Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Dirty_Gold_Noob

Mikołaj I (okręt premium IV tier)

190 comments in this topic

Recommended Posts

Players
393 posts
10,618 battles

Kupować. Bardzo ładnie farmi krakeny i dobrze poprowadzony zarobi lepiej od Murmańska.

Nie wiem, może ja jestem taki zajefajny, ale nie pamiętam dobrej bitwy na nim. Ostatnio notorycznie ląduję na Meksyki i Kliwlendy w dodatku w 8 na 10 bitew mam przynajmniej jeden lotniskowiec u przeciwnika, który za punkt honoru obiera sobie storpedowanie i zbombardowanie Mikołaja. Ten okręt stał się mocno nieprzyjemny w porównaniu do tego co było. Nawet cytadele z rzadka wpadają, co kiedyś było normą. Osobiście nie mam na nim już tej frajdy co na początku. Mikołaj i co trzecia bitwa mapa ocean ... jasne.

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Akurat lubię granie nim na szóstkach. Przy odrobinie szczęścia obrażeń wpadnie niewiele mniej bo przeciwnicy mają więcej HP do farmienia, ale za to w końcu możesz walczyć jak równy z równym zamiast wybierać co 35 sekund ofiary do wymłócenia. Problemem są lotniska i pożary, ale o ile nie ciśniesz solo to flagi i premkowe konsumable spokojnie powinny sobie poradzić. Taki Cleveland jak umie celować jest z jednej strony ogromnym zagrożeniem, a z drugiej większość ludzi na nim średnio przejmuje się robieniem uników do pancernika z czwórki, zwłaszcza gdyby tym samym wystawili burtę pancernikowi z szóstki. Jeśli wykorzystasz takie ustawienie to Cleveland nagle stanie się źródłem stabilnego dmg i będzie ci służyć do farmienia fireproof. Szóstki są trudniejsze tylko dlatego że nie jesteś już na nich bogiem wojny.

• Cool 1

Players
88 posts
15,890 battles

Tak całkiem różowo to nie jest - okręt jest świetny raczej na mniejszych mapach bo ze swoimi 21 węzłów nikogo nie dogonisz. Dużym plusem jest to że jest lekceważony przez krążowniki, które płacą za to dużą karę :) ale wystarczy że trafisz na ogarniętego kapitana krążownika, to cię spali na odległość - Mikołaj ma słaby zasięg i małą prędkość ale zaletą też jest obrót wież "przez dziób" (poza ostatnią wieżą) więc możesz walnąć salwę w prawo, a następną w lewo co może zaskoczyć niejednego przeciwnika :)

Ahoj

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,895 posts
8,787 battles

tu nie ma co dywagować, ten okret nie ma wad i tyle, jeśli już to po prostu ma pewne ograniczenia, ale nie można mowic tutaj o wadach, niech na jego plus swiadczy to ze jako jedyny z nisko tierowych premek nie ma ograniczenia tieru, nawet Arkansas beta  takowe ma, a MM ma specyficzny, nie wiem jak Wy, ale ja i znajomi którzy go posiadaja maja losowania w około 2/3 na wyższe tiery czyli 5 i 6, skoro WG samo tak go losuje oznacza to , ze uznali go za OP, można to w sumie samemu stwierdzić, bo jeśli już go rzuci na topce losowania to po prostu kosi wszystko niczym kombajn..prosty przykład, wczoraj rozegrałem nim 10 bitew (robiłem wygrane BBkami do zbierania pereł) w tych 10 grach tylko 2 razy byłem top tierem, ale za to momentalnie, w pierwszej bitwie 120k DMG i 5 fragów, w pewnym momencie sam na flance kontra 5 okretow i nie dali rady 3 padly 2 uciekły, kolejna bitwa na topce to już 150k DMG i 7 fragów, okret to monstrum i w gruncie rzeczy powinien zyskac dodatkowy zasieg np. 15,5 km i być przeniesiony na 5 tier wtedy by był zbalansowany, cieszmy się nim w takiej formie jakiej jest, bo cos czuje nosem ze za jakiś czas cos przy nim będą grzebac

