sobie germańskie krążowniki:B Robię IJN , są o niebo lepsze:honoring:

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.