Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Dirty_Gold_Noob

Mikołaj I (okręt premium IV tier)

190 comments in this topic

Recommended Posts

[KLOC]
Beta Tester
731 posts
6,596 battles

Zapewne i tak będzie się strzelało wygodniej niż z Ishizuchi. Szykuje się taki mały New Mexico :)

Nie posiadam Ishizuchi, więc nie wiem. W roli małego New Mexico widziałbym raczej Austro-Węgierskie drednoty Tegetthoff - o ile się pojawią w grze.

Beta Tester
337 posts
3,225 battles

Czy ja dobrze widzę że będzie to Pancernik NINJA...?

Zasięg 305tek - 14.1km - wykrywalność 12.8km? (jak dorzucić perka  to już "wogle")

Edited by RogeR_Killers
  • Cool 1

[KLOC]
Beta Tester
731 posts
6,596 battles

Czy ja dobrze widzę że będzie to Pancernik NINJA...?

Zasięg 305tek - 14.1km - wykrywalność 12.8km? (jak dorzucić perka  to już "wogle")

Jaki perk? Na kamuflaż? :amazed: Ale fakt, camo ma niezłe - aż się trochę zdziwiłem, bo wydaje się być dosyć wysoki ( ten dziób... ).

Beta Tester
337 posts
3,225 battles

Jaki perk? Na kamuflaż? :amazed: Ale fakt, camo ma niezłe - aż się trochę zdziwiłem, bo wydaje się być dosyć wysoki ( ten dziób... ).

No na kamo :) .. bo przypomniałem sobie ze modyfikacje to od 5+

Swoją drogą jakoś musza raczej słabe okręty RU podciągnąć.

Da się na Gramlinie grać na ninje strzelająca z 11 km.. tu będzie podobnie.

No chyba że prędkość zbliżania będzie za duża

Edited by RogeR_Killers

[KLOC]
Beta Tester
731 posts
6,596 battles

No na kamo :) .. bo przypomniałem sobie ze modyfikacje to od 5+

Nie wydaje mi się, żeby branie kamuflażu na dowódce pancernika było dobrym pomysłem, a robić załogę pod premkę chyba mija się nieco z celem. Chyba, że będziesz chciał na nim śmigać załogą z niszczycieli :P Modyfikacje na kamuflaż są dostępne od VIII tieru btw ( za wyjątkiem Arkansas Beta i może czegoś jeszcze ). 

Edited by Bruner_PL

Alpha Tester
521 posts
1,343 battles

No razem z Błyskawicą, niemieckimi CA i sowieckimi DD - zdaje się.

Nie wiadomo, premki nie raz pojawiają się stopniowo. 

Beta Tester
337 posts
3,225 battles

Nie wydaje mi się, żeby branie kamuflażu na dowódce pancernika było dobrym pomysłem, a robić załogę pod premkę chyba mija się nieco z celem. Chyba, że będziesz chciał na nim śmigać załogą z niszczycieli :P Modyfikacje na kamuflaż są dostępne od VIII tieru btw ( za wyjątkiem Arkansas Beta i może czegoś jeszcze ). 

Pewnie że nikt nie właduje tam takiego perka . To było WHat if?

Mimo to 1,5 km róznicy spota to gigantyczna różnica na tych tierach. Oczywiście ciekawe czy będzie celny na maksymalnym zasięgu (i czas lotu pocisków), mimo to jest to jeden z niewielu okrętów które mają aż tak dużą strefę niewidzialności

Players
35 posts
1,710 battles

Pewnie zabije go jego wielkość. Będzie ulubionym celem dla wielu graczy . On AA prawie nie posiada . To coś w stylu "Stodoły", pływającego DMG za free i Toga 2 z wota , tak myślę.

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,884 posts
8,651 battles

no to zle myślisz, co Ci udowodnię jak tylko wejdzie do sprzedaży;)

• Cool 1

Alpha Tester
1,333 posts
587 battles

Okręt bardzo fajny, jak na 4 tierowy pancernik jest dobrze. W porównaniu do Japońskiej premki jest w moim odczuciu zdecydowanie lepszy, co prawda jest duży i nie ma obrony przeciwlotniczej ale za to ma pieprznięcie. Jutro albo w sobotę coś o nim napisze + może jakiś konkurs się zrobi na dwie sztuki?

Players
53 posts
1,986 battles

Zawsze się będzie lepiej pływać pancernikiem, który ma większy zasięg ostrzału niż Ishizushi. Mam Ishiego i często boli ten zasięg

[KLOC]
Beta Tester
731 posts
6,596 battles

Okręt bardzo fajny, jak na 4 tierowy pancernik jest dobrze. W porównaniu do Japońskiej premki jest w moim odczuciu zdecydowanie lepszy, co prawda jest duży i nie ma obrony przeciwlotniczej ale za to ma pieprznięcie. Jutro albo w sobotę coś o nim napisze + może jakiś konkurs się zrobi na dwie sztuki?

