Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Falathi

Kolberg, III tier

52 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,568 battles

Dyskusja na temat krążownika III tieru SMS Kolberg. 

Beta Tester
3,301 posts
10,660 battles

łajba oki tylko mm mógł by być trochę ograniczony bo przy rzucie na V T to te 105 na bbkach wrażenia nie robią

Edited by dzobo30

[ARES2]
Sailing Hamster
1,543 posts
9,110 battles

łajba oki tylko mm mógł by być trochę ograniczony bo przy rzucie na V T to te 105 na bbkach wrażenia nie robią

Taranem go! Udało mi się tak zajechać SC - najpierw trochę obiłem z HE a potem taran. Mogłem sobie na to pozwolić bo byłem na oparach HP.

Szybkostrzelność nieco rekompensuje słabiutki dmg. W pojedynkach na tym samym tierze nie ma tragedii.

Edited by Anhelli

Beta Tester
3,301 posts
10,660 battles

wiesz bbk 3t to nie problem sam z rana zjechałem SC do zera ale przy starciu z N.Y to juz jest przegięcie 32 trafienia za 0

co do pojedynków z IIIt to jest OKI

[ARES2]
Sailing Hamster
1,543 posts
9,110 battles

wiesz bbk 3t to nie problem sam z rana zjechałem SC do zera ale przy starciu z N.Y to juz jest przegięcie 32 trafienia za 0

co do pojedynków z IIIt to jest OKI

Dlatego nie przejmuje się specjalnie jak napotkam V tier. Zrobie co mogę ale i tak muszę paść. Ostatnio wpadłem na Omahy - duzo sobie nie postrzelałem. Zresztą to tylko "przejdź i zapomnij".
Edited by Anhelli

[GLORY]
Players
364 posts
9,309 battles

Bardzo fajnie że wprowadzono do gry okręt noszący nazwę mojego miasta, ale sam okręt to jakieś nieporozumienie. Siła artylerii 8 to jakiś joke? czy może błąd. 

12 x 105 mm (6 na burtę), rof 15 str/min, zasięg 9,1, podczas gdy Sampson 2 tier niszczyciel ma siłę artylerii 10 i uzbrojenie 4 x 102 mm (3 na burtę) o mniejszym zasięgu i rof, Strożewoj tylko 3 działa 102 mm i większy zasięg ognia i siła artylerii 12, nawet okręty I tieru mają silniejszą artylerię, o innych krążownikach nie wspominając. Poza tym w modelu okrętu widocznym w grze wyraźnie widać 4 działa (wg danych historycznych miały kal. 52 mm), które nie są ujęte w żaden sposób w grze. 

Dlaczego nie ujęto przezbrojenia okrętu dokonanego pod koniec I wojny światowej (6 x 150 mm, 2 x 88 mm plot, 2 wt 500 mm)? 

I jeszcze jedna uwaga dlaczego okręty 2,3 i 4 tieru nie mają bander Kaiserliche Marine? Jakoś rosyjskie okręty z czasów cara mogą mieć historyczną banderę z krzyżem św. Andrzeja.

• Cool 5

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,568 battles

Bardzo fajnie że wprowadzono do gry okręt noszący nazwę mojego miasta, ale sam okręt to jakieś nieporozumienie. Siła artylerii 8 to jakiś joke? czy może błąd. 

12 x 105 mm (6 na burtę), rof 15 str/min, zasięg 9,1, podczas gdy Sampson 2 tier niszczyciel ma siłę artylerii 10 i uzbrojenie 4 x 102 mm (3 na burtę) o mniejszym zasięgu i rof, Strożewoj tylko 3 działa 102 mm i większy zasięg ognia i siła artylerii 12, nawet okręty I tieru mają silniejszą artylerię, o innych krążownikach nie wspominając. Poza tym w modelu okrętu widocznym w grze wyraźnie widać 4 działa (wg danych historycznych miały kal. 52 mm), które nie są ujęte w żaden sposób w grze. 

Dlaczego nie ujęto przezbrojenia okrętu dokonanego pod koniec I wojny światowej (6 x 150 mm, 2 x 88 mm plot, 2 wt 500 mm)? 

I jeszcze jedna uwaga dlaczego okręty 2,3 i 4 tieru nie mają bander Kaiserliche Marine? Jakoś rosyjskie okręty z czasów cara mogą mieć historyczną banderę z krzyżem św. Andrzeja.

Uwagi odnośnie bander dla SMS Dresden, Kolberg i Karlsruhe zostały przekazane gdzie trzeba. 

Players
921 posts
4,883 battles

Najgorsze w tym okręcie jest to że absolutnie niczym się nie różni od drugiego tieru. Tyle samo takich samych dział, podobna prędkość, tylko minimalnie więcej hp. Gdyby była możliwość upgradu do tych 150mm to już byłoby lepiej. Męczący okręt. Tyle dobrego, że na 3 tierze teraz same Kolbergi pływają, a je da się jakoś ugryźć. Bo po ponad 70 trafieniach w Kawachi zabrałem mu około 10k życia, chyba jednak He są u Niemców nadmiernie osłabione.

• Cool 1

Beta Tester
166 posts
2,923 battles

To jest masakra okręt !!!!

Pociski AP nie przebijają burty St.Luisa !!!!! I to z odległości 300 metrów :(

Co za bubel ... Moje gratulacje WG nie ma to jak wprowadzić gu... do gry :(

• Cool 2

[CSMW]
Beta Tester
1,540 posts
10,885 battles

St.Lo to akurat krążownik pancerny, a nie lekki, więc cos tam wytrzyma, ale fakt, że stodwójki z taką trajektorią nie wbiją sie w nic. Ale głowa do góry, tier wyżej są już 150tki :)

• Cool 1

Players
921 posts
4,883 battles

Apeki nie przebijają niczego. Raz zostałem sam na sam z jednym Kolbergiem i poszliśmy na zbliżenie. Na nieszczęście załadowałem apeki, liczyłem na jakąś szczęśliwą cytadelę. On mnie zjechał hekami do zera, jakieś 5k hp, a ja mu zadałem 750 dmg...

