Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Dirty_Gold_Noob

Mikołaj I (okręt premium IV tier)

190 comments in this topic

Recommended Posts

Weekend Tester
494 posts
2,419 battles

Temat poświęcony okrętowi Imperator Mikołaj I (ewentualnie Nikołaj), rosyjskiemu pancernikowi premium IV tieru.

Zrzut ekranowy gracza Paseq:

n0pOxQr.jpg

I bitwa tym pancernikiem w wykonaniu szanowanego Starego Gracza:

Edited by Dirty_Gold_Noob
  • Cool 2

Weekend Tester
494 posts
2,419 battles

Źródło?

"3 ships were added to the premium ship collection: Polish destroyer Bliskavica - Tier 6; Russian/USSR battleship Nikolay I - Tier 4; Japanese cruiser Tone - Tier 7."

"Trzy okręty zostały dodane do kolekcji w sklepie premium:

- polski niszczyciel ORP "Błyskawica" - tier 6

- rosyjski/radziecki pancernik "Mikołaj I" - tier 4

- japoński krążownik "Tone" (hehehe co za nazwa w polskim brzmieniu :)) - tier 7"

http://worldofwarships.asia/en/news/announcements/ver-0501-patchnotes/

[ARES2]
Sailing Hamster
1,545 posts
9,359 battles

Predrednot to nawet na II tier się nie kwalifikuje a drednot to będzie taki Ischizuhi w rosyjskim wydaniu.

Weekend Tester
494 posts
2,419 battles

Nie znalazłem zdjęć z gry tego okrętu (mowa o "Mikołaj I"), więc dałem zdjęcie historycznego pancernika o tej nazwie.

Też mnie zdziwiło, że na iV tierze ma się znaleźć coś na kształt St. Louis'a...

[CSMW]
Beta Tester
1,540 posts
10,889 battles

Powinno być w wiki w tym linku co podałem

edit/

Tylko rysunek :)

Edited by Korsarz_87
  • Cool 1

Alpha Tester
521 posts
1,343 battles

Mógłbyś dać linkę do jakiegoś zdjęcia tego okrętu? To podmienię w pierwszym poście.

Zdjęcia w zasadzie nie znajdziesz. Impierator Mikołaj I (taka jest pełna nazwa) nigdy nie wyszedł poza stan zwodowanego kadłuba. Parę fotek ze stoczni, gdzie widać kawałek kadłuba to wszystko co znajdziesz. Jeśli chcesz zdjęcie najłatwiej będzie wstawić któreś z wcześniejszej trójki czarnomorskich drednotów typu Impieratrica Maria. Nikuś był w zasadzie ich ciężej opancerzonym i ciut większym wariantem. Generalnie jeśli idzie o koncepcję okrętu to kręcimy się wokół bazowego projektu Ganguta. Wciąż cztery trzylufowe wieże 305 mm płasko na pokładzie, dwa kominy, dwie wyspy nadbudówek, tylko sam okręt rośnie coraz bardziej.

Obstawiam, że w grze wyjdzie z niego powolny brawler z solidnym pancerzem do walki na średnim i krótkim dystansie. Chyba największą wadą będzie potrzeba ustawiania się całą burtą, żeby móc wprowadzić chociaż dwie wieże do akcji. 

Edited by Woland_
  • Cool 1

Alpha Tester
5,609 posts
5,568 battles

Zastanawiałem się jak będzie odzwierciedlony Argo Clock na rosyjskich drednotach, ale po chwili namysłu przypomniałem sobie, co zrobili Tirpitzowi...

Czyli będzie pewnie miał rozrzut jak pepesza w rękach strzelca z delirium tremens a zasięg jak plunięcie tegoż strzelca.

Ale może to i dobrze, że wszystkie trzy typy będą odzwierciedlone przez jedną premiówkę i (prawdopodobnie) jeden normalny okręt w drzewku. Wolę papiery niż kilka prawie identycznych okrętów na kolejnych tierach.

Alpha Tester
521 posts
1,343 battles

To jednak ru okręt. Możliwe, że będziesz w stanie z niego odstrzelić końcówkę cygara wrogiego kapitana z drugiego końca mapy ;) Chociaż obstawiam pancerz z nieznaszczalnitu. 

Ja wolałbym wszystkie trzy i BC typu Izmaił w grze, byle więcej carskich okrętów, a mniej sierpowo-młotowych. 

Players
64 posts
5,787 battles

W porównaniu z IJN Ischizuchi, również premium tier IV... przyznam, że ciężko ocenić po samych statystykach. Owszem, wolniejszy i o jedną baterię dział mniej, za to grubszy pancerz no i ten zasięg, mocny atut w tym przypadku. Najpewniej trzeba będzie poczekać na relacje ludzi, którzy go kupią i pograją, bo może się okazać, że ma jakiś słaby punkt, który sprawi, że granie tym pancernikiem nie będzie wcale takie ekscytujące.

14wqagi.jpg

[KLOC]
Beta Tester
731 posts
6,591 battles

W porównaniu z IJN Ischizuchi, również premium tier IV... przyznam, że ciężko ocenić po samych statystykach. Owszem, wolniejszy i o jedną baterię dział mniej, za to grubszy pancerz no i ten zasięg, mocny atut w tym przypadku. Najpewniej trzeba będzie poczekać na relacje ludzi, którzy go kupią i pograją, bo może się okazać, że ma jakiś słaby punkt, który sprawi, że granie tym pancernikiem nie będzie wcale takie ekscytujące.

Jedna wieżyczka mniej, ale są to wieże trójdziałowe, więc jego salwa burtowa jest silniejsza o dwie lufy. Powiem, że ten pancernik wygląda dość ciekawie. Problemem jest tylko rozmieszczenie wież - żeby móc strzelić chociaż z dwóch trzeba będzię się trochę pokręcić.

Edited by Bruner_PL
  • Cool 2

Players
53 posts
1,986 battles

Mnie natomiast zastanawia jak bardzo będzie łykać pestki w burte od dziobu do końca dziobowej nadbudówki.

Przecież to jest wielkości stodoły, taka wychwytywajka.

Alpha Tester
845 posts
12,273 battles

Okręt wygląda na ciekawy ale dla mnie decydujący będzie tor lotu pocisków, które maja bardzo małą prędkość. Jeśli to będzie tak duża parabola jak u japońca to będzie ciężki do grania.

Edited by w_wilk

[ARES2]
Sailing Hamster
1,545 posts
9,359 battles

I jeszcze jedno -  od dziobu i rufy jest tylko jedna wieża. Nieznany zapewne jest kąt pod którym trzeba się ustawić aby odpalić coś więcej ale przypuszczam że trzeba będzie pokazać całkiem spory kawałek burty.

[A-TOM]
Beta Tester
386 posts
4,386 battles

Ehm, czy mi się wydaje czy silnik ma 30 kafli mocy? Biorąc pod uwagę iż to pancernik to on langleya nie dogoni chyba. Oświeci ktoś mnie?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.