• Cool 1

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Ja bym powiedział że nawet w tej chwili jest ciut za mocny na piątkę. Jeśli tylko mam osłonę od niszczarek mogę cisnąć przeciw dwu pancerników z piątki i rozwalić je z małymi stratami. Na dodatek działa są na tyle celne że jak już ktoś wyświetli deskę to nawet apkami można taką deskę zostawić na dobicie po jednej salwie.

Players
8 posts
8,904 battles

hej ,z  zaciekawieniem przeczytałem ten temat .Ja w swoim drzewie technologicznym okrętów rosyjskich nie widzę żadnych pancerników .Szkoda ,bo dziś grałem z gościem ,który wystąpił na pancerniku Imperator Paweł .

Mam pytanie -jak to się dzieje ,że niektórzy do tych pancerników mają dostęp -a ja nie .Nie ma ich też jako premium w sklepie .Czy ma na to wpływ to ,że gram dopiero od tygodnia i nie mam jakiegoś potrzebnego do dostępu stopnia zaawansowania w grze ?

Sailing Hamster
706 posts
3,201 battles

hej ,z  zaciekawieniem przeczytałem ten temat .Ja w swoim drzewie technologicznym okrętów rosyjskich nie widzę żadnych pancerników .Szkoda ,bo dziś grałem z gościem ,który wystąpił na pancerniku Imperator Paweł .

Mam pytanie -jak to się dzieje ,że niektórzy do tych pancerników mają dostęp -a ja nie .Nie ma ich też jako premium w sklepie .Czy ma na to wpływ to ,że gram dopiero od tygodnia i nie mam jakiegoś potrzebnego do dostępu stopnia zaawansowania w grze ?

Spora część okrętów premium jest sprzedawana tylko w w limitowanym czasie co jakiś czas. Zazwyczaj jest dostępny w sklepie premium 7 dni. Potem trzeba wypatrywać kolejnej okazji. Do takich okrętów należy należy Imperator Nikolai

[CSMW]
Beta Tester
1,544 posts
10,917 battles

Doszedłem do umiejetnosci dowódcy za 5 pkt i dałem ręczne sterowanie artylerią średnią- licze, że DDki nie będą już tak zuchwałe. Tylko czy te 15% będzie aż tak odczuwalne? Jest sens wogóle to dawać na BB do VI?

[WG-EU]
WG Team
2,279 posts
5,912 battles

Doszedłem do umiejetnosci dowódcy za 5 pkt i dałem ręczne sterowanie artylerią średnią- licze, że DDki nie będą już tak zuchwałe. Tylko czy te 15% będzie aż tak odczuwalne? Jest sens wogóle to dawać na BB do VI?

IMO sens jest, ale tylko na kilku okrętach które już mają niezły zasięg i siłę ognia artylerii pomocniczej. Ciężko mi powiedzieć, czy Nikołaj tutaj się łapie. 

Players
654 posts
29 battles

Mikołaj obecnie jest niegrywalny. To cień tego okrętu, który kupowaliśmy. Jego pierwotne właściwości wrócą na krótki okres, gdy WG ponownie wstawi go do sklepu premium.
Edited by Forged73

[CSMW]
Beta Tester
1,544 posts
10,917 battles

IMO sens jest, ale tylko na kilku okrętach które już mają niezły zasięg i siłę ognia artylerii pomocniczej. Ciężko mi powiedzieć, czy Nikołaj tutaj się łapie. 

Chodzi mi o to, czy 15% bonusu do skupienia jest porównywalnie skuteczne jak 60% na wyzszych tierach (tłumaczę to sobie tak, że mniejszy zasięg na niskich to mniejszy bonus do rozrzutu) . Powiem wprost- zastanawiam sie jeszcze czy dać to na Mikase i Warspite.