Weekend Tester
156 posts
979 battles

Żaden okręt (no poza poprzednikiem - Dresden) nie sprawił mi tyle frajdy co Kołobrzeg :D 

U mnie zostaje jako zabawka...

[-FCK-]
Players
442 posts
3,123 battles

Żaden okręt (no poza poprzednikiem - Dresden) nie sprawił mi tyle frajdy co Kołobrzeg :D 

U mnie zostaje jako zabawka...

Frajdy? U mnie taka frajda nazywa się masochizmem :trollface:

Jest to najbardziej znienawidzony przeze mnie okręt od czasów Hashidate. Celowanie to męka, działa strzelają po takiej trajektorii, że nie widać jak leci pocisk. Strzelanie do szybszych celów z większego dystansu od razu można odpuścić. Nawet jeżeli pociski trafią- nie będzie Damage,u. Jestem w stanie zrozumieć St. Louisa opierającego się AP. Jestem w stanie znieść Chestera opierającego się AP. Nie mogę znieść Wakatake czy Umikaze opierającym się AP z jednego kilometra. Strzelanie całą burtą (6 dział) do lekko opancerzonego celu za 200- 250 HP- to nie jest śmieszne.

Podsumowując- najgorszy okręt 3go tieru i chyba najgorszy w całej grze w ogóle.

• Cool 2

[HEROS]
Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
12,871 battles

.

Edited by Dropsiq
  • Cool 1

[-FCK-]
Players
442 posts
3,123 battles

Strzelając AP w niszczyciele przebijasz je na wylot zadajac minimalne uszkodzenia. Jako że DD nie mają cytadeli, nie masz co niszczyć. Kolberg jest ok. Szału nie ma, torped mu brakuje i z 1 kilometra zasięgu, ale jest całkiem całkiem.

Niszczyciele, Chestery, Chikumy, wszystko łyka te pociski bez Damage'u. Jedyny plus, RoF, nie pomaga. W momencie gdy wróg będzie otrzymywał salwy po 150 DMG co 3 sekundy- ja zdążę wyłapać kilka tysięcy punktów obrażeń.

No i nie oszukujmy się - szybki nie jest, zwrotność ma tylko OK, uzbrojenie P-lot pomijalne, HP dosyć mało, a DMG łapie jak chyba żaden inny. Jako eskorta jest do kitu, do pushowania też nie bardzo się nadaje. Ot, taki okręcik drugiej linii, jest bo jest, jakieś tam obrażenia zada, czasem killa podkradnie, rozproszy wroga zasypując go ogniem (OB też nie bardzo chcą podpalać), albo ściągnie na siebie jego uwagę żeby prawdziwe okręty zajęły się strzelaniem. Jednak porównując go ze świetnymi St. Louisem i Tenryuu- słabiutko

• Cool 1

Players
921 posts
4,883 battles

No masz rację, to jest najgorszy okręt trzeciego tieru. St. Louis zje go na śniadanie, bez najmniejszego problemu, o tyle lepszą ma artylerię. Tenryu? Działa 140mm deklasujące niemca pod każdym względem poza rofem, szybszy, mniejszy plus torpedy o zasięgu 7km. Co jeszcze? Ruski niszczyciel potrafi go storolować z granicy zasięgu samymi działami, których ma mniej, ale są o wiele lepsze mimo identycznego kalibru. Ba, równorzędnym przeciwnikiem jest dla niego niemiecki krążownik drugiego tieru. Ogólnie kupa. I boję się że cała linia jest taka patrząc na statystyki. Nie mają na papierze żadnej silnej strony.

• Cool 2

[PWE]
Weekend Tester
4 posts
4,123 battles

Delikatny jak chińska porcelana, mobilność przeciętna, zasięg ognia słaby, skuteczność ognia... strzela kartoflami niczym z moździerza ze skutecznością... no cóż to tylko kartofle, czyli żadną niezależnie od odmiany wystrzeliwanego ziemniaka. ROF to jedyny plus.

Players
53 posts
1,986 battles

Przepłynąłem nim jak na razie kilka bitew, bo na więcej nie miałem siły. Ciężko się go prowadzi. Fakt faktem potrafi zrobić prysznic z pocisków. Chyba najlepsza dla niego rola w teamie to zalewanie przeciwnika kartoflami żeby się owy ony denerwował, a jakiś inny Smutny Luis  mordował. Inaczej mi się to nie widzi

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Ten statek potrzebuje w trybie natychmiastowym ulepszenia do późnej wersji. Mam nadzieję, że IV będzie lepsza.

Nie, Karlsruhe jest dużo gorszy. Zwłaszcza zważywszy na MM. Sam Kolberg jest zły, ale głównie dlatego, ze ma kombinacje niskiego HP i niskiego DPM. Buff do HP, tak do 25000 rozwiązałby większość problemów. Nadal byłby gorszy niż St Louis ale już nie dwa razy gorszy.

Weekend Tester
692 posts
3,629 battles

Wydaje mi się, że WG zamierzało zrobić z nich linie krążowników inną niż dwie dotychczasowe....i to w sumie im wyszło...Udało im się do tego stopnia, że teraz to one pasują do jakiejś innej gry...Nie wiem jeszcze tylko jakiej...Tak, że może domęcze się do Hippera, a może nie. Czekam już tylko na pancerniki

[HEROS]
Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
12,871 battles

.

Edited by Dropsiq

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.