Można pytać jak się prezentuje w porównaniu z Arkansas?

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,884 posts
8,651 battles

z tego co podgladalem "pepierowe" statystyki okrętów, Arkansas ma trochę lepszy promien skrętu i strzela salwy 2 razy na minute a Imperator 1,7 na minute, to sa podstawowe roznice, cala reszta praktycznie taka sama, Arkansas oczywiście ma przewagę w ilości slotów na ulepszenia, jeśli oczywiście ktoś ma ochote wydawac te 7mln kredek na ich zakup, jedyne czego nie udało mi się sprawdzić to rozrzut pociskow z salwy a zatem celności, na filmikach Imperator wygląda obiecująco, pociski schodzily się w miare do jednego punktu, tak czy siak na bank będzie to bardzo solidny BB

ps

oglądam filmiki testerów i widze ze Nikolai ma bandere sowieckiej floty taka jak Murmansk, a przecież powinien mieć bandere imperialna, niebieski krzyż jak Aurora.. mam nadzieje ze zostanie to poprawione przed premiera..

Edited by baart33

[MS-B]
Beta Tester
365 posts
7,719 battles

Popatrzyłem sobie dziś na niego w akcji i zapowiada się fajny funship. Bardzo dobre skupienie pocisków, wieże nr 2 i 3 na śródokręciu obracają się do przodu tak jak dziobowa, co w połączeniu ze świetnymi kątami ich wychyleń daje naprawdę spore możliwości.

ps. wygrałem dziś takiego na loterii u Starego Gracza na streamie, jak go dostanę to napiszę o nim coś więcej.    

[MS-B]
Beta Tester
365 posts
7,719 battles

Pograłem trochę Mikołajem i stwierdzam, że jest rewelacyjny, dzięki niemu na nowo polubiłem pancerniki. Jest OP bardzo, jak mało który okręt zasługuje na nerfa. Czy go dostanie? Trudno powiedzieć, w końcu to ruska premka. W każdym bądź razie na żadnym innym okręcie nie miałem aż tak wielkiego wpływu na wynik bitwy, jak właśnie na nim. 

Moje staty:

Win ratio: 57/47 (82%)

Śr. dmg: 58 tys.

Jeśli popatrzeć na statystyki z serwera, to od razu rzuca się w oczy duża przewaga nad następnymi w kolejności Wyomingiem i Arkansasem Beta.

Mikołaj ma przede wszystkim niesamowitą artylerię główną, jest bardzo celna i ma świetne skupienie. Do tego strzela pod rewelacyjnymi kątami co sprawia, że nie musimy przeciwnikowi pokazywać burty. Wieże nr 2 i 3 na śródokręciu obracają się do przodu tak jak dziobowa, co daje nam ciekawe możliwości taktyczne. Jeszcze nigdy strącanie jedną salwą wrogich krążowników nie było tak łatwe, szczególnie niemieckich, Karlsruhe i Konigsberg to moje ulubione cele:) W pancerniki cytadele już tak łatwo nie wchodzą, ale i tak zadajemy im duże obrażenia. Robienie tym okrętem wyników 100k + dmg. to żaden problem......... pod warunkiem, że załapiemy się na bitwę, bo z tym bywa różnie. Jeśli się zdarzy, że główne walki odbywają się po drugiej stronie mapy, to przy naszej prędkości wynoszącej 21 węzłów, zanim się tam dokulamy to będzie po wszystkiemu.

Pancerz mamy solidny, ale do wrogich pancerników i tak burtą lepiej się nie ustawiać, za to jesteśmy bardzo wrażliwi na ataki torpedowe, które zabierają nam mnóstwo HP. O ile z niszczycielami jesteśmy w stanie sobie poradzić samemu, o tyle samoloty stanowią dla nas śmiertelne zagrożenie. A to za sprawą bardzo kiepskiej zwrotności i w zasadzie braku obrony przeciwlotniczej, całe szczęście, że kapitanowie lotniskowców na tych tierach dopiero uczą się grać, bo inaczej mielibyśmy spory problem.

Z innych zagrożeń, które są dla nas szczególnie niebezpieczne to ogień, palimy się często i chętnie, dlatego warto zainwestować w systemy przeciwpożarowe. Moduł, perk kapitana i odpowiednia flaga sprawiają, że płomienie nie są już tak dokuczliwe.    

Jeśli chodzi o zarobki to są raczej średnie (150 - 250 tys.), ale też trudno oczekiwać od premki z IV tieru, że będzie nam przynosić górę pieniędzy.

Podsumowując, okręt rewelka, jeśli tylko nie dostanie jakiegoś nerfa to gorąco polecam, szczególnie miłośnikom pancerników

Edited by Targo__PL
  • Cool 3

Weekend Tester
494 posts
2,419 battles

CIACH recenzję

Serdeczne dzięki za tę obszerną i rzeczową recenzję Mikołaja.