Forged- można jakies szczegóły nt. tych spostrzeżeń? Mi się wydaje że trudniej jest hedsztotwać krążki , ale na razie zwalam to na rng, no i plaga DDków, ale to nie wina balansu pancernika.

Edited by Korsarz_87

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Nie zauważyłem różnicy w grze teraz i kiedyś. Poza tym że prawie zawsze rzuca na szóstki.

Players
695 posts

Mikołaj obecnie jest niegrywalny. To cień tego okrętu, który kupowaliśmy. Jego pierwotne właściwości wrócą na krótki okres, gdy WG ponownie wstawi go do sklepu premium.

Tzn co sie zmienilo? Mi sie gra nim tak samo jak zawsze. Fakt ze rzuca na 6ki, ale o ile nie ma tez CVki na 6tym to nie jest taki duzy problem - laduj HE (mikolaj ma 2 w grze HE - tylko Montana lepiej podpala - 12 dzial po 33% to dwa razy wiecej prawie niz inne 4ki). 

[CSMW]
Beta Tester
1,544 posts
10,917 battles

Tzn co sie zmienilo? Mi sie gra nim tak samo jak zawsze. Fakt ze rzuca na 6ki, ale o ile nie ma tez CVki na 6tym to nie jest taki duzy problem - laduj HE (mikolaj ma 2 w grze HE - tylko Montana lepiej podpala - 12 dzial po 33% to dwa razy wiecej prawie niz inne 4ki). 

Chyba żartujesz z tymi HEkami, no chyba że na BB idące dziobem. IM to król cytadel i ogólnie mocne AP.

A wracając do mojego pytania- jak DD sie zbliży na te 4,4km i chce storpedzić to i tak to zrobi tylko może troche bardziej ucierpi. W każdym razie, szału nie ma. No nic, najwyżej sie rozdzieli punkty...

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Z takim rozrzutem jedna salwa z AP i pomocnicza albo team i tak dobije dedeka. Perk na pomocniczą to przerost formy nad treścią.

[CSMW]
Beta Tester
1,544 posts
10,917 battles

Mam podobne odczucia, prosiłbym więc o propozycje na rozdysponowanie 15 punktów. Zaznaczam, ze nie chodzi mi o posiadanie perka z 5 pkt za "wszelką cene" tylko o optymalny setup dla tego pancernika

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Imperator to tank, więc build na tanka jak najbardziej pasuje: http://forum.worldofwarships.eu/index.php?/topic/15118-yamato/page__st__20__pid__911828#entry911828

[MS-B]
Beta Tester
376 posts
8,005 battles

Mój kapitan, który pływa tylko Imperatorze ma w tej chwili 13 punktów i następujący przydział perków:

- Ekspert w ładowaniu (czas przeładowania na HE 17 sekund, przydatne jak nam się pojawi nagle w pobliżu jakiś niszczyciel, choć z drugiej strony AP-ki też ładnie dewastują DD-ki, więc można się bez tego perka obejść)

- Podstawy żywotności (na BB podstawa)

- Strzelec wyborowy (obrót dział w zakresie 180 stopni przyspieszony o 10,1 sekundy, niech każdy sam sobie odpowie czy to jest dla niego dużo czy mało)

- Przeciwdziałanie pożarom (-7% to ryzyka wybuchu pożaru, nie wiem na ile w rzeczywistości ten perk jest skuteczny, ale skoro palimy się często i chętnie to coś tam daje)

- Stan podwyższonej gotowości (skraca czas przeładowania ulepszonej naprawki o 8 sekund)

- Nadzorca (+1 dodatkowy ładunek odzyskiwania HP)