Dzięki Tobie WG chyba znowu na mnie troszkę zarobi. (po raz pierwszy tak gdzieś od marca-kwietnia). Narobiłeś mi smaka na ten okręt. Stary Gracz zresztą także publikując bitwę tymże pancernikiem.

Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam.

Players
91 posts
5,085 battles
https://eu.wargaming.net/shop/wows/?utm_source=global-nav&utm_medium=link&utm_content=premium-shop&utm_campaign=wows-portal&item=1576 Czas się chyba przenieść na ruski serwer, tam można kupić okręt za 48 zeta. Na EU nic się nie zmienia, a obstawiam że będziemy cały czas traktowani jak dojne krowy. 
Edited by Paseq

Beta Tester
17 posts
3,087 battles

https://eu.wargaming.net/shop/wows/?utm_source=global-nav&utm_medium=link&utm_content=premium-shop&utm_campaign=wows-portal&item=1576 Czas się chyba przenieść na ruski serwer, tam można kupić okręt za 48 zeta. Na EU nic się nie zmienia, a obstawiam że będziemy cały czas traktowani jak dojne krowy. 

Owszem, masz rację, że okręt bez paczki jest tańszy, ale reasumując, po odjęciu ok 86 zł za dublony, które są w paczce, dostajemy okręt za 42 zł i do tego kilka rodzajów flag sygnałowych za friko. Ja uważam, że cena z okręt z paczką nie jest aż tak wygórowana, a frajda z gry tym okrętem jest ogromna.

Nie zmienia to faktu, że mogli dać okręt bez paczki.

Sądzę jednak, że wszyscy którzy lubią grać pancernikami powinni go sobie kupić, bo jak znam życie potem będą żałować tak jak było to w przypadku Tirpitza. A zapewne po okresie promocyjnym okręt zniknie ze sklepu na długi czas.

• Cool 1

Weekend Tester
6 posts
2,068 battles

Otóż wygrałem ten okręt na streamie starego gracza i muszę powiedzieć, że ma on sporo plusów:

1. Ma bardzo dobrą artylerię główną- działa 305 mm strzelają ładnie cytadele w krążowniki, a w pancerniki lubi wchodzić salwa po ponad 10k dmg 
  2. Ma bardzo dobre wychył działa- możeby się "wiercić"/kątować/ wyczyniać cuda nie widy a i tak będziemy w stanie strzelać z 3 wieżyczek (czyli 9 dział jest w stanie strzelać praktycznie w każdym momencie)
  3. Ma dobry pancerz- okręt nie musi się zbytnio kątować, a od odpowiedników nie powinniśmy łatwo dostać cytadeli, ale jednak lepiej być przezornym :)

Teraz minusy:

1. Brak obrony przeciwlotniczej- jest to duży problem na tym okręcie, ponieważ ogarnięty gracz na CV spokojnie może nam bezkarnie wpakować kilka torped w burtę 
  2. Słaba prędkość przestawiania steru/słaby kąt skrętu- niestety, ale z kręceniem tym okrętem trzeba myśleć bardzo wcześnie- jeżeli nie zauważymy w porę niszczyciela/nadlatujących samolotów to najprawdopodobniej dostaniemy porządnie torpedami,
  3. Niska prędkość- 20 węzłów to niebyt dużo, dlatego zdarzają się bitwy, gdzie "omija" nas bitwa, bo np przeciwny team jest po drugiej stronie mapy
  4. Długi reload - przeładowanie około 35 sekund powoduje, że z wyprzedzeniem musimy przemyśleć jaki typ pocisku załadować- czy HE na jakiś zbliżający się niszczyciel, czy może AP na krążownik w oddali.

Co do zasięgu dział- jest ono wystarczające na ten tier, dodatkowo pociski nie spadają jak meteoryty, oraz czas ich "przelotu" jest dosyć krótki (do max ~9 sek).

Artyleria dodatkowa to tylko statyści, nie zauważyłem, by były efektywne.

Reasumując: Polecam ten okręt, ale najlepiej grać nim z kimś w plutonie (najlepiej z jakimś krążownikiem/lotniskowcem), ponieważ na tych tierach grają raczej początkujący i frustracja podczas grania tym pancernikiem może być na wysokim poziomie.

Edited by rudyczolg
  • Cool 1

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,884 posts
8,651 battles

eee tam okret jest z najwyższej półki, mysle ze każdy kto choć troch lubi grac BB, będzie z niego zadowolony, oczywiście to tylko i wyłącznie fun ship, nie jest to  "zarabiaczka", jeśli ktoś ma ochote się dobrze bawic i stać go na te 120zl to polecam, jeśli ktoś chce go do jakiegoś "wyższego" celu to szkoda kasy, kupiłem zagrałem 14 bitew i stwierdzam ze radzi sobie zawsze i wszędzie

• Cool 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.