Został mi 1 punkt do zagospodarowania. Zdecydowałem się na taki "niskotierowy" build ze względu na to, że na 4 poziomie nie ma żadnego przydatnego perka dla tego okrętu. HE używam stosunkowo rzadko, a szansa na podpalenie i tak jest wysoka, więc nie trzeba jej dodatkowo buffować. Zwiększenie zasięgu artylerii pomocniczej? Nie dopuszczam nikogo na tak bliską odległość, więc dla mnie bezcelowe. Obrony AA i tak nie mamy, a dodatkowe 1600 HP jest śmieszne. Jedynym godnym uwagi "wysokotierowym" perkiem jest wszechstronność, ale żeby do niego dojść trzeba wcześniej 4 punkty wyrzucić praktycznie w błoto, więc kosztuje on nas w rzeczywistości 9 punktów. Czy warto to niech sobie każdy odpowie samemu. 

To moje osobiste przemyślenia na temat tego okrętu oraz jego kapitana i proszę ich nie brać jako wykładnika czegokolwiek. Każdy ma swój styl grania i własne preferencje co do kapitańskich perków, ja przedstawiłem tylko własne :)

Edited by Targo__PL

Beta Tester
822 posts
7,891 battles

Warspite ma 34% szans na podpalenie.

[ISEN]
[ISEN]
Community Contributor
189 posts
6,579 battles

Mam podobne odczucia, prosiłbym więc o propozycje na rozdysponowanie 15 punktów. Zaznaczam, ze nie chodzi mi o posiadanie perka z 5 pkt za "wszelką cene" tylko o optymalny setup dla tego pancernika

Na chwilę obecną do Imperatora podstawowe skille to te zwiększające przeżywalność:

->  Zdecydowanie "strzelec wyborowy" - obrót wież Imperatora nie powala

->  Zdecydowanie "przeciwdziałanie pożarom" - większość graczy po pierwszych max. dwóch niepenetrujacych salwach pociskami przeciwpancernymi przerzuca się na wybuchowe..

->  Zdecydowanie "stan podwyższonej gotowości" - z tego samego względu co skill wyżej

-> Warto rozważyć "Czujność" - po ostatnim buffie (teraz daję +25% do szybkości wykrycia torped) całkiem ciekawy skill dla pancerników

Reszta wedle uznania. Na chwilę obecną, jako że nie ma pełnego drzewka pancerników sowieckich to cieżko jednoznacznie się opowiedzieć.

Takiego "Nadzorcę" możesz sobie odpuścić bo ten sam efekt (dodatkowy ładnunek) otrzymasz, gdy załadujesz premium ekwipunek (+ dodatkowo bonus w postaci szybszego cooldowna), "Podstawy przeżywalności" może się przydać (na IV-tym tierze to extra 1600 PW), ale ze względu na to, iż bonus jest stały, zależny od poziomu (a nie np. procentowy) to lepiej spisuje się w przypadku niszczycieli niż pancerników. "Ekspert przeładowania" - jeśli zaczynasz przeładowywać gotową do strzału artylerię w pancerniku w sytuacji gdy na jesteś na paru kilometrach od walącego na ciebie DDka to robisz coś nietak :)

Jeśli chcesz zainwestować w efektywność uzbrojenia wtórnego/dodatkowego to albo bierz wszyskie skille z grupy (tj. "Podstawowy trening...", "Zaawansowany trening", "Ręczne sterowanie..") albo żadnego z nich. W przyszłości decyzja zależeć będzie też od tego, jak silne uzbrojenie dodatkowe będą miały sowieckie pancerniki w ogóle.

Swoją drogą:

Edited by Cirpone

[CSMW]
Beta Tester
1,544 posts
10,917 battles

Co do nadzorcy, to wożę gold naprawki na każdym BB.

Co do art średniej, to nie polecam- w tej chwili mam go zrobionego full pod pomocniczą (i flaga ) ale nic to nie daje, "tanking setup" da wiele więcej. No i to wykrywanie torped na pewno jest b.ważne. Dodatkowe HP- bez sensu - na wszystkich BB na na IV to już wogóle. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.